Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Nie chce odpalić - nie dostaje paliwa
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] Nie chce odpalić - nie dostaje paliwa
Autor Wiadomość
lookacz 



Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 12
Skąd: Kielce, Sandomierz



Wysłany: Nie Gru 13, 2009 17:08   [R620] Nie chce odpalić - nie dostaje paliwa
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Witam,

problem pojawił się po raz 3 - za każdym razem jest gorzej. Auto nie chce odpalić, a jak już zaskoczy, to dymi, nie wchodzi na wysokie obroty i zaraz gaśnie. W tym czasie greuszka od ręcznego pompowania paliwa robi się wklęsła i dopiero po ok godzinie wszystko wraca do normy i auto normalnie zapala.

w czym tkwi problem?

z góry dziękuję za pomoc
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Lut 07, 2011 23:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Gru 13, 2009 17:08   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Pon Gru 14, 2009 11:04   

...skoro piszesz, że gruszka robi się wklęsła, gdzieś masz przytkany, zasyfiony układ paliwowy, nieciekawa robota na tą porę, ale zacznij sprawdzać, czyścić układ od strony zbiornika paliwa w stronę filtra, może trzeba przy okazji filtr przed zimą wymienić.
 
 
tal009 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 25
Skąd: Człuchów



Wysłany: Pon Gru 14, 2009 18:08   

witam, mialem kiedys taki sam problem, wymienilem filtr paliwa przy silniku i auto chodzilo jak nowe. pozdrawiam
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Gru 14, 2009 22:10   

gruszka jest przed filtrem, wiec raczej gdzieś na odcinku bak - gruszka będzie problem :roll:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pon Gru 14, 2009 22:30   

Radziłbym na początek wywalić gruszkę, może jeden z zaworków w niej się zacina. Wystarczy ją zastąpić przewodem paliwowym.
 
 
tal009 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 25
Skąd: Człuchów



Wysłany: Pon Gru 14, 2009 22:57   

nie nie panowie, mowie wam ze to filr, mi tez gruszke zciskalo, niech wymieni filr i mowie wam bedzie dobrze, a po 2 to nie jest duzy koszt (20zl)
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pon Gru 14, 2009 23:04   

tal009 napisał/a:
nie nie panowie, mowie wam ze to filr, mi tez gruszke zciskalo, niech wymieni filr i mowie wam bedzie dobrze, a po 2 to nie jest duzy koszt (20zl)
Oj, no filtr i owszem, bardzo prawdopodobne, ale tak samo może być to wina zaworka gruszki. A koszt to nie 20, ale około 40 zł w gwoli ścisłości. Warto też najpierw spuścić dolnym korkiem zawartość owego filtra, oczywiście po dobrym rozgrzaniu silnika.
 
 
tal009 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 25
Skąd: Człuchów



Wysłany: Wto Gru 15, 2009 12:16   

no drogi kolego (thef) ja podalem taka cene za ktora zakupilem filterek do mojego auta jakies 0,5 roku temu. pozdrawiam
 
 
 
kadzaf 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1184
Skąd: Piotrków Tryb



Wysłany: Wto Gru 15, 2009 12:45   

temat równiez przerabiałem we włąsnym roverku tez zaciskało mi gruszke (choc nowy był filtr paliwa) .jesli filter masz nowy proponuje sprawdzic najpierw gruszke zakładajac na nia 2 przewody i dajac paliwo np z jakiejs banki i jesli bedzie pompowała to powinna od razu puszczac po nacisnieciu jej .jesli bedzie wolno wracac do swojego odpowiedniego kształu to bedzie oznaczało na nia (moze byc w srodku zasyfiona tak było w przypadku mojej) bowiem da sie ja rozebrac i przeczysc
potem kolejna czynnascia jaka robiłem to przedmuchałem przewod paliwowy idacy z baku (niestety siła ludzkich pluc niedałem rady wiec musiałem posłuzyc sie kompresorem jesli juz dawało sie potem dmuchac to oznaczało ze jest ok)
sadze ze mam zapchany bak tzn jest w nim duzo syfu i przez to paliwo nie idzie , dodatkowo załozyłem sobie na przewod taki dodaktowy filterek paliwa (koszt ok 15zl) z taka siatka i on wiekszosc brudów zbiera i jak sie zapcha to silnik stanie ale woże w zapasie jeszcze jeden wiec w razie czego sciagam przewod i zakładam nowego i odpala bezproblemu.
_________________
jest m+sdi
http://www.youtube.com/wa...=endscreen&NR=1
 
 
lookacz 



Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 12
Skąd: Kielce, Sandomierz



Wysłany: Nie Gru 20, 2009 14:46   

Dzięki za odpowiedzi, myślałem, że to filtr, po wymianie rzeczywiście było wszystko ok, ale dziś auto stanęło, silnik łapał po odpaleniu wysokie obroty, a potem dławił się przy 2-3 tys, ale nie gasł...

czy to może być przepływomierz? auto po odpaleniu przez 5 sek dymiło na czarno, potem gdy się dławił leciał biało-siwy dym
 
 
kadzaf 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1184
Skąd: Piotrków Tryb



Wysłany: Nie Gru 20, 2009 17:25   

lookacz napisał/a:
czy to może być przepływomierz? auto po odpaleniu przez 5 sek dymiło na czarno, potem gdy się dławił leciał biało-siwy dym

mi sie wydaje ze to wina przetratych gdzies przewodow od pompy (bynajmniej miałem taki przypadek kiedys jak jadac nadle zaczał słabnac ,z tyłu w lusterku chumura czarnego dymu i zdechl (na szczescie w bagazniku woze pare przybornków wiec szybko sobie z tym poradziłęm)

[ Dodano: Nie Gru 20, 2009 17:25 ]
a i co do twojego niedomagania czy autka czasem nie nocuje pod gołym niebie ?
nie wiem ja u ciebie panuje temperatura bo u mnie ostatnio -15 C w cieniu wiec nie za ciekawie .A oraz sprawdziłbym na innym paliwie
_________________
jest m+sdi
http://www.youtube.com/wa...=endscreen&NR=1
 
 
lookacz 



Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 12
Skąd: Kielce, Sandomierz



Wysłany: Nie Gru 20, 2009 18:03   

przewody sprawdzę jutro

autko stoi pod chmurką, do paliwa dolany uszlachetniacz, paliwo to diesel ten droższy ze statoila, ale pierwszy raz tam tankowałem i nie wiem jak z jakością
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Nie Chce odpalić
tomek60c Rover serii 600, Honda Accord 10 Wto Wrz 21, 2010 16:23
tomek60c
Brak nowych postów [R620] Nie chce odpalić
herc Rover serii 600, Honda Accord 8 Wto Lip 31, 2007 01:05
herc
Brak nowych postów [R620] Zgasł i nie chce odpalić
siema977 Rover serii 600, Honda Accord 5 Nie Sty 17, 2010 10:34
siema977
Brak nowych postów [R620] Zgasł i nie chce odpalić.
DeathMan Rover serii 600, Honda Accord 5 Nie Lut 17, 2008 21:38
Skiba
Brak nowych postów [R620] Nie chce odpalić na zimnym silniku
mewa Rover serii 600, Honda Accord 2 Wto Cze 26, 2007 14:59
Brt



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink