Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Źle działająca dmuchawa
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] Źle działająca dmuchawa
Autor Wiadomość
maxtczew 



Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 9
Skąd: Tczew

Rover 600

Wysłany: Nie Gru 27, 2009 12:39   [R620] Źle działająca dmuchawa
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Witam
Jakis czas temu mialem problem z ogrzewaniem samochodu - nie dzialal wentylator, zreszta szczegoly pod linkiem:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=49083
Postanowilem zdemontowac wentylator i sprawdzic co tam sie dzieje. Wentylator podlaczylem bezposrednio pod 12V i za kazdym razem krecil. Nastepnie wentylator podlaczylem pod zasilanie samochodu (zaznaczam ze wlaczylem tylko wtyczke, ktora bezposrednio wychodzi z wentyaltora - biala wtyczka) i wentylator krecil owszem, ale tylko na pozycji 5, po podlaczeniu dwoch pozostalych wtyczek wszytko zaczelo dzialac jak powinno, wiec kolejny sukces, Jednakze cos źle musialem zamontowac poniewaz owszem cieple powietrze dmucha, ale gdzies zboku pod schowkiem dmucha rowniez baardzo zimne powietrze (pomimo tego ze pokretlo temeratury ustawione jest na maxa). Po dluzszej jeździe nogi są cale zmarzniete, mimo tego ze przestawilem dmuchanie na nogi i szybe (z pod nog leci cieple powietrze, ale w porownaniu z tym dodoatkowym zimnym powietrzem nie ma zadnego efektu)
Rozkrecilem dzisiaj schowek i jak przylozylem rece do wentylatorow to dodtakowe zimne powietrze leci z wentylatora obok czyli klimatyzacji (zaznaczam ze mam uszkodzona sprezarke klimatyzacji i klima mi nie dziala :( )
I teraz mam kilka pytan:
1. Czy wentylator dmuchawy podlaczony jest do tej obudowy po lewej stronie czy moze tam sa dwa odrebne wentyaltory?
2. Jezeli sa dwa odrebne wentyaltory, to jak sie steruje tym drugim od klimy?
3 Czy jest możliwe ze cos źle zmontowalem ze mi powietrze bokiem ucieka wlasnie poprzez ta druga czarna obudowe?
4. Zaobserwowoalem jakas niebieska niepodlaczona wtyczke- co to jest za wtyczka?
5. Od czego sa te 2 wtyczki - biala to jest zasilanie wentylatora, a pozostale 2?
6. I gdzie moge znaleźc rezystory, o ktorych jest mowa na forum, ze sie potrafia przepalic
7. Jezeli zadna z tych rzeczy nie ma wplywu na ciagle dmuchanie zimnego powietrza, to prosze o wskazowke dlaczego to zimne powietrze dmucha?:)

Z gory dzieki za pomoc
Pz
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Lut 08, 2011 16:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Gru 27, 2009 12:39   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
filo 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Pon Gru 28, 2009 19:54   

maxtczew napisał/a:
1. Czy wentylator dmuchawy podlaczony jest do tej obudowy po lewej stronie czy moze tam sa dwa odrebne wentyaltory?

Wydaje mi się,że jest jeden wentylator.

maxtczew napisał/a:
3 Czy jest możliwe ze cos źle zmontowalem ze mi powietrze bokiem ucieka wlasnie poprzez ta druga czarna obudowe?

W miejscu zaznaczonym na żółto powinna być chyba taka metalowa "opaska" z gumą o ile dobrze pamiętam.

maxtczew napisał/a:
5. Od czego sa te 2 wtyczki - biala to jest zasilanie wentylatora, a pozostale 2?

Mniejsza brązowa może być od sterowania obiegiem zamkniętym powietrza.

A nie pękniętą masz tą obudowę?
W niej jest nagrzewnica i chyba ta druga chłodniczka od klimy.
Wyciągałem kiedyś wentylator aby przeczyścić i odkurzyć z syfu całość z racji braku filtra kabinowego w R600 i już nie pamiętam szczegółów bo to w 2007 roku było...
 
 
maxtczew 



Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 9
Skąd: Tczew

Rover 600

Wysłany: Wto Gru 29, 2009 20:09   

W miejscu zaznaczonym na żółto powinna być chyba taka metalowa "opaska" z gumą o ile dobrze pamiętam.

Tak, jest taka opaska z guma, Okazalo sie ze poporzedni mechanik tak ja zmontowal, ze nie "nasadzil" (albo zrobil to nieudolnie) samej koncowki, i wialo !! !!

Teraz gdy to zamontowalem porzadnie wszytko jest ok

Caly czas zastawiam sie nad tym niebieskim kablekiem...

Pozdro
 
 
 
filo 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Czw Gru 31, 2009 10:16   

maxtczew napisał/a:
Caly czas zastawiam sie nad tym niebieskim kablekiem...


Służy do odczytu błędów SRS...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Słabo działająca klimatyzacja
soboc Rover serii 600, Honda Accord 52 Wto Cze 03, 2008 14:19
soboc
Brak nowych postów [R620] Nie działa dmuchawa
KRYS Rover serii 600, Honda Accord 9 Czw Sty 24, 2013 14:19
Zubek
Brak nowych postów [R620] Problem z dmuchawą, nawiewem
kermit221 Rover serii 600, Honda Accord 2 Pią Lis 19, 2010 10:57
kermit221
Brak nowych postów [R620] Dmuchawa nawiewu z anglika
maciekklb Rover serii 600, Honda Accord 5 Pon Gru 05, 2011 12:52
MpR
Brak nowych postów [R623] Nie działająca szyba
neo184 Rover serii 600, Honda Accord 16 Sro Mar 26, 2008 22:32
neo184



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink