Forum Klubu ROVERki.pl :: Pytanie o laptop firmy dell
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie o laptop firmy dell
Autor Wiadomość
etyta
[Usunięty]






Wysłany: Pon Gru 28, 2009 13:56   

witam mój syn dostał używany laptop firmy dell , ale niestety ma uszkodzone wejscie do podłączenia internetu . mam pytanie czy są jakies końcówki na usb żeby móc podłączyc internet , czy potrzeba wymienic to wejście , ?? ??
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Gru 28, 2009 13:56   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Pon Gru 28, 2009 14:12   

etyta, nie to forum, nie ten dział, nie ten wątek ;)
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pon Gru 28, 2009 16:25   

Zastanawia mnie jedno jak ona tu trafiła z tym pytaniem :lol:
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
staf 




Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Pon Gru 28, 2009 16:31   

Pływak napisał/a:
Zastanawia mnie jedno jak ona tu trafiła z tym pytaniem :lol:


Jest krótko po świętach, więc......... :mrgreen:
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pon Gru 28, 2009 18:57   

zewnętrzny modem pod usb i śmigasz

PS dell = kiepskie wykonanie + ekstra serwis... tylko czemu tak często...
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
TomC 




Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Pon Gru 28, 2009 19:59   

dobryziom napisał/a:
PS dell = kiepskie wykonanie .....

Stary Dell? Nie zgodzę się.
Nowe.... Być może.....
 
 
 
staf 




Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Pon Gru 28, 2009 20:01   

TomC napisał/a:
Stary Dell? Nie zgodzę się.


Popieram. W pracy na takim pracuje. Jeszcze nie spotkałem się żeby coś z nim było nie tak.
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
Skiba 




Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Pon Gru 28, 2009 20:04   

dobryziom napisał/a:

PS dell = kiepskie wykonanie + ekstra serwis... tylko czemu tak często...


Nieprawda
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Gru 28, 2009 20:52   

moze tak ktoś mimo wszystko odpowie na to pytanie ;> ... osobiście bym próbował rozebrać i wymienić gniazdo ... a jesli jest w tym laptopie karta Wifi to kupiłbym ajkiegoś acces pointa i łaczył się z netem bezprzewodowo ... są tez w sprzedaży zestawy (100 - 150PLN) .. acces point + WiFi wpinane w USB ... można coś takiego zakupić i też będzie łączność :ok:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pon Gru 28, 2009 21:13   

TomC napisał/a:
dobryziom napisał/a:
PS dell = kiepskie wykonanie .....

Stary Dell? Nie zgodzę się.
Nowe.... Być może.....


nie musisz się zgadzać :) pisze to co wiem z doświadczenia a mam naprawę spore jak i dostęp do niezależnych testów nie to co w pseudo fachowych pismach, możliwość testów konkurencyjnych notebooków nie mówiąc już o tym ze trafiają do mnie opinie stałych klientów. (trzeba być na bieżąco z konkurencja :) )

zależny co znaczy dla Ciebie stary?

staf napisał/a:
Popieram. W pracy na takim pracuje. Jeszcze nie spotkałem się żeby coś z nim było nie tak.


wiesz wszystko zależy od użytkowania... raz prezes po prezentacji chciał zrobić tak jak PM ze swoim sprzętem i pan prezes już nie miał notebooka :)

skiba napisał/a:
Nieprawa


a coś więcej ? ile dell'ów miałeś w reku ile na nich pracowałeś jakie modele jak użytkowane jakie aplikacje?
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10907
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pon Gru 28, 2009 22:04   

nie ma co się kłócić o jakość dellów ;)
też miałem kilka w ręcach ,a CPx-a nawet niedawno zanabyłem za ogromną kwotę ;) , ale odkąd mają znaczenie kwestie budżetowe w ich lapkach to nie jest już to samo :/

co do pytania, to zależy jeszcze jakie ma gniazda rozszerzeń ten dell, może da się coś na PCIMCIA lub EXPRESCard... tego się mniej zużywa niż USB, a koszta podobne, albo i mniejsze :cool:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
des 



Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 1080
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Wto Gru 29, 2009 00:09   

Jak tak to czytam to aż śmiać mi się chce. Piszą tu co poniektórzy że dell to "dupa" bo się psuje itp. Pragnę przypomnieć wszystkim, że ten sam sprzęt (procek, HDD, wifi, bt, czytnik kart, dvd, matryca itp.) co w psującym się Dellu ma niby nie psujący się Asus, HP czy Acer. Jedyna rzecz jaka różni te wszystkie laptopy to wygląd zewnętrzny i czasami jakość wykonania obudowy.

Prawda jest taka, że psują się laptopy każdej firmy nie ważne czy to dell, hp, fujitsu siemens czy sony bo działają one na tych samych podzespołach.
_________________
Był --> Rover 400 1.6 LPG 1999
Jest --> Audi A4 Avant 1.8T LPG 1999
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4530
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Gru 29, 2009 00:18   

aiwer, ale większość problemów obecnie jest z montażem, a nie z podzespołami. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Wto Gru 29, 2009 08:43   

aiwer napisał/a:
Jak tak to czytam to aż śmiać mi się chce. Piszą tu co poniektórzy że dell to "dupa" bo się psuje itp. Pragnę przypomnieć wszystkim, że ten sam sprzęt (procek, HDD, wifi, bt, czytnik kart, dvd, matryca itp.) co w psującym się Dellu ma niby nie psujący się Asus, HP czy Acer. Jedyna rzecz jaka różni te wszystkie laptopy to wygląd zewnętrzny i czasami jakość wykonania obudowy.

Prawda jest taka, że psują się laptopy każdej firmy nie ważne czy to dell, hp, fujitsu siemens czy sony bo działają one na tych samych podzespołach.


oj kolega mało znasz temat :)
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Skiba 




Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Wto Gru 29, 2009 23:14   

dobryziom napisał/a:

a coś więcej ? ile dell'ów miałeś w reku ile na nich pracowałeś jakie modele jak użytkowane jakie aplikacje?


modele: od Latitude serii D6XX, serii E4300, E6400 po Studio XPS + sporadycznie inne
ilość: ok 1000 sztuk z czego duża część pracujących "w terenie"
aplikacje: przeróżne, wszystkie działające pod systemami MS Windows

Do tego sporo desktopów i monitorów marki Dell ... osobiście: wszystkim polecam sprzęt marki Dell: do domu jak i do biura ... warto troszkę dołożyć. Obecnie nie wyobrażam sobie pracy na innym sprzęcie, a UltraSharpa nie zamienie na nic innego ;)
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Sro Gru 30, 2009 09:14   

no cóż powiem ci tak dużo firm w przetargach niepublicznych zastrzega ze nie może być dell... i chyba nic więcej nie trzeba mówić :)

PS ktoś tu wyżej dobrze napisał możliwe ze zna temat ze marka się popsuła bo to prawda, od czasu przenoszenia fabryk i ich problemów z dostawcami komponetów Dell nie dość ze obniżył ogólnie poziom docelowego klienta na najniższą półkę typu acer czy fujitsu to jeszcze zaczął używać gorszych komponetów do wykonania sprzetu ( inne marki zupełnie na odwrót do tańszych modeli coraz lepsze wykończenie oraz materiały) nie mówiąc już o problemie wyłamujących sie wiecznie zawiasów ktorych od lat nie umie zrobić... dziwne HP i IBM od dobrych 3 lata nie maja już z tym problemu.


PS2 odnośnie wymienionych modeli notków nie będę pisał bo powstał by wielki artykuł a jest o czym pisać ( niestety raczej pochlebstw by nie było za dużo :p ) ale na szybko o ultrasharpie który tak chwalisz a nie ma w sumie czego?... poczytaj testy tej samej klasy HP LP2475w zjada go pod każdym względem http://www.tftcentral.co.uk/reviews/hp_lp2475w.htm pierwszy test z google... nie mówiąc już o LP2480zx z technologia dream color :) handluje z największą firma zajmującą sie CAD i grafika w Polsce i nie ma tam miejsca na della nie ma miejsca na przeciętność.
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Skiba 




Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Nie Sty 03, 2010 20:48   

dobryziom napisał/a:

PS2 odnośnie wymienionych modeli notków nie będę pisał bo powstał by wielki artykuł a jest o czym pisać ( niestety raczej pochlebstw by nie było za dużo :p ) ale na szybko o ultrasharpie który tak chwalisz a nie ma w sumie czego?... poczytaj testy tej samej klasy HP LP2475w zjada go pod każdym względem http://www.tftcentral.co.uk/reviews/hp_lp2475w.htm pierwszy test z google... nie mówiąc już o LP2480zx z technologia dream color :) handluje z największą firma zajmującą sie CAD i grafika w Polsce i nie ma tam miejsca na della nie ma miejsca na przeciętność.


LP2480zx to profesjonalny wyświetlacz LCD za ok 7000 pln :) chcesz go porównywać do UltraSharpa za niecałe 2000 pln ? :D
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pon Sty 04, 2010 00:54   

Skiba napisał/a:

LP2480zx to profesjonalny wyświetlacz LCD za ok 7000 pln :) chcesz go porównywać do UltraSharpa za niecałe 2000 pln ? :D


zgadza się podałem go po to żeby uzmysłowić ci zaawansowanie della w kwestii monitorów a HP... do porównania dałem w tym samym przedziale cenowym HP LP2475w który go zjada :)
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów windows vista business dell oem
riki Offtopic 9 Wto Mar 03, 2009 10:36
michone
Brak nowych postów Laptop
Dolar3 Offtopic 52 Wto Lis 18, 2008 11:46
truten23
Brak nowych postów Laptop+ TV LCD
berserker8888 Offtopic 22 Wto Kwi 19, 2011 18:46
yushi
Brak nowych postów Laptop do 2500 zl
Pawkaz Offtopic 94 Pią Lis 09, 2012 18:41
NiceMan
Brak nowych postów Laptop - na prezent. do 2 tys zł.
Gość Offtopic 48 Wto Mar 08, 2011 10:45
bociannielot



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink