Forum Klubu ROVERki.pl :: [R25- 2,0 TD]- wspomaganie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R25- 2,0 TD]- wspomaganie
Autor Wiadomość
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Maj 21, 2009 22:34   

mruwesku, trzeba zdjąć pasek wieloklinowy i zobaczyć jak pracuje napinacz oraz w jakim stanie jest jego rolka ;) Przy okazji sprawdź czy wałek alternatora się lekko obraca i samą pompę wspomagania jak pracuje (u mnei takimi jakby skokami). Jesli okaże sie, że to napinacz, to na www.tomateam można dostać w dobrej cenie :ok: :)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Maj 21, 2009 22:34   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
the.edgy 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 74
Skąd: nie wiem



Wysłany: Czw Maj 21, 2009 23:33   

Witam, mam identyczny problem ze wspomaganiem jak koleżanka wyżej. Objawy są takie same. Nie mam narazie czasu i funduszy na naprawę tego w związku z czym chciałbym się zapytać czy jazda z takimi usterkami nie grozi nieoczekiwanymi skutkami ciągnącymi za portfel w przyszłości? Muszę też zdementować to co powiedział mi ojciec jak się przejechał autem, otóż według niego poprostu wspomaganie sie wyrobilo ze starości i tego się nie naprawia (on tak mial podobno w 2 autach) no i zastanawiam się ile w tym prawdy i czy faktycznie nie ma sensu się z tym użerać. Ponadto mam prośbę do znawców tematu gdyż dla mnie mechanika samochodowa to czarna magia (lepiej sprawdzam się w dłubaniu w elektronice i komputerach:D) i jak by ktoś był tak miły i mogł mnie naprowadzić (najlepiej zdjęciami) na to gdzie znajde i jak sprawdzić te wszystkie rolki, paski czy tez napinacze od wspomagania, żebym wiedział co naprawiac i co wymieniac nie pakując bezsensownie kasy w błoto.
Pozdrawiam
 
 
 
mruwesku 



Dołączyła: 13 Maj 2009
Posty: 10
Skąd: Poznań



Wysłany: Pią Maj 22, 2009 11:59   

Dzięki wielkie za pomoc:)
W poniedziałek zawozimy maleństwo do lekarza i zobaczymy... mam nadzieję, że to będzie właśnie to... Napisze, jak czegokolwiek się dowiem:)

[ Dodano: Czw Maj 28, 2009 12:21 ]
Witam!
Odebrałam już Roverka od mechanika w Puszczykowie (z forum wynikało, że jest specem od roverków) i co sie okazało... Pompa wspomagania chodzi poprawnie, podobno w starszych samochodach, kiedy nie jest już ona nowa zdarza się, iż chodzi troszkę głośniej przy maksymalnym jej obciążeniu, czyli w skrajnym położeniu kół (koła maksymalnie skręcone w którąkolwiek ze stron). Cóż widocznie taki urok i tyle... Ponoć nie zaszkodzi to w żaden sposób, a przestanie tylko wtedy, gdy wymienimy pompę na nową. Po generalnym przeglądzie okazało się, iż kupiliśmy "igiełkę" :lol: Wszystko działa poprawnie i nie ma się do czego doczepić. Jedyne zalecenia aby wymienić rozrząd, choć właściciel twirdził, ze był wymieniany 20 tys. kilometrów temu.
To tyle jeśli chodzi o sprawę ze wspomaganiem i całą resztą. Wszystkim za pomoc wielkie dzięki:)
Pozdrawiam!
 
 
borek88 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 958
Skąd: Konin/Słupca

Rover 45

Wysłany: Sro Lut 17, 2010 22:07   

ja w r45 2000r iDT 101KM mam tak ze wlasnie tak dziwnie chodzi wspomaganie;/
cos w stylu ze przerywa przy skrecie.
2 razy mialem tak ze nie moglem ukrecic kierownica;/ (na zgaszonym silniku o wiele lzej sie krecilo)
czy to tez moze byc ten napinacz??
czy plyn (kolor ma ladny czerwony choc mialem zamiar wymienic ale teraz nie wiem czy tego napinacza nie wymienic;/)
nie cale 10tys km (tak twierdzil sprzedawca i kartka przy silniku) byl wymieniny kompletny rozrzad z paskami i nie wiem czy przy rozrzadzie wymienia sie tez ten napinacz
co sprawdzic??
jest mozliwosc ze pompa siada na ament??
ile wchodzi plynu do ukladu wspom przy r45 iDT??
czy opreracja wymiany plyni polega tak jak w benzyniakch?? ze odkrecam wezyk i krece rozrusznikiem??
_________________
http://otomoto.pl/rov
er-...-C30959977.html
sprzedam
 
 
 
Marcinus 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 147
Skąd: Kielce



Wysłany: Sro Lut 17, 2010 23:40   

borek88, wydaje mi się, że w R45, masz taką samą objętość jak ja w 25, czyli 1,2 l, jak podane jest w informacjach technicznych http://www.roverki.pl/article.php?sid=440
borek88 napisał/a:
byl wymieniny kompletny rozrzad z paskami i nie wiem czy przy rozrzadzie wymienia sie tez ten napinacz

Z tego co wiem, to pompa wspomagania jest napędzana przez pasek wielorowkowy, czyli ten, który napędza alternator, a nie przez rozrząd (mogę się mylić)
Co do wymiany, to nie wiem, bo tego nie robiłem :razz:
 
 
 
Rino 



Dołączył: 18 Lis 2009
Posty: 36
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Mar 02, 2010 19:47   

lineumaciel napisał/a:
mruwesku napisał/a:
Witam!
Troszke mnie nie było, wiec nie miałam jak odpisać. Już precyzuje o co mi chodzi:
W momencie obracania kierownicą słychac buczenie, lecz pojawia sie ono tylko gdy kręcę kołami w miejscu lub przy niskich obrotach silnika, czyli w początkowej fazie jazdy. Podczas ruszania zdaje mi się, ze nie do końca działa wspomaganie tzn. działa skokowo, czuć kiedy zanika i pojawia się spowrotem. Nie wiem do końca o co może chodzić? Jak ma ktoś jakiś pomysł, to prosze o podpowiedź:) Z góry wielkie dzięki:)



Rolka z napinaczem, najdroższa z całego rozrządu ok 350zł, miałem to samo


żeby nie zakładać nowego posta podłączę sie pod ten.
Wydaje się że u mnie jest dokładnie to samo, wiem już że winny może być napinacz tyle że rozumiem paska wielorowkowego bo z gdzie wspoma a gdzie rozrząd?..
Bardziej interesuje mnie sam fakt jaki to rodzaj uszkodzenia napinacza powoduje takie działanie wspomagania?

Macie jakiś namiar na pasek wielorowkowy i ewentualnie napinacz to 620 Ti?

pozdrawiam Rino

[ Dodano: Wto Mar 02, 2010 19:47 ]
?? ?
_________________
"Nie sztuka jest zabić muche na przedniej szybie, sztuką jest zabić ją na bocznej..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r25 2,0 tdi] wspomaganie
bioly99 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Nie Mar 22, 2009 10:30
chudson
Brak nowych postów [R 25 20iDT] Wspomaganie
wolian Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sob Cze 04, 2016 09:58
wolian
Brak nowych postów [R200 '98 1,4] Wspomaganie?
Papaa2 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Czw Paź 28, 2010 13:12
Papaa2
Brak nowych postów [R214 1.4 16v 91r] wspomaganie
Benior Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Nie Cze 14, 2009 23:35
Benior
Brak nowych postów [rover 25] - opony, egr, wspomaganie itd.
Pawelgt Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 16 Czw Mar 17, 2016 10:19
Pawelgt



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink