Forum Klubu ROVERki.pl :: [R25- 2,0 TD]- wspomaganie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R25- 2,0 TD]- wspomaganie
Autor Wiadomość
mruwesku 



Dołączyła: 13 Maj 2009
Posty: 10
Skąd: Poznań



Wysłany: Pią Maj 15, 2009 14:54   [R25- 2,0 TD]- wspomaganie

Witam wszystkich serdecznie, jestem nową posiadaczką Roverka 25 diesel 2,0 74 kW.
Mam dwa pytanka:
- niestety odezwała mi się (chyba) pompa wspomagania, ponieważ na postoju, bądź przy małej prędkości słychać dziwny szum przy kręceniu kierownicą (bardziej buczenie)
- oraz mam do wymiany rurę ponoć do tzw. inter coolera (po otwarciu maski pierwsza gruba gumowa rura)- póki co jest sklejona na taśmę power tape (skandal)

Jak się zabrać do sprawdzenia czy to pompa czy coś innego ( płyn w zbiorniczku jest ok)
i jak fachowo w sklepie określić nazwę tej rury....
Czy w razie wymiany pompy wspomagania musi być ona typowo do diesla i R25 czy pewne modele mają je takie same.
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i wybaczcie tak pernamentny brak wiedzy. Pozdrawiam wszystkich.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Maj 15, 2009 14:54   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pią Maj 15, 2009 16:33   

Przewód gumowy intercoolera najlepiej zamów w Tomateam ( www.tomateam.pl). Taniej raczej ciężko będzie znaleźć, no chyba, że używkę. Aby zamówić najlepiej zadzwonić (nr na stronie sklepu).

http://www.tomateam.pl/sk...&m_dzial=-&c=20
http://www.tomateam.pl/sk...&m_dzial=-&c=21

Być może układ wspomagania tylko się zapowietrza i trzeba by sprawdzić czy jest szczelny, spróbuj na postoju obrócić kilkakrotnie kierownicą w lewo i w prawo do oporu i zobaczyć czy choć na chwilę dźwięk ucichnie. pooglądaj też przewody w komorze silnika, może będzie gdzieś widać miejsce wycieku.
 
 
mruwesku 



Dołączyła: 13 Maj 2009
Posty: 10
Skąd: Poznań



Wysłany: Pią Maj 15, 2009 16:58   

Dzięki, sprawdzę i dam znać co ustaliłam.
Numer uzupełnię jak tylko zarejestruję gada :mrgreen:
 
 
Krzysi3k 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Sob Maj 16, 2009 22:11   

Podepnę się pod temat, bo nie ma sensu nowego zakładać.
U mnie rura coraz mocniej się poci.
Jak myślicie, czy wymienić ją?
Doskonale widać po tym jednym suchym miejscu.
 
 
mruwesku 



Dołączyła: 13 Maj 2009
Posty: 10
Skąd: Poznań



  Wysłany: Sob Maj 16, 2009 23:19   

Rura już wymieniona napociliśmy się z mężem, ale na szczęście wystarczyło poodkręcać kilka śrubek wejść pod Roverka i razem uporaliśmy się z problemem, zostało tylko wspomaganie:)

[ Dodano: Sob Maj 16, 2009 23:25 ]
Nasza rura wyglądała podobnie, tylko w gratisie dostaliśmi !@!$#... dziurę zaklejoną taśmą, kupiliśmy nową za 270 zł, a wymiana trwała 30 minut w zaciszu własnego garażu. Niestety bez odkręcenia dolnej osłony silnika nic nie da sie zrobić, więc kanał musi być:) Życzę powodzenia :razz:
 
 
Krzysi3k 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Nie Maj 17, 2009 08:22   

Ja nie mam dolnej osłony silnika... jeszcze ;)
czyli mówisz, że wymiana nie taka trudna? Mam kanał, więc luzik, tylko zastanawiałem się jak z dostępem, bo ciasno jest dość... Coś się wymyśli :)
 
 
mruwesku 



Dołączyła: 13 Maj 2009
Posty: 10
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Maj 17, 2009 09:16   

Da radę weź tylko długi śrubokręt, no i przede wszystkim wpierw ściągnij tę górną rurę (krutszą) moze to nie do końca załatwi sprwę z trudnym dostępem, ale napewno pomoże. Mówię Ci nie jest tak źle, troszkę roboty i po sprawie:) Skoro ja dałam radę, to Ty chyba nie powinieneś mieć problemów:) Pozdrawiam.
 
 
lineumaciel 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 360
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Sro Maj 20, 2009 08:37   Re: [R25- 2,0 TD]- wspomaganie

mruwesku napisał/a:
Witam wszystkich serdecznie, jestem nową posiadaczką Roverka 25 diesel 2,0 74 kW.
Mam dwa pytanka:
- niestety odezwała mi się (chyba) pompa wspomagania, ponieważ na postoju, bądź przy małej prędkości słychać dziwny szum przy kręceniu kierownicą (bardziej buczenie)



Witam!


Czy buczenie ustępuje przy jeździe?, i czy przypadkiem podczas buczenie nie zanika ci wspomaganie?. W 25 pada najczęściej pada rolka z napinaczem i wtedy mogą się pojawić problemy w postaci buczenia i "zanikania" wspomagania.
_________________
pozdrawiam ;-)
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Maj 20, 2009 11:02   

lineumaciel napisał/a:
W 25 pada najczęściej pada rolka z napinaczem i wtedy mogą się pojawić problemy w postaci buczenia i "zanikania" wspomagania.

Też zacząłbym od zdjecia paska i sprawdzenia rolki napinacza :ok: :)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
bora 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 45
Skąd: Kielce



Wysłany: Sro Maj 20, 2009 17:40   

Czy takie buczenie może objawiać się też przy włączonej klimie na wolnych obrotach?
Bo u mnie właśnie buczy coś na klimie a od razu przestaje gdy wyłączę klime. Dodam, że nie kręcę wtedy kierownicą więc wspomaganie nie pracuje a to buczenie jest nie regularne czyli raz buczy a raz nie.
_________________
Jest R 25 iDT 00r.
Był R 220 SD 96r.
 
 
Krzysi3k 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Sro Maj 20, 2009 18:53   

Buczenie? Ale to nie chodzi o wspomaganie, po prostu jak stoisz na luzie i włączysz klimę to czuć, że zaczyna pracować. U mnie też samochód zaczyna jakby trochę bardziej drżeć, ale doszedłem do wniosku, że to normalne, ponieważ klima dopiero w pełni działa, jak silnik wchodzi na obroty z tego, co wiem...
 
 
bora 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 45
Skąd: Kielce



Wysłany: Sro Maj 20, 2009 19:01   

Krzysi3k5 zgadzam się z tobą ale pytam o coś innego. To buczenie zaczyna sie zawsze długo po włączeiu klimy i np. po jeździe 50km staje na czerwonym i po 30sek. zaczyna buczeć ( czy dudnić ), no i nie dzieje się tak zawsze tylko np. co drugi dzień.
_________________
Jest R 25 iDT 00r.
Był R 220 SD 96r.
 
 
Krzysi3k 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Sro Maj 20, 2009 20:02   

Przy włączonej klimie tylko?
Ale nie sądzę, żeby to było wspomaganie, prędzej coś w klimatyzacji...
 
 
bora 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 45
Skąd: Kielce



Wysłany: Sro Maj 20, 2009 20:15   

Tak tylko na włączonej klimie. Muszę się temu głębiej przyjrzeć bo mnie to troche niepokoi... tylko nie wiem od czego zacząć?
_________________
Jest R 25 iDT 00r.
Był R 220 SD 96r.
 
 
Krzysi3k 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Sro Maj 20, 2009 20:25   

Jeśli chodzi o klimę to najlepiej chyba do serwisu klimy pojechać :)
 
 
Steff 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 272
Skąd: Sosnowiec



Wysłany: Sro Maj 20, 2009 22:25   

Krzysi3k5 napisał/a:
Ja nie mam dolnej osłony silnika...

Ja się dołączę do tej kwestii. Też nie mam tej dolnej osłony silnika. Czy jest to element jakiś konieczny i niezbędny i co ta osłona daje :?: No i ewentualnie ile kosztuje :?:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Krzysi3k 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Sro Maj 20, 2009 23:33   

Poszukaj na allegro. Osłona silnika wymagana nie jest, aczkolwiek jest przydatna, ponieważ chroni elementy silnika przed zabrudzeniami :)
Jak już zrobię wszystko co sobie zaplanowałem, to kupię osłone silnika :)
 
 
lineumaciel 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 360
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Czw Maj 21, 2009 08:15   

Steff napisał/a:
Krzysi3k5 napisał/a:
Ja nie mam dolnej osłony silnika...

Ja się dołączę do tej kwestii. Też nie mam tej dolnej osłony silnika. Czy jest to element jakiś konieczny i niezbędny i co ta osłona daje :?: No i ewentualnie ile kosztuje :?:



Konieczny nie jest, ale jednak polecam. Ja jeździłem parę miesięcy bez później wyczaiłem na allegro firmę która robi nowe osłony do 200(pasują do 25) i zamówiłem u nich.
Koszt jak pamiętam 100-150zł. Z tego co pamiętam mieli robić również taką osłonę silnika która miała przykryć trochę rozrząd.

Jak nie znajdziesz na allegro daj znać to poszukam w poczcie namiarów do nich.

A osłona daje tyle że syf nie leci na silnik

[ Dodano: Czw Maj 21, 2009 08:17 ]
bora napisał/a:
Czy takie buczenie może objawiać się też przy włączonej klimie na wolnych obrotach?
Bo u mnie właśnie buczy coś na klimie a od razu przestaje gdy wyłączę klime. Dodam, że nie kręcę wtedy kierownicą więc wspomaganie nie pracuje a to buczenie jest nie regularne czyli raz buczy a raz nie.


Sciągnij rave i zobacz jak idą paski i rolki, być może któraś z rolek jest do wymiany. Na twoim miejscu pierw bym podjechał gdzieś do serwisu klimy i niech sprawdzą klimatyzacje. Koszt nie wielki więc warto, u mnie w Olsztynie koło 120zł

[ Dodano: Czw Maj 21, 2009 08:19 ]
bora napisał/a:
Tak tylko na włączonej klimie. Muszę się temu głębiej przyjrzeć bo mnie to troche niepokoi... tylko nie wiem od czego zacząć?



Tak jak mówiłem pojedz do serwisu, niech sprawdzą klimatyzację, przy okazji niech odgrzybią i sprawdzą stan czynnika, powinni również przeczyścić chłodnicę.

[ Dodano: Czw Maj 21, 2009 08:25 ]
Krzysi3k5 napisał/a:
Podepnę się pod temat, bo nie ma sensu nowego zakładać.
U mnie rura coraz mocniej się poci.
Jak myślicie, czy wymienić ją?
Doskonale widać po tym jednym suchym miejscu.



Wymieniaj bo później czy wcześniej pęknie
_________________
pozdrawiam ;-)
 
 
 
mruwesku 



Dołączyła: 13 Maj 2009
Posty: 10
Skąd: Poznań



Wysłany: Czw Maj 21, 2009 22:12   

Witam!
Troszke mnie nie było, wiec nie miałam jak odpisać. Już precyzuje o co mi chodzi:
W momencie obracania kierownicą słychac buczenie, lecz pojawia sie ono tylko gdy kręcę kołami w miejscu lub przy niskich obrotach silnika, czyli w początkowej fazie jazdy. Podczas ruszania zdaje mi się, ze nie do końca działa wspomaganie tzn. działa skokowo, czuć kiedy zanika i pojawia się spowrotem. Nie wiem do końca o co może chodzić? Jak ma ktoś jakiś pomysł, to prosze o podpowiedź:) Z góry wielkie dzięki:)
 
 
lineumaciel 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 360
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Czw Maj 21, 2009 22:19   

mruwesku napisał/a:
Witam!
Troszke mnie nie było, wiec nie miałam jak odpisać. Już precyzuje o co mi chodzi:
W momencie obracania kierownicą słychac buczenie, lecz pojawia sie ono tylko gdy kręcę kołami w miejscu lub przy niskich obrotach silnika, czyli w początkowej fazie jazdy. Podczas ruszania zdaje mi się, ze nie do końca działa wspomaganie tzn. działa skokowo, czuć kiedy zanika i pojawia się spowrotem. Nie wiem do końca o co może chodzić? Jak ma ktoś jakiś pomysł, to prosze o podpowiedź:) Z góry wielkie dzięki:)



Rolka z napinaczem, najdroższa z całego rozrządu ok 350zł, miałem to samo
_________________
pozdrawiam ;-)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r25 2,0 tdi] wspomaganie
bioly99 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Nie Mar 22, 2009 10:30
chudson
Brak nowych postów [R200 '98 1,4] Wspomaganie?
Papaa2 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Czw Paź 28, 2010 13:12
Papaa2
Brak nowych postów [R214 1.4 16v 91r] wspomaganie
Benior Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Nie Cze 14, 2009 23:35
Benior
Brak nowych postów [R 25 20iDT] Wspomaganie
wolian Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sob Cze 04, 2016 09:58
wolian
Brak nowych postów [R200] Jak odpowietrzyc wspomaganie
zapal Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Nie Wrz 05, 2010 15:53
zapal



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink