Forum Klubu ROVERki.pl :: [Mandat] ZTM i termin płatności 7 dni, bardzo proszę o podpo
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Mandat] ZTM i termin płatności 7 dni, bardzo proszę o podpo
Autor Wiadomość
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Pon Maj 03, 2010 12:46   

mcjg napisał/a:
Wg mnie uchylanie się od odpowiedzialności za brak biletu lub dokumentu uprawniającego do ulgi jest próbą kradzieży bądź też wyłudzenia.


Jeżeli ta wypowiedź tyczy się mojego przypadku to...
Nieposiadanie przy sobie dokumentu uprawniającego do przejazdu z ulgą, to tylko brak dowodu na posiadane danej ulgi podczas przejazdu a nie absolutny brak ulgi czyli jak zarzucasz próba kradzieży i wyłudzenia.

Chyba, że jak napisałem wcześniej odnosisz się do wypowiedzi faecd


mcjg napisał/a:

Jeżeli jest napisane 7 dni to znaczy, że jeżeli opłata podwyższona była nałożona 24.04 to termin złożenia odwołania mija 1.05. Te 7 dni to czas wystarczający do załatwienia prostej formalności jaką jest podbicie legitymacji, ale koro się nie chciało to niestety lenistwo potrafi kosztować.


Nie znasz okoliczności jakie spowodowały brak możliwości podbicia legitymacji więc nie masz prawa oceniać i określać tego mianem lenistwa.
Poprosiłem o pomoc/podpowiedź z racji tego, iż nie mogłem tego odnaleźć na stronie ZTM i nie prosiłem o osąd tej sytuacji czy czyjegokolwiek podejścia do tematu, dlatego proszę o nie wypowiadanie się w ten sposób w kontekście mojej sprawy.

W wypowiedzi Twojej, jakże pełnej "oskarżeń" :wink: brak odniesienia do ustawowych dni wolnych od pracy które mają kluczowy wpływ na przedłużenie terminu składania wyjaśnień.

To samo tyczy się wypowiedzi dukat11, okoliczności nie pozwoliły na załatwienie sprawy do piątku, w sobotę byłaby taka możliwość, gdyby była to normalna sobota a nie dzień wolny od pracy.
Moim zdaniem ZTM nie może tłumaczyć, że ich dwa punkty obsługi wtedy pracują bo ustawowo ten dzień jest wolny od pracy i powinien zostać pominięty w liczeniu terminu.
Uczelnia SGGW jest wtedy nieczynna.

Może nie do końca trafne porównania podam ale to tak jakby pracownik pogotowia, policjant, strażak, tłumaczył, że mimo iż jest święto to pracuje i że wszyscy powinni pracować.
Ja też mając pozwolenie na handel mogę sobie otworzyć swój sklep dnia 1 czy 3 Maja i pracować tam sam. Co z tego że wszystkie inne sklepy będą pozamykane.



Dziękuję Mayson za zabranie ważnego i istotnego dla mnie (konkretnego i na temat) głosu. :ok:

Faktem jest, że moja dziewczyna nie chce uniknąć odpowiedzialności.
Jak mam określone 7 dni, to mam prawo z różnych powodów załatwić sprawę właśnie tego 7 dnia a jest to święto i nic nie jest czynne przez długi weekend to ostatnim dniem na załatwienie tej sprawy powinien być wtorek, zaraz po dniach wolnych.

Tzw. długi weekend nie pojawił się w tym roku a od lat historia jest taka sama, "długi wolny weekend", oczywiście nie dla wszystkich.
Dla mnie jest to znacząca okoliczność łagodząca i wystarczające tłumaczenie.
Zresztą nie lubię ogólnego podejścia do każdej sprawy według protokołu, przepisów.
Każdy przypadek jest inny i jest sprawą indywidualną.

Chyba nie każdy postawiony przed stan oskarżenia jest winny, prawda??
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Maj 03, 2010 12:46   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Wto Maj 04, 2010 09:53   

Kwestia opłat za korzystanie z usług komunikacji miejskiej w W-wie została uregulowana w taryfie przewozowej stanowiącej załącznik do uchwały RM Warszawa, która jest aktem prawa miejscowego. Z zapisów § 19 ust. 1 powyższej taryfy wyraźnie wynika, iż chodzi o kolejne 7 dni kalendarzowych. W twierdzeniu tym upewnia mnie fakt, iż w 20 ust. 3 mowa jest o dniach roboczych.

Należy jednak wziąć pod uwagę, iż wszelkie akty prawne często niestety stanowione są dość niechlujnie i rażą brakiem konsekwencji. Dlatego też należy wziąć pod uwagę również fakt, iż wsiadając do autobusu komunikacji miejskiej zawieramy z przewoźnikiem umowę cywilną, której podstawowe zasady określa w powyższym przypadku regulamin przewozu osób i bagażu środkami lokalnego transportu zbiorowego w m.st. Warszawie, stanowiący załącznik do uchwały RM Warszawy. W kwestiach nieuregulowanych w przedmiotowym regulaminie zastosowanie mają odpowiednie przepisy ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny - taki zapis istnieje zresztą w § 27 owego regulaminu. Idąc dalej - zgodnie z treścią przepisu art. 115 kc jeżeli koniec terminu do wykonania czynności przypada na dzień uznany ustawowo za wolny od pracy, termin upływa dnia następnego. Ergo: narzeczona/sympatia/żona aby zmieścić się w zakreślonym terminie, powinna przedłożyć ważną legitymację z ZTM do dnia 4 maja 2010 r.
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Wto Maj 04, 2010 10:16   

PTE, brak mi słów :) Nie ze względu na przychylność wypowiedzi, wyczerpałeś moje pytania :D
Bardzo dziękuję.
Ze względu na fachowość postu, z wydrukiem jako poradę "prawną" będziemy mogli się udać do ZTM.
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
LU 



Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 99
Skąd: Bielsko-Biała/Kraków



Wysłany: Wto Maj 04, 2010 17:38   

mcjg napisał/a:
Być może.


to unikaj klawiatury.
 
 
 
mcjg 




Pomógł: 17 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 292
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Maj 04, 2010 19:30   

LU napisał/a:
to unikaj klawiatury.
Bo?
 
 
LU 



Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 99
Skąd: Bielsko-Biała/Kraków



Wysłany: Wto Maj 04, 2010 21:17   

mcjg napisał/a:
LU napisał/a:
to unikaj klawiatury.
Bo?


Bo za niedługo żeby być na Twoim poziomie będę musiał się położyć.
Koniec offtopu.
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Maj 04, 2010 21:41   

Przypominam o punkcie 7d) Regulaminu Forum :evil:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
zetes 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 558
Skąd: Turek

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 04, 2010 22:07   

apeluję do admina o zamknięcie tematu.Wydryszek, zapytał, PTE, odpowiedział,Wydryszek, zadowolony z odpowiedzi i ta dalsza, jałowa pyskówka zbędna.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
mcjg 




Pomógł: 17 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 292
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Maj 05, 2010 00:32   

Wydryszek napisał/a:
Chyba, że jak napisałem wcześniej odnosisz się do wypowiedzi faecd
Tu się nie mylisz. Może wg mnie trochę niezgrabnie ująłeś swój problem, faecd zbyt negatywnie potraktował problem, ja zbyt negatywnie przez to się wypowiedziałem (być może dlatego, że często mam kontakt z osobami które zbyt roszczeniowo podchodzą do takich problemów) ale PTE pięknie wyjaśnił problem i o tą wiedzę też będę bogatszy.
LU napisał/a:
Bo za niedługo żeby być na Twoim poziomie będę musiał się położyć.
To pozostawię bez odpowiedzi.
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Czw Maj 06, 2010 11:42   

mcjg :)
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Długie terminy płatności za fakturę
pietka Prawo i ubezpieczenia 5 Nie Lip 23, 2017 00:48
Nagash
Brak nowych postów [OC] termin 30 dni na wypowiedzenie
spitz Prawo i ubezpieczenia 3 Sro Cze 30, 2010 19:02
Pływak
Brak nowych postów termin przeglądu
Lewis Prawo i ubezpieczenia 14 Sob Lut 11, 2012 15:31
Lewis
Brak nowych postów MANDAT ZNAK B-36
rdgz Prawo i ubezpieczenia 9 Pon Maj 27, 2013 23:00
rdgz
Brak nowych postów Mandat 800zl
Remigiusz Prawo i ubezpieczenia 35 Sob Wrz 29, 2012 00:18
Remigiusz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink