Forum Klubu ROVERki.pl :: Zakup auta od www.eurosamochody.pl
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup auta od www.eurosamochody.pl
Autor Wiadomość
greg_szczytno 




Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 277
Skąd: Szczytno

Rover 400

Wysłany: Pią Maj 21, 2010 11:51   Zakup auta od www.eurosamochody.pl

Witam
Może ktoś z was ma doświadczenia z tymi sprzedawcami ??
Prosiłbym o opinie jakie są te auta czy warto tam podjechać itp.

www.eurosamochody.pl

Mam do tego komisu ok 200 km w jedną stronę więc może ktoś podpowie co i jak.

Czekam na info i z góry dziekuję.
_________________
Pozdrawiam
Szczytno warmia - mazury
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Maj 21, 2010 11:51   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Dydo 




Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 307
Skąd: Grabów nad Prosną



Wysłany: Pią Maj 21, 2010 13:56   

Tak się składa, że mam konto na bezwypadkowe.net, więc wkleję Ci opinie, jakie tam padają w temacie odnośnie samochodów eurosamochody.pl:

Cytat:
Kilka razy byłem w tym komisie. Owszem duzy wybór ale głównie modele i kolory flotowe. Mają jakieś układy w firmach leasingowych i biorą auta po zakończeniu umowy leasingowej. Stąd wiek samochodów to głownie 3-6 lat chociaż trafiaja sie i młodsze i starsze. Plus taki, że np. wśród 5 białych Focusów czy granatowych Astr możesz wybrać tą, która podoba ci sie najbardziej :-) . Ceny trochę powyżej średniej warszawskiej. Kolejny plus to taki, że samochody krajowe więc można zweryfikować ich historię (a jako, że samochody firmowe to i serwisowane głównie w ASO)


Cytat:
Widzę, że kolega Oktavian zna wszystkie komisy w Polsce. Pytanie było o ten konkretny komis a ponieważ mieszkam niedaleko i szukając Focusa także tam byłem to piszę o swoich wrażeniach. Samochód sprawdzał zaprzyjaźniony mechanik z ASO i historia egzemplarza, którego miałem na oku pokrywała sie z książką do okresy ok.6 miesięcy wstecz. Wymieniana była lampa lakierowany błotnik. Plus taki, ze mozna to zweryfikować dzieki krajowenu pochodzeniu i historii serwisowej. Stan wizualny samochodów(tapicerka itp.)zależy od uzytkownika ale jak pisałem z reguły jest po kikla egzemplarzy. Komis jak komis tylko samochody jakby pewniejsze. A kolege Oktaviana zapraszam na miejsce do W-wy niech oblooka komis odpowie pytającemu a potem ewentualnie docina innym.
Pozdrawiam wszystkich i Happy New Year!

P.S.
Samochód kupiłem gdzie indziej- były same białe kombi TDDI


Cytat:
odnoszę wrażenie, że ten komis jest wątpliwej renomy, skoro pracownik/właściciel komisu musi pod podszytym nickiem reklamować swoje usługi.
Jeśli chodzi o sam komis - raz były tam wstawione nasze autka firmowe (moja firma znajduje się w Warszawie), autka polizingowe, trzylatki. Znalazłem nawet swoje auto z opisem bezwypadkowe ... i przebiegiem o 50 tys mniejszym niż miało w momencie, gdy je oddawałem - śmiech na sali.
Potem auta zostały przeniesione do komisy koło Lotniska Okęcie i o dziwo ... również widnieje tam moje stare służbowe auto, ale teraz już z realnym przebiegiem choć bezwypadkowość w opisie nadal pozostała.
Jednym słowem - na eurosamochody radzę uważać.


Cytat:
Duzy wybor kolorow - zwlaszcza bialych
Bylem tam raz. Samochody w roznym stanie i wg. mnie raczej drozsze niz tansze. Na pewno lubia dawac fikcyjne ogloszenia z atrakcyjna cena. Ok. miesiac temu bylem obejrzec konkretnego focusa ale niestety sprzedal sie dzien przed moja wizyta w tym komisie. Za to moje pytanie o ten samochod dziwnie rozbawilo wszystkich panow sprzedawcow do zeszlego tygodnia ogloszenie jeszcze wisialo, teraz juz go nie ma. Moze za sprawa kolegi andrzeja10
Jezeli wybieracie sie po jakies konkretne auto to zachecam do zatelefonowania najpierw.
pzdr.



Reasumując; głównie stoją tam auta, które kiedyś służyły w firmach, a także poleasingowe. Z pewnością miernik przyda się, jeśli zdecydujesz się tam pojechać (rzecz chyba już podstawowa i obowiązkowa przy kupnie samochodu w dzisiejszych czasach ;) ), a także z dystansem przyjmować przebiegi. Jak piszą chłopaki w postach - ogromny plus za to, że auta są z PL salonu i można sprawdzić historię.

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem ;)

P.S. Osobiście komisu nie znam, nigdy nie byłem, więc mój post opiera się tylko na opiniach powyżej. Jednak z jednym się zgodzę.. Trzeba uważać na ten komis. Dlaczego ? Dlatego, że przeglądałem sobie tam te samochody i trafiłem na srebrnego Focusa z 2006 (zresztą takich tam wiele), jednak ten wyróżniał się tym, że lewe drzwi od kierowcy malowane, a do tego maska przednia krzywo spasowana. Zderzak przedni również odbiegał znacznie odcieniem, podobnie jak wspomniane drzwi od strony kierowcy.
 
 
 
greg_szczytno 




Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 277
Skąd: Szczytno

Rover 400

Wysłany: Pią Maj 21, 2010 14:25   

Dzięki wielkie za info - właśnie o to mi chodziło. W sumie to nie spodziewałem się rewelacji - sam użytukje auto służbowe i wiem ile mozna rocznie zrobić kilometrów wiec autka kilkulenie nie maja na pewno 60 kkm :D
Ale właśnie chodziło głównie o pochodzenie - mozna sprawdzić.
Tak na pewno miernik lakieru się też przyda :)

W sumie mają ciekawe ceny - nie wiem czemu w oionia ch mówi się o "raczej wyzszych" bo jak się policzy to wychodzą raczej średnie :)
No ale wielkie dzięki za pomoc.

Czekam na więcej opinii.
_________________
Pozdrawiam
Szczytno warmia - mazury
 
 
 
Dydo 




Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 307
Skąd: Grabów nad Prosną



Wysłany: Pią Maj 21, 2010 14:28   

greg_szczytno napisał/a:
sam użytukje auto służbowe i wiem ile mozna rocznie zrobić kilometrów wiec autka kilkulenie nie maja na pewno 60 kkm :D


Osobiście wolałbym kilkuletnie auto z sowitym przebiegiem, jeśli już miałbym kupować auto służbowe, aniżeli kilkuletnie z przebiegiem 60 kk, bo wiadomo, że to raczej nierealne jest w przypadku samochodów służbowych. Pod warunkiem oczywiście, że wszystko było regularnie wymieniane etc. ;) Ale tacy, którzy wierzą w takie przebiegi są, byli i będą - jelenie jednym słowem, no ale cóż zrobić, polak naiwny jest, bo myśli, że to prawdziwa okazja ;) A takich 'okazji' na alledrogo to jest masa.
 
 
 
greg_szczytno 




Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 277
Skąd: Szczytno

Rover 400

Wysłany: Pią Maj 21, 2010 14:37   

Dydo, i właśnie widzisz dotarliśmy do tego dlaczego zwróciłem uwagę na ten akurat komis.
Wolałbym zakupić poleasingowe auto z przebiegiem nawet pod 200 000 ale z normalną historią i serwisowane niż jechać i szukać okazji "8 latek z przebiegiem 130 tyś".
Właśnie tak jak pisałem użytkuję auto służbowe więc ok przebiegi są spore ale serwis pełen i ewentualna wymiana części na oryginalne lub droższe zamienniki więc ogólnie auto chodzi.
Tak już abstrahując od eurosamochody - szukałem ostatnio laguny 2 lub nissana primere z ok 2005 - 2003 roku w Polsce przebiegi 150 - 180 tyś za granicą zachodnią 200 - 300 tyś - widać różnicę. I tereaz niech ktoś mi powie dlaczego u nas są takie wałki i które auto ma na prawdę zbliżony przebieg.

Normalnie poszukiwanie auta to ciężki kawał chleba ehh
_________________
Pozdrawiam
Szczytno warmia - mazury
 
 
 
Tomas 



Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 168
Skąd: Poznań



Wysłany: Pią Maj 21, 2010 14:43   

Co do aut słuzbowych to taki mały ot. Jedno z aut służbowych u nas w firmie (Octavia) ma 8k km i jest z listopada 2008. Ciekawe kto uwierzy w ten przebieg przy sprzedazy :mrgreen:
_________________
Rover 220 SDI WRC - Warcy Rycy Csescy :)
 
 
 
Dydo 




Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 307
Skąd: Grabów nad Prosną



Wysłany: Pią Maj 21, 2010 14:46   

greg_szczytno napisał/a:
Dydo, i właśnie widzisz dotarliśmy do tego dlaczego zwróciłem uwagę na ten akurat komis.
Wolałbym zakupić poleasingowe auto z przebiegiem nawet pod 200 000 ale z normalną historią i serwisowane niż jechać i szukać okazji "8 latek z przebiegiem 130 tyś".
Właśnie tak jak pisałem użytkuję auto służbowe więc ok przebiegi są spore ale serwis pełen i ewentualna wymiana części na oryginalne lub droższe zamienniki więc ogólnie auto chodzi.
Tak już abstrahując od eurosamochody - szukałem ostatnio laguny 2 lub nissana primere z ok 2005 - 2003 roku w Polsce przebiegi 150 - 180 tyś za granicą zachodnią 200 - 300 tyś - widać różnicę. I tereaz niech ktoś mi powie dlaczego u nas są takie wałki i które auto ma na prawdę zbliżony przebieg.

Normalnie poszukiwanie auta to ciężki kawał chleba ehh


W pełni się zgadzam i też do tego nawiązywałem :) Taka jest prawda i nie ma się co czarować. No ale dziś większość patrzy głównie na to, że przebieg duży. 'Łooo, bo to auto ma x lat a już tyle przejechane, pewnie będzie się non stop psuło..' a właśnie nic bardziej mylnego :) Będzie śmigał jak nowe :spoko:

A co do tego ciężkiego kawała chleba to też się w pełni zgadzam z Tobą :)

Tomas220 napisał/a:
Co do aut słuzbowych to taki mały ot. Jedno z aut służbowych u nas w firmie (Octavia) ma 8k km i jest z listopada 2008. Ciekawe kto uwierzy w ten przebieg przy sprzedazy :mrgreen:


Jak to kto ? Potencjalny jeleń w to uwierzy :lol:
 
 
 
greg_szczytno 




Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 277
Skąd: Szczytno

Rover 400

Wysłany: Pon Cze 07, 2010 20:00   

Taki mały odkop zrobie - nie wiecie może czy przypadkiem ten komis nie poszedł pod wodę ?? to była by dla mnie bardzo ważna informacja.
_________________
Pozdrawiam
Szczytno warmia - mazury
 
 
 
Dydo 




Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 307
Skąd: Grabów nad Prosną



Wysłany: Wto Cze 08, 2010 11:36   

Musiałbyś poprosić kogoś z Warszawy, kto by miał czas i miałby blisko, aby podjechać i zobaczyć ew. zapytać, bo może już wie o tym.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Cze 08, 2010 12:04   

Nie poszedł - jest dość daleko od rzeki, ale jeszcze ma szansę do czwartku, ale spytaj Senn'a - on mieszka tam niedaleko, to będzie wiedział na 100%. :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Skradzione auta, części
szoso Offtopic 34 Wto Paź 02, 2018 07:03
majsterrr
Brak nowych postów Zakup auta - "pchełki";) Jaki polecacie?
Nie o Roverkach, więc w OT:D
Azazel85 Offtopic 6 Wto Maj 13, 2008 19:45
michone
Brak nowych postów Zakup ne Ebay-u w UK
Gość Offtopic 11 Nie Sie 01, 2010 16:17
greg-si
Brak nowych postów [ZT] Zakup ROVER 75 lub MG ZT
Madis Offtopic 1 Nie Mar 18, 2012 10:08
leszczu
Brak nowych postów Zakup kontrolowany z R75
Rowan Offtopic 11 Nie Sie 17, 2008 15:45
herc



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink