Forum Klubu ROVERki.pl :: [R827] Pompa paliwa
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R827] Pompa paliwa
Autor Wiadomość
Grey827 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lis 2010
Posty: 17
Skąd: Warszawa



  Wysłany: Wto Lis 23, 2010 05:18   [R827] Pompa paliwa
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.7 Rok produkcji: 1995

Witam,

miałem dzisiaj problem z uruchomieniem silnika. Dojechałem do pracy, po ośmiu godzinach zapaliłem samochód normalnie.

(Nierówno pracuje, ale już wiem, że jeden cylinder szwankuje. Dowiedziałem się o tym w serwisie LPG gdy regulowałem instalację.)

Zjechałem delikatnie z podjazdu i tak stałem przez ok 1 min (Przód samochodu był niżej niż tył). Samochód zgasł. Nie chciał zapalić później.

Zauważyłem już wcześniej problem ze zbyt głośną pracą pompy paliwa. Kupiłem go dwa tygodnie temu i przy zakupie zauważyłem to. Dodatkowo poprzedni właściciel założył odcięcie pompy paliwa. Żeby nie pracowała, gdy samochód jest zasilany LPG. Pompa nadaje się raczej do wymiany. Aha, wskaźnik poziomu paliwa wskazuje, że jest pełny bak. Co jest błędem raczej. I winą uszkodzonej pompy paliwa.

Zalałem 15L benzyny i wkońcu odpalił. Moim zdaniem poprzedni właściciel po prostu "zachetał" pompę, jeżdżąc na minimalnej ilości paliwa w zbiorniku. Narazie "normalnie odpala". Obawiam się jednak, że pompa odmówi współpracy lada chwila i zostanę w czarnej d... Bo do pracy mam 150km w obie strony. A nie chcę narażać przyjaciół i rodziny na podobne "pomaganie" w razie problemów.

Przejżałem forum i pobrałem instrukcję, ale jednoznacznie nie uzyskałem wyczerpującej odpowiedzi. Więc proszę o pomoc.

Gdzie jest pompa paliwa w 827 coupe? I jak się do niej dobrać?

Zaznaczam, że mam w bagażniku butlę na LPG...

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Pozdrawiam wszystkich!
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sro Sty 05, 2011 09:33, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lis 23, 2010 05:18   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
blue827 



Pomógł: 115 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1079



Wysłany: Wto Lis 23, 2010 21:10   Re: [R827] POmpa paliwa

Dostęp do pompy jest za tylnym oparciem, w bagażniku, u siebie mam tam cylindryczną butlę LPG 60l. Ale sama pompa chodzi cicho, przekaźnik odcinający zamontowałem odrazu po konwersji na LPG.
Musisz ściągnąć ten obraz płyty SuperCD2.iso , po wypaleniu/podmontowaniu na nim będzie: Rover 800 827 Workshop Mk2 Vol1.pdf, str.226 pompa paliwa.


dla referencji podam że zasilanie pompy jest w biało-różowym przewodzie w lewym progu:


Problem z uruchomieniem, i też z zasilaniem pompy może być w przekaźniku głównym, znajduje się za skrzynką bezpieczników, bardzo kiepski dostęp, przykręcony na blachowkręt skierowany do tyłu samochodu. Standardowa procedura czyli trzeba poprawić wszystkie luty.
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Wto Lis 23, 2010 21:41   

Butlę będziesz musiał odkręcić aby dostać się do pompy. Pod wykładziną znajdziesz metalową klapkę pod którą będziesz miał dwa odkręcane elementy (nie wiem jak to określić). Jeden z nich to pompa paliwa, a drugi to wskaźnik.

Jeżeli jesteś zainteresowany to posiadam takie części z rozbiórki Rovera 827. Jeżeli jesteś zainteresowany to pisz na PW.
pozdr.
 
 
 
Grey827 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lis 2010
Posty: 17
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Lis 24, 2010 03:24   Pompa paliwa i 827 coupe

Dziękuję za podpowiedzi. Czyli jednak muszę odkecić butlę LPG w bagażniku żeby dostać się do pompy.

Po zalaniu jej 15L benzyny narazie działa w miarę sprawnie.

Pozdrawiam Panowie...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R827] Pompa wody hepu
gmb w pudełku hepu
blue827 Rover serii 800 13 Nie Sty 04, 2009 23:36
blue827
Brak nowych postów [R827] Filtr paliwa
blue827 Rover serii 800 1 Wto Kwi 17, 2007 11:48
piter34
Brak nowych postów [R827] Filtr paliwa..
gdzie znajduje się filtr paliwa...
lestat192 Rover serii 800 11 Nie Sie 29, 2010 17:55
Tomek1212
Brak nowych postów [R827] Korek paliwa na klucz
soprano Rover serii 800 12 Nie Gru 26, 2010 23:57
Tomek1212
Brak nowych postów [R825] pompa paliwa
Vigoslaw Rover serii 800 5 Sob Paź 06, 2012 08:12
Vigoslaw



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink