Forum Klubu ROVERki.pl :: Rover 200 do kupna, co sądzicie.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Rover 200 do kupna, co sądzicie.
Autor Wiadomość
Daniello_19 



Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 6
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Wto Lip 12, 2011 17:18   Rover 200 do kupna, co sądzicie.

Witam. Na wstępie chciałem się przywitać. Jestem Daniel pochodzę z okolic Rzeszowa.
Tak jak w temacie chcę kupić Roverka. I chciałbym zaczerpnąć waszej opinii i pomocy.
Chodzi konkretnie mi o to autko : http://otomoto.pl/rover-2...-C19710353.html

Z tego co sie dowiedziałem auto było sprowadzone w tamtym roku z Niemiec. Była w nim wydmuchana uszczelka pod głowicą. Zostało to zrobione i przy okazji wymieniona chłodnica.
Co o tym sądzicie jeśli już to było robione to jak dalej sie będzie zachowywać ?
Przy 90 tys. był wymieniony rozrząd i właśnie czy niepodejrzanie mały jest ten przebieg?
Sprzedawca sie zarzeka że auto ma oryginalny, że mało było jeżdżone. Ponoć było sprowadzone dla szwagra, który kupił teraz większe auto a to oddał sprzedawcy w rozliczeniu. (teraz stoi chyba w komisie u niego) Właściciel mówi że do auta nie trzeba nic dokładać.
Podesłał mi więcej zdjęć na email, autko ładniutko wygląda, ale z tego co zaobserwowałem klima jest chyba nieoryginalna!! Przynajmniej ja z taką nigdy sie nie spotkałem w roverze.
(niżej dorzucam zdjęcie).
Czy może ktoś z Was wie coś o tym egzemplarzu ? Lub mógł by mi jakoś doradzić, bo na ten moment sam nie wiem co robić.
Jeszcze niepokoi mnie ta maska... (1 zdjecie) czy ona nie była malowana,(prawa strona,dół) jak Wy to widzicie?? Pozdrawiam gorąco i czekam na Wasze podpowiedzi.
Ostatnio zmieniony przez Daniello_19 Sro Lip 13, 2011 12:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lip 12, 2011 17:18   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Wto Lip 12, 2011 17:58   

Daniello_19 napisał/a:
Co o tym sądzicie jeśli już to było robione to jak dalej sie będzie zachowywać ?

Jak dobrze było zrobione to nie powinno. :wink:
A co do roverka to wygląda nawet ładnie.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Daniello_19 



Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 6
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Wto Lip 12, 2011 19:08   

A co do tej klimy, jest to oryginalna instalacja? Czy dokładana?
 
 
 
tuners 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 1277
Skąd: Kraków

MG ZR

Wysłany: Wto Lip 12, 2011 20:54   

Skoro autko z niemiec powinno mieć udokumentowany przebieg za naszą granicą jest obowiązek prowadzenia takiej książeczki a często auta z niemiec jej nie mają usprawiedliwienie że nie pamięta gdzie jest nie dostał albo zgubił to raczej ściema i przebieg kręcony :)
co do lakieru sprawdź występowanie rdzy czy gdzieś niema na nadwoziu zwłaszcza oglądnij zawiasy z tyłu czy są jeszcze ;D kolejna sprawa zdjęcia na allegro rozmazane strasznie jakby coś chciał ukryć ale różnie bywa :) ale masz kawał drogi więc jak chcesz
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Daniello_19 



Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 6
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Wto Lip 12, 2011 22:15   

Wiem właśnie, to jest najgorsze że tak daleko. Zdjęć mam więcej na poczcie, (dorzucę parę za chwile), Gość mówił że nie ma książki serwisowej. Ale po wnętrzu też nie wygląda żeby miał jakieś ogromne ilości kilosów nabite. Rdzy mówił że też nie ma.
Dlatego mam dylemat i nie wiem co robić. Nie ukrywam autko mi się podoba, ale nie chcę
kota w worku.

[ Dodano: Wto Lip 12, 2011 22:03 ]
Tutaj kilka zdjęć.

[ Dodano: Wto Lip 12, 2011 22:15 ]
i:
 
 
 
tomura83 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 46
Skąd: Krynica- Zdrój



Wysłany: Sro Lip 13, 2011 02:40   

roverek całkiem ładny się wydaje (na zdjęciach)

brak znaczka na blendzie (tj z tyłu)
brak oryginalnych alu (są podobne)

klima oryginalna

najbardziej niepokoi mnie ta ogromna rdza po obu stronach gdy się otworzy maskę...

a ciekawe co to za "coś" obok klamki kierowcy z zewnątrz...

silnik wypucowany :P
 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Sro Lip 13, 2011 10:44   

tomura83 napisał/a:
ciekawe co to za "coś" obok klamki kierowcy z zewnątrz..

Mi to wyglada na pozostalosci po naklejce z oznaczeniem kraju lub innej
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
Daniello_19 



Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 6
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Sro Lip 13, 2011 11:37   

to kółeczko to gość mi zaznaczył flamastrem gdzie są drzwi zagięte.
a to pod maską, to jest chyba konserwacja, będę jeszcze dzwonił i się dopytywał ale to dopiero po niedzieli ,bo gdzieś na wakacjach jest. Silnik wypucowany bo była robiona ta uszczelka to nie ma się co dziwić. Czyli raczej polecacie? cz może dać sobie spokój?
Najbardziej niepokoi mnie ten mały przebieg, nie wiem co o tym myśleć.
 
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Czw Lip 14, 2011 00:19   

Daniello_19 napisał/a:
Najbardziej niepokoi mnie ten mały przebieg, nie wiem co o tym myśleć.


Przebieg uważam, że raczej ma spore szansy być prawdziwym. Spód auta ładny a jak ja swojego kupowałem przy 120.000 km to zbiornik płynu wyrównawczego był już taki wyblakły a tutaj ładnie wygląda. Kierownica przy 140k była dość poniszczona u mnie - a tu wygląda oki.

Karoseria też nieźle utrzymana - u mnie było o wiele gorzej a przebieg był 120k jak kupowałem

Powiem Ci szczerze, że nawet jak kręcony i by miał 130.000 albo i 160.000 to warto bo jest bardzo dobrze utrzymany.

Nie raz auto co ma 200.000km i było dbane pojeździ więcej niż 110.000 katowane.

Co do tapicerki - nie można się odnieść bo to wersja z BMR i nie dawali jej do R200 normalnych. Więc zużycie skóry nijak się ma do przebiegu - aha i zwróć uwagę na regulację fotelu kierowcy bo jak fotele są z anglika to się może okazać, że tylko fotel pasażera się dźwiga do góry :)

te listewki chromowane na zderzakach lubią blaknąć i puszczać chrom od ok 110.000 (ale nie ma na to reguły) no i hmm mieszek biegów - u mnie przy 150.000 wyglądał masakrycznie ! :mrgreen:

[ Dodano: Czw Lip 14, 2011 00:19 ]
aha !! wykręć koło zapasowe i je wyjmij z auta bo te roverki lubią cięknąć i woda się wlewa właśnie do bagażnika i ja kupiłem swojego i koło całe od dołu zgnite od wody :mrgreen:

Opis naprawy prościutki i masz na forum ale zawsze możesz zbijac cenę
 
 
Daniello_19 



Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 6
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Czw Lip 14, 2011 09:48   

memphisto dzięki wielkie!! ;p
 
 
 
kalisz 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 278



Wysłany: Czw Lip 14, 2011 12:58   

memphisto napisał/a:
Co do tapicerki - nie można się odnieść bo to wersja z BMR i nie dawali jej do R200 normalnych. Więc zużycie skóry nijak się ma do przebiegu - aha i zwróć uwagę na regulację fotelu kierowcy bo jak fotele są z anglika to się może okazać, że tylko fotel pasażera się dźwiga do góry :)

memphisto, tu nie masz racji. To zwykła skórzana tapicerka w kolorze czerwonym, występująca w R200. Wygląd foteli z BRM jest zupełnie inny :smile: .
 
 
 
piezu 




Dołączył: 17 Maj 2007
Posty: 54
Skąd: Pulawy



Wysłany: Czw Lip 14, 2011 20:20   

po mojemu był bity, lewy przód - porównajcie odstęp maski od grilla z lewej strony i z prawej, później widać tez, na innym zdjęciu, ze lewy błotnik nie tworzy równej zaokrąglonej linii z przednim zderzakiem.
w bagażniku - zastanawia mnie ta guma bądź taśma po prawej stornie koła zapasowego - po lewej jej nie ma i nie ma śladów po niej... czyżby to po prawej to zaślepienie rdzy bądź spawu?
 
 
Daniello_19 



Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 6
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Pią Lip 15, 2011 15:37   

sam nie wiem co z tym bokiem .... :/
ktoś jeszcze widzi to tak jak piezu?
zderzak może ściągali jak chłodnica była zmieniana i coś źle złożyli?
sam nie wiem..
to pokusić się o ten egzemplarz? bo do gościa będę dzwonił na weekendzie ...
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pią Lip 15, 2011 15:42   

Daniello_19 napisał/a:
sam nie wiem co z tym bokiem .... :/
ktoś jeszcze widzi to tak jak piezu?

Kolego ja na ten rok to każde autka będzie miało jakąś przygodę. :wink:
Daniello_19 napisał/a:
to pokusić się o ten egzemplarz? bo do gościa będę dzwonił na weekendzie ...

Jak będzie sprawne mechanicznie to czemu nie. :wink:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
shilus82 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 857
Skąd: Wrocław

Rover 400

Wysłany: Sob Lip 16, 2011 14:29   

Pod blendą jest rdzawy zaciek, a zamek klapy jakoś krzywo wsadzony w dziurę, nawet w moim 14 letnim egzemplarzu siedzi prosto, a jest otworek lekko skorodowany. Ale ogólnie autko prezentuje się dobrze. Sam bym się mu bliżej i głębiej przyjrzał. Jest zarejestrowany, to już plus. Mam wrażenie, że niedawno miał amory wymieniane, bo tył jest podniesiony (w mojej byłej 200 po wymianie też tak wysoko tył stał). Kółka są alu ale opony zimowe i wcale bym się nie zdziwił jakby chcieli za nie dodatkową kasę, bo jak nie to jakieś stalówki. co do tej gumy w bagażniku, to po lewej stronie tapicera zasłania i nie można jednoznacznie stwierdzić. Ten brąz wzdłuż krawędzi błodnitków to konserwacja. Podwozie ładne, nieskorodowane. Możesz się dogadać z gościem,że jeśli stan auta będzie prezentował inny poziom od tego co napisał, to zwróci ci koszty przjeazdu....zawsze można spróbować
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ROVER - PORADY DOTYCZĄCE KUPNA
Zdjęcia nagich kobiet !!! + na co zwracać uwagę, kupując ROVERka ;-)
piter34 Chcę kupić ROVERka 6 Wto Maj 15, 2012 15:18
szoso
Brak nowych postów Rover 420 2.0 16v - pytania dotyczące kupna
maxxsony Chcę kupić ROVERka 5 Wto Sie 30, 2016 18:43
greg-si
Brak nowych postów [Rover 25 Streetwise] przymierzam się do kupna
Klisza772 Chcę kupić ROVERka 11 Nie Maj 12, 2013 19:22
brkzzz
Brak nowych postów [Rover 45] Chęc kupna po lifcie
luk7 Chcę kupić ROVERka 4 Nie Mar 09, 2014 08:41
szylozbi
Brak nowych postów [Rover 75] Kilka pytań co do kupna Rovera 75
Fatumboba Chcę kupić ROVERka 8 Czw Lip 21, 2016 13:25
Dominoz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink