Forum Klubu ROVERki.pl :: Diesel czy benzyna R75
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Diesel czy benzyna R75
Autor Wiadomość
Marian_K 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Czw Maj 27, 2010 10:06   

markozalko napisał/a:
Co do krótkich odcinków to jeżdżę codziennie te 10 km w obie strony.
To nie są krótkie odcinki - ja jeździłem codziennie po ok 1,5 km w jedną stronę, czyli 3 km dziennie :razz: . Dopiero w weekendy dłuższe jeżdżenie, ale też po mieście... Raz, dwa razy w miesiącu wyjazd do W-wy, czyli ok 100km w jedną stronę.
Jeśli chodzi o jakiś wpływ takiej eksploatacji na żywotność samochodu - ja nie zauważyłem. Podobno układ wydechowy szybciej rdza zżera, ale nie mam porównania, więc nie wiem czy to na 100% prawda.
markozalko napisał/a:
Pełno jest diesli ale tych 116 km a ja takiego nie chce bo będzie za słaby.
Już koledzy podpowiedzieli - modyfikujesz program komputera za stosunkowo małe pieniądze, u znanego na forum, sprawdzonego tunera i problem z mocą rozwiązany :wink:
markozalko napisał/a:
Dziś się wystraszyłem jak przeczytałem ż emają one problemy z wtryskiwaczami.
Takie same problemy mają wszystkie dieselki z wtryskiwaczami. To nie cecha Rovera, tylko jakości/żywotności samych wtryskiwaczy. Sprawa dotyczy każdej marki w takim samym stopniu.
markozalko napisał/a:
Widziałem 2 Roverki 75 z 2000 r i oba miały rdzę na nadkolach.
Mój 9 letni nie miał grama rdzy i powiem szczerze, że rdzę to widziałem tylko na tych "robionych"... no ale może są wyjątki...
markozalko napisał/a:
Jak to jest dokładnie z tym nagrzewaniem silnika.
Dieselek rzeczywiście nagrzewa się długo - w zimę przy uszkodzonym Webasto (bardzo częsta usterka trudna do zdiagnozowania) trzeba przejechać ok 10km aby silnik osiągnął właściwą temperaturę.

Cóż mogę napisać od siebie....
Jeździłem takim dieselkiem 3 lata... samochód ewidentnie stworzony na trasę - zawieszenie, wyciszenie itp. Podróż w trasie bardzo wygodna. Jazda po zatłoczonym mieście trochę "utrudniona" przez gabaryty i kształt karoserii (słaba widoczność) ale po oswojeniu z autem wjeżdża się w każdą lukę na parkingu.
Na mieście POTWONIE denerwuje i męczy twarde sprzęgło. To chyba największy mankament tego auta - przynajmniej dla mnie. Po przesiadce do innego samochodu człowiek niemal dziurę w podłodze robi - tak mocno wciska sprzęgło po przyzwyczajeniu do R75....
Na dodatek nie dość że twardy pedał sprzęgła to jeszcze awaryjny układ wysprzęglania...

Wiadomo, że każda marka, każdy model ma swoje niedoróbki....
Poczytaj zatem co boli R75 najczęściej, jak to akceptujesz to wykonaj jazdę próbną, przymierz się do auta i jak będzie pasowało to... kupuj :wink:

Pozdrawiam!
_________________
Znalazłeś rozwiązanie problemu - opisz w ostatnim poście.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Maj 27, 2010 10:06   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Czw Maj 27, 2010 10:39   

Tylko, że ja już go mam i jeżdżę nim. Co do jazdy w korkach czy częstego ruszania to faktycznie jest to trochę problemowe. Denerwuje mnie jeszcze jedna przypadłość:otoóż szczególnie jak zimny jest silnik, choć czasem się trafi jak jest cieplejszy, podczas zmiany na 2 bieg w pewnym momencie czuję jakby przerwał silnik albo jakoś sie przydusił. Potem jedzie normalnie.Nie jest to jakies bardzo uciążliwe ale chyba nie powinno tak być.
 
 
Marian_K 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Czw Maj 27, 2010 10:50   

markozalko napisał/a:
Tylko, że ja już go mam i jeżdżę nim.
No to się trochę spóźniłem :razz:
markozalko napisał/a:
czuję jakby przerwał silnik albo jakoś sie przydusił.
Normalne to na pewno nie jest... Opisz problem w dziele Usterki i porady techniczne może ktoś już się z tym spotkał i będzie w stanie pomóc.

Pozdrawiam!
_________________
Znalazłeś rozwiązanie problemu - opisz w ostatnim poście.
 
 
RoBBoD 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 267
Skąd: Poznań

Rover 600

Wysłany: Pon Paź 11, 2010 12:43   

Czytając tego posta szczerze powiem że ciężko coś wyłuskać.

Od dawna mam wkrętkę w R75 jednak ten post mi tylko namieszał.

Wiem za to że:
- każdy zaciekle jak lew i uparcie jak osioł broni tego co ma w garażu
- po ulicach jeździ paru psychopatów którzy muszą mieć moc mamuta pod maską
- ludzie są zawistni, nerwowi i mimo że nie mają racji to na siłę muszą wypłynąć na górę

Co chciałbym się dowiedzieć:
- co kupić mając do roboty 20km w jedną
- które rozwiązanie będzie ekonomiczniejsze zarówno w serwisie jak i spalaniu
- dodam tylko że nie mam siana w głowie i wyrosłem z zap.... po drodze
- za i przeciw dla konkretnych silników / średnie spalanie (miasto - korki)

Z całym uszanowaniem do rozpierduchy w tym poście i jego uczestników.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Paź 11, 2010 15:22   

RoBBoD napisał/a:
zytając tego posta szczerze powiem że ciężko coś wyłuskać.
Moim zdaniem sporo tylko zależy co chce się "wyłuskać". Poruszone są wady i usterki w silnikach, niektóre ceny części zamiennych, spalanie, nagrzewanie się auta w zimie co ma znaczenie dla niektórych użytkowników, żywotność silników podczas eksploatacji miejskiej oraz wiele innych kwestii. :wink:
RoBBoD napisał/a:
Wiem za to że:
- każdy zaciekle jak lew i uparcie jak osioł broni tego co ma w garażu
- po ulicach jeździ paru psychopatów którzy muszą mieć moc mamuta pod maską
- ludzie są zawistni, nerwowi i mimo że nie mają racji to na siłę muszą wypłynąć na górę
Chyba trochę przesadziłeś ze swoją oceną.
RoBBoD napisał/a:
Co chciałbym się dowiedzieć:
- co kupić mając do roboty 20km w jedną
- które rozwiązanie będzie ekonomiczniejsze zarówno w serwisie jak i spalaniu
- dodam tylko że nie mam siana w głowie i wyrosłem z zap.... po drodze
- za i przeciw dla konkretnych silników / średnie spalanie (miasto - korki)
Poczytaj: awaryjność http://forum.roverki.eu/v...p=400812#400812 , spalanie http://forum.roverki.eu/v...p=447166#447166 i koszty utrzymania http://forum.roverki.eu/v...p=165023#165023 Wystarczy użyć funkcji szukaj. :wink:
RoBBoD napisał/a:
Z całym uszanowaniem do rozpierduchy w tym poście i jego uczestników.
Uwagi odnośnie tego kto kim jest i co myślisz pozostaw dla siebie lub napisz na PW. Sam nic sensownego nie napisałeś w temacie, a skrytykowałeś wszystkich dookoła. :/
 
 
RoBBoD 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 267
Skąd: Poznań

Rover 600

Wysłany: Wto Paź 12, 2010 09:11   

apples, O to chodziło żeby było dosadnie aczkolwiek nie chciałem nikogo urazić ale jak czytasz:
- wole benzynę bo nie lubię diesli
- auto przy tej masie to tylko silnik 2,5
- i znów tylko diesel bo benzyna jaka to jest niedobra z racji że mam diesla
a patrząc na to co kto ma to każdy broni swego a jedzie na to czego niema.

Jako osoba która chciałaby kupić R75 bardziej wolałbym by zamiast 15 stron jechania na to czego się niema, każdy opisał jakie widzi plusy / minusy SWOJEGO auta a nie pisze o tym czego niema.

Nic sensownego poza tym by może co po niektórzy zmienili logikę podejścia i pisali o tym co mają a nie cisneli się przez dobre 10 stron z 15.

Przepraszam jeśli kogoś uraziłem :cool:

Tak widzę posta dla kupujących auto:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=15124
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Paź 12, 2010 16:59   

RoBBoD napisał/a:
Jako osoba która chciałaby kupić R75 bardziej wolałbym by zamiast 15 stron jechania na to czego się niema, każdy opisał jakie widzi plusy / minusy SWOJEGO auta a nie pisze o tym czego niema.
Osobiście dementowałem tylko zarzuty pod adresem diesla. :razz: Ma swoje wady, ale nie jest aż tak źle jak opisują niektórzy.
RoBBoD napisał/a:
Przepraszam jeśli kogoś uraziłem
:wink:
RoBBoD napisał/a:
Tak widzę posta dla kupujących auto:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=15124
W takim razie musisz sam go stworzyć. :smile:
Ciężko z tematu na forum założonego po to by wszyscy się wypowiedzieli zrobić przewodnik jaki stworzył piter34. Wiem, że trudno czasami dokopać się w postach do kwintesencji, ale i tak czasami dużo pomagają.
 
 
RoBBoD 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 267
Skąd: Poznań

Rover 600

Wysłany: Wto Paź 12, 2010 23:52   

Z tego co wyczytałem myślę że takim optimum dla mnie (2x 20km do i z pracy) byłby silnik 2,0 w automacie by nieć spokój z tymi wysprzęglikami i w gazie. Wersja 2,5 nie jest mi potrzebna do tego młody kierowca i OC sami wiecie. Dumam jeszcze nad dieslem co mnie skłania to łańcuszek rozrządu, za 700zł podniesienie mocy do 140 ale turbo i pompa w dodatku common rally chyba zabijają pomysł.

Jestem młodym człowiekiem i nie stać mnie na wywalanie kasy w ciągłe naprawy. Czy moja decyzja jest w jakimś stopniu słuszna? Czy to będzie najmniej problematyczna opcja czy szukać 1,8? Chciałem auto mega ekonomiczne do miasta ale urok R75 nie daje mi żyć. Panie i panowie liczę na Wasze wsparcie.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Sro Paź 13, 2010 00:10   

lepiej 1.8T niz 2.0 nowszy i mniej paliwozerny ale nie do gazu.
 
 
RoBBoD 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 267
Skąd: Poznań

Rover 600

Wysłany: Sro Paź 13, 2010 21:27   

hvil, O ile będzie mnie stać bo 1,8T od 03r wiec raczej nie biorę tej opcji pod uwagę.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
balrog 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 208
Skąd: Mielec

Rover 75

Wysłany: Sob Paź 16, 2010 00:17   

Panstwo mili, ze 116 konnego diesla ile mozna wyciagnac max bezpiecznych koni? :) Tyle co ze 136 czyli ok 160 czy mniej?
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sob Paź 16, 2010 16:49   

Tyle wyciągają w Gdyni http://vtech.pl/ i znam osobę która ma ponad 150KM
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 04, 2011 19:46   

hmm obecnie chce kupić sobie rovera 75 znam ten samochód w wersji diesel jezdzilem takim około 2 lat wszystko było ok polubiłem go w dieslu i pytanie takie ;) obecnie potrzebuje samochód głownie do pracy około 18km ;) w jedna stronę i co weekend na trasę około 80km w jedną strone czy warto zainteresować się dieslem ? ceny benzyny a diesla obecnie bedą juz na podobnym poziomie wiec oszczędność w sumie znikoma hmm powiem szczerze mam już dość benzyniaków i dalej wole zaufać silnikowi diesela ale czy dla tego silnika te 18km nie będzie złe? pozdrawiam wszystkich:)
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 09:45   

da radę ;) :ok: lepsze 18 km dla tego silnika niż np 5 km ;) przynajmniej zdąży sie nawet srogą zimą zagrzać :ok: :)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
lysyxmv6 




Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 16
Skąd: Sobótka



Wysłany: Wto Lis 01, 2011 12:06   

hvil napisał/a:
ale w dislu jedna awaria i roczna oszczednosc idzie sie j*&$ć:-D bo naprawy ida w 3 zera. Benzyniaki obecnie sa mniej delikatne jak nowsze disle.


I to właśnie jest cała prawda o dieslu :)
 
 
rovek 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 737
Skąd: okolice Lublina

Rover 200

Wysłany: Wto Lis 01, 2011 12:44   

lysyxmv6 napisał/a:
hvil napisał/a:
ale w dislu jedna awaria i roczna oszczednosc idzie sie j*&$ć:-D bo naprawy ida w 3 zera. Benzyniaki obecnie sa mniej delikatne jak nowsze disle.


I to właśnie jest cała prawda o dieslu :)

Jestem tego samego zdania, miałem doczynienia z wieloma dieselkami. W swoim bęzyniaku często coś wymieniam/naprawiam ponieważ nie jeżdżę spokojnie ale są to dosyć niedrogie w porównaniu do diesli usterki. Najdrożej wyniosła mnie kolizja rozrządu bo ok 700 zł, niestety w przypadku 220sd z którym miałem doczynienia przyjemność ta kosztowała o jedynkę z przodu więcej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [75] diesel czy benzyna+LPG?
tomhas Chcę kupić ROVERka 4 Sro Lut 16, 2011 21:32
tomhas
Brak nowych postów Mg ZR Diesel czy Benzyna 1.8 ?
Wiktor12345 Chcę kupić ROVERka 7 Czw Wrz 24, 2015 10:48
j0zek
Brak nowych postów [R25] Benzyna czy diesel
luk7 Chcę kupić ROVERka 18 Sob Lip 05, 2014 14:17
luk7
Brak nowych postów Rover 75 Diesel czy benzyna ?
bolek83 Chcę kupić ROVERka 3 Pon Paź 03, 2011 16:03
szoso
Brak nowych postów Rover 75 Benzyna czy Diesel? Proszę o pomoc
gregorD Chcę kupić ROVERka 3 Pon Lip 15, 2013 10:45
seba1x



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink