Forum Klubu ROVERki.pl :: [R All] chlodnica oleju
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R All] chlodnica oleju
Autor Wiadomość
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1745
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Czw Wrz 16, 2010 00:35   

ej panowie, czysto teoretycznie to ja tam jestem w stanie zagrzac oliwe w 1,4 do stanow ponad norme

aczkolwiek jakbym mial ku temu podejrzenia to jednak najpierw bym zalozyl zegarek i sprawdzil do ilu grzeje ;)
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Wrz 16, 2010 00:35   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Czw Wrz 16, 2010 09:55   

flapjck1 napisał/a:
ej panowie, czysto teoretycznie to ja tam jestem w stanie zagrzac oliwe w 1,4 do stanow ponad norme

aczkolwiek jakbym mial ku temu podejrzenia to jednak najpierw bym zalozyl zegarek i sprawdzil do ilu grzeje ;)


zwykle tak to się odbywa mam jakieś podejrzenia weryfikuje je a później środki zapobiegawcze w tej kolejności a nie mam podejrzenie środki zapobiegawcze....

Markzo dlatego pytałem kolegę o tego mobila bo też słyszałem dużo opinii ze jest rozlewany i podrabiany i ze w PL strach go kupować...
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Czw Wrz 16, 2010 10:13   

dobryziom napisał/a:
Markzo dlatego pytałem kolegę o tego mobila bo też słyszałem dużo opinii ze jest rozlewany i podrabiany i ze w PL strach go kupować...

KV6 przejechała 20tyś km na tym oleju już (1 wymiana przy 15tyś km chyba) i ani nie bierze oleju, ani silnik nie pracuje gorzej, wsio jest oki, Coupeta to samo, wszystko oki a na tym oleju jeżdże już ładnych kilkanaście tysięcy (nie na tym samym, zeby nie wyszło,że nie zmieniam :D ) dlatego sam nie wiem co myśleć :/ Zukowaty polecał Liqui Molly czy jakoś tak, podobno dobre oleum.
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Czw Wrz 16, 2010 10:27   

Markzo napisał/a:
dobryziom napisał/a:
Markzo dlatego pytałem kolegę o tego mobila bo też słyszałem dużo opinii ze jest rozlewany i podrabiany i ze w PL strach go kupować...

KV6 przejechała 20tyś km na tym oleju już (1 wymiana przy 15tyś km chyba) i ani nie bierze oleju, ani silnik nie pracuje gorzej, wsio jest oki, Coupeta to samo, wszystko oki a na tym oleju jeżdże już ładnych kilkanaście tysięcy (nie na tym samym, zeby nie wyszło,że nie zmieniam :D ) dlatego sam nie wiem co myśleć :/ Zukowaty polecał Liqui Molly czy jakoś tak, podobno dobre oleum.


wiesz ja już słyszałem ze nawet valvoline mieszają i podrabiają... dlatego kupuje go w litrówkach a nie w 5L... jest drożej ale pewniej.
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
bastek 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Mar 2008
Posty: 364
Skąd: Racibórz



Wysłany: Czw Wrz 16, 2010 10:52   

Jak już temat zszedł na olej to się za dużo przypadków nasłuchałem o Mobilu, łącznie z tym że rozlewają go w Polsce a butelki bodajże robili/robią w Olsztynie. Ja od zawsze leje Motula. Dwie Crxy, Civic i teraz Rover latają na Motulu, kupuje od dystrybutora i mam pewność że nie jest jakoś chrzczony.
Co do tematu to dla mnie ta chłodnica to totalny bezsens, tym bardziej w 1.4 ale jeśli Tobie to daje satysfakcję to ok.
 
 
Bumelant
[Usunięty]






Wysłany: Czw Wrz 16, 2010 20:09   

Mobila mialem pewnego - litrowe buteleczki oczywista :ok: - nie byl wodnisty taki bardziej taki gesty takze spoko - ale dam znac za 4k gdzies - byl pod reka - mialem go za 69 pln u Pawla Midowicza na Klinach przy okazji rozrzadu - takze pewniak mechanior :mrgreen: - zalanie Motulem kolo paki kosztuje w vvc - kozak olej - kupowalismy go w wiekszej ilosci z marcinmarcin u generalnego dystr. - przywiozl chopok z Motula pake do firmy :grin: - pamietam butle mialem w zimie w garazu - mroz jak chole.. a to ustrojstwo takie fajne geste, lepkie nadal - w skrzynce tez mam Motul - biegi wchodze jak po masle doslownie - rewela. Rodi - to spoko z tym czasem nagrzewania - wiesz.. co nie pomoze a nie zaszkodzi czemu nie - ja tam w sumie jestem na tak - takie dziwactwo - pasja - cza robic a nie patrzyc na innych hehe.

Chopaki od turbawek to moze podajce takie typowe odczyty temp. silnika / oleju - macie gajery w furakach to bedzie fajne porownanie nawet Dobryziom vs Desperado69 Pl vs UK - no tak powiedzmy przy spokojnej jedzie i ogniu - trasa / miasto - zobaczymy sobie chetnie jak to wyglada - ja niestety nie posiadam wskaznika temp oleju - raczej dbanie o uklad chlodzenia u mnie jest istotny.
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pią Wrz 17, 2010 15:26   

Bumelant napisał/a:

Chopaki od turbawek to moze podajce takie typowe odczyty temp. silnika / oleju - macie gajery w furakach to bedzie fajne porownanie nawet Dobryziom vs Desperado69 Pl vs UK - no tak powiedzmy przy spokojnej jedzie i ogniu - trasa / miasto - zobaczymy sobie chetnie jak to wyglada - ja niestety nie posiadam wskaznika temp oleju - raczej dbanie o uklad chlodzenia u mnie jest istotny.


ja nie używam budzika od oleju nie jest mi niezbędny podstawa to EGT i Boost :)
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
marcinmarcin 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 890
Skąd: Opole



Wysłany: Pią Wrz 17, 2010 16:04   

Ano Motula mogę z czystym sumieniem polecić. Natłukłem na nim 40k w ZRce i dalej jeździ. Kulturą pracy żaden VVC nie grzeszy, ale jak Bumelancik zaznaczył na motulu jest u mnie trochę ciszej i bardziej miękko niż na poprzednim oleju.
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pią Lis 04, 2011 21:52   

Byl tutaj stosowany jakiś termostat albo coś czy cały czas miał olej pełen obieg prze chłodnice, bo w tedy się strasznie długo w zimie musiał grzać :neutral:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Adapter filtra oleju
szpynior Tuning mechaniczny 2 Wto Maj 07, 2013 20:12
szpynior
Brak nowych postów MG ZR wskaznik temp. oleju. ??
kaaaziuu Tuning mechaniczny 2 Pon Wrz 21, 2009 20:35
camaro17
Brak nowych postów [r 400 sd] ADAPTER FILTRA OLEJU
GREG. Tuning mechaniczny 2 Sro Mar 30, 2011 23:31
GREG.
Brak nowych postów [L-series] Większy filtr oleju
Remigiusz Tuning mechaniczny 33 Czw Sie 15, 2013 21:52
Remigiusz
Brak nowych postów [K series] Adapter chłodniczki oleju
refleks Tuning mechaniczny 2 Wto Mar 19, 2013 22:28
brkzzz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink