Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Demontaż mieszka ręcznego i dźwigni biegów
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Demontaż mieszka ręcznego i dźwigni biegów

FOTKI
Autor Wiadomość
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Nie Sty 17, 2010 15:53   [R75] Demontaż mieszka ręcznego i dźwigni biegów
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

Witam,
Jako że kolega z forum prosił o fotki tunelu w celu identyfikacji demontażu mieszków, zrobiłem i postanowiłem to wrzucić dla wszystkich. Prośba do modów o przeniesienie tego jeśli uważają ze bardziej do oftopa pasuje niż tu. Ale:

Mieszek dźwigni zdejmuje się banalnie gdyż wystarczy podważyć pseudo drewienko trójkątne w tunelu i ono wychodzi z tunelu a mieszek do niego jest przymocowany, należy odkręcić gałkę zmiany biegów i wszystko zsunąć do góry. Wówczas już w domowym zaciszu odmontowujemy dol mieszka od tego trójkątnego pseudo drewienka. W załączniku fotki z zaznaczeniem gdzie ten drewniany element ma mocowania w tunelu:-) <jak będę miał pod ręka bo nie moglem znaleźć to wrzucę fotkę mieszka zdemontowanego>

Jeśli chodzi o ręczny to sprawa jest taka że.... nie pamiętam czy go się dało zdjąć bez zdejmowania tunelu czy dop po. ale patrząc na dwie wnęki wyrżnięte na końcach to my się wydaje ze tam powinny być zatrzaski, dlatego tutaj już nie powiem czy trzeba demontować tunel czy od góry da się podważyć jak przy dźwigni zmiany biegów:-) może ktoś dopowie co pamięta.

Poniżej fotki.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Czw Gru 02, 2010 00:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sty 17, 2010 15:53   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
azer 




Pomógł: 115 razy
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Nie Sty 17, 2010 16:11   

taki OT, dla takich właśnie tematów które znikną w gąszczu innych przydałoby się w moim odczuciu dodatkowy dział na forum
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=49868
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Nie Sty 17, 2010 16:25   

tez o tym pisalem:-) juz wrzucilem demontarz pompy spryskiwacyz podobno admini wychwytuja to swa cudowna dlonia i wklepuja na strone ale jakos niewidac:-D
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Nie Sty 17, 2010 19:09   

Można wyciągnąć bez podważania. Wystarczy włożyć rękę w pseudo skórę i pociągnąć razem z ramką delikatnie do góry. :wink:
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Nie Sty 17, 2010 22:09   

ja podwazam bo niechce ulamac:-D
 
 
piwonski12 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 40
Skąd: tomaszow lub.



Wysłany: Nie Sty 17, 2010 23:41   

hvil napisał/a:
Witam,
Jako że kolega z forum prosił o fotki tunelu w celu identyfikacji demontażu mieszków, zrobiłem i postanowiłem to wrzucić dla wszystkich. Prośba do modów o przeniesienie tego jeśli uważają ze bardziej do oftopa pasuje niż tu. Ale:

Mieszek dźwigni zdejmuje się banalnie gdyż wystarczy podważyć pseudo drewienko trójkątne w tunelu i ono wychodzi z tunelu a mieszek do niego jest przymocowany, należy odkręcić gałkę zmiany biegów i wszystko zsunąć do góry. Wówczas już w domowym zaciszu odmontowujemy dol mieszka od tego trójkątnego pseudo drewienka. W załączniku fotki z zaznaczeniem gdzie ten drewniany element ma mocowania w tunelu:-) <jak będę miał pod ręka bo nie moglem znaleźć to wrzucę fotkę mieszka zdemontowanego>

Jeśli chodzi o ręczny to sprawa jest taka że.... nie pamiętam czy go się dało zdjąć bez zdejmowania tunelu czy dop po. ale patrząc na dwie wnęki wyrżnięte na końcach to my się wydaje ze tam powinny być zatrzaski, dlatego tutaj już nie powiem czy trzeba demontować tunel czy od góry da się podważyć jak przy dźwigni zmiany biegów:-) może ktoś dopowie co pamięta.

Poniżej fotki.

U mnie gałka się nie wykręca , tylko zdejmuje się do góry.
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 19, 2010 09:06   

apples napisał/a:
Można wyciągnąć bez podważania. Wystarczy włożyć rękę w pseudo skórę i pociągnąć razem z ramką delikatnie do góry
najszybszy sposób otworzenia najlepszej skrytki samochodowej, gdzie niepoinformowana o nałogu kierowcy dziewucha nigdy fajek nie znajdzie :D
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Sty 19, 2010 10:16   

kris-tofer :grin:
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Wto Sty 19, 2010 15:20   

kris-tofer, widze ze mamy podobny problem.... ale ciiii<mam nadzieje ze tu nie zaglada>:-) :mrgreen:
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Sro Sty 20, 2010 12:14   

To ja już nic na ten temat nie mówię, bo internet to kopalnia wiedzy :mrgreen:
 
 
 
Waldi146 



Dołączył: 22 Wrz 2011
Posty: 6
Skąd: Kwidzyn



Wysłany: Wto Gru 27, 2011 22:48   

Ok, wszystko pięknie. Z tymi wszystkimi wyjaśnieniami co powyżej poradziłem sobie z marszu sam. Ale powiedzcie jak odkręcić gałkę ?
 
 
kingbuszek 




Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 39
Skąd: Elbląg/Hannover

Rover 75

Wysłany: Sro Gru 28, 2011 00:18   

Gałki w R75 nie odkręcisz. Musisz zsunąć błyszczący pierścień wraz z mieszkiem w dół, gałkę chwytasz mocno, oburącz i z siłą ciągniesz do góry uważając jednocześnie aby nie wybić sobie zębów. :mrgreen:
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Sro Gru 28, 2011 00:19   

ja mialem odkrecana:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] demontaż linki ręcznego
turbina Rover serii 75, MG ZT 3 Pon Lut 17, 2014 10:49
automechanik
Brak nowych postów [R75] kontrolka recznego
grota10 Rover serii 75, MG ZT 2 Sro Mar 28, 2012 16:49
grota10
Brak nowych postów [R75] kontrolka recznego
grota10 Rover serii 75, MG ZT 33 Wto Mar 27, 2012 20:06
grota10
Brak nowych postów [R75] Kontrolka ręcznego
snky1987 Rover serii 75, MG ZT 4 Sro Kwi 13, 2011 18:47
arkady
Brak nowych postów [R75] Regulacja hamulca ręcznego
mironh Rover serii 75, MG ZT 4 Nie Kwi 12, 2015 22:42
mironh



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink