Forum Klubu ROVERki.pl :: [ MG ZTT ] ciezko wchodza biegi na rozgzanym silniku
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Adrian
Wto Mar 06, 2012 21:48
[ MG ZTT ] ciezko wchodza biegi na rozgzanym silniku
Autor Wiadomość
dziej076 



Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 49
Skąd: EDINBURGH - SCOTLAND



  Wysłany: Wto Mar 06, 2012 21:24   [ MG ZTT ] ciezko wchodza biegi na rozgzanym silniku
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2004

Hej witam wszystkich .Mam takie male pytanko mianowicie ;o d kilkunastu dni jestem szczesliwym posiadaczem MG ZTT 2,5 v 6 z 2004 roku i wszystko byloby ok gdyby nie fakt iz ostatnio zaczely sie dziac ciekawe rzeczy ze zmiana biegow dodam ze skrzynia jest manualna --- ale do rzeczy biego wchodxza idealnie od 1 az do 5 przy zgaszonym silniku a takze po odpaleniu na zimnym silniku .Problemy zaczynajs sie kiedy np po dluzszej jezdzie bez tzw wachlowania hiihiihihi np po zjezdzie z autostrady trzeba zredukowac bieg wtedy zaczynaja sie problemy tj naprawde trzeba urzyc niezlej sily do tego aby przezucic bieg na np nizszy przy redukcji .Totalna masakra jest juz wrzucenie np wstecznego na parkingu czasami staje sie to zupelnie niemozliwe ( mowa oczywiscie o zmianie biegow na rozgzanym silniku - przy zimnym jest ok ) .Szukalem szukalem i jest tyle odpowiedzi ile tematow ale zaden niestety nie dotyczy Rovera 75 czy MG ZTT .Otarlem sie o opinie o oleju i o regeneracji skrzyni biegow ale zastanawia mnie jedno samochod ma przejechane 130000 km mniej wiecej ( ja mam w milach ) i czy to juz czas na wymiane sprzegla ,a moze skrzyni biegow a moze to poprostu olej lub inna drobnostka .Bylbym wdzieczny za kazda okazana mi pomoc i ewentualna sugestie co z tym faktem zrobic .Pozdrawiam z krainy deszczowcow --- Szkocji ---
dziej
Ostatnio zmieniony przez dziej076 Wto Mar 06, 2012 21:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Mar 06, 2012 21:24   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Sro Mar 07, 2012 08:35   

Na początek wymień płyn w układzie wysprzęglania, sprawdż poziom oleju w skrzyni ewentualnie wymień.
_________________
rom
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Sro Mar 07, 2012 11:57   

dziej076, a sprzęgło jak bierze? od góry czy samochód rusza już jak masz pedał sprzęgła jeszcze przy samej podłodze?
 
 
 
dziej076 



Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 49
Skąd: EDINBURGH - SCOTLAND



Wysłany: Czw Mar 08, 2012 14:31   

Hej dzieki za wszelkie sugestie napewno sie do nich zastosuje .Jesli chodzi o pytanie odnosnie sprzegla to sprawa wyglada mniej wiecej tak :
Ruszajac wciskam sprzeglo az do podlogi i wrzucam jedynke bez zadnych oporow ,sprzeglo delikatnie puszczam i gdzies tak mniej wiecej 1/3 poloznia liczac od dolu tj od podlogi samochod powoli zaczyna ruszac .Patrzac na to z odwrotnej strony np mam tzw luzny skok pedalu sprzegla od gornego polozenia max z 1/3 pozniej czuje opor . Ciekawostka jest to iz np chcac szybko ruszyc np na swiatlach na skrzyzowaniu tj dodaje gazu i delikatnie puszczam sprzeglo slychac przez kilka milisekund cos w rodzaju skrzypienia -- cos jakby przesunac palcem po mokrej szybie ,ale dodajac wiecej gazu glos znika i samochod rwie do przodu , zmieniajac biegi delikatnie i plynnie nie ma tego pisku .Tak to mniej wiecej wyglada .Pozdrawiam
dziej
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Biegi ciężko wchodzą
juraz Rover serii 75, MG ZT 9 Czw Maj 27, 2010 14:41
Boncky
Brak nowych postów [R75] Ciężko wchodzą biegi ..
xytras Rover serii 75, MG ZT 5 Pią Kwi 09, 2010 21:08
szamanpl
Brak nowych postów [R75] Biegi ciężko wchodzą
rudolfinho Rover serii 75, MG ZT 9 Sro Lis 26, 2014 22:27
roverr
Brak nowych postów [R75]Ciężko wchodzą biegi
wopal99 Rover serii 75, MG ZT 6 Czw Maj 24, 2012 21:49
wopal99
Brak nowych postów [R75] Ciężko wchodzą biegi
Professor Rover serii 75, MG ZT 58 Sro Maj 18, 2016 19:39
prebenny



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink