Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Nie odpala.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Nie odpala.
Autor Wiadomość
RaD256 




Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 31
Skąd: Jaworzno



Wysłany: Pią Cze 04, 2010 10:23   [R75] Nie odpala.
Typ: v6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Witam mam dość duży problem. Wczoraj zostawiłem kluczyki na cały dzień w aucie w stacyjce na pozycji 2. Dzisiaj rano gdy wsiadłem do auta i próbowałem uruchomić autko zmarło. Nic z elektrycznych rzeczy nie działa. Ścieci sie tylko kotrolka oleju i aku. Dodam że pomimo iż kluczyk był w stacyjce całą noc to wszystko było w aucie wyłączone ( tzn światła klima radio itp). Co to może być? Czy jest opcja że stało się coś z imo albo komputerem?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pią Lis 26, 2010 23:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Cze 04, 2010 10:23   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Pią Cze 04, 2010 10:25   

Raczej rozładował się aku. Cały czas były zasilane wszystkie układy samochodu więc trochę prądu to konsumuje.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Cze 04, 2010 10:30   

rozładowało ci akumulator, naładuj i będzie git. Mogły jeszcze cewki walnąć z przegrzania ale nie sądzę bo R75 mają zabezpieczenia i jak zostawisz powłączane czy to radio czy lampki sufitowe to bardzo długim czasie jak nic sie nie dzieje to auto je wyłacza, więc pewnie inne obwody maja podobne zabezpieczenia. Zmierz napięcie akumulatora możesz spróbować tym http://forum.roverki.eu/v...p?p=85346#85346 w punkcie 9 jest napięcie aku
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
pkfamilia 



Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 28
Skąd: łódzkie



Wysłany: Pią Cze 04, 2010 10:33   [R75] Nie odpala

tak jak kolega napisał-najlepiej podłącz inny dobry akumulator i sprawdź czy odpali; jeżeli tak to naładuj swój
 
 
RaD256 




Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 31
Skąd: Jaworzno



Wysłany: Pią Cze 04, 2010 10:36   

Hmm no tak tylko tylko jak przekręcam kluczyk to te kontrolki nie przygasają:/ Poza tym nie ściecą się w ogóle kontrolki Check engine ABS przy przekręcaniu:(
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Cze 04, 2010 10:39   

nie przygasają bo w R75 jak jest słaby aku to komp odłącza rozrusznik

[ Dodano: Pią Cze 04, 2010 10:39 ]
i pewnie inne układy też
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Cze 04, 2010 13:15   

sknerko napisał/a:
nie przygasają bo w R75 jak jest słaby aku to komp odłącza rozrusznik
W dieslu nie. Przygasają kontrolki i cyka rozrusznik. Ostatnio rozładowałem przez głupotę bo zostawiłem pootwierane drzwi i włączone radio po praniu tapicerki.

Odłącz akumulator na trochę i podłącz ponownie. Sprawdź w komputerze pokładowym (pozycja 9) stan naładowania akumulatora http://forum.roverki.eu/v...p?p=85346#85346 :wink:
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Cze 05, 2012 23:31   

No panowie i mnie dopadł słaby aku. Teraz ciekawostki i obserwacje:
R75 pod domem odpalił od strzała bez żadnych oznak słabości aku, a potem postanowił po chwili zamknąć mnie w aucie :grin: zgasiłem auto wysiadłem za jakieś pół godziny odpalił normalnie ale po przejechaniu kilkunastu kilometrów przestały działać tylko kontrolki kierunkowskazów, kierunki migały normalnie, tak dojechał do Poznania czyli jakieś 40km i przy parkowaniu za mało gazu dałem po czym zgasł i już więcej nie miał ochoty współpracować. Normalnie działały wszystkie urządzenia, kontrolki normalnie świeciły, komp pokazywał napięcie aku 11,7V nie działały jedynie kontrolki kierunkowskazów a rozrusznik milczał nawet nie wydawał żadnych dźwięków próby odpalenia, nic. Próbowaliśmy odpalać na kablach i nic zero reakcji (PHJOWI powiedział że to nic nienormalnego i że V6 na kablach może nie odpalać znaczy uruchamiać rozrusznika, powiedział też że klemy muszą być bardzo dobrze zakręcone to jest szansa że z osłabionego aku zagada) próbowaliśmy odpalać na lince i też nic nie zagadał. Po długich bojach sprawdzaniu wszystkiego przełożyłem aku z Freelandera i też od razu nie pyknął dopiero jak bardzo dobrze dociągnąłem klemy to zagadał i palił już jak nowy. Konkluzja R75 V6 nie ostrzega o słabym aku tylko wali fochem i tyle, poza tym trza dbać o stan klem i o to by były bardzo dobrze przykręcone. Ciekawe też jest to, że nie odpala na kablach nawet jak był przypięty sam samochód bez wyładowanego aku.

[ Dodano: Wto Cze 05, 2012 23:31 ]
Wsadziłem nowy akumulator i po kilkunastu odpaleniach to samo przestał współpracować i znowu brak kontrolek kierunkowskazów. Podłubałem w kablach od manetki i w od kostki stacyjki i mu się poprawiło ale to chyba tylko przypadek zaczynam podejrzewać immobiliser ale tak naprawdę nie wiem jak do niego popdejść
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Rover 1.8 odpala i gaśnie lub nie odpala]
Szymek05 Rover serii 75, MG ZT 10 Pon Lis 14, 2016 07:27
Szymek05
Brak nowych postów [R75] Nie odpala
arnpon Rover serii 75, MG ZT 7 Pon Gru 10, 2007 10:01
piter34
Brak nowych postów [r75] raz odpala raz nie.
mgrzegorzewski Rover serii 75, MG ZT 9 Sob Paź 17, 2015 22:06
cukero
Brak nowych postów [R75] Nie odpala
JacekM Rover serii 75, MG ZT 12 Czw Lis 26, 2015 00:16
MaReK
Brak nowych postów [R75] Nie odpala
Ikwan Rover serii 75, MG ZT 4 Sro Paź 17, 2012 14:10
apples



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink