Forum Klubu ROVERki.pl :: [r75] raz odpala raz nie.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r75] raz odpala raz nie.
Autor Wiadomość
mgrzegorzewski 



Dołączył: 24 Mar 2013
Posty: 4



  Wysłany: Sro Lip 02, 2014 12:34   [r75] raz odpala raz nie.
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2001

Witam od kilka dni mam problem z odpaleniem auta. Jak za pierwszym razem nie odpali ciezko go juz odpalić mozna sie męczyć 20 min wczoraj pierwszy raz nawet rozrusznik nie działał a po dwoch godzinach wsiadłam do auta i cyk za pierwszym razm dzisiaj to samo rano odpalił na stacji zgasilem auto zatankowalem i nie moge, nawet rozrusznik nie rusza. Akumulator nowy wiec napewno nie to.. Żadne kontroli nie przyglądają przy odwołaniu. Pomocy!!!
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lip 02, 2014 12:34   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
titanum2b 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 60
Skąd: Inowrocław



Wysłany: Sro Lip 02, 2014 14:03   

Miałem podobny przypadek z takim wyjątkiem że rozrusznik u mnie zawsze kręcił.
Wymieniłem czujnik położenia wałka i jak ręką odjął.

P.S. Jak nie chciał mi zapalić to odłączałem klemę od aku na 20min i po tym czasie zapalił bez problemu.

Pozdro
 
 
mgrzegorzewski 



Dołączył: 24 Mar 2013
Posty: 4



Wysłany: Sob Lip 05, 2014 12:23   

Dobra faktycznie pokazywal błąd czujniki kupilem nowy o dalej pokazuje błąd czy to mozliwe? Mechanik meczy sie z nim i nie wie co ma zrobic ja tym bardziej! Jakies pomysły???
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Lip 06, 2014 00:20   

Warto podłączyć się czymś co może zdiagnozować błędy na EWS i DDE.
Może to problem komunikacyjny, skoro zdarza się, że rozrusznik nie drgnie a nie daje wyraźnego komunikatu dźwiękowego o padniętym aku. Możesz poprawić połączenia na rozruszniku i akumulatorze, ale tego nie obstawiam.

Może ten problem dotyczyć także układu paliwowego. Zaworek zwrotny, pompa w baku, pompa na grodzi (jeśli jest), czujnik niskiego, ew. filtr paliwa.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Lip 06, 2014 00:23   

Jak pokazuje blad czujnika przed i powymiane to moze kabel lub ktoras kostka i brak styku
_________________
75 Red Edition
 
 
mgrzegorzewski 



Dołączył: 24 Mar 2013
Posty: 4



Wysłany: Pon Lip 07, 2014 21:44   

Dzisiaj kolejna diagnoza "speca" heh. Mowi ze prawdopodobnie rozrząd. Auto pali na zimnym. Nie wiem co robic? Chyba zabrac auto doninnego mechanika zeby zdiagnozował. Ktos poleci kogos we wroclawiu badz okolicach?
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Pon Sie 11, 2014 10:15   

Mnie też spotkało to nieszczęście, konkretnie wczoraj wieczorem, po dłuższej powolnej jeździe przez wioski (ok 50km w 1,5h). Auto zaparkowałem, odbębniłem odwiedziny (ok 1h więc nie zdążyło przestygnąć), odpaliłem, po 2-3km zajechałem do sklepu, zrobiłem zakupy, wsiadam i już nie odpala. Pomogło wyjęcie czujnika wałka przestudzenie (0,5l zimnej wody). Po tym zabiegu odpalił. Ja to już przerabiałem rok temu. Kupiłem wtedy zamiennik do BMW (270pln w inter cars), działał jak chciał, więc go wywaliłem, zamontowałem używany oryginał (150pln), bezproblemowo podziałał jakieś 10-11 miesięcy. Nowy oryginał to koszt 740pln na allegro.

No jakaś masakra z tymi czujnikami, nie da się jakoś "oszukać" kompa żeby nie blokował rozruchu przy uszkodzonym czujniku ?
 
 
 
cukero 



Dołączył: 11 Paź 2015
Posty: 3



Wysłany: Sob Paź 17, 2015 19:56   

Witam wszystkich i prosił bym o poradę Kupiłem rovera 75 2.0 cdt z 2000 r i przez pierwszy miesiąc chodził ok a teraz zaczą mi czasami wycinać numery raz pali raz za razem a za minutkę już nie odpali Czasami to i parę razy dziennie się to zdarza a czasami to tydzień dwa jest ok pali na dyg jednym słowem pali jak się mu podoba obojętnie czy na ciepłym czy zimnym silniku Pompka przy aku bije aż wężyki prostuje i nawet klemę ściągałem ze może czujnik jakiś ale nic z tego nie odpalił a postoi 5 min i zapali na dyg Nawet gdybym chciał jakiegoś elektryka przywieść to nic nie wiadomo czy on wtedy nie zapali dziś tak było Nie palił i nie palił i mnie wkurzył i go zostawiłem i poszedłem do domu ale po 3 min poszedłem i mówię ostatni raz próbuję a on cyk i chodzi jak coś możecie doradzić to prosze
Ostatnio zmieniony przez cukero Sob Paź 17, 2015 22:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sob Paź 17, 2015 20:00   

cukero, spróbuj popracować nad interpunkcją i ortografią na początek, bo ciężko czyta się ten Twój potok słów.

A co do Twojego problemu, co mówi diagnostyka komputerowa - np. INPA. ?
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
cukero 



Dołączył: 11 Paź 2015
Posty: 3



Wysłany: Sob Paź 17, 2015 22:06   

Witam tak pisałem jak szło już zaczynam tracić cierpliwość a u diagnosty jeszcze nie byłem Pewnie mnie to nie minie myślałem ze sam coś poradzę
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Rover 1.8 odpala i gaśnie lub nie odpala]
Szymek05 Rover serii 75, MG ZT 10 Pon Lis 14, 2016 07:27
Szymek05
Brak nowych postów [R75] Nie odpala
Ikwan Rover serii 75, MG ZT 4 Sro Paź 17, 2012 14:10
apples
Brak nowych postów [R75] Nie odpala
JacekM Rover serii 75, MG ZT 12 Czw Lis 26, 2015 00:16
MaReK
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Nie odpala
tofi68 Rover serii 75, MG ZT 4 Czw Lip 01, 2010 14:19
jpawel
Brak nowych postów [R75] Nie odpala.
RaD256 Rover serii 75, MG ZT 7 Wto Cze 05, 2012 23:31
sknerko



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink