Forum Klubu ROVERki.pl :: [Streetwise] Nie mogę uruchomić auta
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Streetwise] Nie mogę uruchomić auta
Autor Wiadomość
banan010687 



Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 10



  Wysłany: Sob Lip 14, 2012 18:47   [Streetwise] Nie mogę uruchomić auta
Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2003

Witam, proszę Was o pomoc, ponieważ nie mogę uruchomić auta, a jest weekend i chciałoby się gdzieś pojechać :evil: Do rzeczy. Dzisiaj rano dolewałem płynu do spryskiwaczy w moim Roverku i uruchomiłem wycieraczki, żeby przetarły ten syf z szyb i w tym momencie zauważyłem podczas pracy wycieraczek, że włącza mi się dioda ABS, a obrotomierz spada na zero obrotów ( silnik był uruchomiony ), identycznie prędkościomierz na zero, mimo, że gazowałem delikatnie, na domiar wariowało mi podświetlenie deski tzn. komputer pokładowy gasł. Dla sprawdzenia czy to przypadek czy coś się jednak dzieje uruchomiłem wycieraczki kilka razy i wyszło, że taka sytuacja się powtarzała. Normalnie dojechałem na myjnie i tu się zaczęły kłopoty. Silnik nie chciał odpalić deska rozdzielcza nie podświetliła się, wreszcie zakręcił, a deska podświetliła się jak uruchomiłem wycieraczkę , cudem dojechałem do domu - w trakcie jazdy deska działała bez zarzutu, autko też ładnie śmigało. Na parkingu wyłączyłem silnik i niestety wszystko padło na Amen. Nie wiem co jest grane. Światła działają, radio gra, oświetlenie wewnątrz też okej, dmuchawa git itd. Przekręcam kluczyk i cisza, silnik i deska nie dają znaku życia, mechanizm wycieraczek też nie chce działać i za groma nie wiem o co kaman. Przekaźniki czy coś innego?? Chyba jakieś czary :beczy:
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lip 14, 2012 18:47   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Sob Lip 14, 2012 19:06   

Zamiast beczec sprawdz bezpieczniki.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
rovek 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 737
Skąd: okolice Lublina

Rover 200

Wysłany: Sob Lip 14, 2012 19:16   

Następnie wiązka tylnej klapy i masa od akumulatora do karoserii, ewentualnie przełącznik wycieraczek.
_________________
Kto nie ryzykuje jeździ serią :ok:
 
 
banan010687 



Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 10



  Wysłany: Nie Lip 15, 2012 22:29   

Witam, dzięki Panowie za podpowiedzi, jednak żadna z tych rzeczy nie pozwoliła mi usunąć usterki. Bezpieczniki, przekaźniki, masa i wiązka są w porządku. To co udało się zauważyć mi i koledze, że komputer pokładowy nie dawał żadnych oznak życia w raz z wycieraczkami do momentu, aż nie połączyliśmy na krótko z puszki bezpieczników gniazda odpowiedzialnego za kompa z gniazdem od wycieraczek. Wtedy wszystkie diody się podświetliły, za momencik pogasły a ja spokojnie odpaliłem silnik. Wycieraczki też zadziałały, po odpięciu tego przewodu wszystko znowu zgasło i się rozłączyło. Chyba zwyczajnie nie ma napięcia w gnieździe odpowiedzialnym za sterowanie komputerem. Tak to rozumiem. Identycznie rzecz się miała jak połączyliśmy komputer z gniazdem bezpiecznika odpowiedzialnego za zapalniczkę. Diody się zapaliły - zgasły, a silnik zakręcił z tym wyjątkiem, że nie zgasł do czasu jak nie odłączyliśmy kabla. Napięcie w zapalniczce chyba jest cały czas z tego wychodzi. Jakieś podpowiedzi poza wizytą u elektryka??
 
 
 
rovek 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 737
Skąd: okolice Lublina

Rover 200

Wysłany: Nie Lip 15, 2012 22:59   

banan010687 napisał/a:
połączyliśmy na krótko z puszki bezpieczników gniazda odpowiedzialnego za kompa z gniazdem od wycieraczek
Można prosić po polsku? Co z czym połączyliście?
_________________
Kto nie ryzykuje jeździ serią :ok:
 
 
banan010687 



Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 10



Wysłany: Nie Lip 15, 2012 23:06   

W miejscu gdzie są bezpieczniki pod kierownicą podłączyliśmy za pomocą przewodu gniazdo odpowiedzialne za komputer z gniazdem wycieraczek, a potem zapalniczki objawy takie jak opisałem powyżej
 
 
 
adams91 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Mar 2012
Posty: 49



Wysłany: Nie Lip 15, 2012 23:45   

gdzies zrobily ci sie zimne luty ze nie dostaje pradu najlepiej jak masz tam dwa kable przy bezpiecznikach + i - wez je odkrec i przeczysc a i masz takie duze bezpieczniki zabudowane przezroczysta szybka tez dokladnie je odkrec i popatrz mi jeden padl i mogila nic sie nie palilo
 
 
banan010687 



Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 10



Wysłany: Wto Lip 17, 2012 10:03   

Witam, problem został rozwiązany, przyczyną była kostka stacyjki, a właściwie blaszki w niej, które nie stykały się ze sobą podczas przekręcania kluczyka. Trochę problemów było, żeby się do niej dostać, ale kolega dał radę i wszystko gra :-) Zamiast kupować nową zastosowaliśmy wariant oszczędny i delikatnie naprostowaliśmy blaszki:-) Oby trochę podziałało :razz:

Dzięki wszystkim za pomoc. Pozdrawiam banan010687
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R25 1.4Si `02r] Nie mogę uruchomić silnika
nie działa rozrusznik..
framboise Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Sro Kwi 28, 2010 11:41
MaReK
Brak nowych postów [R216Si 97r.] Nie mogę uruchomić silnika
misczwa Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pią Lut 13, 2009 00:38
misczwa
Brak nowych postów [R200] Nie moge odpalic auta
keraj83 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pią Sty 23, 2009 23:30
keraj83
Brak nowych postów [R200SDi 1999] nie mogę odpalić auta
m166 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 36 Czw Cze 02, 2016 17:48
m166
Brak nowych postów [R200] -14 stopni C Nie mogę odpalić auta
m166 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Pią Sty 08, 2016 11:53
m166



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink