Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Stuki z prawej strony
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] Stuki z prawej strony
Autor Wiadomość
mazda11 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 101
Skąd: Augustów/okolice



Wysłany: Sob Gru 20, 2008 16:44   [R620] Stuki z prawej strony
Typ: Di Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1995

Witam, w moim Rover'ku dochodzą stuki z prawego przedniego koła. W te lato byłe wymieniane wszystkie tarcze klocki, łożyska przy tarczach. Ale stuki nadal występują. Po dzisiejszych oględzinach stwierdziłem, że na półosi od prawego przedniego koła kielich ten co wchodzi do skrzyni jest cały mokry w oleju, oraz ma straszne luzy. Zaczełem rozbierać półoś. Zdjełem ośke z kielicha ale go nie dałem rady wyjąć ze skrzyni. Moje pytanie dotyczy jak zdjąć ten kielich. Oraz aby przestały wydobywać się te stuki wystarczy wymienić tą długą półoś???? Dzięki wszystkim za pomoc.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Czw Sty 27, 2011 23:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Gru 20, 2008 16:44   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Sob Gru 20, 2008 17:10   

mazda11, jeżeli stuki sa przy ruszaniu, hamowaniu i mocnym skrecaniu to jest to przegub a ktory trzeba to wywnioskowac wjezdzajac na kanal lub podnosnik, przegub wewnetrzny wyciagniesz ze skryzni podwazajac z obydwu stron lapka np. do kol.
Przegub na koncu ma drucik-sprezyne-zabezpieczenie ktore zaskakuje w gniezdzie polosi w skrzyni, jezeli jest w oleju to mzoe byc uszkodzony uszczelniacz skrzyni biegow a jak w smarze to moze byc peknieta guma...
 
 
 
mazda11 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 101
Skąd: Augustów/okolice



Wysłany: Sob Gru 20, 2008 17:14   

NEOSSS, stuki nie dochodzą przy skręcaniu, są to stuki przy jeździe na wprost przy ok 50km/h. Wraz ze wzrostem stuki się nasilaja. Nie wiem co mogło dokładnie się stać.
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sob Gru 20, 2008 17:17   

NEOSSS napisał/a:
mazda11, jeżeli stuki sa przy ruszaniu, hamowaniu i mocnym skrecaniu to jest to przegub a ktory trzeba to wywnioskowac wjezdzajac na kanal lub podnosnik, przegub wewnetrzny wyciagniesz ze skryzni podwazajac z obydwu stron lapka np. do kol.
Przegub na koncu ma drucik-sprezyne-zabezpieczenie ktore zaskakuje w gniezdzie polosi w skrzyni, jezeli jest w oleju to mzoe byc uszkodzony uszczelniacz skrzyni biegow a jak w smarze to moze byc peknieta guma...


Luz na łożyskach przy mechanizmie różnicowym, może dawać podobne efekty do zużytego przegubu wewnętrznego. Jeśli to te łożyska, to wymiana uszczelniaczy półosi może nic nie dać, gdyż półoś nadal nie będzie dobrze siedziała tylko latała na wszystkie strony korzystając z luzu na łożyskach.

Uprzedzam pytanie, łożyska łatwo dostępne w każdym sklepie z łożyskami. Cena zależy od jakości.

[ Dodano: Sob Gru 20, 2008 17:19 ]
mazda11 napisał/a:
NEOSSS, stuki nie dochodzą przy skręcaniu, są to stuki przy jeździe na wprost przy ok 50km/h. Wraz ze wzrostem stuki się nasilaja. Nie wiem co mogło dokładnie się stać.


Ale przy skręcają nasilają się stuki na przegubach zewnątrznych. Neos chyba pisał o przegubie wewnętrznym... chyba, że nie doczytałem :)
 
 
mazda11 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 101
Skąd: Augustów/okolice



Wysłany: Sob Gru 20, 2008 17:26   

Czyli co mam dokładnie zrobić aby rozwiązać ten problem. Sam dam rady????
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sob Gru 20, 2008 17:40   

mazda11 napisał/a:
Czyli co mam dokładnie zrobić aby rozwiązać ten problem. Sam dam rady????


Jeżeli to łożyska w skrzyni i jesteś w stanie sam wyciągnąć skrzynię... to czemu nie :)
 
 
mazda11 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 101
Skąd: Augustów/okolice



Wysłany: Sob Gru 20, 2008 17:46   

DziękiTomi, po nowym roku napewno się pomęcze. Tak dla ciekawostki to jeżdze już z tym ok 7 miesięcy :smile:
 
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Sob Gru 20, 2008 18:25   

mazda11, krótko i zwiezle masz wywalone gniazdo przegubow, polosi jak to woli we skrzyni... Licznik Ci dobrze chodzi?>

Napisalem wyraznie ze przeguby slychac przy ruszaniu, hamowaniu i skrecaniu a ktore dokladnie(wewnetrzny, zewnetrzny) to na podnosniku lub kanale... Przy skrecie to tak jak pisal Tomi, zewnetrzne ;-)
 
 
 
mazda11 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 101
Skąd: Augustów/okolice



Wysłany: Sob Gru 20, 2008 18:31   

Licznik chodzi idealnie. Czyli chodzi o te gniazdo czy o łożysko????

[ Dodano: Sob Gru 20, 2008 19:10 ]
Rozumiem że jak łożysko to wymienić, a jak gniazdo przegóbów to co trzeba z tym zrobić???
 
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Sob Gru 20, 2008 19:28   

mazda11, lozysko jest w gniezdzie...
 
 
 
mazda11 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 101
Skąd: Augustów/okolice



Wysłany: Sob Gru 20, 2008 20:06   

NEOSSS, czyli te gniazdo sie wymienia??? Sory za te głupie pytania, ale zanim rozbioro pół samochodu musze wszystkiego się dowiedzieć.
 
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Sob Gru 20, 2008 21:57   

mazda11, najpierw sprawdz dobrze przeguby i polosie, jezeli maja luzy to je wymien, potem sprawdz gniazdo w skrzyni czy ma luzy, jezeli tak to przegub wewnetrzny bedzie latal gora dol, prawo lewo bardzo mocno, wtedy zdejmujesz skrzynie i wykrecasz uklad roznicowy... Wymeiniasz lozyska i tyle...
 
 
 
mmaarreecckkii 



Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 39



  Wysłany: Nie Kwi 21, 2013 07:48   Podpinam się pod temat stukania

Wczoraj gdy jechałem na noc do pracy hamując z predkosci ok 130km/h usłyszałem dziwne pukanie w prawym kole. Następnie jadac ok 100 tez usłyszałem owe pukanie( duzo wczesniej przy skrecie w prawo (słyszałem pukania(charakterystyczne dla przegubu wygladało mi to na przegub za który jeszcze sie nie zabrałem). wracając z pracy rozpędziłem się do ok 130 hamujac ponownie usłyszałem stuki(głośne i niemetaliczne) i oczywiscie czestotliwość ich malała od czasu do czasu było słychac te stuki przy jedzie normalnej gdy puszczałem gaz jakby się nasilały, zauważyłem jeszcze ze gdy dochodze do predkosci 130km auto zaczyna drgać(odczuwalne na kierownicy i pedale gazu przy ok 140 ustaje) to łozysko czy mozliwe, że skrzynia?
P.S. dodam ze byłem na myjni z myciem podwozia a nie mam osłony i stuki wyszły po przejechaniu ok 100km
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Nie Kwi 21, 2013 11:01   

Jakby przegub wewnętrzny.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
mmaarreecckkii 



Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 39



Wysłany: Nie Kwi 21, 2013 18:12   

Jak To waszym zdaniem zdiagnozowac? Diagnosta, mechanik, czy sam wyczuje luzy jak sciągne koło??

[ Dodano: Nie Kwi 21, 2013 18:12 ]
Korzystające ze słonecznej niedzieli udałem się na parking hipermarketu. W pierwszej kolejności podniosłem lewą strone. Wynik oględzin brak luzów na kole następnie opaliłem auto włączyłem jedynke i moe było słychać delikatne szuranie.Następnie zabrałem się za podejrzaną strone i tak wyczuwalny luz poprzeczny luz na kole razem ze stukiem, po opaleniu silnika właczeniu jedynki było słychać stuki.
Ja mam nadzieję że to przegub a nie jakieś łożysko w skrzyni.
 
 
Mariusz27 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 116

Rover 600

Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 16:38   

Może masz poluzowaną nakrętkę przegubu przy piaście/tarczy tą dużą.

[ Dodano: Pon Kwi 22, 2013 16:38 ]
i nie zabezpieczoną
 
 
mmaarreecckkii 



Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 39



Wysłany: Sro Kwi 24, 2013 19:15   

To trochę dziwne by było od kiedy kupiłem auto(w połowie listopada 2012) do teraaz zrobiłem ok 12tyś km. Jutro oddam auto do mechanika w środę ma sprawdzić co się dzieje. Mimo wszystko przed wyjazdem ściągnę koło i zerkne czy jest zabezpieczona.

[ Dodano: Sro Kwi 24, 2013 19:15 ]
Wiec tak Panowie, mechanik nic nie znalazł zero luzów poddał się(za usługę nic nie wziął). Następnie po poszukiwaniach całkiem przypadkowo okazało się ze guma która jest na półosce przesuneła się w strone przegubu, i tam właśnie ona powodowała stuki. Teraz mam do was pytanie gdzie dokładnie powinna by ta guma i jakie ona ma zadania???
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Dziwne stuki z prawej strony
BorysOpole Rover serii 600, Honda Accord 12 Wto Kwi 06, 2010 23:38
thef
Brak nowych postów [R620] Stuki z lewej strony, szarpanie kierownicy, półoś?
zuber84cool Rover serii 600, Honda Accord 5 Nie Maj 22, 2016 12:37
slax
Brak nowych postów [R618] Dziwne stuki z lewej strony
dnatal Rover serii 600, Honda Accord 24 Nie Mar 02, 2008 19:56
thef
Brak nowych postów [R620] Rzęzi coś w okolicy rozrządu od strony pompy
misiek_KR Rover serii 600, Honda Accord 6 Wto Lip 01, 2008 22:10
misiek_KR
Brak nowych postów [R620] Nie działa przednia szyba od strony pasażera
lysy22 Rover serii 600, Honda Accord 1 Pon Sie 24, 2009 16:51
zuber84cool



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink