Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] problem z kontrolką SRS i inne
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200] problem z kontrolką SRS i inne
Autor Wiadomość
tryska 



Dołączyła: 18 Sty 2013
Posty: 16
Skąd: Kielce



  Wysłany: Nie Sie 18, 2013 11:01   [R200] problem z kontrolką SRS i inne
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 1997

Witam Wszystkich.
Piszę, bo już nie wiem co jest nie tak z moim autem i zdaje sobie sprawę by nie zaczynać nowego wątku przed przegrzebaniem forum. Przeszukałam i nic nie znalazłam co mogło by mi wystarczająco pomóc, więc oto jestem :)

- Mam problem ze świecącą sie kontrolką SRS. Sprawa wyglada tak, że przy zapaleniu samochodu zaświecą sie normalnie kontrolki i SRS zgaśnie po czym po paru minutach jazdy znów sie zapali. Czasem pali się cały czas od razu. w czym może tkwić problem? piszecie o kostkach pod siedzeniem, chodzi o bezpieczniki'? jeśli tak to który? o jaką taśme przy kierownicy chodzi? czy da się samemu to jakoś sprawdzić czy jest wszystko ok?

- drugi problem to taki, że samochód był u mechanika sprawy kosmetyczne i wymiana koncowek drążka, łożysk w kole. Co się okazało podobno duże luzy na maglownicy. spoko. wymienię w przyszlym miesiącu, ale coś zaczeło mnie niepokoić podczas hamowania. przy prędkości dajmy na to 50-60km/h przy minimalnie gwałtownym hamowaniu bardzo go znosi na stronę co najmniej jak bym jechala ze 120 i gwaltownie nacisnęła pedał gazu do końca. Czy to może być wina maglownicy? czy po prostu nieustawiona zbierzność ( podkreślam, że nie zrobiłam tego bo za 2 tyg i tak raczej wymienie maglownice i trzeba bylo by to zrobić jeszcze raz ) to że stuka w kołach przy jeździe po kostce lub krzywej nawierzchni jak by miały zaraz odpaść to też może być od tego?

- trzeci problem z serii kosmetycznych :) opadla mi podsufitka :( i odkleił mi sie materiał z drzwi od pasażera. więc pytam czy trzeba odpinać cały boczek czy da sie jakoś bezawaryjnie odpiąć tylko tą część gdzie znajduje się materiał? a co do podsufitki jakieś pomysły?

z góry wielkie dzięki za pomoc.
pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sie 18, 2013 11:01   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Nie Sie 18, 2013 13:18   

Witaj tryska. Kontrolka SRS zapala się często poprzez luźne wtyczki pod siedzeniem. Jedna jest pod siedzeniem kierowcy a druga pod siedzeniem pasażera. Sam mam tak jak kogoś wiozę z tyłu i wsunie mi swoje długie kończyny dolne głęboko pod siedzenie, w moim przypadku wystarczy poruszyć wtyczka i problem znika.
Może też coś nie stykać, trzeba rozpiąć wtyczkę i sprawdzić a może i psiknąć jakimś WD. Więc zacznij od tego.

Z tym problemem podczas hamowania to bym się wstrzymał do czasu wymiany maglownicy.

Materiał na boczkach drzwi przyklejałem zwykłym butaprenem i trzyma już dwa lata.
Z podsufitką nie mam doświadczenia ale wiem że jest z tym trochę gimnastyki.
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
tryska 



Dołączyła: 18 Sty 2013
Posty: 16
Skąd: Kielce



Wysłany: Nie Sie 18, 2013 13:35   

a jak kleiłeś ten materiał na tej części na butapren to go odczepiałeś jakoś by naciągnąć materiał? bo o to mi chodzi żeby go zdjąć całkiem (materiał) bo musze wyczyscic poprzedni klej bo sie strasznie kruszy :/
 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Nie Sie 18, 2013 17:25   

Mój materiał nie odkleił się całkiem tylko wisiał tak jak uszy u osiołka Klapouchego :lol: oglądałaś Kubusia Puchatka ?
Wykruszyłem stary klej, przypominał gąbkę i posmarowałem równomiernie i nie za grubo materiał i boczek, po pięciu minutach skleiłem naciągając lekko materiał.
Myślę że można też całkiem odkleić ten materiał i przykleić porządnie od nowa albo wkleić inny.
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
Guciek 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Paź 2011
Posty: 100
Skąd: Kicin /Poznań



Wysłany: Nie Sie 18, 2013 22:20   

SRS głownie świeci przez luźnie wtyczki pod fotelami przednimi jak pisał kolega robsson78 bezpiecznik to byś musiała sprawdzić który to tam jest patrząc na tej tabliczce od bezpieczników pod kierownicą albo pod maską,
taśma w kierownicy jest pod poduszką od tyłu kierownicy masz 2 torksy trzymające poduszkę, odkręcasz je, wyjmujesz ją ostrożnie wyczepiasz wtyczkę, odkręcasz śrubę trzymająca kierownice (tylko zaznacz sobie jej położenie żebyś nie miała problemu by ustawić ja tak jak była) i będziesz już widziała ta taśmę tak zrolowaną jak ślimak,
P.S zaleca sie odłączenie akumulatora przed grzebaniem przy poduszkach powietrznych bo nigdy nie wiadomo :P
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [rover 214si]Niezapalająca się kontrolka srs i inne
reqiem88 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Nie Kwi 29, 2012 23:10
sTERYD
Brak nowych postów [r200] problem z kontrolką SRS
roksana1002 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 37 Nie Cze 24, 2012 18:36
Macko1979
Brak nowych postów [R200 1.4Si 97r] PROBLEM Z KONTROLKĄ SRS
yogi1 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pon Maj 12, 2008 13:09
piter34
Brak nowych postów [r200 2.0sdi 98r] problem z kontrolką.
Franek_066 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 18 Czw Lis 18, 2010 11:17
karolkos



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink