Forum Klubu ROVERki.pl :: PC w aucie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
PC w aucie
Autor Wiadomość
MUcha88_OKC 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 41

Rover 200

Wysłany: Wto Sty 28, 2014 16:16   PC w aucie

Witam wszystkich
Dzisiaj wymyśliłem, że chciałbym zamontować w moim r200 komputer pc. Chciałbym zabudować ekran dotykowy i ukryć gdzieś kompa. Nie mam niestety pomysłu na sama jednostke. Początkowo myślałem o zabudowaniu tableta ale funkcjonalność androida mi nie odpowiada i wolałbym winde.
Czy ktoś słyszał o czymś takim, lub już coś takiego robił?
Znalazłem jakieś tematy na innych forach gdzie do bagażnika wciskali komputery stacjonarne, ale taki wariant odpada zdecydowanie.
_________________
Mój stwór: http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=88080
======No BASS-No FUN!======
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sty 28, 2014 16:16   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
damiwr 




Pomógł: 27 razy
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 575
Skąd: Mińsk Mazowiecki



Wysłany: Wto Sty 28, 2014 16:20   

Miałem ostatnio dostępne DELL Latitude ST fajny tablet z win 7 prof.10 cali GPS 3g z obsługą AERO :)

naprawdę można w dobrej cenie wyhaczyć a i spoko pracuje mój miał dysk SSD 64 GB.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
imejdz 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 363
Skąd: Legionowo

Rover 200

Wysłany: Wto Sty 28, 2014 17:17   

mój znajomy kiedys miał taki zestaw na pokładzie :) całkiem fajnie to śmigało ;)

http://www.youtube.com/watch?v=lCOg-xo03_I
 
 
 
MUcha88_OKC 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 41

Rover 200

Wysłany: Wto Sty 28, 2014 17:24   

imejdz napisał/a:
mój znajomy kiedys miał taki zestaw na pokładzie :) całkiem fajnie to śmigało ;)

http://www.youtube.com/watch?v=lCOg-xo03_I


Nie wiesz może dokładnie co to jest? Czy to jest sam ekran wysuwany plus ukryty komp czy to jakies inne cudo?
_________________
Mój stwór: http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=88080
======No BASS-No FUN!======
 
 
imejdz 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 363
Skąd: Legionowo

Rover 200

Wysłany: Wto Sty 28, 2014 17:29   

jesli chodzi o szczegóły to nie mam pojęcia. ewentualnie mogę dopytać co to za ekran był. Ale generalnie idea jest taka że w schowku leży sobie schowany netbook EEEPC od asusa który jest podłączony do tego ekranu:) a resztę widać na filmie :P
 
 
 
damiwr 




Pomógł: 27 razy
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 575
Skąd: Mińsk Mazowiecki



Wysłany: Wto Sty 28, 2014 17:32   

eeepc to mały asusik + radio po kablu VGA podłączenie ma myszkę na siedzeniu lapek siedzi w schowku.

zastanawiałem się jak oddziałuje dotyk na system ale pewnie jest ekran 1:1 i dlatego komp czyta jak by miał dotykowy
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
MUcha88_OKC 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 41

Rover 200

Wysłany: Wto Sty 28, 2014 17:41   

Aha czyli wygląda to tak jak ja to mniej więcej wymyśliłem, tylko ja znalazłem acera one bez matrycy i próbowałbym się wpinać w ekran od tableta ;)
_________________
Mój stwór: http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=88080
======No BASS-No FUN!======
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Pon Lut 03, 2014 10:56   

http://www.mp3car.com/vbulletin/

http://mp3car.pl/forum/forumdisplay.php?f=10

Poprzeglądaj trochę te fora.
Ze swojej strony mogę tylko dodać że deska w R200 nie jest idealna do takich modyfikacji, zbudowana jest ze sztywnej warstwy i na to jest przyklejona wierzchnia okładzina z cienką gąbką więc raczej bym się kierował ku modyfikacjom elementów wykonanych z ABS czyli konsola środkowa jednak nie ma tam dużo miejsca, dodatkowo panel nawiewu raczej powinien zostać tam gdzie jest (inaczej bedziesz musiał bawić się z linkami i problematyczną ich wymianą jeśli którąś złamiesz) a i tak nie jest to odpowiednie miejsce bo jak dla mnie było to zdecydowanie za nisko żeby jakaś większa funkcjonalność tegoż ustrojstwa była poza zwyczajnym bajerem ze sobie jest.

Jak zdecydujesz się na modzenie to najlepiej kup sobie całą ramkę konsoli środkowej na Allegro, jak cos zepsujesz to najwyzej wywalisz i nie bedziesz musial jezdzic autem z wnętrznościami na wierzchu.
Powiem jeszcze tylko że zależnie od Twoich zdolności może być różnie z postępami prac. Ja lubię majsterkować ale napotykałem różne dziwne problemy po drodze i ile zywicy i szpachli i ciecia elementów było to tylko ja wiem :D .

Ja u siebie miałem monitor 8" w 4:3 i się zmiescił ale miałem radio przeniesione w miejsce kieszeni na kasety a panel nawiewu zaraz nad radiem..i oczywiście kompletna przerobka tej calej ramki.

W obecnym aucie (Renault Megane II) zamontowałem w daszku zegarka (umiejscowienie bardzo zbliżone do R200) ekran 4,3" 16:9 LED i podpiete to to jest do RaspberryPI z zainstalowanym Raspbmc (XBMC na RPi) i sterowane radiowym pilotem Medion. DOdatkowo zamontowałęm kamerkę cofania z BMW E60/90 i podczas cofania automatycznie przełącza się na widok z kamery.
Zastanawiam się jednak nad zabudową tabletu 7" i rezygnacją z zegarka i termometru ale wtedy stracę kamerkę cofania i też mam ból z tego powodu ;)

Osobiscie odradzałbym juz projekty CarPC na tych wszystkich iTX czy pico costam :P bo raz ze kosztowne, pradozerne i bardzo duzo wiecej problemow podczas instalacji.
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
imejdz 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 363
Skąd: Legionowo

Rover 200

Wysłany: Pon Lut 03, 2014 20:32   

Wydryszek, masz jakieś foty jak to wyglądało w R i obecnie w Renacie? :P
 
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Pon Lut 03, 2014 21:15   

imejdz Tu masz link do mojego wątku o CarPC i tam są zdjęcia i kompletny opis jak i przyczyny zakonczenia prac.

Co do Meganki....na razie jest satysfakcjonująco bo perwotnie monitor miał być tylko do kamery cofania a finalnie wyszło z tego "multimedium" a jesli nie tablet to myślę o Samsungu Galaxy S perwszej generacji specjalnie do samochodu bo jako jeden z niewielu telefonów na Androidzie ma w pełni funkcjonujące wyjście TV przez mini jack....a dalej to juz wiadomo :)
A jak zapytasz o sterowanie tym telefonem...jak wyczaje taki telefon na Allegro w dobrej cenie to sterowac nim bede raczej takm ustrojstwem jak Logitech Wireless Touchpad, zamontowanym na sciance podlokietnka...tam gdze naturalnie siega dlon reki spoczywajacej na nm.

Mam kilka zdjec wecej ale limit 5 dla postu ;)
A poniżej masz zdjecia z roznych etapow, slabo widoczny obraz ale nestety telefonem robone wszelkie kwestie niewyranego obrazu, jaskrawości czy tez wyblakłych kolorów wynikają z niemożności ustawiena odpowiednio aparatu.
Ekranik to taki dkładany z Chin tylko go rozmontowalem i zrobiłem po swjemu na nierozkladany :P ale jego jakosc mnie satysfakcjonuje...nawet w sloneczny dzien. (matowy)
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
tuners 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 1277
Skąd: Kraków

MG ZR

Wysłany: Czw Lut 06, 2014 16:56   

Ja prawdopodobnie będę upychał w deskę tablet ale z pełną modyfikacją dechy
Zmienione miejsce na zegary przedłużone do połowy deski, wywalenie fabrycznych zegarów wstawienie gauge peak wszystkimi potrzebnymi parametrami zabudowany komputer scan gauge ii w miejscu nawiewu środkowego tablet 7'' sprawdzałem 10" ale za duży na deskę
Modyfikacja nawiewów wszystkich całość zakończona gąbką i na to antara lub skóra :-) ale narazie trzebaposkładać resztę budy
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
imejdz 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 363
Skąd: Legionowo

Rover 200

Wysłany: Czw Lut 06, 2014 17:26   

Wydryszek, w Renówce bajerancko to wygląda:) bardzo estetycznie :ok: tą megankę to masz w HB? tzw żelazko? :P

tuners, działaj działaj :P oby nie skończyło się tak jak 3/4 projektów na forum :D

Swoją drogą tutaj :arrow: BMW CAR PC gościu totalnie popłynął z tematem :) Pełna profeska :wink:
opis i fotki z budowy: http://www.mp3car.pl/forum/showthread.php?t=1096
 
 
 
tuners 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 1277
Skąd: Kraków

MG ZR

Wysłany: Czw Lut 06, 2014 20:43   

imejdz, nie bój u mnie to jest w założeniach projektu
Ale'wszystko ma swoją porę i swój czas dopiero na przyszły zlot letni czyli 2015 powinno być wszystko na tiptop narazie plany do tego lata obejmują budę i zawieszenie do jesieni silnik
Co niezmienia faktu że deska może być już np w maju tego roku gotowa ale pełne jej uzbrojenie czyli tablet zegary itd muszą czekać na wolne fundusze a znowu obszywanie będzie na samym końcu żeby już było na pewniaka montowane
Więc ogólny zarys deski może niedługo będzie :-)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Pią Lut 07, 2014 09:05   

tuners CO prawda tabletów 7" jest chyba wiecej niż np 8"...a przynajmniej jest wiekszy wybó w bardziej sensownych urządzeniach ale nie zastanawiałes sie zeby nie montowac 7 tylko taki odrobine wiekszy?

WIem ze niby roznica niewielka i jeden czort...ale zawsze to ten cal :D a 10" sa za duze...ja probowalem swoj 9,7 zwizualizowac ale nigdzie tego bym nie upchnął.
A co do Twoich planów to mega fajne....i trzymam kciuki zeby sie udalo tak jak chcesz.


imejdz Dzieki :) ...na zdjeciach nie wyglada jakos przecudnie ale w rzeczywistosci jest duzo lepiej i za grosze wzgledem zamiennika fabrycznej nawigacji bo sam monitorek 18 dolarów z chin no i raspberry pi to juz inna bajka bo trafilo mi sie nowe za 100zł ale wiem ze gdyby nie kamerka cofania..wstawilbym tablet 7" :D

Teraz mam inny plan. Zachowam kamerkę cofania a bede mial pelna funkcjonalnosc androida, w tym moze byc internet, połączenia glosowe, nawigacja i multimedia.

Jest taki telefon jak Samsung Galaxy S pierwszej generacji :) jako jeden z niewielu posiada on w pełni funkcjonalne wyjście TV że nie podaje tylko sygnału na TV w trakcie odtwarzania wideo, tylko caly czas....i to przez gniazdo słuchawkowe.
Telefon podpiety do monitora i do zasilania, dodatkowo podtrzymywany własną baterią, karta pamieci z multimediami w srodku i do tego zainstalowana nakładka samochodowa ułatwiajaca wybó potrzebnych w danej chwili opcji.
Całość schowana a sterowana bezprzewodowym touchpadem tylko tak na prawde nie dowiadywałem sie czy ktorys z tych bezprzewodowych touchpadow działa po BT czy wszystkie sa na zasadzie odbiornika USB, wtedy to nawet nie wiem czy SGS I ma usb host i czy by to obsłużył....ale wizja jest :)
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
imejdz 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 363
Skąd: Legionowo

Rover 200

Wysłany: Pią Lut 07, 2014 14:53   

tuners, powodzenia! :)

Wydryszek, też miałem kiedyś taki ambitny plan żeby uzbroić auto w jakąś stacje multimedialną. Mam wysłużoną ale na chodzie Nokię N95 8GB. Ona też ma wyjście TV po kablu przez gniazdo słuchawek i podaje obraz cały czas po podłączeniu kabla. Tylko że tam jest symbian który już od lat nie jest rozwijany:(

Ale plusem tego jest że bez problemu można podpiąć pod nią kontroler przez BT (np myszka komputerowa) ;P choć podejrzewam że i android da radę. Wiec pewnie łatwiej będzie od razu ładować tablet z robotem. :razz:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów radio w aucie rover 416
Robertt Car-audio, nawigacje, radia CB 21 Czw Lut 25, 2010 18:18
Squid
Brak nowych postów Wasze niezbędne wyposazenie w aucie
Gość Car-audio, nawigacje, radia CB 5 Wto Paź 13, 2020 00:50
nanab
Brak nowych postów [R75]Proszę o opinię - bass w aucie
domel101 Car-audio, nawigacje, radia CB 10 Czw Lis 03, 2011 22:00
kris-tofer
Brak nowych postów [R75] Jaki macie sprzęt grający w aucie??
maciasw Car-audio, nawigacje, radia CB 16 Sro Cze 03, 2009 12:41
michone



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink