Forum Klubu ROVERki.pl :: [75] Pierwszy problem z ROvie'm - sprzęgło
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[75] Pierwszy problem z ROvie'm - sprzęgło
Autor Wiadomość
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3427
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Sro Kwi 30, 2014 08:02   

wymień szczotki i komutator i będziesz mial naprawę za 20zl + robocizna. Ja 1,5 roku temu komutator tylko polutowałem bez wymiany i do dziś chodzi, chociaż teraz bym wymienił na nowy.
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Kwi 30, 2014 08:02   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Pingiel 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 144
Skąd: Rogowo /k.Żnina

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 30, 2014 23:47   

welder napisał/a:
Teraz tylko wymiana pompki na TAZU została.


Wymieniaj i to szybko jak nie chcesz przeżywać tego co ja. Mianowicie kiedy zaczął pedał wpadywać to oczywiście dolewka aż do ... no gdzie mógłby pedał wpaść ... oczywiście na skrzyżowaniu w mieście. No ale mój sąsiad mechanik zawzięcie stwierdził że zregeneruje, no to co ja się będę z mechanikiem kłócił, oddałem mu auto i ,,masz kombinuj"(wiedziałem że nic nie zrobi) coś pogrzebał no i zrobił działało 2 dni ok, ok, 20 wciśnięć i co? Gniezno centrum miasta skrzyżowanie i pedał zdechł na Amen. Do domu na trzecim biegu dojechałem i jak wpadłem na podwórko tak zostawiłem. Dziś wymieniłem pompkę na Tazu i polecam ten zabieg każdemu komu zaczynają się problemy z wpadającym pedałem sprzęgła, bez oddawania do mechaników bo oni i tak niewiele zdziałają a kasować was będą. Pozdrawiam. :mrgreen:
_________________
"... a ty lowelku jedź"
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Maj 01, 2014 00:45   

Pingiel napisał/a:
wpadywać
:roll:

A moja pompa ma 3 lata już :)
Była zesłana na Sybir, bo miała wadę. Puszczał zaworek.
Rozebrałem, wyczyściłem, wypłukałem i wbrew zakazom mentorów od pompek, rozciągnąłem sprężynkę od zaworka zwrotnego. Działa bez zarzutu do dzisiaj. Ale jak tylko zacznie dawać o sobie znać przejdziemy na TAZU.

dawidd napisał/a:
wymień szczotki i komutator i będziesz mial naprawę za 20zl + robocizna. Ja 1,5 roku temu komutator tylko polutowałem bez wymiany i do dziś chodzi, chociaż teraz bym wymienił na nowy.

A u mnie już 5-ty roczek idzie na silniku od Chryslera i śmigle od Rovera ;) Do tego rezystor na podłużnicy i śmiga ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Pingiel 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 144
Skąd: Rogowo /k.Żnina

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 01, 2014 11:06   

MaReK napisał/a:

Pingiel napisał/a:
wpadywać


Tak wpadywać. Pisząc to miałem na myśli taką sytuacje: Pedał wpada, odciągam go kilka przepompowań i pedał jak z fabryki.
_________________
"... a ty lowelku jedź"
 
 
welder 



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 49



Wysłany: Pią Maj 02, 2014 00:44   

Pompka TAZU wymieniona. Trzeba pokombinowac z tym przewodem i najebać się z tymi śrubkami od pompki. Reka mnie boli jak nie wiem. Trochę źle działaliśmy przy odpowietrzaniu i przelaliśmy przez układ 0,5 l płynu. Dopiero na tym filmiku od nich zobaczyliśmy, że najpierw trzeba wypełnić tę pierwszą część układu i dopiero podłączyć przewód. No i już było z górki. Tak czy inaczej motalismy 3 godziny :sad:

Wentylator został zmieniony na hondowski. Zobaczymy jak będzie śmigał. Jest dwa razy mniejszy, ale sugerując się postami o tym, że te silniki trudno zagrzać to wydaje się wystarczający.
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Pią Maj 02, 2014 08:16   

welder, a uszczelniłeś sobie otwory w grodzi silnika przez którą przechodzi miedziana rurka? żebyś kiedyś się nie zdziwił jak po większym deszczu cała woda wleje ci się przez ten otwór do środka samochodu :)
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sob Maj 03, 2014 11:23   

Pingiel napisał/a:
Tak wpadywać. Pisząc to miałem na myśli taką sytuacje: Pedał wpada, odciągam go kilka przepompowań i pedał jak z fabryki.

Toś wymyślił ;) Czyli można było napisać "wpadać", "zapadać" ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
welder 



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 49



Wysłany: Sob Maj 03, 2014 22:54   

haszczyc napisał/a:
welder, a uszczelniłeś sobie otwory w grodzi silnika przez którą przechodzi miedziana rurka? żebyś kiedyś się nie zdziwił jak po większym deszczu cała woda wleje ci się przez ten otwór do środka samochodu :)

No,no masz racje. Trochę to olalem, a trzeba ogarnąć
 
 
Pingiel 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 144
Skąd: Rogowo /k.Żnina

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 04, 2014 15:37   

MaReK napisał/a:
Toś wymyślił Czyli można było napisać "wpadać", "zapadać"


Nawet wujek google nie znalazł tego słowa :oops:
Ale najlepsze jest to że u mnie na Pałukach nieraz to słowo słyszałem. :P

haszczyc napisał/a:
welder, a uszczelniłeś sobie otwory w grodzi silnika przez którą przechodzi miedziana rurka? żebyś kiedyś się nie zdziwił jak po większym deszczu cała woda wleje ci się przez ten otwór do środka samochodu


Ja osobiście zgiąłem końcówkę w "delikatne z" aby śrubka mi nie uciekała do góry przewodu podczas przetykania. Dobrze jest to zrobić w dwie osoby, jedna przepycha druga pomaga przejść przez uszczelnienie od strony pedałów aby go nie uszkodzić.
_________________
"... a ty lowelku jedź"
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 05, 2014 10:35   

welder napisał/a:
Wentylator został zmieniony na hondowski. Zobaczymy jak będzie śmigał. Jest dwa razy mniejszy, ale sugerując się postami o tym, że te silniki trudno zagrzać to wydaje się wystarczający.


grzanie to jedno, pytanie jak poradzi sobie z klimą w upały
_________________
75 Red Edition
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Maj 06, 2014 18:07   

longer86 napisał/a:
jak poradzi sobie z klimą w upały
Dokładnie. Przewody gorące i ciśnienie na maksa w układzie klimatyzacji co będzie skutkowało wyłączaniem kompresora.


welder, po co kombinowałeś z hondowskim ... trzeba było wsadzić od suszarki do włosów np. Rowenty ... dużo tańszy i tez silnik przy nim się nie zagrzeje. :-|
 
 
welder 



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 49



Wysłany: Wto Maj 13, 2014 19:24   

Po to żebym nie musiał go naprawiać co chwila. Jeśli nie wyda w lato to będę myślał. Potrzebowałem auta.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Pierwszy problem z klimatyzacją! K-BUS - Błąd FC 12
keda Rover serii 75, MG ZT 6 Pią Maj 19, 2023 07:11
anatalka
Brak nowych postów [r75] Problem sprzęgło luk
bobek2525 Rover serii 75, MG ZT 3 Sro Mar 29, 2017 11:01
longer86
Brak nowych postów [R75] Sprzęgło - problem ze sprzęgłem
Probelm ze sprzęgłem!
rado Rover serii 75, MG ZT 21 Sro Kwi 20, 2011 19:13
zadrowski
Brak nowych postów [MG ZT] Pierwszy katalizator drży
paluch1986 Rover serii 75, MG ZT 13 Czw Lip 17, 2014 13:41
rafalmis1
Brak nowych postów [R75] Pierwszy samochód - pytania.
Seba22 Rover serii 75, MG ZT 1 Nie Sie 28, 2016 10:03
dzelo23



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink