Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Intercooler, EGR - czyszczenie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Intercooler, EGR - czyszczenie
Autor Wiadomość
jarema 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Kwi 2004
Posty: 207
Skąd: sztum



Wysłany: Sro Kwi 04, 2007 14:18   [R75] Intercooler, EGR - czyszczenie
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

oglądając mojego roverka pod maską zauważyłem że mam lekko wilgotny od dołu wąż który idzie od chłodnicy doładowanego powietrza do góry. tam przy samym dole jak wsadziłem rękę to taki nalot troszkę jakby od oleju+ kurz, inaczej mówiąc syf. postanowiłem zobaczyć co tam jest ale do tego trzeba zdjąć zderzak aby coś tam dostrzec. no cóż pobawiłem sie i oto zdjęcie.DSC00234.JPG nie wygłąda rover zaciekawie.trzeba było jeszcze zdjąć lewy reflektor. moim oczom ukazała się rura, która wchodzi z góry do intercoolera i wyciągnięte uszczelki czytaj oringi które mają to połączenie uszczelnić. one po prostu się wyciągnęły i wyszły na wierzch. jak wiadomo każda turbinka się poci tak więc i tam troszkę było zachlapane, więc wyczyściłem założyłem nowe oringi za kilka złotych i oto rezultat. auto nie łapie lewego powietrza przy dodaniu gazu i przytknięciu ręki w tą okolicę nie czuć zasysania-czyli jest ok. podczas jazdy też okazało się jakby silnik był bardziej elastyczny i lepiej przyśpieszał-być może to tylko złudzenie. naszło mnie jeszcze jedno pytanie co jest dalej w tym gumowym wężu i odkręciłem go od takiego jakby zaworu, który mi się wydaje dzieli ilość powietrza która idzie z intercoolera i wydechu do kolektora ssącego. oto co tam było.DSC00219.JPG DSC00220.JPG tam jest taki zaworek w środku który się otwiera na skutek podciśnienia z kolektora-im więcej gazu tym większe otwarcie. sodomia i gomoria. wyczyściłem i teraz wygłąda to tak;DSC00224.JPG . myślę że warto tam czasami zajrzeć bo podczas eksploatacji podczas procesu spalania ten wszystki syf gdzięś się zbiera i osadza. ciekawy jestem co jest w kolektorze ale to w najbliższej przyszłości jak będę miał chwilę wolnego. teraz mam satysfakcję że mój roverek jest trochę czystszy.
Ostatnio zmieniony przez apples Nie Cze 12, 2011 00:57, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Kwi 04, 2007 14:18   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
RysThunder 



Dołączył: 02 Lip 2008
Posty: 18
Skąd: Głubczyce



  Wysłany: Nie Lip 06, 2008 23:36   

Witam. Ja miałęm taką sytuację, iż przy 2 tys. obrotów słycha było szum powietrza dochodzący z chłodnicy powietrza doładowanego. Po obejrzeniu w kanale okazało się, ze oring z rury wchodzącej do chłodnicy powietrza doładowanego jest wysunięty i tam jest przedmuch. Jednak nie ściągałem zderzaka i reflektora jak mój poprzednik. Wystarczyło, iz zdjąłem gumowe orurowanie (przy prawym reflektorze) i w ten sposób doszedłem do rury wchodzącej do chłodnicy p.d. Założyłem nowy oring i sprawa załatwiona - obeszło się bez zdejmowania zderzaka.
 
 
 
rolando 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 326
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Pon Lip 07, 2008 11:22   

potwierdzam, u mnie też dmuchało na łaczeniu intercoolera z rurą, założyłem nowy oring oraz okleiłem wszystko do kupy i jest super, zderzaka, lampy nie ma koniecznosci zdejmować.
_________________
PZDR.
 
 
 
maciejk1980 



Dołączył: 28 Maj 2014
Posty: 134



Wysłany: Pią Lip 11, 2014 23:58   

gdzie mozna dostac te o-ringi do intercoolera i za ile?
_________________
'99 Rover 75 CDT, manual
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Sob Lip 12, 2014 11:53   

O ring ma wymiar 54x47.5x3.5mm. Mnie kosztował 1zł od sztuki :-)

Dostaniesz w dobrych sklepach motoryzacyjnych lub w specjalistycznych hurtowniach z uszczelkami (w takim miejscu ja ostatnio kupiłem).
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
maciejk1980 



Dołączył: 28 Maj 2014
Posty: 134



Wysłany: Sob Lip 12, 2014 11:55   

dzieki
_________________
'99 Rover 75 CDT, manual
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Intercooler
Dam-Kam Rover serii 75, MG ZT 20 Wto Lip 16, 2019 21:51
Rivo38
Brak nowych postów [R75] Intercooler
vwjacek Rover serii 75, MG ZT 31 Pon Wrz 14, 2009 21:08
vwjacek
Brak nowych postów [R75] Intercooler, turbina
grota10 Rover serii 75, MG ZT 27 Czw Mar 29, 2012 09:29
szpynior
Brak nowych postów [R75] Turbina, intercooler, olej
nitta Rover serii 75, MG ZT 65 Sob Kwi 30, 2011 07:42
Rowan
Brak nowych postów [R75] Wyciek oleju - Intercooler
patrysgn Rover serii 75, MG ZT 16 Sob Maj 05, 2007 13:03
Brt



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink