Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] odpalanie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Adrian
Nie Lut 01, 2015 13:33
[R200] odpalanie
Autor Wiadomość
zdzichu 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Chełmek



Wysłany: Nie Lut 15, 2015 11:45   

Ja jednak bym sprawdził konektory we wtyczce i luty. Możesz też kupić powietrze w sprayu i schładzać punktowo tak jak pisałem wyżej. Kupisz to na allegro lub w sklepie elektronicznym.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lut 15, 2015 11:45   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sicek1 



Dołączył: 19 Lut 2013
Posty: 13



Wysłany: Nie Lut 15, 2015 12:51   

Z powietrzem nie będzie problemu mam sprężarkę. Najważniejsze czy da rade na tyle ich schłodzić żeby miały temperaturę poniżej zera robiąc to sprężarka,ewentualnie mam gdzies jeszcze butle z co2,przy rozprężaniu na pewno bedzie poniżej zera stopni.
 
 
zdzichu 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Chełmek



Wysłany: Nie Lut 15, 2015 13:07   

Butla z CO2 będzie lepsza. Niższa temperatura przy małym ciśnieniu a przez to większa precyzja. Tylko musisz mieć cieńki wylot/dyszę. Chyba że masz taki pistolet, to byłby ideał.
 
 
sicek1 



Dołączył: 19 Lut 2013
Posty: 13



Wysłany: Pon Maj 11, 2015 09:13   

Pistolet mam ale do sprężonego powietrza. Najpierw tym spróbuje potem jak nie da rady to wtedy co2 i wężykiem będę naprowadzał powietrze.ale to dopiero jutro lub pojutrze. Auto mam w domu rodzinnym na wsi. Przeniosłem sie do miasta i takie to uroki ze nie można potrzeba w aucie.

[ Dodano: Czw Lut 26, 2015 16:42 ]
Witam, niestety nie udało mi się znaleźć uszkodzonego lotu. Szukałem sprężonym powietrzem. Ale nie udało się. Moje pytanie czy da ię przy użyciu małego nakładu finanowego przegrać dane z mojego komputera do komputera który kupie? NIe mam siły już do mojego. Po wdaszeniu kompa do zamrażarki auto pali, gdy komputer się zagrzeje- do temperatury otoczenia auto już nie zapali. Zastanawiam ię też czy nie lepiej kupić komputer wraz z imo kluczykiem i stacyjką. Znalazłem coś takiego http://allegro.pl/rover-4...083135397.html. Nr komputerów się zgadzają u mnie jest MKC104021. Moje pytanie czy jeśli kupie inny komputer np MKC104022 (jest o wiele popularniejszy niż mój- nie wiem czemu) np. http://allegro.pl/kompute...5063711812.html . Co radzicie?

[ Dodano: Pon Maj 11, 2015 09:07 ]
Witam po dłuższej nieobecności.
Ostatnio znów zabrałem się do naprawy mojego roverka. Zamówiłem komputer razem z immo i pilotem. Odłączyłem aku, wszystko wymieniłem na nowe, podpiąłem aku. Zamknąłem auto, otworzyłem (chciałem sprawdzić czy pilot działa).Potem przekręcam na zapłon i auto odpaliło na 1 sek i zgasło. Próbowałem jeszcze kilka razy odpalić ale nie daje rady, auto nawet nie chce zapalić na 1 sek. Dopiero po wyjęciu kluczyka, zamknięciu auta i otworzeniu znów jednorazowo zapala na 1 sek i gaśnie. Wydaje mi się, że komputer i centralka nie są od kompletu a osoba sprzedająca mnie po prostu oszukała, lub się pomyliła. W każdym bądź razie postanowiłem zobaczyć, co może być jeszcze tego przyczyną. Pierwsze, co mnie zdziwiło to ucięty przewód czarno zielony przy kostce immo (widoczny na zdjęciu). Sprawdzam dokładnie w poszukiwaniu dalszej części przewodu a tu wielka niespodzianka, po rozpruciu peszli i zdjęciu izolacji (ktoś tam nieźle się bawił) zobaczyłem przekaźnik i dziwnie wpięte przewody do przewodów oryginalnych (przewody były tylko skręcone- nielutowane, zdjęcie). Przewód żółty szedł do przekaźnika w komorze silnika- przekaźnik do uruchamiania rozrusznika, pompki paliwa i czegoś tam więcej (ten koło ecu- czarna puszka). Wypiąłem dolutowany przekaźnik znajdujący się na końcu tych kabli- we wnętrzu auta, żeby zobaczyć, co się będzie działo. Podpiąłem mówi oryginalny komputer poprzednio schładzając go w zamrażalniku przez 30 min, odpalam auto i pięknie działa. Równo, bez szarpnięć, ładnie wchodzi i schodzi z obrotów. Do momentu jak się jego wnętrze nie zagrzeje do temperatury otoczenia, potem nie wchodzi na obroty i gaśnie. Już więcej razy nie odpali do momentu schłodzenia komputera. Podpiąłem zestaw który kupiłem z myślą że może teraz odpali ale nic z tego.
Moja prośba o pomoc, do czego służy przecięty kabelek, i czemu miało służyć u mnie to obejście na dodatkowym przekaźniku (po jego zwarciu rozrusznik kręci, nawet bez przekręcenia zapłonu). Dodam, że czy włożę czy wyjmę dorobiony przekaźnik auto normalnie kręci i a odpala tylko wtedy jak jest schłodzony komputer.

[ Dodano: Pon Maj 11, 2015 09:13 ]
I jeszcze zdjęcia:)
PS. Szukałem dalszej cześci uciętego przewodu, ale ani śladu, normalnie rozpłynął sie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200] odpalanie.
roverx3 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Sro Lis 24, 2021 20:48
roverx3
Brak nowych postów [R200] Odpalanie, immo?
bato8i56 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Sob Gru 09, 2017 18:14
robsson78
Brak nowych postów [R200] Odpalanie i obroty
Skwarson Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Wto Lut 01, 2011 18:43
Adrian
Brak nowych postów [r200] cięzkie krecenie silnikiem-odpalanie
Lewis Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Nie Paź 16, 2011 11:22
habr29



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink