Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400] Nie sprawny nawiew na szybę i problemy z alarmem.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R400] Nie sprawny nawiew na szybę i problemy z alarmem.
Autor Wiadomość
soucre25 



Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 2



  Wysłany: Sro Mar 11, 2015 20:14   [R400] Nie sprawny nawiew na szybę i problemy z alarmem.
Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1998

Witam.

Posiadam rover 400, '98, 2.0 diesel.....

Mam problem z nawiewem na przednią szybę, a mianowicie...
Nawiew działa na wszystkich biegach lecz, gdy przełączam dmuchawe na przednią szybę, to nie działa - co powoduje, ze przednia szyba jest zaparowana.
Sprawdziłem bezpieczniki - są dobre. Nawiew przestał działać, jak włączyłem sprężarkę do zapalniczki, co spowodowało, że niektóre bezpieczniki spaliły się (są już one wymienione).
Aczkolwiek dodam, że z nawiewu ciepłego powietrza nie jestem w pełni zadowolony.
Płyny w normie, temperatura silnika też...

Co do alarmu....
Kupując auto otrzymałem od byłego właściciela coś w postaci "konsoli" oznaczonej dużą literką 'L' (Lukas). Powiedział mi, że mam to podłączyć w bagażniku czy gdzieś tam, by alarm działał. Do tego nie działa mi również centralny zamek.
W samochodzie jest zamontowany alarm typu PROTECTED (taką nazwę mam zamieszczoną na tylnych drzwiach). Centralka alarmu jest pod biegami oraz "coś" na słupku z prawej strony. Do tego ma dwa piloty.
Co mam zrobić by ten alarm uzbroić? Ewentualnie proszę o namiary do kogoś, kto mi to ustawi (woj. dolnośląskie).

Pilnie proszę o pomoc.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Mar 11, 2015 20:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
mcjg 




Pomógł: 17 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 292
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Mar 12, 2015 08:18   

Co dmuchawy to silnik dmuchawy przestaje pracować po przełączeniu nawiewu na szybę? Przynajmniej tak wynika z treści postu. Podejrzewam jednak, że silnik pracuje i pompuje tylko nie otwiera się klapka nawiewu pod konsolą. Niemiłe wiadomości. Rozebranie w najlepszym przypadku konsoli środkowej i sprawdzenie która z linek sterujących spadła. W najgorszym rozbebeszenie całego układu i wymiana połamanych elementów.
Co do alarmu to chyba jakaś samoróbka i zdalnie bez oglądania to nawet elektronik nie pomoże.
 
 
soucre25 



Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 2



Wysłany: Nie Mar 15, 2015 09:48   

pogrzebalem troche przy tym i zauwazylem maly minus, wszystkie linki sa na miejscu, wiatrak pracuje prawidlowo na wszystkich biegach ale...
"ramie" na dole pod kierownica (chyba to od konsoli- jak dobrze sie rozumiemy) ktore jest połączone z pokrętłem odpowiedzialnym za nawiew na szybe (i nie tylko na szybe) nie przelacze sie. ustawia sie w jednej pozycji i przelaczanie pokretlem nic nie daje. dopiero jest popchne reke to ramie, zmieni nawiew na szybe (wtedy pokretlem moge cofnac je w druga strone)
Czym moze to bym spowodowane i jak mozna to naprawic?

ps. co do alarmu to czarna magia dla mnie, sprobuje to zilustrować nastepnym razem

[ Dodano: Nie Mar 15, 2015 09:48 ]
moglby mi ktos pomoc z tym problemem? jak trzeba to fotki z alarmu wrzuce
 
 
mcjg 




Pomógł: 17 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 292
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Mar 15, 2015 13:48   

1. Napisałem Ci co zrobić z nawiewem. Ręką od dołu to sobie można tylko pomacać.
2. Jakby coś to zrobię fotki swojego laptopa. Będziesz wiedział dlaczego wentylator nie chodzi?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400] problemy z alarmem
dominio.str Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Pią Paź 28, 2011 21:51
IROLA
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R 416 97r 1.6] nawiew na szybę
wieslaw61 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Czw Lis 18, 2010 15:50
szoso
Brak nowych postów [R420] Słaby nawiew na przednią szybę
k.wrobel Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 10 Czw Sty 05, 2017 19:24
bisi394
Brak nowych postów [R420] Problemy z alarmem ???
piotreq Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 11 Sro Lip 18, 2007 10:39
piter34
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [Problemy Nawiew powietrze]
DexterCorp Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Sob Mar 08, 2014 20:51
szoso



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink