Forum Klubu ROVERki.pl :: [R25] Problem z temperaturą silnika
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R25] Problem z temperaturą silnika
Autor Wiadomość
dejv89 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Gru 2013
Posty: 20
Skąd: Płock

Rover 25

  Wysłany: Pon Maj 04, 2015 17:55   [R25] Problem z temperaturą silnika
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 2000

Witam

Mam problem z temperaturą silnika,czujnikiem temperatury albo jeszcze z czymś innym sam już nie wiem. Przestał włączać się wentylator więc od razu pomyślałem o czujniku,wymieniłem na nowy dokładnie taki LINK ale wentylator dalej nie włączał się jak jechałem w korku i temperatura leciała w górę.Wymieniałem go 3 razy bo myślałem że kupiłem jakieś wadliwe,aż w końcu sprzedający zaproponował inny czujnik LINK2 i na tym wentylator włącza się ale w momencie jak na zdjęciu,a to chyba trochę za poźno?
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Maj 04, 2015 17:55   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
browar24 




Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 75

MG ZR

Wysłany: Pon Maj 04, 2015 18:03   

Najlepiej byłoby sprawdzić interfejsem diagnostycznym, jaka jest temperatura kiedy wentylator się włącza. Wtedy można cokolwiek mówić, czy za późno, czy nie, wskazówka jest trochę niedokładna. Pozdrawiam
_________________
Mój garaż:
https://forum.roverki.eu/garage.php?mode=view_own_vehicle&CID=14421
 
 
nitek44
[Usunięty]






Wysłany: Pon Maj 04, 2015 18:40   

Za późno? Jeśli włącza po dłuższym czasie stania w korku (a nie od razu gdy tylko dojdzie do miejsca na zdjęciu) i nie rośnie ponad połowę wskaźnika to wg mnie jest jak należy.
U mnie taka temperatura jest gdy auto się rozgrzeje, jakby nominalna pracy.
btw. mam problem z grzaniem się - wentylator załącza się, ale za późno, wymieniałem czujnik 2 razy ale na używane, chyba z ciekawości kupię ten czujnik który ostatecznie kupiłeś, może to rozwiązanie problemu...
 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Wto Maj 05, 2015 17:23   

Temperatura jak wyżej na zdjęciu jest prawidłowa po nagrzaniu auta.
Wentylator powinien się włączać jak tylko wskazówka lekko przekroczy połowę skali.
Zanim posypią się wpisy że jest za wysoka, dodam że w części aut prawidłowa temperatura to wskazówka poniżej połowy skali a w części jak jest w połowie skali, dokładnie w pozycji poziomej.
Wynika to chyba z wyskalowania czujnika temperatury. Zgadzam się z browar24 że wskazówkę trzeba traktować tylko orientacyjnie.

[ Dodano: Wto Maj 05, 2015 17:23 ]
dejv89, czujnik można łatwo sprawdzić http://www.mgfcar.de/sensor/index.htm
Jeśli auto się przegrzewa wymień korek zbiorniczka płynu chłodzącego, kosztuje niewiele.
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
dejv89 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Gru 2013
Posty: 20
Skąd: Płock

Rover 25

Wysłany: Sro Maj 06, 2015 12:03   

robsson78 napisał/a:
Temperatura jak wyżej na zdjęciu jest prawidłowa po nagrzaniu auta.
Wentylator powinien się włączać jak tylko wskazówka lekko przekroczy połowę skali.
Zanim posypią się wpisy że jest za wysoka, dodam że w części aut prawidłowa temperatura to wskazówka poniżej połowy skali a w części jak jest w połowie skali, dokładnie w pozycji poziomej.
Wynika to chyba z wyskalowania czujnika temperatury. Zgadzam się z browar24 że wskazówkę trzeba traktować tylko orientacyjnie.

[ Dodano: Wto Maj 05, 2015 17:23 ]
dejv89, czujnik można łatwo sprawdzić http://www.mgfcar.de/sensor/index.htm
Jeśli auto się przegrzewa wymień korek zbiorniczka płynu chłodzącego, kosztuje niewiele.


Korek mam nowy.Odkąd mam tego roverka (2lata) temperatura zawsze była trochę poniżej połowy jak na zdjęciu poniżej,nawet jak załączał się wentylator to wskazówka nawet nie drgnęła.Podjadę gdzieś na interfejs i może coś wyjdzie :)


A więc byłem już na kompie i wychodzi na to że wentylator włącza się przy 105 stopniach :???:
 
 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Sro Maj 06, 2015 15:52   

Początek otwarcia termostatu to około 85-88°C
W pełni otwarty przy 100°C więc włączanie wentylatora przy 105°C jest chyba prawidłowe. Ważne też że się włącza, to znaczy że czujnik temperatury działa.

Zastanawiające jest to że kiedyś miałeś inne wskazania a teraz się zmieniły.
Nie zmieniałeś ostatnio tego czujnika lub termostatu ?
Jeśli nie.... to oznacza że zmieniła się rezystancja czujnika, na szczęście odpowiada on tylko za wskazania na zegary i nic więcej.
Możesz jeszcze przeczyścić połączenie masy od akumulatora do nadwozia ale nie podejrzewam żeby to było przyczyną zmiany wskazań.
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
browar24 




Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 75

MG ZR

Wysłany: Sro Maj 06, 2015 16:02   

robsson78 napisał/a:
Początek otwarcia termostatu to około 85-88°C
W pełni otwarty przy 100°C więc włączanie wentylatora przy 105°C jest chyba prawidłowe. Ważne też że się włącza, to znaczy że czujnik temperatury działa.

Zastanawiające jest to że kiedyś miałeś inne wskazania a teraz się zmieniły.
Nie zmieniałeś ostatnio tego czujnika lub termostatu ?
Jeśli nie.... to oznacza że zmieniła się rezystancja czujnika, na szczęście odpowiada on tylko za wskazania na zegary i nic więcej.
Możesz jeszcze przeczyścić połączenie masy od akumulatora do nadwozia ale nie podejrzewam żeby to było przyczyną zmiany wskazań.


Temperatura przy którym powinien wlączyć się I bieg wentylatora to 102 °C. 105°C - nie ma tragedii. Może ma z tym coś wspólnego ten nowy czujnik. Tak na marginesie, np. mnie po wymianie czujnika temperatury, temperatura spadła o jakieś 5 °C.
Ja bym proponował zakup elm327 i tym interfejsem kontrolował temperaturę, jest to dokładne wskazanie - miałbyś 100% pewność, że silnik się nie przegrzewa. Koszt zakupu jest równy jednorazowemu podłąćzeniu pod komputer gdzieś u mechanika. Pozdrawiam
_________________
Mój garaż:
https://forum.roverki.eu/garage.php?mode=view_own_vehicle&CID=14421
 
 
dejv89 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Gru 2013
Posty: 20
Skąd: Płock

Rover 25

Wysłany: Sro Maj 06, 2015 17:29   

browar24 napisał/a:
robsson78 napisał/a:
Początek otwarcia termostatu to około 85-88°C
W pełni otwarty przy 100°C więc włączanie wentylatora przy 105°C jest chyba prawidłowe. Ważne też że się włącza, to znaczy że czujnik temperatury działa.

Zastanawiające jest to że kiedyś miałeś inne wskazania a teraz się zmieniły.
Nie zmieniałeś ostatnio tego czujnika lub termostatu ?
Jeśli nie.... to oznacza że zmieniła się rezystancja czujnika, na szczęście odpowiada on tylko za wskazania na zegary i nic więcej.
Możesz jeszcze przeczyścić połączenie masy od akumulatora do nadwozia ale nie podejrzewam żeby to było przyczyną zmiany wskazań.


Temperatura przy którym powinien wlączyć się I bieg wentylatora to 102 °C. 105°C - nie ma tragedii. Może ma z tym coś wspólnego ten nowy czujnik. Tak na marginesie, np. mnie po wymianie czujnika temperatury, temperatura spadła o jakieś 5 °C.
Ja bym proponował zakup elm327 i tym interfejsem kontrolował temperaturę, jest to dokładne wskazanie - miałbyś 100% pewność, że silnik się nie przegrzewa. Koszt zakupu jest równy jednorazowemu podłąćzeniu pod komputer gdzieś u mechanika. Pozdrawiam


A elm327 w ogóle połączy się z moim roverem? :o
 
 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Czw Maj 07, 2015 17:15   

Fajna sprawa z tym elm327. browar24 korzystałeś z takiego urządzenia ?
Druga sprawa że jazda z podłączonym elm327 podłączanie przez bluetooth i kontrolowanie temperatury np. za pomocą telefonu jest trochę problematyczne, chyba że sporadycznie dla kontroli.
Interfejs diagnostyczny ELM 327 działa z:
Wszystkie auta Europejskie od 2001 r. benzynowe i od 2004 r. DIESEL
Niektóre auta Europejskie już od 1996 r. benzynowe i diesel.
Z roverów, na liście obsługiwanych modeli samochodów pod warunkiem, ze są zgodne z OBD2/EOBD są jedynie
Rover: 75, 600, 618, 620, 623, 800, 820, 825, 827
Używa ktoś z powodzeniem takie cóś ? :lol:
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
dejv89 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Gru 2013
Posty: 20
Skąd: Płock

Rover 25

Wysłany: Pon Maj 11, 2015 23:15   

Zapytam jeszcze o wentylator.Za co odpowiada ten ''moduł'' na wentylatorze chłodnicy? U mnie go nie ma :???:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 214 Si 96'] Problem z temperaturą silnika
Rokosz Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Czw Kwi 29, 2010 21:28
pawel.o83
Brak nowych postów [Rover 214 ] problem z temperaturą silnika
liukas19 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 26 Pią Gru 14, 2012 09:42
liukas19
Brak nowych postów [R200 1.4 Si '98] Problem z temperaturą silnika.
pistolet Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pon Wrz 27, 2010 12:22
stiepazapto
Brak nowych postów [R214 '99] Problem z temperatura silnika.
ash Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 13 Pon Sty 05, 2009 22:24
ash
Brak nowych postów [R214i] Problem z temperaturą silnika/wentylator
Tomexo Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Sob Lis 03, 2012 21:21
robsson78



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink