Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45] Wyciek płynu chłodzącego
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45] Wyciek płynu chłodzącego
Autor Wiadomość
Tuhad 




Dołączył: 04 Lut 2012
Posty: 26
Skąd: Wrocław

Rover 45

Wysłany: Sro Wrz 02, 2015 16:13   [R45] Wyciek płynu chłodzącego
Typ: IDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witajcie.
Wiem że tych tematów jest sporo ale po przeczytaniu większości nic mi nie nasówa się na myśl. Otóż miałem problem z chłodniczką oleju przez co płyn uciekał w zatrważających ilościach po wymienieniu chłodniczki chłodnicy(którą trzeba było wymienić) pompy wodnej i kilku przewodów płyn nadal gdzieś ucieka. Mianowicie, kiedy jadę sobie spokojnie do max 80 km/h przełączając biegi spokojnie (jazda na tzw starego dziadka) płyn ubywa ale nie widać gdzie. Natomiast kiedy depnę i zmiana biegów następuje przy 3 tyś obrotów to około 20-30 min brakuje totalnie plynu ostatnio o mały włos nie zagotowałem silnika bo temperatura wyszła po za skale. Widać wtedy wyciek płynu centralnie pod nogami pasażera (tj prawa strona). Wszystko co mogłem sprawdzić (zbiorniczek wyrównawczy przewody od zbiorniczka do trójnika od trójnika do nagrzewnicy z nagrzewnicy do maskownicy) BYłem wszędzie i pod i nad i nie wiadomo skąd to cieknie.ja tego poporstu nie widzę. Obawiam się jednej rzeczy że płyn może zaczął łączyć się z olejem (jak narazie nic nie widać ale to będzie wtedy kwestią czasu)
Brakuje mi już pomysłów.

P.s tak sprawdziłem dywaniki czy nie jest mokro, test uszczelki pod głowicą był również robiony i to na 100% nie jest uszczelka
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Wrz 02, 2015 16:13   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Kobi84 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 02 Sty 2008
Posty: 443



Wysłany: Sro Wrz 02, 2015 17:04   Re: [R45] Wyciek płynu chłodzącego

Tuhad napisał/a:

Widać wtedy wyciek płynu centralnie pod nogami pasażera (tj prawa strona).


Jak dla mnie to może być nieszczelność w nagrzewnicy. Skoro wszędzie sprawdziłeś i nic nie widać a woda leje się tam gdzie napisałeś to.. Trzeba się dostać do nagrzewnicy. Może ona sama gdzieś puszcza. A gdy wiać wyciek pod nogami to ogrzewanie jak masz nastawione? Sprawdź czy będzie leciało jak dasz ogrzewanie max na zimne, a później porównaj z max na gorące.
 
 
-_Zielarz_- 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Kwi 2013
Posty: 128
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Wrz 02, 2015 21:56   

Sprawdź korek zbiorniczka czy nie "zeskakuje" z gwintu (może też wymieniałeś jak wymieniałeś tyle elementów?). Mi spierniczał płyn właśnie spod korka ...

(tu opisałem moje przygody na końcu wątku : https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=890228#top ).
_________________
Im faster tym better ...
 
 
Tuhad 




Dołączył: 04 Lut 2012
Posty: 26
Skąd: Wrocław

Rover 45

Wysłany: Czw Wrz 03, 2015 16:15   Re: [R45] Wyciek płynu chłodzącego

Kobi84 napisał/a:
Tuhad napisał/a:

Widać wtedy wyciek płynu centralnie pod nogami pasażera (tj prawa strona).


Jak dla mnie to może być nieszczelność w nagrzewnicy. Skoro wszędzie sprawdziłeś i nic nie widać a woda leje się tam gdzie napisałeś to.. Trzeba się dostać do nagrzewnicy. Może ona sama gdzieś puszcza. A gdy wiać wyciek pod nogami to ogrzewanie jak masz nastawione? Sprawdź czy będzie leciało jak dasz ogrzewanie max na zimne, a później porównaj z max na gorące.


Nagrzewnica sprawdzona jest ok. Grzeje jak powinna i nic się nie dzieje. Na zimno też na wszelki wypadek sprawdzone i też jest ok... jeszcze raz sprawdzę pompę wody dokładniej uszczelniacz bo to ostatnia rzecz jaka mi przyszła na myśl. Jak się wkurzę powymieniam wszystkie przewody jakie tylko znajdę. bo mam coraz częstrze problemy z roverem okazało się że dodatkowo pompa wtryskowa cieknie ...200g na jedną trasę(40km) leje się czasami jak z kranu...ale najpierw układ chłodzenia bo tak mogę zajechać silnik.
 
 
Kobi84 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 02 Sty 2008
Posty: 443



Wysłany: Czw Wrz 03, 2015 17:00   

Mi też ostatnio pompa niby ciekła. Wszystko mokre, a okazało się że popękały wężyki powrotne od wtrysków i ten wracający do pompy też. Poruszaj nim, a może się okazać że to tylko wężyk.
 
 
wooy11 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 256
Skąd: Mielec

MG ZS

Wysłany: Wto Wrz 15, 2015 19:53   

Uszczelniacz pompy wody to moze być właściwy trop. Dobrzy mechanicy mają sprzet którym można szybko zdjagnozować miejsce wycieku, Odpowiednia pompa która się montuje w miejsce korka na zbiorniczku wyrównawczym, Pompą robisz odpowiednie cisnienie i obserwujesz gdzie cieknie. Jak jesz cze nie rozwiazales problemu to po zalaniu płynu do normy, nie zakręcaj mocno korka zbiorniczka....zakrec tak zeby sie sam nie odkrecal pod wpływem drgran silnika i jezdzij, zobaczysz czy wyciek jest mniejszy a moze nie bedzie go wcale ;) Lekko poluzowany korek = mniejsze cisnienie ....pisze o tym bo ja jakis czas temu mialem podobny wyciek w podobnym miejscu i tez nikt nie potrafił tego ogarnać. Okazało sie że oring uszczelniający pompe. Przy niedokręconym korku wycieku nie było wogóle ;)
_________________
...jeżdzę tylko Roverami http://www.fotosik.pl/pok...7e9cb120a7.html ...10 lat turlałem sie wanną na kółkach (111L)
potem R400 a teraz MG ZS iTD 2.0
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R45] wyciek płynu chłodzącego
Zbycho123 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Pon Paź 12, 2009 17:03
Zbycho123
Brak nowych postów [R416Si] Wyciek płynu chłodzącego i wysokie obroty
tolkmen Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Sob Wrz 07, 2013 08:12
dawidd
Brak nowych postów [R416] Wyciek płynu chłodzącego - uszczelka pod głowicą
korzon13 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 17 Sob Sty 05, 2008 14:07
sTERYD
Brak nowych postów [R416] Wyciek płynu chłodzącego pod kołem pasowym
Janus Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Pią Maj 11, 2007 22:04
PHJOWI
Brak nowych postów [R45] Wyciek płynu chłodzącego spod kolektora wydechowego
pa_and Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 13 Pon Mar 07, 2011 23:49
egm



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink