Forum Klubu ROVERki.pl :: Wstrzymanie prawa jazdy za przekroczenie prędkości na 3 mies
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Wstrzymanie prawa jazdy za przekroczenie prędkości na 3 mies
Autor Wiadomość
daniello 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2014
Posty: 147

Rover 400

Wysłany: Nie Sty 10, 2016 23:07   Wstrzymanie prawa jazdy za przekroczenie prędkości na 3 mies

Koledzy, potrzebuję pomocy- wczoraj troszkę po 22 mnie dopadli...

Jadąc z żoną, troszkę przygrzałem po gazie i stało się- tyle co zaczął się teren zabudowany, a tu zza płotu wyskakuje niebieski z lampką i laserem- pokazuje 104km/h...w skrócie 500 zł, 10 pkt a prawko wstrzymane na 3 miesiące (dostałem tylko pokwitowanie na prowadzenie jeszcze przez 24h).

Niestety z braku wiedzy mandat przyjąłem, prawko oddałem. Ale czytam teraz, jako osoba aktualnie od pól godziny niezmotoryzowana, że mogę odwołać się od decyzji starosty dot. wstrzymania uprawnień, jeśli po drodze nie było sądu, a pewnie nie będzie bo prawko leci prosto do starostwa.
Kolejna sprawa- 104 km/h wskazał laser, nie iskra, ale i tak co z granicą błędu? Pomiar robiony bez statywu, na ręce, w ciemnościach.

Oczywiście nie jestem jakimś mega piratem, wiadomo- pusta droga, długa prosta...pokusiło.

Miał już ktoś podobne doświadczenia? Jakby nie patrzeć jestem podwójnie ukarany- mandat- tu nie ma sprawy- zapłacę i już, ale niestety prawko jest mi do życia niezbędne.

Poza tym- pytanie nr 2- jak wygląda sprawa odnośnie motoroweru- czy po zatrzymaniu prawa jazdy kat. B (bo tylko takie mam/miałem) mogę bez obaw jeździć na dowód pojazdem do 50ccm.

Z góry dzięki za wszelkie wskazówki- wyczytałem że najlepszą opcją bylo nie pokazywać PJ- dostałbym + 50 za brak dokumentu, ale zachowałbym je.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sty 10, 2016 23:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Dominoz 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 680
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Sty 10, 2016 23:20   Re: Wstrzymanie prawa jazdy za przekroczenie prędkości na 3

daniello napisał/a:
wyczytałem że najlepszą opcją bylo nie pokazywać PJ- dostałbym + 50 za brak dokumentu, ale zachowałbym je.

Owszem, tak by było.
Jednak w końcu i tak by Cię "dopadli".
Ale zabranie prawa jazdy na 3 miesiące liczy się od dnia wykroczenia, więc mogłeś to trochę przeciągnąć. No nic- współczuję. Są nowe przepisy, policja ich przestrzega...trzeba uważać i tyle.
 
 
badger 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Gru 2015
Posty: 32
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Sty 10, 2016 23:41   

daniello napisał/a:
ale i tak co z granicą błędu?
jest 10km/h więc miałeś o 4 za dużo i tak
daniello napisał/a:
wyczytałem że najlepszą opcją bylo nie pokazywać PJ- dostałbym + 50 za brak dokumentu, ale zachowałbym je.
serio? szczerze wątpię bo to jest decyzja administracyjna i jest w systemie. Przy kolejnej kontroli i tak by wyszło, że mimo że masz fizycznie prawko to jest ono nieważne.

[ Dodano: Nie Sty 10, 2016 23:41 ]
Jeszcze poczytałem i sprawa jest dość zawiła ale ogólnie prędzej czy później prawko oddasz więc lepiej zrobić to od razu i niech te 3 miechy już lecą.

polecam wątek na forum prawnym
http://forumprawne.org/pr...przepisy-3.html

i z niego cytat odpowiedzi jaką przesłało na dany temat ministerstwo
Kod:
"wyjaśniamy, że dokument prawa jazdy jest zabierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Informujemy, że od decyzji starosty służy odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, w trybie przewidzianym przepisami Kodeksu postępowania administracyjnego.
W sytuacji, gdy kierowca nie posiada przy sobie prawa jazdy, otrzymuje mandat za prowadzenie auta bez wymaganych dokumentów. Policjant, który dokonał zatrzymania kierowcy przekraczającego dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym i nie posiadającego przy sobie dokumentu prawa jazdy, kieruje sprawę do właściwego terytorialnie starosty. Następnie starosta wzywa kierowcę do oddania dokumentu.
W sytuacji, kiedy kierowca nie zwraca dokumentu do starostwa, możliwe jest wszczęcie postępowania egzekucyjnego na podstawie przepisów ustawy z 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. Ponadto, jeżeli taka osoba będzie kierowała pojazdem pomimo wydania decyzji administracyjnej o zatrzymaniu prawa jazdy, starosta wyda decyzję o przedłużeniu tego okresu do 6 miesięcy. W przypadku zaś kolejnego stwierdzenia prowadzenia pojazdu - będzie to stanowiło podstawę do obligatoryjnego cofnięcia uprawnienia do kierowania pojazdami, bez względu na fakt nieoddania prawa jazdy. Brak zwrotu dokumentu prawa jazdy powoduje, że bieg okresu na który zostało ono zatrzymane będzie liczony od dnia faktycznego zwrotu prawa jazdy do starosty. Ponadto prawo jazdy osoby, w stosunku do której wydano postanowienie lub decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy, zostanie obligatoryjnie zatrzymane przez policjanta w trakcie kontroli drogowej.

Z poważaniem
Wydział Prasowy
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych"
_________________
Szczęśliwy posiadacz: Land Rover Freelander 2.0 TCIE L-series MY00
 
 
daniello 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2014
Posty: 147

Rover 400

Wysłany: Pon Sty 11, 2016 04:45   

badger napisał/a:
daniello napisał/a:
ale i tak co z granicą błędu?
jest 10km/h więc miałeś o 4 za dużo i tak
[/code]


Było dopuszczalne 50, przekroczyć niby nie wolno powyżej 50, czyli wychodzi że PJ leci za jazdę od 101km/h włącznie w górę, a te 10 km/h to chyba jest pominięte w takim razie.
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pon Sty 11, 2016 05:54   

Nic nie zrobisz, kup miesięczny i tyle :/ na przyszłośc max 40 więcej do obowiązującego ograniczenia :/ chyba, że masz rejestrator na szybie z gps, który pokazuje Twoją prędkość to idź się odwołuj.
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pon Sty 11, 2016 09:09   

Ogólnie googlując powinieneś znaleźc wiecej info na temat ale w skrocie: prawo to jest dziurawe i można czasem jeździc nawet 2/3 tego okresu bez prawka jak bez dokumentu, ale to poczytaj najpierw jak dokładnie to zrobic i o co kaman :) .
 
 
 
daniello 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2014
Posty: 147

Rover 400

Wysłany: Pon Sty 11, 2016 16:01   

Właśnie widziałem że jeśli się dowołam i podyskutuję to sama procedura od postanowienia do decyzji potrwa co najmniej 63 dni nie licząc czasu dostarczenia korespondencji przez pocztę. Nie wiem czy ryzykować i jeździć (jak się dowiedziałem jedyne co mi zrobią to wlepią 50 zł mandatu), czy odczekać- jednak jeden dzień już wysiedzieć nie mogę.

Markzo, w mojej sytuacji już nie mogę sobie pozwolić na przekraczanie o 40...17 pkt jak dobrze liczę na koncie :evil:
 
 
badger 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Gru 2015
Posty: 32
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Sty 11, 2016 18:08   

daniello napisał/a:
jak się dowiedziałem jedyne co mi zrobią to wlepią 50 zł mandatu
nie prawda, dostaniesz mandat plus okres zabrania prawka wydłuży Ci się do 6 miesięcy. Jak będzie upierdliwy policjant to może też Ci zakazać dalszej jazdy choć zazwyczaj tego nie robią
_________________
Szczęśliwy posiadacz: Land Rover Freelander 2.0 TCIE L-series MY00
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pon Sty 11, 2016 21:02   

badger, nie jak się odwołujesz
 
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pon Sty 11, 2016 21:58   

daniello napisał/a:
(jak się dowiedziałem jedyne co mi zrobią to wlepią 50 zł mandatu), czy odczekać- jednak jeden dzień już wysiedzieć nie mogę.

jak Cie złapią bez prawka, to przedłużają na 6 miesięcy ;) pytałem o to na policji z 2tyg temu. NIe wiem czy odwołanie coś zmienia, policjant mi mówił, że z automatu 6 miechów wlepią ;/
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pon Sty 11, 2016 22:25   

to lipa
 
 
 
Dominoz 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 680
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Sty 11, 2016 23:22   

Lipa, nie lipa...
Prawo jest takie, a nie inne. Trzeba po prostu uważać,nie zapie***lać w terenie zabudowanym i tyle. A jak już ktoś chce przekraczać znacząco prędkość, to niech jedzie o 48km/h za dużo, a nie 54... ;)
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 12, 2016 05:39   

Dominoz napisał/a:
Prawo jest takie, a nie inne. Trzeba po prostu uważać,nie zapie***lać w terenie zabudowanym i tyle. A jak już ktoś chce przekraczać znacząco prędkość, to niech jedzie o 48km/h za dużo, a nie 54...

ta, zwłaszcza jak policja stoi 10m za znakiem teren zabudowany i choćbyś hamował wcześniej to i tak przekroczysz ;) nigdy nie zdarzyło Ci się lecieć koło 100 przez zabudowany? każdy z nas nie raz i nie dwa takie coś przerabiał...
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
marcin316 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 1066
Skąd: Lublin - okolice



Wysłany: Wto Sty 12, 2016 05:57   

Dominoz napisał/a:
Trzeba po prostu uważać,nie zapie***lać w terenie zabudowanym i tyle. A jak już ktoś chce przekraczać znacząco prędkość, to niech jedzie o 48km/h za dużo, a nie 54... ;)

Możesz równie dobrze jechać 85km/h a za Tobą radiowóz z videorejestratorem zrobi pomiar podczas zbliżania się z prędkością kilkanaście km/h większą, czego podczas pomiaru z większej odległości na filmie nie zauwazysz i też prawko tracisz, z "automatu"...
 
 
badger 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Gru 2015
Posty: 32
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Sty 12, 2016 08:39   

Markzo napisał/a:
ta, zwłaszcza jak policja stoi 10m za znakiem teren zabudowany
w takiej sytuacji na pewno nie zmierzą Ci prędkości w zabudowanym bo to zwyczajnie niemożliwe. Jakby był taki przypadek najlepiej się odwołać do sądu.
Fajny art na ten temat
http://www.codozasady.pl/radar-nieprawde-ci-powie/
_________________
Szczęśliwy posiadacz: Land Rover Freelander 2.0 TCIE L-series MY00
 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1745
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Wto Sty 12, 2016 09:11   

Markzo napisał/a:
Dominoz napisał/a:
Prawo jest takie, a nie inne. Trzeba po prostu uważać,nie zapie***lać w terenie zabudowanym i tyle. A jak już ktoś chce przekraczać znacząco prędkość, to niech jedzie o 48km/h za dużo, a nie 54...

ta, zwłaszcza jak policja stoi 10m za znakiem teren zabudowany i choćbyś hamował wcześniej to i tak przekroczysz ;) nigdy nie zdarzyło Ci się lecieć koło 100 przez zabudowany? każdy z nas nie raz i nie dwa takie coś przerabiał...




taaaaaaak, i to jest wlasnie ignorowanie przepisow, gdzie 50 a gdzie prawie 100?

ja ostatnio dostalem mandat za 76/50, i co? niewinny jestem?

i tak wlaczylem sobie blokade i nie przekraczam dopuszczalnej predkosci o tel limitowane 50km w zabudowanym. prawko mi cenne
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 12, 2016 09:13   

Rozróżnijmy teren zabudowany od jednej chatki 200m od drogi ze znakiem terenu zabudowanego :f
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Wto Sty 12, 2016 09:22   

Przypominam że pierwszy polak któremu zabrano prawko po wprowadzeniu nowych przepisów jechał w środku nocy po 3 pasmowej pustej drodze, taki to pirat i morderca nienarodzonych jeszcze dzieci z przedszkola przyszłości :) to tak do obrońców rzekomo dobrego prawa w tym kraju :) prawo może dobre ale cały aparat władzy do :dupa: i same przepisy jak zwykle bardziej służą represjonowaniu obywatela i poprawianiu statystyk policji niż faktycznie zwiększają bezieczeństwo! Od wprowadzania nowych przepisów podobno znacznie wzrosła średnia predkosc w terenach zabudowanych, każdy wie że pod 100 może a wcześniej jakos nikt nie majac tego ograniczenia pod tą 100 specjalnie nie jeździł. I nie są to moje przemyslenia tylko efekt badań po wprowadzeniu nowych przepisów.
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 12, 2016 09:49   

Liczy się target, wiec dostarczają im nowe możliwości by wypełnić budżet. Ot tyle z mojej strony,
_________________
75 Red Edition
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Sty 12, 2016 10:00   

mnie zadziwia fakt taki, Licznik zawyża wskazania w moich autach o ok 10km/h (w jednym 7km/h a w drugim 9km/h) a radar mierzy tak jak jest czyli jak np. navi, czyli żeby mieć 50+ musisz na liczniku mieć w zabudowanym 110 około. Wiecie co...... :hm: zdarza mi się lecieć ale nie pamiętam kiedy tyle miałem w zabudowanym nawet w nocy.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Możliwość jazdy bez prawa jazdy dla osób 18-
Gość Prawo i ubezpieczenia 1 Pon Mar 13, 2017 07:42
maciej
Brak nowych postów Wymiana prawa jazdy
Wojtek Prawo i ubezpieczenia 2 Sob Lut 02, 2008 21:59
piotrek79
Brak nowych postów Zmiana adresu zameldowania a wymiana prawa jazdy
iwan00 Prawo i ubezpieczenia 5 Pon Lip 12, 2010 09:14
darek_wp
Brak nowych postów [PoRD] "Jak się bronić przed zabraniem prawa jazdy"
henryk Prawo i ubezpieczenia 0 Sro Lut 09, 2011 14:32
henryk
Brak nowych postów I znów pomiar prędkości - Iskra-1
maciej Prawo i ubezpieczenia 3 Sro Paź 01, 2014 11:45
maniaq



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink