Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] Kapie od spodu na wysokości tylnych lewych drzwi
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200] Kapie od spodu na wysokości tylnych lewych drzwi
Autor Wiadomość
KotwicaWeWodzie 




Dołączył: 03 Kwi 2013
Posty: 44

Rover 200

Wysłany: Nie Sty 31, 2016 18:23   [R200] Kapie od spodu na wysokości tylnych lewych drzwi
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1997

Witam.

Mam prośbę o pomoc w zidentyfikowaniu problemu. Nie jeżdżę roverkiem już prawie od roku - użytkuje go domowniczka która powiedziała mi dziś że "coś kapie" z obu stron na wysokości tylnych drzwi - prawie przy tylnym kole. Z tego co się dowiedziałem to kapie tak już od kilku miesięcy (!!!). Jako że nie mam ani kanału ani podnośnika to podniosłem go na lewarku i tyle ile rady dałem sięgnąć ręką zrobiłem zdjęcia które dołączam do tematu. Lewa strona na wysokości tylnych drzwi - tam jest dość mocno spocone ale nie zauważyłem żeby jakiś przewód był gdzieś pęknięty (mogłem przeoczyć bo jak już pisałem wcześniej - brak kanału). Płyn hamulcowy ucieka ? Z zbiorniczku pod maską stan był bliżej minimum ale cały czas w normie.

Teraz prawa strona na wysokości tylnych drzwi - tam po 10-minutowym postoju zrobiła się duża plama na podjeździe. Z tego co zauważyłem to na łączeniu tłumika jest mokro, przewody które idą gdzieśtam obok rury tłumika wydają się być ok.

Auto i tak odwiedzi mechanika ale że ze mnie diagnosta i mechanik kiepski chciałem najpierw tutaj zapytać co to może być. Z góry dzięki za pomoc i sugestie.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sty 31, 2016 18:23   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 805
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 01, 2016 00:34   [R200] Kapie od spodu na wysokości tylnych lewych drzwi

Najprościej chyba byłoby ocenić to organoleptycznie: po prostu powąchać. Może być płyn hamulcowy... Paliwem tego przypadkiem nie czuć ?
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
zdzichu 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Chełmek



Wysłany: Pon Lut 01, 2016 00:43   

Odkręć listwę na progu i sprawdź pod wygłuszeniem podłogi. Mnie to wygląda na wodę z kabiny.
 
 
Harry 
Klubowicz



Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Pon Lut 01, 2016 08:44   

jeżeli chodzi o wyciek na łączeniu tłumików jest to normalne-jest to skroplona para wodna
 
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Pon Lut 01, 2016 23:04   

zdzichu napisał/a:
Mnie to wygląda na wodę z kabiny.

Też obstawiam wodę.
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
KotwicaWeWodzie 




Dołączył: 03 Kwi 2013
Posty: 44

Rover 200

Wysłany: Pon Lut 01, 2016 23:09   

Benzyna to to nie jest bo bym wyczuł. Woda? Skąd tam woda? Spocone miejsce jest na wysokości tylnej kanapy, czyli ściągnąć do gołej blachy żeby ewentualnie wyeliminować wodę ?

Plama pod autem nie znika podobno od tygodnia i jest delikatnie tłusta więc chyba nie woda ale mogę się mylić :p

Właśnie przyszło mi do głowy że spryskiwacz tylnej szyby nie działa. Którędy leci wężyk spryskiwacza na tył ?
 
 
zdzichu 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Chełmek



Wysłany: Wto Lut 02, 2016 01:02   

Sprawdź w gumie między kabiną a klapą z lewej strony. Jak pęka to tylko tam.
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 805
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 03, 2016 23:16   

KotwicaWeWodzie, Jak nie czuć paliwem i nie wygląda na płyn hamulcowy to wężyk spryskiwacza jest bardzo prawdopodobny...(szczególnie że ci nie sika na szybę a woda pewnie gdzieś leci). Słychać jak chodzi pompka?
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
KotwicaWeWodzie 




Dołączył: 03 Kwi 2013
Posty: 44

Rover 200

Wysłany: Nie Lut 07, 2016 14:43   

zdzichu napisał/a:
Sprawdź w gumie między kabiną a klapą z lewej strony. Jak pęka to tylko tam.


Strzał w dziesiątkę. Dokładnie to to. Dzięki za sugestie, wężyk dokupię pewnie gdzieś w sklepie akwarystycznym i wymienię. Wyciągnąłem całą kanapę i tam była powódź bo spływało od pęknięcia w dół kanalikiem i po wężyku, pianka w kanapie pod tyłkiem też trochę nasiąknięta. Osuszyłem tyle ile dałem radę i teraz rodzi się pytanie czy można to składać do kupy czy trzeba jakimś specjalnym środkiem ścierać ? Nie jest już mokro ale palec się ślizga po tym bo to trochę "tłuste".


Z góry dzięki za pomoc. Ulżyło mi że to tylko płyn spryskiwaczy a nie hamulcowy :)

-------------------------------------------------------

Ok wszystko juz wróciło do normy. Nowy wężyk na tył założony, okazało się jeszcze że sam kanalik w mechaniźmie wycieraczki też był zapchany ale udało mi sie to udrożnić bez demontażu wycieraczki i silniczka, teraz sika jak szalony :) jeszcze raz dzięki za pomoc/sugestie.

Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [ r 25 ] gdzie dostać listwe zbierającą do lewych drzwi w 3d
najnowszy85 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Nie Wrz 18, 2011 14:16
najnowszy85
Brak nowych postów [R25] Tapicerka tylnych drzwi R25/streetwise
RAKU_44 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pią Gru 28, 2012 16:21
leszczu
Brak nowych postów [R220 SD 97'] ABS, blokada tylnych drzwi,problem z klapa etc
krzysztof_ns Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Pon Sie 04, 2008 23:25
krzysztof_ns
Brak nowych postów [R214] wymiana tylnych drzwi. Duzo zabawy jest?
tomirek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pon Mar 07, 2011 17:37
flapjck1



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink