Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Kręci i nie odpala, błąd czujnika położenia wału
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Kręci i nie odpala, błąd czujnika położenia wału
Autor Wiadomość
Blondie 



Dołączyła: 27 Lip 2015
Posty: 5



Wysłany: Wto Sie 04, 2015 18:50   [R75] Kręci i nie odpala, błąd czujnika położenia wału
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam wszystkich!

Przeglądam Forum już od dłuższego czasu, teraz przeszukałam całe w związku z moim problemem, ale nic nie znalazłam. Mam Roverka 75 od ok. miesiąca (Silnik benzyna 2.0 V6 automat).
Zdążyłam go już polubić. Pewnego razu samochód zgasł. Po kolei:
Odpalił się bez problemu, bieg wsteczny, wyjazd z miejsca parkingowego. Bieg na pozycję D by jechać dalej, próbuję ruszyć i w tym momencie na ekranie pojawia się komunikat „check engine” i silnik gaśnie. Od tamtej pory nie odpala – kręci, ale na wyświetlaczu zapala się kontrola trakcji i za nic nie odpala.

Wcześniej zdążył mnie znaleźć Dzieju z tego forum, tak więc od razu kontakt do niego – zrobił diagnostykę, błąd który wykazało oznaczał „czujnik położenia wału korbowego – brak sygnału”. Tak więc wymiana czujnika, już mam nadzieję że dzisiaj wrócę samochodem do domu a tu lipa… dokładnie to samo.

Pod maską słychać dziwne bzyczenie, ciężko zlokalizować skąd dochodzi… jakby z okolic skrzyni biegów, ale po wymacaniu nic nie drga, słychać tylko bzyczenie – na zapłonie. Skasowanie błędu powoduje, ze dźwięk ustaje, po ponownej próbie odpalenia silnika znów się pojawia (razem z błędem).

Dziwi mnie fakt, ze stało się to nagle. Wcześniej nie gasł i nie było problemów z odpaleniem, no i ten błąd „brak sygnału”, a nie awaria czujnika…
Czy ktoś na forum spotkał się z podobnym problemem? Autko stoi już tydzień, a jest mi bardzo potrzebne…
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sie 04, 2015 18:50   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Sie 04, 2015 19:07   

Sprawdźcie czy do wtyczki czujnika dochodzi napięcie. Może kabel gdzieś się przerwał albo zwarcie się zrobiło.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
Blondie 



Dołączyła: 27 Lip 2015
Posty: 5



Wysłany: Sob Sie 08, 2015 16:26   

Udało się!:)

Przewody były w porządku, po odpięciu kabla od czujnika bzyczenie nie ustało, dzisiaj sprawdziliśmy wszystkie bezpieczniki;)

Problemem był spalony bezpiecznik pompki paliwa!
Diagnostyka wprowadziła nas w błąd...
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Nie Sie 09, 2015 22:30   

Blondie napisał/a:
Diagnostyka wprowadziła nas w błąd..
no nie , diagnostyka była prawidłowa, czujnik nie dawał sygnału bo nie miał zasilania , tylko interpretacja i szukanie przyczyny błędu była niewłaściwe .
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Blondie 



Dołączyła: 27 Lip 2015
Posty: 5



Wysłany: Wto Wrz 08, 2015 21:57   

Niestety odświeżam temat..
W ciągu ostatniego miesiąca sytuacja powtórzyła się kilkakrotnie, pomimo wymiany czujnika położenia wału korbowego. Autko na ciepłym silniku gasło, na wyświetlaczu pojawiała się ikona kontroli trakcji i nie chciał palić. Po zajrzeniu do skrzynki bezpieczników pod maską okazywało się, że spalony jest bezpiecznik nr 1 odpowiadający za pompę wtryskową, czujnik tlenu i sterowanie silnikiem.
Po wymianie bezpiecznika i odczekaniu jakiś 10-15 minut auto zapala bez problemu.
Z moich obserwacji wnika, że dzieje się tak najczęściej w trakcie manewrów na parkingu (kiedy zmieniam bieg z R na D) oraz kiedy ruszam na wzniesieniu.
Jakieś sugestie czego szukać..?
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sro Wrz 09, 2015 11:50   

Blondie napisał/a:
Jakieś sugestie czego szukać..?
możliwości jest kilka , ale zaczął bym od sprawdzenia czy przewody od sond lambda nie robią zwarcia do np. rury wydechu , dalej czy moduł/siłownik TC nie jest uszkodzony , łącznie z wtyczką i linką , przepustnica TC i jej czujnik położenia. W granicznym przypadku może być też usterka pierścienia ABS łożyska .
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
bekky 



Dołączyła: 18 Sie 2016
Posty: 2



Wysłany: Czw Sie 18, 2016 22:25   

Witam, nie mogę znaleźć rozwiązania więc piszę tutaj i liczę na waszą pomoc.
Mam rovera 75 benzyna 2.0 v6 w automacie. Rok temu zauważyłam że ucieka mi płyn z chłodnicy. Ktoś tam coś tam porobił i było ok. Później o tym zapomniałam aż do teraz. W czerwcu znowu zauważyłam że płyn ucieka. Oddałam autko do mechanika popatrzył i okazało się wszystko się sypie. Rozebrał silnik głowica pojechała do sprawdzenia, wymienione wszystkie uszczelki, przewody i przy okazji rozrząd bo też już była na niego pora. Po odebraniu auta okazało się że nie chce odpalić za pierwszym razem (mam go 3 lata nigdy nie było problemu), kręci ale czasem odpali za 4 razem czasem w ogóle. Jest strasznie słaby. w ogóle nie ma mocy a po włączeniu klimy ma problem z ruszeniem na skrzyżowaniu, ogólnie z miejsca. Zmienia bieg zastanawia się potem znowu redukcja i dopiero się powoli zaczyna toczyć. Ogólnie tragedia. Oddałam go s powrotem wyskoczył błąd jakiegoś czujnika na wale rozrządu czy coś takiego. Czy to może być tylko wina czujnika bo padł czy bardziej wina źle ustawionego rozrządu? Czy to może całkiem coś innego? Obawiam się że po wymianie czujnika wyskoczy znowu coś nowego;(
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Czw Sie 18, 2016 22:47   

bekky, jedno pytanie? Jak można odebrać od mechanika tak skopaną robotę?
 
 
bekky 



Dołączyła: 18 Sie 2016
Posty: 2



Wysłany: Czw Sie 18, 2016 23:31   

No właśnie. Nie mógł się połączyć z komputerem czekałam na drugiego gościa
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Sygnał czujnika położenia wału korbowego
Patrykowski1 Rover serii 75, MG ZT 2 Czw Lut 18, 2016 16:26
Patrykowski1
Brak nowych postów [R75]Instalacja czujnika położenia wałka rozrządu
TomStedd Rover serii 75, MG ZT 5 Pon Gru 28, 2015 10:53
sknerko
Brak nowych postów [R75] Czujnik położenia wału
Tequila Rover serii 75, MG ZT 10 Sob Maj 14, 2016 01:15
Tequila
Brak nowych postów [R75] Czujniku położenia wału
vlvlvl Rover serii 75, MG ZT 4 Pią Paź 15, 2010 18:15
vlvlvl
Brak nowych postów [R 75] Czujnik położenia wału
marc87 Rover serii 75, MG ZT 3 Czw Kwi 02, 2015 18:48
rafalmis1



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink