Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Wskaźnik paliwa szaleje
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Wskaźnik paliwa szaleje
Autor Wiadomość
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 04, 2016 21:43   

Pompę słychać wewnątrz auta, gdy siedzisz za kierownicą dźwięk będzie dobiegał spod tylnej kanapy za fotelem pasażera. Po przekręceniu kluczyka na pozycję 2 pompa pracuje chwilę aby wytworzyć ciśnienie, wtedy ją słychać najlepiej i tak jak napisałeś po odpaleniu stojąc przy wlewie paliwa/tylnych drzwiach pasażera.
Ja bym jednak sprawdził ciśnienie od razu za pompą i za filtrem paliwa.
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Paź 04, 2016 21:43   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
pietjak 



Dołączył: 14 Mar 2016
Posty: 71



Wysłany: Sro Paź 05, 2016 09:34   

longer86 napisał/a:
Zle zauważyłeś, poziom paliwa jest zawsze średnia z 2 czujników w zbiorniku.

Spalanie obliczane jest z dawek paliwa i pozycji pedalu gazu.

A na podstawie średniego spalania i ilości paliwa w baku jest liczony zasięg na pozostałym paliwie.

Może pompa zwyczajnie padła


To dlaczego w wersji z komputerem wskazówka na zakrętach podnosi się i opada przy uwalonym czujniku ABS? A w wersjach bez kompa nie ma tego problemu?

Przerabiałem ten temat w dwóch swoich autach i ewidentnie na wskaźnik paliwa w wersjach z komputerem ma wpływ średnie spalanie, widać to nawet jak jechałeś spokojnie 50 km i następne 5 km jedziesz bardzo ostro.
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 05, 2016 10:07   

pietjak napisał/a:
To dlaczego w wersji z komputerem wskazówka na zakrętach podnosi się i opada przy uwalonym czujniku ABS? A w wersjach bez kompa nie ma tego problemu?


Największa bzdura jak słyszałem żeby styl jazdy miał wpływ na wskazania poziomu paliwa. Wiadomo spalanie jest większe, ale ilość paliwa w baku jest jaka jest i w żaden sposób nie jest umniejszana od stylu jazdy... Jest to średnia z 2 wskaźników, na dowód odsyłamdo RAVE, dział układ paliwowy. Wg tego co mówisz jezdzac z gazem w podłodze wskazówką nigdy nie mogla by pokazac pełnego baku, bo przeciez prędkość ma wpływ ile mam w baku...

Nie przyszło do głowy, ze na zakrętach paliwo w baku się przelewa, a jesli bak ma na środku przegrodę to paliwo przelewa sie górą pomiędzy komorami.. Zmieniając licznik moze cos nie stykało i stad różnice we wskazaniach.

Mam wytarty potencjometr na jednym z pływaków i wskazówka potrafi przy każdym odpaleniu być w innej pozycji. Jesli paliwo Ci sie przeleje, i plywak zalapie sygnał w górnym polozeniu, po czym paliwo przelewa sie do drugiej komory i podnosi tamten plywak... Wskazówką idzie do góry...

Pierwszy plywak opada, przez wytarte ścieżki potencjometru i lapie sygnał w dolnym zakresie... Wskazówką opada niżej...

Duże wahania wynikają ze względu na brak sygnału potencjometra w środku skali.

Proszę bardzo tu potencjometr z lewej komory za kierowcą:

_________________
75 Red Edition
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Paź 05, 2016 10:39   

Rover 75 ma kompa w każdych zegarach tylko w nie wszystkich ma wyświetlacz. dane o spalaniu ilości paliwa itd masz w ukrytym kompie na małym wyświetlaczu i to są te same dane co wyświetla na ekraniku jak go ma. W ukrytym możesz odczytać ile dokładnie litrów pływa w baku.
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=85346#85346

[ Dodano: Sro Paź 05, 2016 10:39 ]
longer86 napisał/a:
Największa bzdura jak słyszałem żeby styl jazdy miał wpływ na wskazania poziomu paliwa.
No niestety ma, jak będziesz jeździł w mieście to wskazówka szybciej opada i szybciej zapala ci kontrolkę, choć może tu nie o styl jazdy idzie a o średnie spalanie. Na autostradzie jak będziesz jechał to kontrolka zapali ci się jak wg zużycia paliwa zostanie ci beny na ok 90km czyli np. przy 8l a w mieście zapali ci kontrolkę przy 10l w baku, bo w mieście 10 jest potrzebne żeby zrobić 90km. Może jemu chodzi o to właśnie bo wskazówka podobnie zachowuje się jak kontrolka.
Ja np. byłem w szoku 9 lat temu jak mi auto "dotankowywało" podczas jazdy :P ruszałem z zapaloną kontrolką a po 6 km gasła i wskazówka szła w górę.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 05, 2016 13:44   

W żadnym wypadku średnie spalanie z kompa nie ma wpływu na poziom paliwa.

Wiadomo ze deptanie powoduje większe spalanie i wtedy wskazówka idzie w dół, ale zawsze pokazuje poziom ilości w zbiorniku z 2 pływaków połączonych równolegle.


Przy malej ilości paliwa w baku zwyczajnie przelewa sie ono podczas jazdy, a ze przy pełnym lub prawie pełnym baku zakres ruchu jest mniejszy nie jest to zauważalne. Zwłaszcza przez to ze wskazowka na zegarach działa z opóźnieniem.

Nie sprzeczam sie co do lampki rezerwy, być może jest jak mówisz, ze zapala ja w zależności od średniego spalania.
_________________
75 Red Edition
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Paź 05, 2016 13:50   

longer86 to czemu jak odpalam na zimnym wskazówka jest nisko świeci lampka a po 6-8km wskazówka idzie do góry i lampka gaśnie?

[ Dodano: Sro Paź 05, 2016 13:50 ]
akurat mam blisko rezerwy i jak nie zapomnę to postaram się nagrać film/zrobić fotki.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 05, 2016 14:00   

Nie wiem jak w dieslu ale u mnie styl jazdy ma znaczenie zarówno na poziom paliwa pokazywany przez wskazówkę jak i na zasięg pokazywany przez komputer mimo tego że poziom paliwa się nie zmienia bo śmigam na lpg.
Wydaje mi się że po prostu w dieslu nie ma na tyle dużej różnicy w spalaniu by zauważyć ruchy wskazówki od poziomu paliwa albo ktoś za mało butuje aby zauważyć różnicę ;)
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 05, 2016 14:06   

W takim razie odpal auto i na postoju sprawdź. Mając rezerwę wskazówką po chwili sie podniesie, i nie ma to wpływu na styl jazdy i średnie spalanie, to opóźnienie w działaniu wskazówki
_________________
75 Red Edition
 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 05, 2016 14:15   

No ciekawe czy jak kilka razy bym przybutował na postoju to czy by się nie zapaliła znowu :D
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
MaciejGdz 



Dołączył: 13 Kwi 2016
Posty: 16



Wysłany: Sro Paź 05, 2016 14:37   

Podpinam sie do tematu u mnie wskazówka potrafi spasc do zera a po chwili pokazac pełen zbiornik a rezerwa zapala sie chyba zawsze przy zasięgu 50km a co do wskazań komputera to nie wiem dlaczego nie pokazuje mi spalania chwilowego tylko średnie


ostatnio przy małej ilości paliwa odpieła mi sie rurka wyrównawcza od pompy i nie chciał odpalic bo całośc paliwa znalazła sie z jednej strony baku
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 05, 2016 16:03   

MaciejGdz napisał/a:
Podpinam sie do tematu u mnie wskazówka potrafi spasc do zera a po chwili pokazac pełen zbiornik a rezerwa zapala sie chyba zawsze przy zasięgu 50km a co do wskazań komputera to nie wiem dlaczego nie pokazuje mi spalania chwilowego tylko średnie


wg rave pływaki są połączone szeregowo i w momencie przerwania obwodu wskaznik ponoc pokazuje 0. więc może któryś pin w kostce nie ma dobrego kontaktu.

komputer w 75 nie pokazuje chwilowego, tylko średnie
_________________
75 Red Edition
 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 05, 2016 16:54   

Aj nie wytrzymałem :D
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 05, 2016 17:12   

Dzelo zatankuj 3/4 baku i wtedy spróbuj udowodnić to samo, ze to nie jest spowodowane przelewaniem paliwa w baku... Mozesz również wyzerować średnie spalanie... Zasięg sie zmieni, ale wskazowka nie zmieni położenia.
_________________
75 Red Edition
 
 
pietjak 



Dołączył: 14 Mar 2016
Posty: 71



Wysłany: Sro Paź 05, 2016 17:12   

Dokładnie tak jest jak pisałem.

Wyjeździłem dziś bak do zera butując - tzn zostało ropy na 30 km i średnie spalanie 14 litrów. Wskazówka leżała.

Potem bardzo delikatna jazda i zrobiło się 110 km i wskazówka na połowie ostatniej ćwiartki.
 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 05, 2016 17:21   

Long może mam coś popsute ale nie ważne czy mam pod korek, połowę czy 1/4. U mnie tak jest od 6 lat
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 05, 2016 17:27   

I co faluje Ci wskazówką jak masz pod korek?
_________________
75 Red Edition
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Paź 05, 2016 17:58   

longer86 jest dokładnie jak opisuje dzelo23 i pietjak i nie ma znaczenia czy to jest przy pełnym czy pustym baku, zawsze tak jest, mam tak już 9 lat.

[ Dodano: Sro Paź 05, 2016 17:58 ]
Zdarzyło mi się kiedyś lecieć autostrada grubo powyżej 100km/h, zaraz po tankowaniu i wskazówka opadła nieco, jak zjechałem z autostrady i leciałem spokojnie to wróciła do pełnego baku i jeszcze kilkadziesiąt km pokazywał pełny bak, mimo ze wcześniej pokazywał ubytek paliwa. dlatego pisałem o "dotankowywaniu" w biegu
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 05, 2016 19:47   

Popieram Sknerka i osoby powyżej. Coś w tym jest. Jak chciałem wyjeździć starą benzynę w baku (LPG) to rezerwa gasła i zapalała się, a wskazówka lekko falowała w zależności od tempa jazdy. Im spokojniej tym więcej w baku. :P
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 05, 2016 20:01   

Gupie macie te bendzyndze :p :p :p diesel Power 8)
_________________
75 Red Edition
 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 05, 2016 20:54   

Wskaźnik temperatury też mamy niczego sobie :d
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Klima, wskaźnik paliwa, wskaźnik temperatury, lust
lloydik Rover serii 75, MG ZT 6 Czw Gru 20, 2007 17:43
thef
Brak nowych postów [R75] Wskaźnik paliwa
rafik14 Rover serii 75, MG ZT 17 Nie Wrz 15, 2013 17:02
koza-06
Brak nowych postów [R75] Wskaźnik paliwa
Piotr84 Rover serii 75, MG ZT 0 Pią Sty 02, 2015 21:23
Piotr84
Brak nowych postów [R75] Wskaźnik poziomu paliwa
Holdysz Rover serii 75, MG ZT 8 Czw Sie 10, 2017 21:30
Holdysz
Brak nowych postów [R75] abs, prędkościomierz, wskażnik paliwa.
zimek-1985 Rover serii 75, MG ZT 1 Nie Sty 29, 2017 15:25
SeniorA



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink