Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75]Rdza w dziwnym miejscu... & rozładowany akumulator?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75]Rdza w dziwnym miejscu... & rozładowany akumulator?
Autor Wiadomość
Muody 




Dołączył: 21 Wrz 2016
Posty: 55

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 26, 2016 21:09   [R75]Rdza w dziwnym miejscu... & rozładowany akumulator?
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2000

Witam, tradycyjnie wracam tutaj gdy coś się u mnie spier*oli :) a wiec.. mam do was pytanie, czy element który na filmie jest pordzewiały, i lekko już przeze mnie odgięty, można jakoś zdjać? :) mam w nim dziurę na wylot, w dziwnym miejscu... chciałem to zeszlifować naprawić, a jak widać się nie da.. i tutaj pytanie do was drodzy forumowicze, czy macie jakiś pomysł jak to naprawić/ lub czy da się zdjać ten element :)
od razu mówię że wymiana drzwi to ostateczna ostateczność do której mi daleko.
https://zapodaj.net/78abdbdd9f4dc.jpg.html - pod spodem lakier i struktura drzwi jest w miare spoko.. jedynie zewnętrzna blaszka jest przerdzewiała.. reszta w videło
https://youtu.be/LEwEzhRf45E - Powiedzcie prosze że jest na to ratunek :(




I pytanie konkursowe, czy takie dziwne zachowanie auta znaczy o rozładowanym aku? tego samego dnia go jeszcze odpaliłem (zaznaczam że auto było odpalane raz na 3 dni, po 1 min maks. i słuchane było radio baaaardzo długo na wyłączonym silniku - więc to mogło doprawdzić do rozładowania) tylko pytanie do was czy tak to wygląda.. bo jeszcze 2h wczesniej odpalił... :)
https://youtu.be/E-6tIfF_bQk - Tutaj podgląd jak to wygląda..









Wiem że moje pytania może są durne czasem, ale jestem świeży (mój first car) i pierwszy raz sie spotykam z takimi usterkami.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Paź 26, 2016 21:09   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 27, 2016 00:38   

Te czarne listwy można wymienić ale jak jest tak przeżarte nie wiem czy będzie co zbierać z drzwi.

Co do akumulatora - tak robi jak jest rozładowany - nie kręci rozróżnikiem tylko 'ptyka' i mruga światłami. Dla pewności sprawdź miernikiem albo wejdź w tryb serwisowy komputera w liczniku rozdział 9 (w workshopie jest opisane jak to zrobić).
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 27, 2016 08:54   

Pierwszy raz widzę taką rdzę w R75 w tym miejscu... Blacha w Roverach 75 jest raczej dobrze zabezpieczona i raczej jej pojawienie wiąże się z uszkodzeniem powłoki lakierniczej/brakiem konserwacji/domowymi naprawami. Obejrzałbym jeszcze drzwi od środka czy nie są po jakiejś naprawie "u kowala" co tłumaczyłoby rdzę w tym miejscu i czy nie znajdziesz ciekawszych kwiatków po zdjęciu tapicerki drzwi. Jak to faktycznie tylko zewnętrzna blaszka, to można ją wymienić; jak rdza chwyciła już profil drzwi i jak uznasz że jest jeszcze co ratować, to możesz próbować (dokładne zeszlifowanie rdzy, wstawienie łaty, zabezpieczenie miejsca inhibitorem korozji i porządny podkład antykorozyjny. Da się to oczywiście zrobić ale koszt naprawy może wyjść drożej niż wymiana drzwi. Co do akumulatora tak jak pisze prebenny. Dobrym audio można szybko rozładować akumulator. A wtedy Roverek domaga się nakarmienia akumulatora radośnie cykając i migając światełkami :-)
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
Ostatnio zmieniony przez christopher7 Pią Paź 28, 2016 09:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 27, 2016 09:22   

christopher7 te czarne wstawki na drzwiach często korodują (to jest część 'wymienna' - dodatkowa listwa). Pytanie czy rdza nie wyemigrowała już na drzwi.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 27, 2016 14:44   

prebenny jak u kogo ;-)
Na filmie wygląda jakby wygryzło już trochę więcej niż tylko zewnętrzną blaszkę...
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Czw Paź 27, 2016 16:27   

Tak jak Benny pisze. Te listwy nagminnie korodują. Wymiana to 5-10min roboty na listwę. Cena tez nie wielka ok 30-40zł/szt
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 27, 2016 17:31   

Ale żeby przegniła na wylot to sie trzeba bardzo postarać i cos musiało być zle poskladane
_________________
75 Red Edition
 
 
Muody 




Dołączył: 21 Wrz 2016
Posty: 55

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 27, 2016 18:06   

AdaskoC napisał/a:
Tak jak Benny pisze. Te listwy nagminnie korodują. Wymiana to 5-10min roboty na listwę. Cena tez nie wielka ok 30-40zł/szt



Ooo! ciebie kolego szukałem! :)


A co do drzwi, pod spodem jest lakier i cała powłoka w miarę zdrowa, brak rdzy, jedynie ta listwa... :/

[ Dodano: Czw Paź 27, 2016 18:06 ]
prebenny napisał/a:
christopher7 te czarne wstawki na drzwiach często korodują (to jest część 'wymienna' - dodatkowa listwa). Pytanie czy rdza nie wyemigrowała już na drzwi.


Tak jak pisałem wyzej, listwa jest do wyrzucenia, ale pod spodem drzwi i ich stan jest ok :) nie widzę tam żadnej korozji, przynajmniej w miejscu które jest widoczne przez dziurę...
Tylko pytanie ejszcze czy wiecie może jak zdjąć tą listwę? jakieś śruby/zatrzaski ?
 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 27, 2016 18:35   

Muody, odsuwasz uszczelkę, która na to nachodzi i tam są bodajże 3 śrubki do odkręcenia.
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Czw Paź 27, 2016 22:10   

longer86, to tak jak z progami. U jednych gniją, u drugich nie. Nie ma reguły przebieg czy rocznik. Ważne jak było auto zadbane no i te garażowane są dużo zdrowsze :)
 
 
Muody 




Dołączył: 21 Wrz 2016
Posty: 55

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 27, 2016 22:49   

AdaskoC, pisaem do ciebie na mailu


jutro ide do garażu, postaram sie to zdemontować bo mnie zjada ciekawość czy drzwi są ok... oby były, ten rover mi ładnie portfel zjedzie :v na takich pierdołach...

[ Dodano: Czw Paź 27, 2016 22:49 ]
perfekcjonizm kosztuje :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] - Cieknący bak paliwa w dziwnym miejscu.
VITZH Rover serii 75, MG ZT 2 Czw Maj 30, 2013 15:39
VITZH
Brak nowych postów [R75] Czytnik płyt, rozładowany akumulator
domel-x Rover serii 75, MG ZT 8 Sro Paź 17, 2012 20:28
Pieta
Brak nowych postów [MG ZT] ERR w miejscu TRIP.
MaReK Rover serii 75, MG ZT 12 Czw Kwi 04, 2013 20:34
MaReK
Brak nowych postów [R75] Rdza na nadwoziu
markwiatek Rover serii 75, MG ZT 4 Pią Lut 08, 2008 07:56
Kris
Brak nowych postów [MG ZT-T] Wylany olej w miejscu na koło zapasowe
arleta90 Rover serii 75, MG ZT 2 Czw Kwi 21, 2016 22:52
christopher7



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink