Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Jaką pojemność akumulatora wybrać
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Jaką pojemność akumulatora wybrać
Autor Wiadomość
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Wrz 25, 2012 23:01   

SeniorA napisał/a:
Im więcej odbiorników elektrycznych w aucie , tym większą sprawność powinien mieć akumulator.

To alternator mamy do czego? Do obsługi R75 V6 wystarczy 64Ah Centra standard jaka mam w Freelu, wiem bo to sprawdziłem przekładając jak mi aku padł, nie wytrzyma taki tylko zimą bo od mrozu straci parametry.
Nie pisz mi że czegoś nie wiem bo mnie nie znasz i nie wiesz ile wiem. Sprawność się owszem przydaje ale jak pisałem w intensywnie używanych akumulatorach a u zwykłego usera to co najwyżej w dieslu zimą może się przydać bardzo wysoka sprawność aku i to też jeżeli auto nie do końca sprawne - patrz post pazdzi0ha. Mogę tu przytoczyć przykład mojego aku w R75 Varta z roku 2001 zdechła w 2012 i nikt mi nie wmówi że po 10 latach była super sprawnym akumulatorem a dawała rade do końca nawet zima przy -25st.
SeniorA jestem z zawodu elektronikiem i wiem co to akumulator, alternator i co do czego służy.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Wrz 25, 2012 23:01   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sro Wrz 26, 2012 09:37   

sknerko napisał/a:
To alternator mamy do czego?
do dostarczania energii elektrycznej do akumulatora . A akumulator przetwarza ją na energię chemiczną , która jest przetwarzana ponownie na energię elektryczną przy zasilaniu odbiorników i tu jest pies pogrzebany , bo jakość aku zależy od tego jak to przetwarza, to nie jest prosta zależność tyle prądu wchodzi ile wychodzi.
sknerko napisał/a:
SeniorA jestem z zawodu elektronikiem
Wiedziałem o tym i dlatego dziwią mnie niektóre Twoje opinie i z kimś innym o tym bym dyskutował.
Tyle w tym temacie z mojej strony. Pozdrawiam.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Wrz 26, 2012 09:49   

SeniorA napisał/a:
do dostarczania energii elektrycznej do akumulatora

Alternator służy do zasilania wszystkich obwodów auta plus ładowanie akumulatora dlatego ma taką dużą moc. Akumulator w aucie jest podczas pracy tylko buforem energii i zapobiega zanikom napięcia spowodowanym różnymi zewnętrznymi czynnikami.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
marecki6 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 270
Skąd: Wrocław



Wysłany: Wto Lut 19, 2013 14:55   

odświeżę temat ponieważ muszę wymienić akumulator - aktualna centra futura po 3 dniach postoju przy obecnych temperaturach rozładowuje się prawie do zera .... i teraz pytanie jaki akumulator warto na dzień dzisiejszy kupić ? planowałem kolejną futurę ale czytam, że ostatnio te aku padają jak muchy i masowo wracają na gwarancję więc wygląda na to, że należałoby kupić inną markę tylko jaką ?

znajomy parający się sprzedażą artykułów moto polecił mi akumulator Sznajder Silver
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Wto Lut 19, 2013 15:35   

Kiedyś o tym pisałem i możliwe że zrobiłem sobie kilku wrogów. Akurat na akumulatorach trochę się znam i już wiele ich przeszło przez moje ręce,a wniosek jest taki,że zależy jak się trafi (niezależnie od producenta) bo chociaż zawsze byłem zwolennikiem Centry, to spotykałem bezimienny "badziew" który wytrzymywał dłużej. Jednym słowem loteria.
Dawno temu miałem Fiamma który świetnie sobie radził 6 lat,ale już następny taki sam model przeżył tylko 2 lata.
Ilu ludzi tyle zdań,więc ryzykuj,ale nie daj się naciągnąć na slogany typu "nowy model", "specjalny układ płyt", itp. Cena też się liczy.

Ja ostatnio kupiłem ZAPa z Piastowa- cena była promocyjna.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
TomaszM 




Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 272
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Wto Lut 19, 2013 20:29   

Ja ostatnio katuję tylko akumulatory YUASA z serii Elite - polecam
 
 
yoonior 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 125
Skąd: Krak-uff



Wysłany: Sro Lut 27, 2013 22:58   

Ktoś mógłby mi powiedzieć, jakie parametry miał fabryczny akumulator w MG ZT 190?


Moja Centra Futura 77Ah/760 padła po niecałych 2 latach od zakupu, mam zamiar ją reklamować, najpierw przestała trzymać pojemność, auto po nocy przestało odpalać, skończyło się ostatnio jakimś wewnętrznym zwarciem akumulatora (zaświeciły mi się wszystkie kontrolki) i auto 'zdechło'. Po włożeniu testowo sporo mniejszego akumulatora, odpaliło normalnie i trzyma 2 dzień bez ładowania...
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Czw Lut 28, 2013 07:57   

Tu masz fragment instrukcji.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
pineska 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 299
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 31, 2017 15:27   

Witam!
Czy osoby posiadające akumulator Centra Futura 72ah przez dłuższy okres mogą się wypowiedzieć na jego temat, jak się po dłuższym okresie spisuje?
Dziś byłem w sklepie gdzie zazwyczaj części kupuję i sprzedawca bardzo mi polecał ten akumulator, jednak jak wszedłem porównać ceny na ceneo to jest b dużo opinii negatywnych (dotyczących spływu masy czynnej i nieuznawania reklamacji) i teraz sam nie wiem czy się w niego ładować bo tani nie jest - 345PLN.
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Pią Mar 31, 2017 16:15   

Moja opinia może być niemiarodajna bo jak zwykle w przypadku akumulatorów trzeba po prostu dobrze trafić. Z mojego wieloletniego doświadczenia wynika że ten sam produkt każdego producenta pochodzący z różnych partii może się różnić żywotnością i zależy to od dnia, pogody i menstruacji sekretarki szefa. Osobiście nie mam nic do Centry, ale moja Futura wyzionęła ducha po 28miu miesiącach, ale zrobiła to delikatnie dając znać przez tydzień że umiera. Poprzedni aku z Piastowa padł nagle i bez ostrzeżeń. Teraz od prawie roku jeżdżę na Kozaku i działa znakomicie, jest ciężki bo ponoć po tym rozpoznaje się ile ma w sobie prawdziwego ołowiu. Wyczytałem o tym produkcie pozytywne opinie, więc może posłuży dłużej.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 31, 2017 21:12   

Ja ze swojej strony mogę powiedzieć, że juz 3 rok mam Tuborga black calcium 76ah w moim dieslu i jeszcze się nie zdarzyło żeby zastrajkował.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
borsuk88 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 13 Mar 2013
Posty: 323
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 07, 2017 15:36   

Odświeżę kotleta.
Słuchajcie muszę zmienić akumulator w swoim cdt+ , i mam pytanko - czy 72ah Kozak wystarczy? chodzi o to że 74ah ma wys 19 cm i to jest na styk a ten 72ah ma wys. 17.5cm - nuby nie dużo mniej ale będzie ładnie schowany, tylko nie wiem czy mocy mu starczy? Dzięki za odpowiedź .
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=89116&postdays=0&postorder=asc&start=0
 
 
MarcinLitwa 



Dołączył: 22 Paź 2016
Posty: 25



Wysłany: Nie Maj 07, 2017 15:45   

Powinien spokojnie wydolić.
Osobiście ujeżdżam FUTURĘ 72ah i przy trasach po 6 km podczas zimy ani się nie zająknęła, a nocowała razem z Roverkiem pod chmurką
 
 
karolj 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 534



Wysłany: Nie Maj 07, 2017 18:20   

Ja wstawiłem VARTA SILVER DYNAMIC E44 (77AH 780A) (P+) i mieści się dokładnie tak jak powinna.
 
 
j0zek 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Nie Maj 07, 2017 18:29   

borsuk88 napisał/a:
Odświeżę kotleta.
Słuchajcie muszę zmienić akumulator w swoim cdt+ , i mam pytanko - czy 72ah Kozak wystarczy? chodzi o to że 74ah ma wys 19 cm i to jest na styk a ten 72ah ma wys. 17.5cm - nuby nie dużo mniej ale będzie ładnie schowany, tylko nie wiem czy mocy mu starczy? Dzięki za odpowiedź .


Ja mam od 3 lat 72ah i jest ok
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Nie Maj 07, 2017 19:17   

Parę tygodni temu kupiłem Kozaka 74 i mimo że mierzyłem to pokrywy nie da się założyć, ale te 74 Ah to trochę na wyrost moim zdaniem w cdt.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
karol77787 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Maj 2013
Posty: 292



Wysłany: Pon Maj 08, 2017 08:59   

Odkąd kupiłem swojego r75 2.5 mialem założony bosch s3 70Ah 640A i byłem zadowolony, a teraz mam Bosch s5 77Ah 780A i jest dużo lepiej przy starcie rozrusznik momentalnie kręci mogę smiało polecić.
 
 
nanab 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 684



Wysłany: Pon Maj 08, 2017 22:48   

karol77787 napisał/a:
Odkąd kupiłem swojego r75 2.5 mialem założony bosch s3 70Ah 640A i byłem zadowolony, a teraz mam Bosch s5 77Ah 780A i jest dużo lepiej przy starcie rozrusznik momentalnie kręci mogę smiało polecić.

bosz jest w miarę dopóki jest gwarancja, u mnie tez tak było. Parę miesięcy po gwarancji zdechł dosłownie z dnia na dzień, inne dwa mimo ż mają 3 albo 4 lata są już na wykończeniu, ciężko kręci. Z tego co czytałem w internecie to nie jest odosobniony przypadek. Jednak ta firma nie ma zbyt dobrej renomy czy to świece, wycieraczki, akumulatory, żarniki, cena wysoka a jakość chinola.
Jeśli chodzi o akumulatory mogę polecić:
- moll-mam jeden od 2 lat, opinie mają dobre, więc postanowiłem spróbować po niewypale z boszem. jak narazie zachowuje się jak nowy.
- centra - mam jeden od 5 lat, dalej pracuje bezproblemowo.
- kozak - nie miałem, ale kilku znajomych ma i bardzo polecają, jakościowo całkiem dobre, a cenowo bardzo tanie.
 
 
karol77787 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Maj 2013
Posty: 292



Wysłany: Wto Maj 09, 2017 08:11   

owszem też tak słyszałem o boschu ale u mnie każdy spisywał się wzorowo dlatego następny też był bosch i póki co nie mam problemów. Kilku sprzedawców mówiło że Bosch jest bezproblemowy pod warunkiem że mamy dobre ładowanie w samochodzie, gdy są z nim problemy to szybko je szlag trafia.
 
 
R75 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 561



Wysłany: Wto Maj 09, 2017 19:37   

Varta Silver Dynamic - 74Ah 750A - 2.5 roku, zero problemow
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Jaka dokładna pojemność
Potrzebne do naliczania akcyzy. Czy 2.0 CDT to 1999ccm czy 2001 ccm?
kaczmarres Rover serii 75, MG ZT 18 Sro Wrz 10, 2008 07:03
gustav.pl
Brak nowych postów [R75] Jaka moc akumulatora..
rav8409 Rover serii 75, MG ZT 93 Sro Maj 17, 2017 19:30
Pieta
Brak nowych postów [R75]Sprężarka Klimatyzacji. Jaką wybrać i czym się różnią ?
MichalJuve Rover serii 75, MG ZT 0 Nie Maj 06, 2018 21:32
MichalJuve
Brak nowych postów [R75]Pompa kolo akumulatora - jaka?
dawidd Rover serii 75, MG ZT 26 Sro Gru 09, 2015 10:09
haszczyc
Brak nowych postów [R75] Pojemność baku
lukvw Rover serii 75, MG ZT 15 Pon Gru 17, 2007 12:25
piter34



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink