Forum Klubu ROVERki.pl :: [R 214Si] Sterownik immobiliser'a
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R 214Si] Sterownik immobiliser'a
Autor Wiadomość
Mati33 



Dołączył: 23 Mar 2018
Posty: 12
Skąd: Łódź



Wysłany: Sob Maj 26, 2018 19:39   [R 214Si] Sterownik immobiliser'a
Typ: Si Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 1999

Witam,

Od pewnego czasu zacząłem mieć objawy zepsutego pilota, tzn. nie można otworzyć/zamknąć drzwi, odblokować immobiliser'a po przekręceniu kluczyka. Niestety dowiedziałem się dzisiaj po podłączeniu komputera do sterownika, że nie ma komunikacji między urządzeniami. Komputer pokazał kod do immo 0000. Diagnosta powiedział, że pada sterownik i należy go wymienić.
Czy w związku z powyższym potrzebuję do tego celu tylko moduł immobilisera (czarna puszeczka) i kluczyk do dokodowania, czy coś jeszcze muszę wymienić?
Ewentualnie może ktoś przerabiał taki problem i udało się naprawić w mniej inwazyjny sposób? :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Maj 26, 2018 19:39   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10886
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sob Maj 26, 2018 23:11   

Idź do "diagnosty", niech Ci odda kase. Naciagnal Cie I tyle.
Nie ma czegoś takiego jak sterownik immo, zabezpieczenie jest wbudowane w sterownik silnika, więc nie ma też czegoś takiego jak błąd komunikacji ze sterownikiem. No chyba że nie mógł sie polaczyc ze sterownikiem... bo go nie ma.

Poczytaj troche forum, zazwyczaj wystarczy nowy pilot, a ostatecznie zestaw pilot+centralka alarmu+masz. pilot.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Mati33 



Dołączył: 23 Mar 2018
Posty: 12
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Maj 27, 2018 02:01   

Możliwe, że pomyliłem pojęcia :) chodzi prawdopodobnie o centralkę, sterownik 5as. Zanim tam pojechałem, to prześledziłem forum i dlatego zdziwiłem się, że na komputerze pojawił się rzekomo kod do immo 0000, nie miałem wglądu na wyświetlacz. Sam pilot czasem działa, czasem nie. Adaptacje, zmiany baterii itp nic nie dają, czasem działa od razu, czasem trzeba czekać 5-10 minut zanim przestanie "pikać", nie wspominając wtedy o otwarciu centralnego z pilota.
Sam sterownik 5as nie jest drogi, używki można dostać za rozsądne pieniądze. Tylko chcę się upewnić, czy zestaw sterownika, czyli centralka + pilot, to wszystko, czego potrzeba.

W czasie diagnostyki diagnosta wpinał się w gniazdo w tunelu środkowym po lewej stronie. Okolice gniazda zapalniczki. Pieniędzy nie wziął, więc nie ma straty :)

Jeśli ktoś z okolic Łodzi mógłby sprawdzić to jeszcze raz rzetelnie, to chętnie skorzystałbym z okazji zanim zacznę wymianę.
 
 
seraph 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 404

Rover 200

Wysłany: Nie Maj 27, 2018 08:39   

Adaptacje, zmiany baterii, a nie próbowałeś nigdzie naprawić pilota? Styki ze starości przestają w nich przewodzić i trzeba je przelutować - elektronik to zrobi w parę minut, a pilot zaczyna nadawać mocno jak nowy.
 
 
Mati33 



Dołączył: 23 Mar 2018
Posty: 12
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Maj 27, 2018 11:30   

Spróbuję z pilotem najpierw. Chciałem też odczytać kod do immobiliser'a, żeby mieć drugiego pilota, a niestety nie mam teraz możliwości.
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Sro Cze 13, 2018 23:47   

Ten kod do immo to raczej byl kod EKA i program nie był w stanie go odczytać albo z powodu braku połączenia z centralką albo niekompatybilności programu.
Kod do zaprogramowania jest kilkunasto-cyfrowy i zmienia się cyklicznie (nie mam pewności czy zmienia się w R200 ale w R25 na pewno)
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
Mati33 



Dołączył: 23 Mar 2018
Posty: 12
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Cze 25, 2018 09:03   

Problem narazie rozwiązany. Wymienilem komputer i centralkę. Ostatnio musiałem próbować godzinę, żeby odblokować rozrusznik. Pilot raczej jest ok, sprawdzalem miernikiem przyciski. A zamykanie i otwieranie drzwi z pilota nie zawsze rozbrajało immo. Teraz pozostaje kwestia podpięcia pod komputer i sprawdzenia komunikacji :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 214SI 16V '98] Immobiliser - jaki mam typ?
donell Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Czw Maj 29, 2008 17:00
R-200
Brak nowych postów [R 214 Si 97'] Immobiliser?
kv Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sro Lis 04, 2009 18:21
sTERYD
Brak nowych postów [R 200 1.4Si 98r]immobiliser
roksa Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 20 Sro Lip 09, 2008 12:16
piter34
Brak nowych postów [R25 iDT '03] Immobiliser
?
azer Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Wto Kwi 21, 2009 08:13
wacek
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [200 Sdi 99] immobiliser
thansen Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Czw Paź 28, 2010 10:45
kasjopea



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink