Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Chińska stacja 2din + wzmak H/K
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Chińska stacja 2din + wzmak H/K
Autor Wiadomość
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 19, 2018 21:47   [R75] Chińska stacja 2din + wzmak H/K

Jakis czas temu zmieniłem swoje radio HiLine (juz łapało bad pixele na ekranie) na stacje 2din z ChRL ... ze stacji jestem bardzo zadowolony (boottime ok 16-18sek, octa core, 2GB RAM, Android 6.0.1 ...) dzwięk czysty i mocny (aż drżą boczki) ale podłączony bezpośrednio pod głośniki (wstawione infiniti w miejsce fabrycznych) jednakże trochę brakuje basu ... postanowiłem przeciągnąć kable do odłączonego wzmaka H/K i puścić tak jak poprzedni fabryczny zestaw ... po podłączeniu, uff jest bass ale .... mocno sięzdziwiłem że całość gra 2-4x ciszej niż na wiązce bezpośrednio z radia na głośniki ?! Nie znam się na tym ale ponoć chodzi o sygnał niskonapięciowy po RCA do wzmaka, wzmak nie posiada opcji podbijania (GAIN) i przystosowany jest do sygnałów z fabrycznego HiLine ...

... czy jest jakaś opcja podbicia tych sygnałów przedwzmacniaczem ? Od biedy moge kupić inny wzmak, ale to wiąże się z przerabianiem wtyczek, ciągnięciem dodatkowych kabli i ponownym zrywaniem wykładziny/podłogi ... a tego chciałbym uniknąć


Może taki wynalazek:

https://pl.aliexpress.com/item/Adjustable-Car-Speaker-to-RCA-Level-Adaptor-High-to-Low-Sockets-Auto-Line-Out-Audio-Comverter/32811363292.html

?
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lut 19, 2018 21:47   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Czw Cze 28, 2018 11:55   

Widzę, że problem chyba nie rozwiązany. Potykał się jeszcze ktoś już z tym problemem i znalazł rozwiązanie?
Nie chciałbym wyważać otwartych drzwi a planuję robić identyczną konfigurację (amp H&K+ stacja 2 din na androidzie)
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Czw Cze 28, 2018 13:15   

I tak i nie .... ostatecznie zdecydowałem się na kolejne inwestycje w dziada .... kupiłem uzywanego wzmaka i skrzynię, Wzmak H/K został odłączony, tuba H/K wyleciała ... Kupiłem 5cio kanałowego Axtona 608c i skrzynkę Balupunkta, dzięki koledzie Sash997 udało sie wszystko podłączyc w sensownym czasie, poniżej fotki i filmiki .... trochę trzeba to wszystko jeszcze poprawić w wolnej chwili bo aktualnie to podłączone tak aby sprawdzić.

Zasilanie z aku:




Bagażnik:


Kszynka:


Wzmak:









Na pewno muszę inaczej poprowadzic przewody z chinola do wzmaka i zaekranować je dodatkowo folia alu ... aktualnie leci wszystko lewym spodem pod wykładziną i przy podbiciu GAIN powyżej 15% słychać turbo i alternator :-)

Dupy nie urywa, gra lepiej niż ori, na pewno bas jest już słyszalny ale ... w patefonu mam fabryczny zestaw audio który na allegro można by wyhaczyc za 400-600pln i tam to gra o 2 klasy lepiej niz taki ulep w roveru, niby głośniki infinity ale co z tego skoro tutaj wszystko trzeszczy i wibruje przy wiekszym poziomie głośności, no ale to tylko Rover :-)

Co jest ciekawe to jak zachowuje się stacja chińska z wypuszczonym dzwiekiem na suba .... po zgaszeniu silnika i zostawieniu na pozycji, rozłącza dzwiek w głośnikach w drzwiach ale zostawia go na 5-tym kanale i wtedy gra sam sub. Nagrałem filmiki ale telefon ma to do siebie że próbuje wycinac szumy i strasznie zniekształca dźwiek, to na prawde gra o wiele lepiej niz na tym filmiku (jakość smartfonowa):

https://www.youtube.com/watch?v=yauKFRixD-c

Niemniej wiele do życzenia pozostawiają same boczki roveru - wygluszone i obciążone matami po prostu są za ciężkie .... z kolei bez wygłuszenia drżą i wibrują ...

Jeszcze raz chcę podziękować Sash'owi za poświęcony czas w poskładanie tego wszystkiego do qpy!
 
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Czw Cze 28, 2018 14:31   

OK, to pewnie najskuteczniejsze rozwiązanie :mrgreen:
Ale czy udało się jednak komuś z powodzeniem ożenić oryginalną instalację H&K i chińską stację 2 din?
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Czw Cze 28, 2018 14:39   

Ona bez problemu działała ... chińczyk + ori Hi Line ... ale basu było mało i głośność spadła mocno, więc trzeba było ustawiać podbicie głośności w stacji i dawać na full żeby było tak jak w ori na 60% mocy. Dźwięk był bardzo czysty, lepszy niż przy tym ulepie co mam teraz ale aż taki za sterylny, brakowało wyraźnie niskich tonów ...
 
 
 
tomi24lbn 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 268
Skąd: Lublin

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 16, 2019 16:00   

Wzmacniacz ze stacją multimedialną na androidzie współpracuje wyśmienicie :)
Basu jest pod dostatkiem (mam ustawione w połowie) głośność też ok .
_________________
Wypożyczam blokady do KV6
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 16, 2019 16:15   

To pewnie zależy od wersji stacji, fakt faktem ori wzmak jest pozbawiony jakichkolwiek pokręteł umożliwiających zmianę ostawień. Jak dla mnie owszem jakość była spoko, ale było o wiele za cicho i nie udało mi się tego przeskoczyć inaczej jak przez zmianę wzmacniacza, a i zmiana skrzyni tez pomogła trochę polepszyć bas ... ale to już w zasadzie historia.
 
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3424
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Pon Gru 23, 2019 07:01   

Punx napisał/a:
no ale to tylko Rover
to zapraszam do siebie, tylko do rovera lub MG - kamienie z nerek basem ci wytrzęsie a trzasku nie usłyszysz :)
A tak na poważnie to temat nie na to forum, jak ktoś chce więcej info to "strefa caraudio" - wszystko o co pytacie jest wielokrotnie tam opisywane i nie ma sensu tego powtarzać.
Rady na szybko - wywalić ori wzmacniacz pociągnąć kable zasilające od akumulatora i nowe wiązki sygnałowe rca i do głośników. Kazdy wzmacniacz używka za 150-200zl zagra o wiele lepiej niz oryginalny na cienkich kabelkach zasilających. Do tego wiele wzmacniaczy ma aktywna zwrotnice która sobie ustawicie w jakim pasmie ma grac subwoofer (tylko nie kupujcie tub). Dzięki takiej zwrotnicy wytniecie górna częstotliwość z suba dzięki czemu głośnik nie będzie męczony pasmem którego i tak nie przetworzy.
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Chińska stacja 2 DIN - 7021G - Opinia
staniapl Car-audio, nawigacje, radia CB 53 Sob Lut 10, 2018 21:47
staniapl
Brak nowych postów Stacja 2DIN + kamera cofania "night vision"
Marcin84 Car-audio, nawigacje, radia CB 10 Pią Maj 19, 2017 00:08
Harry
Brak nowych postów Wzmak
rodi_ Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Sro Maj 07, 2008 10:15
rodi_
Brak nowych postów r [416] skrzynia i wzmak do 600 zł
paweldzial Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Sob Sie 18, 2012 15:48
paweldzial
Brak nowych postów Sony XM 2025-Wzmak
Czy da się coś tym zasilić???
boss.007 Car-audio, nawigacje, radia CB 20 Czw Mar 12, 2009 15:53
boss.007



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink