Forum Klubu ROVERki.pl :: [ZT] Wycieka płynu z termostatu i korka.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[ZT] Wycieka płynu z termostatu i korka.
Autor Wiadomość
kranczer 



Dołączył: 30 Maj 2017
Posty: 3



Wysłany: Czw Lip 19, 2018 23:10   [ZT] Wycieka płynu z termostatu i korka.
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2001

Witam Panowie, czytam forum i powoli głupieje. Mam dość wkurzający problem, mechanik walczy z wyciekiem przy termostacie. Wymienił termostat, wszystkie uszczelki oprócz jednej rurki która jest przy termostacie bo nie pasowała z kompletu który kupiłem. Ostatnio miałem takie sytuację, sprawdzałem czy bez klimy załączy mi się wentylator i nie zrobił tego. Samochód chodził długo na wolnych obrotach i przejechałem kilka km, wentylator nie ruszył. Temperatura była w normie (90C) na wskaźniku. Po przejechaniu kilku km, zapaliła się kontrolka ciśnienia oleju, wymieniłem olej i kontrolka się nie pali. Auto jeździ normalnie, delikatnie go trzęsie na wolnych ale po obrotach tego nie widać. Dzisiaj wywaliło mi wodę przez korek zbiorniczka wyrównawczego. Po tym jak ostygł, zajrzałem do zbiornika i zobaczyłem ze płyn jest ale po chwili układ go wciągnął. Miesiąc temu wymieniłem również chłodnicę która wyglądała bardzo dobrze a puściło na łączeniu plastiku z alu. Nie wiem co jest powodem. Czy to może być winna wiatraka, korka zbiorniczka? czy może uszczelka pod głowicą ? Wygląda to tak jakby tworzyło się za duże ciśnienie oleju. Płyn jest czysty ale jutro chciałbym zrobić test płynu na Co2 i może uda mi się pomierzyć ciśnienie na cylindrach.

Wiatrak na klimie działa normalnie.

Pacjent to MG ZT 2.5 benzyna
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lip 19, 2018 23:10   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Brat 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Cze 2016
Posty: 200
Skąd: Jaworzno



Wysłany: Pią Lip 20, 2018 10:28   

A z klimą wiatrak Ci chodzi na 1 biegu ? Testowałeś go toafem na każdym biegu ?

Masz trochę podobną sytuację do mojej, czyli na początku zaczął puszczać termostat na zgrzewie, potem mi wywalało węże .. u ciebie akurat chłodnica.. Możliwe że poszła Ci uszczelka pod głowicą, albo co gorsze jak u mnie - pęknięta głowica. I ciśnienie z cylindrów dostawało się do układu chłodzenia. Olej miałem czysty, płyn chłodzący tak samo - z tym że płynu ubywało mi bardzo dużo - ze 200 ml na 15 - 20 km.

Na początek oczywiście wymień korek zbiorniczka - nie jest drogi, około 20 -40 zł choć ja miałem 2 sztuki nowe i oby dwa były wadliwe. dopiero 3 sztuka (delphi) była dobra i trzyma do tej pory.

U mnie test na Co2 się sprawdził - szybko zmienił kolor na zielony.
_________________
Rover 75, 2.5 kv6 LPG '01
 
 
kranczer 



Dołączył: 30 Maj 2017
Posty: 3



Wysłany: Pią Lip 20, 2018 11:16   

Testu wiatraka nie robiłem tylko tyle że wiem że działa. Dzisiaj jak się uda to zmierzę ciśnienie na cylindrach. Korek zamówię zobaczymy czy pomoże.

Jak możesz to powiedz po czym poznać że korek jest do wymiany?
 
 
Brat 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Cze 2016
Posty: 200
Skąd: Jaworzno



Wysłany: Pią Lip 20, 2018 13:01   

Nie wiem po czym poznać, u mnie po zagrzaniu auta i otworzeniu maski było widać że na zbiorniczku wyrównawczym - na jego rynience było mokro od płynu chłodzącego.
_________________
Rover 75, 2.5 kv6 LPG '01
 
 
R75 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 561



Wysłany: Pią Lip 20, 2018 20:00   

kranczer napisał/a:
Testu wiatraka nie robiłem tylko tyle że wiem że działa....

to ze działa nie oznacza ze działa poprawnie (temat z brodą), podłącz toafa i sprawdź, będziesz mógł wyeliminować wiatrak, jeżeli będzie ok
 
 
kranczer 



Dołączył: 30 Maj 2017
Posty: 3



Wysłany: Sob Lip 21, 2018 09:29   

Sprawa z wyrzucaniem wody chyba się wyjaśniła, brakuje sprężania na cylindrach na górze cylindry mają wartości 10, 12.5, 15 a na dole 10.5, 14, 10. Mechanik twierdzi że uszczelki puszczają ciśnienie do układu chłodzenia i dlatego wywala wodę najsłabszym miejscem w układzie. Szykuje się wyjęcie głowić i założenie nowych uszczelek :sad: Wentylator i tak muszę dokładnie sprawdzić bo może to był powód wyplucia uszczelki :/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Wycieka płyn z chłodnicy, dymi się
lukaszh Rover serii 75, MG ZT 13 Pią Wrz 04, 2009 18:39
lukaszh
Brak nowych postów [R75] Po wymianie uszczelki wycieka płyn chłodzenia
kkkamil Rover serii 75, MG ZT 8 Sro Paź 27, 2010 12:06
Gość
Brak nowych postów [R75] Olej wycieka w miejscu włożonego bagnetu
IroN_BabY Rover serii 75, MG ZT 13 Sob Kwi 30, 2011 22:29
IroN_BabY
Brak nowych postów [R75] Wystrzał korka wałka rozrządu??
mcgregors Rover serii 75, MG ZT 6 Sob Sie 22, 2009 08:44
sTERYD
Brak nowych postów [R75] Żre olej i dymi spod korka oleju
Lidzia235 Rover serii 75, MG ZT 6 Sro Paź 28, 2009 11:15
SeniorA



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink