Forum Klubu ROVERki.pl :: [rover 75 1,8 lpg szarpanie błędy silnika]
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[rover 75 1,8 lpg szarpanie błędy silnika]
Autor Wiadomość
sajd 




Dołączył: 23 Mar 2020
Posty: 8



  Wysłany: Czw Sty 06, 2022 14:38   [rover 75 1,8 lpg szarpanie błędy silnika]
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2000

Witam mam problem od paru dni z mojm roverkiem a mianowicie zaczoł ciezko zapalać na zimnym a dotego niewchodzi płynnie na obroty tylko szrpie dusi sie.... do niedawna autko niemiało żadnych błedów na silniku teraz na dziendobry wyskakuja dwa i pokazuja sie nawet po skasowaniu czyli bład stały pierwsy bład to P0340 a drugi P0141 z tego co sie zorjentowałem to pierwsy to bład czujnika wałka rozrzadu a drugi to sonda lambda po dodaniu gazu wyskakuje kolejny bład P1191 ktory wyskakuje podwójnie ....Teraz pytanie czy te błedy nie sa powiazane ze soba.....???? od którego lepiej zacząc naprawe..... przez który z tych błedów auto zaczyna szarpać......????? Co do czujnika wałka to wymieniałem ten czujnik niedawno wsadziłem co prawda używke orginalna o tych samych numerach to mozliwe ze juz padło po miesiacu....????? A tak na marginesie która sonda jes do wymiany bo tego akurat nie ogarniam....
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Sty 06, 2022 14:38   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Gusio92 



Dołączył: 08 Maj 2018
Posty: 167
Skąd: Przejdź do mapy

MG ZT-T

Wysłany: Czw Sty 06, 2022 15:30   

Zakrec butle z gazem i zobacz czy się poprawi odpalanie
 
 
sajd 




Dołączył: 23 Mar 2020
Posty: 8



Wysłany: Czw Sty 06, 2022 16:02   

A to ciekaw co piszesz ale spróbuje.....czyli podejrzewasz ze dostaje oba paliwa...?
 
 
Gusio92 



Dołączył: 08 Maj 2018
Posty: 167
Skąd: Przejdź do mapy

MG ZT-T

Wysłany: Czw Sty 06, 2022 16:35   

Tak podejrzewam
 
 
sajd 




Dołączył: 23 Mar 2020
Posty: 8



Wysłany: Pią Sty 07, 2022 13:26   

kompletnie nic to nie zmieniło.Napoczatku myslałem że to wina gazu i dlatego niewchodzi płynnie na obroty ale okazało sie na paliwie jest to samo.....wiec to raczej nie wina gazu.....

[ Dodano: Czw Sty 06, 2022 16:43 ]
z samym czujnikiem miałem juz problem z miesiac temu i kupiłem używke niestty widze ze juz padło swiadczy o tym bład P0340 zato tego drugiego błedu P0141 nigdy nie było sugeruje to sonde ale czy od sondy tak skokowo wkrecał by sie na obroty...?

[ Dodano: Pią Sty 07, 2022 13:26 ]
To może chociaż ktoś podpowie o którą sondę chodzi .....to jest ta pierwsza przy kolektorach czy raczej ta przy katalizatorze.....???? Będę wdzięczny za pomoc.....
 
 
Gusio92 



Dołączył: 08 Maj 2018
Posty: 167
Skąd: Przejdź do mapy

MG ZT-T

Wysłany: Pią Sty 07, 2022 14:55   

Zakręciłaś ta butle z gazem czy tylko na przełączniku wylaczyles LPG?
 
 
sajd 




Dołączył: 23 Mar 2020
Posty: 8



Wysłany: Pią Sty 07, 2022 16:07   

Zakręciłem w bagażniku koło manometru czy jak to się tam nazywa koło. Wskaźnika ile masz gazu ......
 
 
Gusio92 



Dołączył: 08 Maj 2018
Posty: 167
Skąd: Przejdź do mapy

MG ZT-T

Wysłany: Pią Sty 07, 2022 17:55   

A przewody świecę zapłonowe? W nocy po polaniu ich woda nie "świecą się?
 
 
Bryku01 



Dołączył: 02 Lis 2021
Posty: 11



Wysłany: Pią Sty 07, 2022 18:30   

Hej, wydaje mi się, że posiadamy tylko 1 sondę lambda wkręconą w kolektor wydechowy. Jak sprawdzałem auto to nie widziałem nic przy katalizatorze.
W sprawie błędów zacząl bym od czujnika walu, czytając podobny temat na forum można wyczytać że toaf interpretuje blad czujnika walu jako blad czujnika walka rozrządu.
A wtedy będą problemy przy odpalaniu auta.
Sonda lambda nie ma wpływu na odpalanie.


https://www.google.com/ur...lVxAYm_cO0NtsE.
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pią Sty 07, 2022 19:29   

sajd napisał/a:
To może chociaż ktoś podpowie o którą sondę chodzi
P0141 dotyczy obwodu podgrzewania sondy nr 2 ( kat ) .
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
sajd 




Dołączył: 23 Mar 2020
Posty: 8



Wysłany: Sob Sty 08, 2022 17:57   

samo odpalanie jeszcze mnie tak nie irytuje bo z tym juz walczyłem i obstawiam czujnik wałka rozrzadu ktor juz raz zmieniałem i maiłem spokouj przez miesiac bardziej irytuje mnie to że auto po wcisnieciu gazu do podłogi nie wchodzi plynnie na obroty tylko skokowo dusi sie za chwile załpuje i znowu sie dusi.....przy przyspieszaniu to jest masakra a o wyprzedzaniu niema mowy bo nigdy niewiadomo jak zareaguje..... i tu jest pytanie czy to wina tej sondy....??? bo nigdy nie miałem błedu sondy a wraz z tym błedem zaczeły sie problemy z tym szarpaniem...... to pierwsze co musze rozwiazac ......

[ Dodano: Sob Sty 08, 2022 17:57 ]
dla sprostowania przewody i swiece były wymieniane około 2 miesiace temu moze 3 max. pozatym wydaje mi sie ze jesli były by przewody albo swiece było by wpadanie zapłonów w TOAF...
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sob Sty 08, 2022 21:11   

sajd napisał/a:
i tu jest pytanie czy to wina tej sondy....???
tak czy tak , sonda nie jest sprawna bo daje błędne wartości do ECM i jest do sprawdzenia lub wymiany.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
sajd 




Dołączył: 23 Mar 2020
Posty: 8



Wysłany: Pią Sty 14, 2022 08:51   

Tak sonda idzie do wymiany na pierwszy ogień .... Niemam kanału dlatego umówiłem się z mechaniorem na wtorek..... Czujnik walka też jest do wymiany niestety te czujniki są strasznie drogie a jak kupiłem używkę to pochodziła miesiąc..... Zobaczymy czy po wymianie sondy szarpanie ustanie....

[ Dodano: Sro Sty 12, 2022 04:41 ]
No i szok...

[ Dodano: Czw Sty 13, 2022 06:02 ]
Witam ponownie problem występuje nadal gdyż mechanika okazało się że moje auto nie posiada sondy za katalizatorem mimo iż TOAF wyświetla błąd..... Skoro okazało się że nie ma 2 sondy a pierwsza sonda ta w portkach jest sprawna To w takim razie stwierdziłem że kupię czujnik położenia wałka rozrządu..... Oczywiście czujnik już założony poznikały błędy ale problem nadal występuje...... Jednakże przy wymianie czujnika jak posłuchałem pracy silnika a niestety nie pracuje równo to znaczy ma momenty przez chwilę chodzi równo na wolnych obrotach i za chwilę kuleje a w momencie kiedy zaczyna kuleć w okolicach 3 cylindry licząc od lewej słychać takie dziwne cykanie.... Jeśli auto pracuje równo po cykanie ustaje i tylko w momencie kiedy obroty wariują słychać takie cichutkie cykanie..... No i tu moje pytanie bo akurat na trzecim cylindrze siedzi cewka zapłonowa..... Czy to mogą być objawy uszkodzonej cewki...????? Nie chciałbym wymieniać pół auta zanim znajdę przyczynę fakt faktem cewka nie jest jakoś strasznie droga do tego auta...... Pierwsze moje podejrzenia padły na wtrysk uchwyty analizy stwierdziłem że gdyby padł wtrysk od paliwa to na gazie powinien jechać spokojnie a niemożliwe jest żeby padł akurat wtrysk gazu i wtrysk paliwa może inaczej mało prawdopodobne...... Więc podejrzenie padło być może na cewkę.... Już sam nie wiem da się jakoś sprawdzić cewkę..?????

[ Dodano: Pią Sty 14, 2022 08:51 ]
Sprawa zaczyna się rozwiązywać..... Jedna z dwóch cewek bardzo dziwnie cyka podczas pracy postanowiłem że zmniejsza przerwy na świecach na tej cykającej cewce No i bingo przestał się dusić i szarpać co prawda obroty wolne są jeszcze nierówne ale dostanę jeszcze dziś dwie nowe cewki i wydaje mi się że sprawa się wyjaśni......
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 75/MG ZT] Artykuły z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 75, MG ZT 0 Pon Sty 24, 2011 19:44
kasjopea
Brak nowych postów [r75] błędy silnika, co jest przyczyną?
szymon75-2.0 Rover serii 75, MG ZT 9 Sro Sty 18, 2012 14:56
SeniorA
Brak nowych postów [r75] błędy P0341 P1470 i kontrolka silnika dziwne objawy
Jarcun Rover serii 75, MG ZT 15 Sob Sty 14, 2012 22:41
Jarcun
Brak nowych postów [R75] Szarpanie silnika - 1.8 [SOLVED]
Kamil79 Rover serii 75, MG ZT 16 Nie Kwi 10, 2016 08:48
GrzesiekM
Brak nowych postów [R 75] check silnika i szarpanie
hribsatan Rover serii 75, MG ZT 5 Pon Wrz 22, 2014 08:13
dzelo23



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink