Forum Klubu ROVERki.pl :: OT z tematu "[MG ZS 180] zabawe czas zacząć -> 2.0T&
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
OT z tematu "[MG ZS 180] zabawe czas zacząć -> 2.0T&
Autor Wiadomość
kzrr 




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 22:55   

maniaq napisał/a:
Wiecej osob zaglada na forum niz na klubowa :/


To akurat chyba nie jest żadna nowość i specjalnie mnie nie dziwi. Forum "tętni" życiem, napiętym bo napiętym ale jednak ;) Na stronie klubowej bądźmy szczerzy ale za dużo się nie dzieje ;)
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 22:55   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 23:39   

Nie dzieje ? artykuly, dane o autach, informacja o historii, galerie, filmoteka. ipt itd, wiadomo, ze nikt tam sie nie spiera o moc czerwonego altka, i czy 6,4 to nalezy dodac czy odjac 2 s ;) ale ! to moze zlikwidowac strone, skoro klubowicze na nia nie zagladaja, nie wpisuja sie. Nie bedziemy wtedy nigdy klubem, ktory otrzyma wsparcie sponsorskie, ktory bedzie mial sie czym pochwalic, wizytowka.

Ja nie udzielam sie na forum np w poradach technicznych, bo 1. nie znam sie az tak dobrze, by sie madrzyc 2. mam wrazenie, ze wiekszosc pytan to powracajace pytania, ktore juz byly, tylko sie szukac komus nie chcialo ;)

forum jest traktowane jako szybka pomoc bo cos mi sie zepsulo, a na klubowa zagladaja ci co chca cos wiecej... tylko tych ambitnych chyba coraz mniej :/
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
kzrr 




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 23:48   

No ok, ale danych o autach nie będę przecież codziennie przeglądał bo 0-100 się raczej w ciągu nocy nie zmieni :D
Galerie hmmm tylko kilka razy w roku po większych wydarzeniach, artykuły co jeśli ktoś już wszystkie przeczytał albo prawie ? Strona klubowa jest fajna jeśli chodzi o układ graficzny, przejrzystość itp , ale nie ukrywajmy to tylko masa suchych faktów (nie mówię że są zbyteczne). Całe życie klubowe toczy się na forum, rozmowy, dyskusje czy wreszcie ssb.

Ja w poradach podobnie, rzadko kiedy co napiszę i z reguły w banalnych sprawach.

...i forum będzie traktowane jakie szybkie źródło pomocy, tego raczej nie zmienisz, ktoś przyjdzie - zarejestruje się znajdzie co trzeba i więcej nie wróci choćby nie wiem jak będziesz się oto starał i go zachęcał nie ma parcia nie ma potrzeby i tyle.
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
Jugol 



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 23:50   

No ze sponsorami to raczej ciężko u nas w klubie, ale w sumie co sponsorować ?? Markę, która jest podtrzymywana w sumie przez nas ?? Produkcja dawno sie skończyła, sponsoruje się coś, co przynosi krocie o wiele większe niż sponsoring, ale nie Rover, czy MG- nie oszukuj samego siebie maniaq ;)

Strona klubowa jest fajnie zrobiona, jest sporo porad technicznych, sporo informacji z historii marki, wejść, przeczytać, wyjść.

Ale na klubowej nie da się walić wiosłami po łbach np. jak na forum, dlatego forum zawsze będzie częściej odwiedzane- taka jest prawda.
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sro Wrz 05, 2012 11:27   

Ok, nie kwestionuje tego, ze foruum jest dynamiczniejsze, bardziej nazwijmy to interaktywne, ale ... to po co nam strona, jak na nia nie zagladacie ? Myslicie ze Siemion znajdzie sponsora na podstawie strony klubowej, czy forum predzej >? Co bylo mocna strona jak startowalismy do konkursu AŚ ? To jest wizytowka, ktora mozemy sie pochwalic, ale to tez jest tworzone przez uzytkownikow. Tam tez mozna komentowac, dodawac rozne rzeczy. Tylko malo osob tam zaglada. Tych szukajacych doraznej pomocy nic nie skloni do zajrzenia tam, chyba ze jest artykul tutorial rozwiazujacy ich problem. Ale ze Wy ktorzy siedzicie tu dluzej nie zagladacie, a nawet podwazacie niejako sens jej istnienia to nie rozumiem.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
kzrr 




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Sro Wrz 05, 2012 12:18   

Strona klubowa powinna być taką zbiórką tego co najważniejsze, esencją :D zarówno jeśli chodzi o porady i dane techniczne, historie marki, opisy modeli itp itd kończą na szeroko-pojętej integracji klubowej. Jak ktoś ma ochotę na więcej wtedy wchodzi na forum. Chciałbyś żeby na stronie klubowej które jest fajnie zrobiona czytać takie dyskusje jak tutaj ? Bo ja wole czasem żeby pod zdjęciami, filmem, czy artykułem nie było żadnych komentarzy ;)
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
Adrian355 




Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 306
Skąd: Radom



Wysłany: Sro Wrz 05, 2012 13:49   

Tak dzisiaj patrzę pod maskę.. co myślicie o zielonym pasku rozrządu ? Poprawi wykres momentu obrotowego ?



Dawno mnie tu nie było :D
_________________
był od 13 Kwietnia Rover 220SD ...
 
 
 
greg-si 
Klubowicz





Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Sro Wrz 05, 2012 15:11   

Pływak napisał/a:
Oczywiście, ze pierdoły jak piszesz, ze wolisz fotki Markzo od fotek robionych śrubokrętem to są pierdoły bo wszystkie fotki nie spełniające wymagań są odrzucane więc nie będziesz miał kalendarza z fotek robionych śrubokretem chyba, ze go sobie złożysz z włąsnej kolekcji zdjęć, a od pytań i uwag masz przecież dedykowany do tego temat więc po co swoje uwagi wyrażać na sbb skoro za 5 minut znikną?

Masz dwie opcje. Jesteś w urzędzie i masz o coś zapytać to wysyłasz list czy pytasz kogoś kto 'w tym siedzi'? Wolę czerpać informacje ze źródła. Zresztą sam napisałeś o tym na SB że już jest art a przecież jest od tego specjalny temat.

Pływak napisał/a:
Widać jak wybiórczo traktujesz osoby na forum jedna opinia jest podważaniem twojej, a drugą szanujesz...

Wybiórczo i indywidualnie. Nie będę odpisywał na każdy post bo temat nie dotyczy tych osób. Tronsek przed udzieleniem się w tym temacie napisał co o tym sądzi więc jego zdanie znam na ten temat dlatego komentarz zbędny.

maniaq napisał/a:
Utozsamiasz sie z forum, czy z klubem >? bo to jest rzecz nad ktora ostatnio sie zastanawialem w szerszym gronie. Mod, nie czyta artykulow na stronie glownej SIC ! a identyfikuje sie z forum ... mowisz o artykule ktorego nie widziales ? Sory, ale to abstrakcja jakas O_0 to skad wiesz o brakujacych fotach >? z SSB ? no nie moge...

Jak rozdaję wizytówki klubowe, mam naklejkę na tylnej klapie i mówię że pomoc można znaleźć na roverki.pl to z czym się utożsamiam? Dla mnie klub = forum. Bo tutaj tak na prawdę 'rozmawiam' z ludźmi których zrzesza klub, jak było coś trzeba napisać na stronę klubową to napisałem. Gdybym miał tak wszystko gdzieś to bym nie miał tylu napisanych postów, tylu punktów pomógł, nie płacił bym składki klubowej, nie byłbym moderatorem i nie byłoby tej całej dyskusji.
Ciekawe jak bym widział artykuł nie odwiedzając strony klubowej? Bardzo często włączam najpierw stronę klubową a forum później.
W sierpniu odwiedziłem stronę klubową na pewno więcej razy niż jest postów w tym temacie (póki co). Nie ma jednak co ukrywać że większość tych odwiedzin była spowodowana że czegoś szukałem i z czegoś korzystałem co jest na stronie klubowej. Kolejna partia odwiedzin to właśnie oczekiwanie na art ze zdjęciami z kalendarza.

Jak już poprzednicy wspomnieli, strona klubowa nie żyje poza jakimiś specjalnymi okazjami. Ruch generują nowości bo jak kzrr wspomniał nikt nie będzie czytał 100x tego samego.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sro Wrz 05, 2012 15:22   

Na poprzedniej stronie stwierdziles ze nie wchodzisz, wiec stad moje pytanie. Albo ja nie zaskoczylem, albo nie wyraziles sie jasno.

To moze masz pomysly by sklonic ludzi do czstszego zagladania na klubowa i by sprawic by zyla ? Wiadomo, ze nie zrobimy tam SSB ktora wiekszosc zasiedzialych na forum osob sciaga, jako kacik plotkarski :) Ale IMHO nie moze byc tak, ze klub to forum, bo forum to tylko jego czesc. Przynajmniej tak mi sie wydaje. Chyba ze stwierdzimy ze to skamielina, bo nowych tematow za wiele nie przybedzie, bo o tym jakie objawy sa HGF to juz milion razy napisane i tu, i na klubowej. Jezeli wychodzimy z zalozenia ze w nowym kalendarzu moga byc stare zdjecia, to moze siegnijmy do archiwum i sie nie wysilajmy, co roku tylko inny uklad dni i wszystko :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
greg-si 
Klubowicz





Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Sro Wrz 05, 2012 15:28   

maniaq, nie wiem dlaczego upierasz się nad aktywnością strony klubowej.
Z tego co wiem to np. Stowarzyszenie Civic Klub Polska ma jeszcze mniej materiałów, jeszcze mniej się dzieje na tamtej stronie klubowej. Wiem, wiem honda ciągle istnieje, sponsorów też mają.
Jednak jeśli chcemy uzyskać jak największy ruch na stronie klubowej to trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie po co i przede wszystkim dla kogo mają być to informacje. Forumowiczów, osób postronnych.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sro Wrz 05, 2012 15:38   

To ze gdzie indziej jest slabiej, nie znaczy ze u nas nie moze byc lepiej ;) IMHO informacje powinny byc dla kazdego i sa :) sa galerie, dane techniczne, informacje z zycia klubu, jak zloty, konkursy ipt itd. Tylko czesto widze po zadawanych pytaniach, ze ludzie tam nie zagladaja i nie szukaja info.

Jak widac Siemionowi udaje sie pozyskac sponsorow, co widac przy okazji zlotow :) tylko samo forum nie jest miejscem gdzie reklamodawcy widzieliby potencjal.

Strona klubowa to wizytowka, bez smietnika w postaci miliona postow o tym samy o przejrzystej ciekawej formie graficznej. MA zachecac do zapoznania sie z marka i polubienia klubu.

A ty jaki jej sens widzisz ?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sro Wrz 05, 2012 17:18   

maniaq, co do życia strony klubowej była już nieraz duża dyskusja. Z tego co pamiętam były zarzuty że jest nudna, nieaktualna, itp. Po zmianie jest już lepiej ale i tak "nikt" tam nie zagląda. Osobiście wchodzę tam sporadycznie ... bo i po co częściej jak całe życie toczy się na forum. Ważne informacje przeczytam na FB, a resztę i tak dowiem się na forum. Jeśli strona ma tętnić życiem to dobry pomysłem byłoby faktycznie przenieść SSB tam lub zrobić jakiś myk informatyczny/techniczny aby pod forum na dole wyświetlała się na stałe strona klubowa, a forum było przewijane - coś w stylu widoku po wciśnięciu np. w Operze informacji o stronie. Dół jest sztywny, a górę przewijasz szukając treści - 2 w 1 (jak w Tesco :) ) ... nie wiem jak to lepiej opisać ale jak będzie potrzeba to rozwinę temat.


Co do samych zdjęć do kalendarza to sporo się natrudziłem aby w ogóle je odnaleźć na stronie klubowej. Osobiście brakuje mi oddzielnej zakładki - Kalendarz ... chyba że jestem ślepy i nie widzę bo jest taka zakładka. :)
 
 
siemion_ 
Klubowicz



Członek Zarządu
prezes


Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 987
Skąd: Gliwice

MG ZT

Wysłany: Sro Wrz 05, 2012 17:36   

apples napisał/a:
Po zmianie jest już lepiej ale i tak "nikt" tam nie zagląda.


W konkursie Euro brało udział kilka osób, znaczy że jednak ktoś tam zagląda.

apples napisał/a:
Jeśli strona ma tętnić życiem to dobry pomysłem byłoby faktycznie przenieść SSB


:) już widzę jak strona ożywa. Moim zdaniem SSB pasuje do forum a nie do stronki klubowej.

apples napisał/a:
Co do samych zdjęć do kalendarza to sporo się natrudziłem aby w ogóle je odnaleźć na stronie klubowej.


Pierwsza edycja jedno kliknięcie, druga edycja to samo. Apples proszę Cię.
 
 
 
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sro Wrz 05, 2012 17:44   

siemion_ napisał/a:
W konkursie Euro brało udział kilka osób, znaczy że jednak ktoś tam zagląda.
"Mamy 15815 zarejestrowanych użytkowników"
siemion_ napisał/a:
już widzę jak strona ożywa. Moim zdaniem SSB pasuje do forum a nie do stronki klubowej.
Jak widzisz już te ożywienie to się cieszę :razz:
siemion_ napisał/a:
Pierwsza edycja jedno kliknięcie, druga edycja to samo. Apples proszę Cię.
Coś się chyba zmieniło bo na pierwszej stronie nie mogłem znaleźć info o kalendarzu, a teraz faktycznie jest "Kalendarz 2013 - 2 Etap". Widać jak częstym jestem tam gościem. :grin:
 
 
Hrabia 




Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 444
Skąd: Lublin

Rover 45

Wysłany: Sro Wrz 05, 2012 17:47   

maniaq napisał/a:
Myslicie ze Siemion znajdzie sponsora na podstawie strony klubowej, czy forum predzej >?


Forum. Jak przyjdzie potencjalny reklamodawca/sponsor to myślę że wstyd będzie pokazać staty ze strony. Porównując je oczywiście do statystyk forum.
apples napisał/a:
Jeśli strona ma tętnić życiem to
... Szkoda ropy na wczytywanie dodatkowych danych we frontpage-u. Przewijane forum w ramce będzie bardzo niewygodne a z tego co doświadczyłem to przeglądarki też bardzo różnie się w takich sytuacjach zachowują. Dopiero co znaleziono sposób na SSB. Niech lepiej MaReK przekieruje trochę ruchu ze swoich serwerów na adres strony klubowej to staty poszybują w górę... choć to i tak o doopkę rozbić.
Tyle moim zdaniem.

A Ty Hvil bujaj worek. Hgf to ty w majtach masz. Na mieście mówią że coś Ci tam przecieka... jakiś majonez z tyłu ;)

A teraz idę na sznikersa bo strasznie gwiazdorzę jak jestem głodny.
 
 
siemion_ 
Klubowicz



Członek Zarządu
prezes


Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 987
Skąd: Gliwice

MG ZT

Wysłany: Sro Wrz 05, 2012 18:13   

maniaq napisał/a:
Myslicie ze Siemion znajdzie sponsora na podstawie strony klubowej, czy forum predzej >?


Siemion szuka alternatywy dla każdej miejscówki, zarówno na stronie klubowej jak i forum. W tajemnicy powiem wam że i SSB też się nie obroni :P
 
 
 
kzrr 




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Sro Wrz 05, 2012 18:16   

apples napisał/a:
"Mamy 15815 zarejestrowanych użytkowników"


Jak już kiedy mówiłem :] 14tysięcy to osoby które się zarejestrowały bo coś chciały i tyle było ich widać, martwe konta na które nikt nie wchodził od kilku lat, ludzie którzy nie mają już pewnie samochodów albo nie pamiętają że się tutaj logowali.
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sro Wrz 05, 2012 18:40   

kzrr napisał/a:
Jak już kiedy mówiłem :] 14tysięcy to osoby które się zarejestrowały bo coś chciały i tyle było ich widać
Większość się i tak loguje i z pewnością nie jest to kilka osób.
kzrr napisał/a:
martwe konta na które nikt nie wchodził od kilku lat, ludzie którzy nie mają już pewnie samochodów albo nie pamiętają że się tutaj logowali.
Masz słabe informacje. MaReK usuwa martwe konta. :grin:
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Sro Wrz 05, 2012 19:58   

apples napisał/a:
Masz słabe informacje. MaReK usuwa martwe konta. :grin:


Co nie zmienia faktu, ze takie konta są czego dobitnym przykładem jest jedna z odpowiedzi na mailing. Pisownia oryginalna dlatego +18 lat ;)

teraz skurwysyny?!!! !@!$# juz nie mam tego gówna i miał nigdy nie bede pajace podnietki zjebance

Niestety jak kzrr pisał wiekszośc to osoby rejestrujace się na forum bo coś im się zepsuło i po otrzymaniu odpowiedzi zapominają o forum tylko nieliczni natręci tacy jak ja czy Brt zostają nawet długo po zmianie auta i trudno jest ich się pozbyć ;) Inni założą po raz setny temat z tym samym problemem i zamiast taki temat od razu zamykać i zmusić do użycia wyszukiwarki tudzież wejścia na strone klubową co generuje kolejne wyświetlenia to im się daje odpowiedź na tacy i tu zacytuje Markzo "a moderacja śpi" ;) Dlatego osobiście od dłuższgo czasu nie zaglądam do działu porad technicznych (chyba, ze na głównej zauważę jakiś ciekawy temat) bo zawsze gdy pisałem, ze temat ju by i trzeba poszukać za chwile znalazł się inny co i tak odpowiedzi po ran n'ty udzielił. W ten sposób robi się burdel codziennie są dziesiątki nowych topiców w tym wiele powtarzających się, co raz trudniej znaleźć w tym natłoku tematów konkretny z dużą ilością odpowiedzi i koło się zamyka.

Ktoś wspominał, ze o sponsora ciężko bo marka nie istnieje. Myślę, ze nie ma to nic do rzeczy bo najbardziej dochodowy i tak jest rynek części zamiennych. Oleje, filtry, paski, klocki i masa innych rzeczy które trzeba wymieniać zarówno w R jak i w VW do tego ubezpieczenia, usługi napraw itp itd Potencjalny reklamodawca nie patrzy czy strona główna fajnie wygląda, czy są tam fajne opisy i dane techniczne tylko go interesuje ilość wyświetleń dlatego ja osobiście myśle, że forum nie tyle powinno być główna częścią klubu co głównym generatorem dochodu klubu o czym już kiedyś pisałem, a strona powinna mimo wszystko nadal być utrzymywana jako wizytówka i źródło informacji dla stałych bywalców którzy ją od czasu do czasu odwiedzają. Tak czy inaczej o sponsora w dzisiejszych czasem trudno nawet jeśli to istniejąca i popularna marka.
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sro Wrz 05, 2012 20:06   

Pływak napisał/a:
teraz skurwysyny?!!! !@!$# juz nie mam tego gówna i miał nigdy nie bede pajace podnietki zjebance
Czytałem :) Mózg wielkości połówki ziarna gorczycy. :razz:
Pływak napisał/a:
Inni założą po raz setny temat z tym samym problemem i zamiast taki temat od razu zamykać i zmusić do użycia wyszukiwarki tudzież wejścia na strone klubową co generuje kolejne wyświetlenia to im się daje odpowiedź na tacy i tu zacytuje Markzo "a moderacja śpi".
Robię tak ale dostało mi się już za to.
Pływak napisał/a:
Ktoś wspominał, ze o sponsora ciężko bo marka nie istnieje. Myślę, ze nie ma to nic do rzeczy bo najbardziej dochodowy i tak jest rynek części zamiennych.
:ok:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Wakacje czas zacząć .
borsi Offtopic 16 Czw Lip 01, 2010 21:40
kzrr
Brak nowych postów Wydzielone z tematu "Czarna lista sprzedawców"
dotyczy sporu Gonia konta HarryVip
haszczyc Offtopic 173 Pon Sie 19, 2019 11:32
MaReK
Brak nowych postów Komentarze do tematu "Czarna lista sprzedawców"
haszczyc Offtopic 61 Sro Cze 11, 2014 08:48
redbaron
Brak nowych postów warszafka (wycięto z tematu "Zlot a powódź")
Perez Offtopic 64 Pon Maj 31, 2010 23:16
azer
Brak nowych postów Wydzielone z tematu o stłuczce "Sandała"
dobryziom Offtopic 34 Sob Wrz 24, 2011 10:23
apples



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink