Forum Klubu ROVERki.pl :: [ R75 CDT ] nowy wentylator z allegro jak podłączyć POMOCY
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[ R75 CDT ] nowy wentylator z allegro jak podłączyć POMOCY
Autor Wiadomość
TSAROVER 



Dołączył: 18 Maj 2016
Posty: 2



  Wysłany: Sro Maj 18, 2016 08:58   [ R75 CDT ] nowy wentylator z allegro jak podłączyć POMOCY
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2001

Witam jestem nowy na forum przeszukałem całe forum chyba ale albo jestem tępy albo nie umiem szukać lecz nic nie znalazłem na mój problem i przepraszam za pisownie ale słabo u mnie z polskim Proszę Pomóżcie.

Mianowicie mam rovera 75 2.0 cdt ro 2001 padł mi wentylator zamówiłem nowy z allegro
za 1100 zł przyszedł ja rozbieram auto atu inne wentylatory mój ma 4 przewody i niema tego rezystora za śmigłem a nowy ma ten rezystor i ma dwa przewody do silnika,
i jak ja mam to podłączyć teraz jak w jednej z kostek w tej co są dwa piny piny są inaczej rozmieszczone mógł by mi ktoś powiedzieć jak to podłączyć żeby klima działała WYTŁUMACZYĆ NA CHŁOPSKI ROZUM i czy w ogóle da się to podłączyć.

Zadzwoniłem do sprzedawcy powiedział że to wentylator do 2.0 cdt i 1.8 benzyny ale oryginalnie z tego co wiem to były inne wentylatory [/i]
Ostatnio zmieniony przez TSAROVER Sro Maj 18, 2016 12:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Maj 18, 2016 08:58   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Sro Maj 18, 2016 16:43   

po 1 otwórz tą czarną puszke na przewodach w nowym wentylatorze i zobacz czy są tam same przekaźniki czy przekaźniki z płytką elektroniczną, jeśli niema płytki wentylator nie ruszy,chyba że jest na tej puszce jakaś plomba to nie rozbieraj a jeśli przewody są w innych pinach niż w oryginale to bym nie kombinował tylko odesłał to frajerowi który wciska kit... robiłem jednemu gościowi silniczek i żalił sie że nawet nowy kupił na allegro ale nie szło go podłączyć i odesłał...
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 18, 2016 17:24   

TSAROVER, coś mi tu śmierdzi. Tak jak wspomina sash997 w CDT sterowanie biegami wentylatora odbywa się przez PWM na płytce, który powinien siedzieć w tej puszce co jest z wiatrakiem w jednej obudowie. Benzyny (w tym również 1.8) tego nie miały.

Teoretycznie możesz zawsze przeszczepić to ze swojego starego wentylatora (chyba, że właśnie zawartość puszki jest uszkodzona :P ), ale nie po to kupujesz coś za ponad 1k pln, żeby w tym jeszcze rzeźbić. Jeśli w puszce nie będzie modulatora to oddałbym ten wentylator na Twoim miejscu, poszukał co jest nie tak z Twoim i to naprawił (prawdopodobnie do regeneracji lub wymiany będzie silnik wentylatora), wyjdzie duuuużo taniej.
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3427
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Czw Maj 19, 2016 08:25   

wellman napisał/a:
wyjdzie duuuużo taniej

ja za przewiniecie silnika i wymianę komutatora dałem 150 zl jak dobrze pamiętam. Silnik mam jak nowy, z tym ze wszystko poza przewinięciem robiłem sam
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
TSAROVER 



Dołączył: 18 Maj 2016
Posty: 2



Wysłany: Pią Maj 20, 2016 22:56   

Witam po długiej nie obecności.
Wentylator mieliście racje nie nadawał się pajac co mi go sprzedał na allegro to alltovladi sklep w Krakowie i gdzieś tam jeszcze mają ogólnie nie polecam nie wiedzą co sprzedają pajace mega negatywa im wystawie jak tylko odeślą mi pieniądze a wentylator odesłałem.

A problem rozwiązałem w ten sposób odciąłem swój stary silnik od układu wziołem żarówkę z kablami i go sprawdziłem czy działa okazało się że działa dodam że silnika był szrot rozwalone szczotki łożysko i w ogóle nadawał się do przewijania a na dodatek komutator wytarty że aż rowek.
Kupiłem silnik z rozbitego 1.8 z rezystorem zawiozłem do elektryka razem ze starym sterowaniem i schematem który znalazłem na tym forum i zrobił i tralala chodzi.
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Pią Maj 20, 2016 23:54   

niewiem jak to jest do końca z tym silnikiem z 1.8 bo on jest słabszy ma 350W a w V6 i CDT jest 450W,ten 350W ma mniejszy wirnik (widać gołym okiem) no i widziałem kilka 1.8 i mają mniejsze śmigło(niewiem czy wszystkie) przypuszczam że w V6 ten słabszy 350W silnik nie popracowałby zbyt długo latem ale w CDT gdzie pracuje tylko na 1 biegu przy klimie może posłuży
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] wentylator pomocy
jarztom Rover serii 75, MG ZT 0 Sob Kwi 27, 2013 11:05
jarztom
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [Rover 75 1.8] POMOCY "NOWY" - znika płyn z chłodn
smut_89 Rover serii 75, MG ZT 9 Pią Paź 04, 2013 21:57
apples
Brak nowych postów [R75] tweetery do tyłu - jak podłaczyć?
R75 Rover serii 75, MG ZT 3 Sro Sty 28, 2015 20:54
R75
Brak nowych postów [R75] WEBASTO podstawowe, jak podłączyć?
Dam-Kam Rover serii 75, MG ZT 8 Czw Wrz 13, 2007 10:40
Dam-Kam
Brak nowych postów [R75] jak podłączyć te kostkę pod fotelem
borsuk88 Rover serii 75, MG ZT 21 Pią Mar 21, 2014 21:42
tommasino



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink