Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Nadciśnienie w układzie chłodzenia i inne takie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Nadciśnienie w układzie chłodzenia i inne takie
Autor Wiadomość
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 30, 2019 19:06   [R75] Nadciśnienie w układzie chłodzenia i inne takie
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Cześć dzień (prawie) doooobry!

Od długiego czasu obserwowałem, że z rurki wychodzącej ze zbiorniczka chłodzenia (mam czarny) wypadają kropelki płynu. Przekręciłem go na obudowę chłodnicy tak, aby tam w razie czego płyn się zbierał. Nigdy go nie było zbyt wiele, dlatego nie przejmowałem się. Ostatnio jednak przed trasą 2x 150 km dolałem nieco płynu i później jeździłem. Dziś jednak nie chciał przełączyć się na gaz, a ciepłe powietrze (ustawienie HI) leciało dopiero po dodaniu gazu. Niestety, przy próbie odpowietrzenia pękła mi śrubka odpowietrzenia i tyle z tego. Wcześniej jednak, przy odpaleniu silnika na odkręconym korku i po przytrzymaniu na 2000 obrotów, część płynu wywaliło ze zbiorniczka - nie widziałem w jaki sposób, bo wziąłem się za to po ciemku. :/

1. Co może powodować nadciśnienie w układzie, przez co wywalało trochę płynu rurką? Czasami po dłuższej jeździe, na postoju, było słychać przez chwilę syczenie z korka. Ten jest czarny, BMW 140stka, wymieniany 2 lata temu. Brak masła pod korkiem oleju, nie zostawia za sobą białej chmury i nic spod samochodu nie kapie. Od czego zacząć? Czy może wcześniej był nieco zapowietrzony - nie na tyle, by powodowało to problemy z temperaturą, lecz wystarczająco do wywalania płynu? Jakiś rok temu miałem wymienione oringi na termostacie, bo te z którymi przyszła nowa obudowa z rurkami poszły po pół roku (mechanik wyjął je zupełnie sprasowane, choć pozostały w rowkach. Nic się nie podwinęło, zwyczajnie guma wyglądała na bardzo starą.

2. Muszę wymienić odpowietrznik, wielkość trójnika dobiorę po przecięciu węża, bo zapewne nikt z was nie pamięta jego średnicy wewnętrznej. Czy procedura z tego linku koniecznie wymaga odkręcenia zbiorniczka i podniesienia go? Jeżeli tak, to rozumiem, że trzyma się na jednej śrubie przy korku, a z prawej wchodzi tylko w takie dwa uchwyty?
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Paź 30, 2019 19:06   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
marek501 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 296
Skąd: Kutno



Wysłany: Sro Paź 30, 2019 21:17   

Witam!
W moim poprzednim R75 miałem podobne problemy -uszczelka pod głowicą poszła i spaliny dostawały się do układu chłodzenia powodując wzrost ciśnienia i wyrzucanie płynu ,kup za parę złoty test na obecność co2 w układzie chłodzenie lub podjedz do jakiegoś mechanika coś takiego ma chyba każdy. W V6 uszkodzona uszczelka tak się własnie objawia czego Ci osobiście nie życzę. Jeśli uda się za pomocą wiertarki i jakiegoś szpikulca wyjąć urwany odpowietrznik to możesz zastąpić go zwykłą śrubkę owiniętą w taśmę teflonową.
pozdr.
_________________
marek501
 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 31, 2019 16:23   

Wszystkie testery w sklepie były przereagowane. U mechanika... cóż. Powiedział, że powinno się dla pewności sprawdzić na zimnym silniku, ale zamiast kilku minut, test trwał 15 sekund - obie komory płynu zmieniły barwę. Remont silnika przy 220 kilku, a najechane ma chyba 286 tysięcy. Zawsze gdzieś tam wisiała kropelka na rurce, ale nigdy nie stanowiło to problemu, płynu też jakoś specjalnie dolewać nie musiałem. Nigdy nie przegrzałem silnika, nigdy też nie dałem mu na zimnym - ani razu. Eksploatację miał książkową i cóż...

...chyba trzeba będzie znaleźć dobrego mechanika? Albo do AdaskoC auto zatargać spod Częstochowy?
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Olej w układzie chłodzenia
Pawel1984 Rover serii 75, MG ZT 3 Sro Kwi 19, 2017 21:41
Pieta
Brak nowych postów [R75] Olej w układzie chłodzenia
Valkirya Rover serii 75, MG ZT 10 Sro Mar 11, 2020 19:10
Marcin84
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [75 V6]Stuki w układzie chłodzenia
kehtron11 Rover serii 75, MG ZT 2 Pią Lut 08, 2013 17:08
apples
Brak nowych postów [R75 1.8T] Przyczyny nadciśnienia w układzie chłodzenia?
Marcin84 Rover serii 75, MG ZT 4 Pon Sty 20, 2020 15:43
Marcin84
Brak nowych postów [rover 75] Ciśnienie w układzie chłodzenia
tupak20 Rover serii 75, MG ZT 7 Sro Lis 14, 2012 18:10
kuba_b



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink