Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400] Problem z chłodzeniem-podobno uszcz.pod głowicą
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Czw Lis 18, 2010 13:00
[R400] Problem z chłodzeniem-podobno uszcz.pod głowicą
Autor Wiadomość
Filip79 



Dołączył: 19 Mar 2007
Posty: 2
Skąd: Poznań



  Wysłany: Wto Kwi 17, 2007 21:42   [R400] Problem z chłodzeniem-podobno uszcz.pod głowicą
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1998

Witam
Mam problem w nowo kupionym samochodzie. Z układu chłodzenia jest wypychany płyn chłodzący i na skutek tego silnik zaczyna się grzać. Dzieje się tak szczególnie przy wyższych obrotach ( powyżej 3000). Początkowo myślałem że to termostat, ale po sprawdzeniu okazało sie, że w miejscu gdzie powinien się ten termostat znajdować została po nim tylko uszczelka. Widocznie ktoś już próbował zapobiec sie zagrzaniu silnika tylko, ze bezskutecznie. Wujek-mechanik stqwierdził że to albo uszczelka pod głowicą, albo sama głowica jest pęknięta. Zakładam wariant optymistyczny czyli sama uszczelkę i chciałem sie przygotowac do wymiany przez zakup odpowiednich części i tu zaczęły sie schody, otóż gdy powiedziałem jaki mam samochód tj.:Rover 400 1.6 hatchback z 1998 r. sprzedawca znalazł mi tylko jedną uszczelkę pod głowicę ale za to: 3 rodzaje uszczelki pod kolektor dolotowy, 2 rodzaje pod kolektor wydechowy. Ponieważ chcę też kupić brakujący termostat to znalazł też 2 rodzaje tego ustrojstwa jeden do silnika D16Y3E a drugi do 16K4F. Nie wiem skad są te symbole i gdzie je mogę znaleźćtak samo jak nie wiem od czego zależy rodzaj uszczelek dodatkowych Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu zakupu tych części jak i ewentualne sugestie co poza uszczelką pod głowicą mogło sie stać i dawać takie objawy
Z góry dziękuję

maciej: popraw temat zgodnie z zasadami kącika. Przeczytaj dokładnie zasady i regulamin forum - to bardzo ułatwi komunikację i uzyskanie informacji, których potrzebujesz.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Czw Gru 23, 2010 23:15, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Kwi 17, 2007 21:42   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
soulz 




Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 82
Skąd: Białystok



Wysłany: Sro Kwi 18, 2007 07:06   

zrób prosty test, rozgrzej normalnie samochód, zostaw na wolnych obrotach i odkręć korek ze zbiornika wyrównawczego (nie od razu bo można się poparzyć). jak płyn się podniesie sprawdź czy nie widać bąbelków i czy nie czuć benzyną/spalinami. jak tak tzn że uszczelka pod głowicą do wymiany. ten sam test można zrobić testerem gdy nie widać bąbli, wykrywa on spaliny w układzie chłodzenia (koszt ok. 30zł).

ja miałem to samo parę dni temu, widać było bąble - dzisiaj auto stoi u mechanika i wymieniana jest uszczelka.

pozdrawiam
_________________
Rover 75 Chrome, 1.8
 
 
 
Viniu 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Sro Kwi 18, 2007 08:11   

Filip - większość objawów są identyczne do tych, które były w moim przypadku. Równiez kupiłem auto, gdzie był wymontowany termostat, z tym, że u mnie w ogóle nie chciał się zagrzać. Dopiero po zamontowaniu termostatu zaczynał się gotować, ale co dziwne tylko w czasie jazdy (max. 500m i juz się gotował), a na postoju na wolnych obrotach czy nawet po kręceniu silnika do 6000obr/min ale na postoju nic się nie działo... jak tylko ruszyłem i ujechałem kilkaset metrów od razu poziom płynu się podnosił, gotował i wyciekał. Niestety u mnie przyczyna była ta druga, trochę kosztowniejsza... czyli pęknięta głowica, ale nie załamuj się... u Ciebie może to być tylko uszczelka. Tak czy inaczej proponowałbym podjechac do dobrej stacji i zbadać testerem na obecność CO2. Ale bez rozebrania głowicy chyba i tak sie nie obejdzie.
W każdym razie trzymamy kciuki za powodzenie.
Pozdrawiam
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Kwi 18, 2007 12:40   

Filip79 napisał/a:
Rover 400 1.6 hatchback z 1998 r. sprzedawca znalazł mi tylko jedną uszczelkę pod głowicę ale za to: 3 rodzaje uszczelki pod kolektor dolotowy, 2 rodzaje pod kolektor wydechowy. Ponieważ chcę też kupić brakujący termostat to znalazł też 2 rodzaje tego ustrojstwa jeden do silnika D16Y3E a drugi do 16K4F. Nie wiem skad są te symbole i gdzie je mogę znaleźćtak samo jak nie wiem od czego zależy rodzaj uszczelek dodatkowych Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu zakupu tych części

Sprzedawca jakiś niekumaty.
Pytaj tutaj: www.tomateam.pl
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400] Problem z głowicą, czy głowica z 1.4 pasuje do 1.6
sulphur90 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Wto Maj 06, 2014 12:23
sulphur90
Brak nowych postów [r400]Problem z uszczelka pod głowica.
daro76 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Nie Mar 27, 2011 13:29
ultraviolet_30
Brak nowych postów [R45] Problem z chłodzeniem
lordmichu Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Wto Lip 10, 2012 07:35
sobrus
Brak nowych postów [414 Si 97r.] Grzeję się. Problem z chłodzeniem
pan-baran Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 14 Pon Lip 30, 2012 15:11
szoso
Brak nowych postów [Rover 416Si 1.6 16v 95r] - Problem z chłodzeniem
wezyr007 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 12 Wto Cze 30, 2015 21:25
r_miazga



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink