Forum Klubu ROVERki.pl :: [R600] Wyciszanie wnętrza
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R600] Wyciszanie wnętrza

poprzez maty wygłuszające
Autor Wiadomość
matomek 



Dołączył: 20 Paź 2005
Posty: 11



Wysłany: Sob Cze 16, 2007 14:27   [R600] Wyciszanie wnętrza
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

Brt: popraw temat zgodnie z zasadami !!

Czy ma ktoś z tym jakieś doświadczenie?
Rozbierałem ostatnio drzwi (naprawiałem głośnik) i myślę, że dało by się powierzchnię drzwi przednich i tylnych okleić matami. Na allegro są różne grubości.
Np. 1
Nie mam pojęcia które wybrać. Nie wiem też, czy maty nakleja się od wew. strony plastiku czy na drzwiach po jego zdjęciu ?
Czy dało by to jakiś efekt?
Zamieszczam zdjęcia.





Co o tym myślicie? Gdzie by tu okleić?
Proszę o porady i dzięki :) :cool:
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Sty 09, 2011 18:05, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Cze 16, 2007 14:27   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
marekpodcz 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2002
Posty: 130
Skąd: WW



Wysłany: Sob Cze 16, 2007 15:04   

ja mam w tym doswiadczenie. wyklejalem juz tak kilka aut. uzywalem mat APP i pasty gluszacej. wygluszenia robilem zawsze pod katem instalacji car audio. wyklejasz matami zarowno zewnetrza blache drzwi jak i wewnetrzna (zaklejasz dokladnie wszystkie otwory montarzowe), pozostawic nalezy jedynie male otworki na dole aby woda miala jak uciec. jezeli chodzi o rovery serii 200 to zarowno kanciaki jak i okragle sa podatne na takie zabiegi i w kabinie faktycznie jest troche ciszej. warto rowniez przyjrzec sie boczkom i podoklejac miejsca gdzie moze skrzypiec. polecam rowniec zatroszczyc sie o wszystkie ciegna w drzwiach wpychajac co jakas odleglosc miedzy a nie a blache kawalek gabki. aha, bez opalarki sie nie obedzie.
 
 
matomek 



Dołączył: 20 Paź 2005
Posty: 11



Wysłany: Sob Cze 16, 2007 15:07   

A mógłbym prosić o więcej info na temat tej opalarki ?
 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Sob Cze 16, 2007 16:29   

matomek napisał/a:
A mógłbym prosić o więcej info na temat tej opalarki ?


Opalarką podgrzewasz maty aby stały się bardziej plastyczne i lepiej układały na nierównościach (przetłoczeniach) blach. Tylko nie należy przesadzać z tym podgrzewaniem, żeby wszystko nie spłynęlo albo, co gorsza - nie stanęło w płomieniach :twisted: . Po kilku próbach będziesz wiedział ile grzać. Opalarkę (elektryczną) kupisz w każdym większym sklepie/markecie budowlanym - ceny zaczynają się od ok. 50zł. Z braku laku możesz spróbować z większą suszarką do włosów, ale może okazać się za mało efektywna.
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
matomek 



Dołączył: 20 Paź 2005
Posty: 11



Wysłany: Sob Cze 16, 2007 17:45   

Eh, teraz się wydaje, ze będą za duże koszty tego..
Ta opalarka potem na nic się nie przyda. Myślałem , że kupię maty, jakieś samoprzylepne, ciach ciach i po sprawie..

piter34: dostałeś ostrzeżenie za ignorowanie zasad kącika oraz ignorowanie upomnień moderatora
Ostatnio zmieniony przez piter34 Sob Cze 16, 2007 20:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
marekpodcz 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2002
Posty: 130
Skąd: WW



Wysłany: Sob Cze 16, 2007 20:37   

w sumie przy obecnych temperaturach i naslonecznieniiu wystarczy maty polozyc na 10 minut na sloncu i beda mieciutkie ze ho ho. odnosnie opalarki - ja swoja kupilem za 20zl i daje rade. przed podgrzaniem i naklejeniem pamietaj aby zdjac folie z mat bo pozniej bedzie lipa jak zacznie sie rozwarstwiac.
 
 
UncleAllEvil 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 200
Skąd: Bojanowo, Leszno



Wysłany: Nie Cze 17, 2007 18:06   

Można przecież kupić plastyczne maty APP, nie trzeba się bawić w podgrzewanie.
 
 
 
etimark 



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 178
Skąd: Lublin



Wysłany: Nie Cze 17, 2007 22:49   

Ja wyciszyłem swojego 416 w podobny sposób.
Przykleiłem maty samoprzylepne na blachy zewnętrzne drzwi z pominięciem belki,
I przedewszystkim ciszej w środku i akustyka z głośnika lepsza. A drugi temat to wyciszenie kanału przy lewarku zmiany biegów, tam jest kiepskie wyciszenie niezauwarzalne bo z drzwi jest głośniej.
W momencie uciszenia drzwi zauwarza się inne: z podłogi w okolicy lewarka z uszczelek szyb z pompy paliwa z silnika.
_________________
Tomasz 416 Lublin tel. 691508162
 
 
UncleAllEvil 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 200
Skąd: Bojanowo, Leszno



Wysłany: Nie Cze 17, 2007 23:14   

Ja bym spróbował tam gdzie można (gdzie nie ma styku z wodą i atmosferą zewnętrzną) stosować korek, jest dużo lżejszy i do pewnego stopnia plastyczny. Ogólnie do wytłumiania miejsc w których są głośniki najlepsza jest IMO watolina, rewelacyjnie tłumi studnie i wszelkie nieporządane dźwięki a dobrze użyta pozwala dodatkowo bardzo ładnie wyciągnąć niskie tony z głośnika. Niestety doświadczenia z watoliną mam tylko przy normalnych kolumnach głośnikowych, w aucie nigdy nie próbowałem tego stosować.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R600] Dodatkowe oświetlenie wnętrza.
filo Rover serii 600, Honda Accord 1 Pią Lut 20, 2009 00:09
NEOSSS
Brak nowych postów [R600] Którędy do wnętrza z komory silnika?
GoooFy_Tcz Rover serii 600, Honda Accord 8 Sob Paź 11, 2008 12:24
Skiba
Brak nowych postów [R620] Podswietlenie wnętrza
Perez Rover serii 600, Honda Accord 4 Sro Maj 20, 2009 02:17
NEOSSS
Brak nowych postów [R 600]Brak oświetlenia wnętrza kabiny
Bartnik86 Rover serii 600, Honda Accord 0 Pią Paź 17, 2014 18:11
Bartnik86
Brak nowych postów [R620] Lampka oświetlenia wnetrza
Deamian Rover serii 600, Honda Accord 1 Sob Sie 27, 2011 22:11
CichyEska



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink