Forum Klubu ROVERki.pl :: [Freelander] Dławienie się silnika
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Freelander] Dławienie się silnika
Autor Wiadomość
bartko100 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 135
Skąd: Łosice



Wysłany: Sob Cze 23, 2007 17:59   [Freelander] Dławienie się silnika
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 1999

Witam wszystkich forumowiczów, mój Rover to Landrover freelander 18i 16v 1999r, przebieg 130kkm, (silnik chyba seria k trudno mi to stwierdzić) mój problem jest następujący: ciepły i zimny silnik po gwałtownym dodaniu gazu przez sekundę "buczy"( robi takie buuuuu) i wchodzi w obroty, zmieniłem świece na nówki platynowe, kopólke i palec oglądalem i wyglądają na ok, przewody na oko ok, na komputerze nie pokazywał żadnych błędów, (troche cienki program mieli na stacji diag), co to może być? Samochód na benzynie, mam go miesiąc i od początku to występuje zjawisko. Sonda lambda chodzi ok( pracuje w zakresie chyba 0-1v) troche dziwny jeden parametr wyskoczył na komputerze :temp paliwa 200st. Silnik w bardzo dobrym stanie żwawy tylko ta dziura przy dodaniu gazu. Z góry dzięki za pomoc.Jak coś to można mnie zastać też wieczorami na gg.
Dodam jeszcze że jak zdjąłem kostke z przepustnicy to praktycznie nic sie nie zmieniło, czujnik temp (brązowy) zdejmowałem kostke też i też bez reakcji poza włączonymi wiatrakami
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Gru 18, 2010 14:57, w całości zmieniany 9 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Cze 23, 2007 17:59   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Sob Cze 23, 2007 19:08   

popraw temat stosuj się do zasad forum tam wyżej masz regulamin (ale to tylko nawiasem gdyż moderatorzy piją dziś wode ognistą na zlocie :) ). Parametr dobry gdyż napewno byłeś na kts , a rover nie ma diagnozy temp. paliwa także widzi zawyżoną wartość.
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
bartko100 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 135
Skąd: Łosice



Wysłany: Nie Cze 24, 2007 08:45   

I co koledzy nikt nie ma jakiegoś pomysłu?, sprawdze jutro jeszcze raz sonde bo mam podobne objawy jak po usterce sondy może ja nie pamiętam dokładnie do ilu dochodziła sonda volt , ale silnik jest żwawy. A o ile pamiętam to zawór przepustnicy pokazywał max 0,4v czy to ok?

[ Dodano: Nie Cze 24, 2007 10:16 pm ]
koledzy pomóżcie. Zmienie jutro przewody chyba i zobaczymy. tylko że te objawy nie wyglądają na przewody silnik nic nie prycha tylko ta dzióra. Jak troche przysłonię ręką wlot powietrza to tej dzióry nie ma, coś jak by za dużo powietrza, pali eż sporo

[ Dodano: Pon Cze 25, 2007 10:16 am ]
Help

[ Dodano: Pon Cze 25, 2007 11:20 pm ]
Dzisiaj wymieniłem przewody na bosh, kopułke, sonde sprawdziłem jest ok, i kur... nadal bez zmian
 
 
 
bartko100 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 135
Skąd: Łosice



Wysłany: Pon Cze 25, 2007 23:22   [LR Freelander 1.8i 16v serie k] dławienie się silnika

Witam wszystkich forumowiczów, mój Rover to Landrover freelander 18i 16v 1999r, przebieg 130kkm, (silnik chyba seria k trudno mi to stwierdzić) mój problem jest następujący: ciepły i zimny silnik po gwałtownym dodaniu gazu przez sekundę "buczy"( robi takie buuuuu) i wchodzi w obroty, zmieniłem świece na nówki platynowe, kopólke i palec oglądalem i wyglądają na ok, przewody na oko ok, na komputerze nie pokazywał żadnych błędów, (troche cienki program mieli na stacji diag), co to może być? Samochód na benzynie, mam go miesiąc i od początku to występuje zjawisko. Sonda lambda chodzi ok( pracuje w zakresie chyba 0-1v) troche dziwny jeden parametr wyskoczył na komputerze :temp paliwa 200st. Silnik w bardzo dobrym stanie żwawy tylko ta dziura przy dodaniu gazu. Z góry dzięki za pomoc.Jak coś to można mnie zastać też wieczorami na gg.
Dodam jeszcze że jak zdjąłem kostke z przepustnicy to praktycznie nic sie nie zmieniło, czujnik temp (brązowy) zdejmowałem kostke też i też bez reakcji poza włączonymi wiatrakami

piter34: retusz tematu. dopisuj zawsze model samochodu
Ostatnio zmieniony przez piter34 Wto Cze 26, 2007 10:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Cze 26, 2007 10:26   

1. Dlaczego założyłeś świece platynowe? :shock:
2. Ta awaria to tak nagle wystąpiła?
3. Objaw wskazuje na sondę lambda (ale wg Ciebie ona jest OK).
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
walkie 




Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Wto Cze 26, 2007 10:29   

piter34 napisał/a:
2. Ta awaria to tak nagle wystąpiła?


bartko100 napisał/a:
Samochód na benzynie, mam go miesiąc i od początku to występuje zjawisko.


wiec chyba nie nagle
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
Senn 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 663
Skąd: Warszawa - Falenica

Rover 800

Wysłany: Wto Cze 26, 2007 13:32   

Moze jestes przewrazliwiony? Freelander jest stosunkowo ciezki dla 120 konnego silnika i z niskich obrotow jest mu ciezko, chyba ze mowisz o dodawaniu gazu na luzie.
Na poczatek wymien filtr powietrza.
_________________
Above all, it's a Rover
Rover 820Si 96' & FSO 1500C 83' & MG ZS180 05' & Renault Espace IV 09'
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Cze 26, 2007 15:44   

Cytat:
wiec chyba nie nagle

czepialska :lol:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
bartko100 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 135
Skąd: Łosice



Wysłany: Sro Cze 27, 2007 07:23   

Swiece platynowe według katalogu takie idą, to na luzie się dzieje przy dodaniu gazu, sonad jest sprawdzona, wszystke filtry i swiece , przwody kopułka i palec,
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Cze 27, 2007 11:34   

bartko100 napisał/a:
Swiece platynowe według katalogu takie idą, to na luzie się dzieje przy dodaniu gazu, sonad jest sprawdzona, wszystke filtry i swiece , przwody kopułka i palec,

No to się dużo wyjaśniło.
Nie spodziewałem, że w LR Freelander 1.8 jest już bezkopułkowy i z platynowymi świecami.
Jeżeli to się dzieje na postoju i po krótkotrwałym wciśnięciu gazu do dechy, to ja bym się niczym nie martwił. Ja w serii K miałem to samo.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Senn 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 663
Skąd: Warszawa - Falenica

Rover 800

Wysłany: Sro Cze 27, 2007 12:07   

Moglbys w sumie nagrac jakis filmik. Wtedy moznaby ocenic czy nie przesadzasz przypadkiem ;)
_________________
Above all, it's a Rover
Rover 820Si 96' & FSO 1500C 83' & MG ZS180 05' & Renault Espace IV 09'
 
 
walkie 




Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Sro Cze 27, 2007 12:07   

piter34 napisał/a:
czepialska :lol:


hehe, no, zawsze ;) , wiesz jaka jestem :)
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
bartko100 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 135
Skąd: Łosice



Wysłany: Sro Cze 27, 2007 15:41   

kopułke ma nową , palec, świece , filtr, dzieje sie tak nawet przy 1000obr, jest takie lekkie zadławienie jak by zapłon troche spózniony, Te objawy na benzynie podczas jazdy są prawie nie zauważalne ale na sekwencji (stag300) jest szarpnięcie, dzisiaj mi jeden "elektromechanik " powiedział że komputer się zaadoptował od zapchanego filtra paliwa i teraz ma takie ustawienia, czy to możliwe? mówił żeby zresetować komp
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Cze 27, 2007 15:47   

bartko100 napisał/a:
Te objawy na benzynie podczas jazdy są prawie nie zauważalne ale na sekwencji (stag300)

...trzeba było tak od razu... :shock:

bartko100 napisał/a:
jest szarpnięcie, dzisiaj mi jeden "elektromechanik " powiedział że komputer się zaadoptował od zapchanego filtra paliwa i teraz ma takie ustawienia, czy to możliwe? m

Moim zdaniem nie jest to możliwe.

bartko100 napisał/a:
mówił żeby zresetować komp

Nie można tego wykonać domowymi sposobami.

Wg mnie powinieneś porządnie wyregulować gazownię.
Zanim to zrobisz wypadałoby wykasować nastawy autoadaptacji na komputerze i pojeździć trochę na benzynie (aby komp benzynowy dobrze sobie adaptację poustawiał).
Wtedy dopiero zebranie mapy gazowej na benzynie, a następnie mapy benzynowej na gazie. Potem tylko regulacja.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
bartko100 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 135
Skąd: Łosice



Wysłany: Sro Cze 27, 2007 15:53   

a jak to wykasować , jakim programem? przez odłączenie aku pewnie nic nie da?

[ Dodano: Sro Cze 27, 2007 4:08 pm ]
Zapomniałem dodać że jak go kupiłem to przy każdym otwarciu wlewu paliwa robiło się podciśnienie teraz już uporałem się z tym , czy to mogło być przyczyną rozstrojenia się komputera?
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Cze 27, 2007 16:10   

bartko100 napisał/a:
a jak to wykasować , jakim programem? przez odłączenie aku pewnie nic nie da?

Wg mojej wiedzy nastawy można wykasować tylko na ROVERkowym TestBooku (w ASO jakimś byłym).
Ewentualnie możesz zacząć jeździć tylko na benzynie. Przejedź jakieś 500km i autoadaptacja powinna wrócić do normy. ;-)

Radzę Ci pobrać ze strony producenta instrukcję programowania Twojej instalacji i przeczytanie jej.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
bartko100 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 135
Skąd: Łosice



Wysłany: Sro Cze 27, 2007 17:20   

A co z tym podciśnieniem w zboirniku? czy to mogło rozstroić komputer? od kiedy go kupiłem to występowało i niedawno usunąlem te podciśnienie
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Cze 27, 2007 17:23   

bartko100 napisał/a:
Zapomniałem dodać że jak go kupiłem to przy każdym otwarciu wlewu paliwa robiło się podciśnienie teraz już uporałem się z tym , czy to mogło być przyczyną rozstrojenia się komputera?

U mnie zawsze syczy podczas odkręcania korka i jest to zjawisko zupełnie normalne.
Na pewno nie wpływa na komputer wtrysku.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Sro Cze 27, 2007 17:30   

zrobią tam gdzie mają testbook i oprogramowanie do freelandera , komputer w free jest typu mems , wiec rozprogramowanie nie wchodzi w rachube, w ustawieniach możesz ustawić gorszej jakości paliwo , i komputer będzie elminował dławienie. niektóre usterki odczytasz tylko testbook także nie patrz na zwkły komp bo może oszukiwać.
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
bartko100 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 135
Skąd: Łosice



Wysłany: Sro Cze 27, 2007 17:35   

PHJOWI napisał/a:
zrobią tam gdzie mają testbook i oprogramowanie do freelandera , komputer w free jest typu mems , wiec rozprogramowanie nie wchodzi w rachube, w ustawieniach możesz ustawić gorszej jakości paliwo , i komputer będzie elminował dławienie. niektóre usterki odczytasz tylko testbook także nie patrz na zwkły komp bo może oszukiwać.

Dzięki, a może wiecie w mazowieckim gdzie można znależc testbooka, a może zalać 98pb?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] FAQ z nr częsci
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 2 Czw Lut 08, 2018 14:05
SyntaX
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Linki do stron z przydasiami do Freelandera
sknerko Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Czw Cze 02, 2016 10:32
sknerko
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Foto poradnik demontaż konsoli środkowej.
Proszę o przypięcie do FAQ
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Nie Wrz 09, 2012 08:21
SyntaX
Brak nowych postów [Freelander 2.0di] nagłe, krótkotrwałe dławienie się silnika
badger Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 4 Nie Sty 03, 2016 14:13
Winu
Brak nowych postów [Freelander] Dławienie nierówna praca silnika na benzynie
marcink3233 Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 3 Pon Lis 03, 2014 15:30
marcink3233



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink