Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Nie chce odpalić
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Nie chce odpalić
Autor Wiadomość
maanii 



Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 46
Skąd: Opole



Wysłany: Sob Sie 18, 2007 15:23   [R75] Nie chce odpalić
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2002

Witam, mam rovera 75 kombi z 2002r. jeździłem nim dzisiaj, pojechałem do sklepu i póżniej już nie chciał odpalić. Wyskoczyła kontrolka ABS z wykrzyknikiem. Może ktoś mi poradzi co mam zrobić??

Po 2-gie szukam jakis serwisów rovera we Wrocławiu. nie koniecznie musza to być autoryzowane. Znalazłem tylko dealera rovera na ul. wrocławskiej 33d. Jak ktoś zna jeszcze inne adresy i nr telefonu proszę o pomoc
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Lis 21, 2010 13:13, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Sie 18, 2007 15:23   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sob Sie 18, 2007 15:57   

maanii, ja rozumiem, że Ty jesteś tutaj nowy, ale nie rozumiem dlaczego nie zadałeś sobie trudu i nie przeczytałeś zasad kącika... Nie raczyłeś także skorzystać z forumowej "szukajki" w sprawie mechanika we Wrocławiu...

Poczytaj sobie zasady kącika i zmień tytuł wątku! Przyjrzyj się innym wątkom.

Mechanik we Wrocławiu ma na imię Gawin. Wpisz to do szukajki, to znajdziesz nawet numer telefonu.

Co do problemu z odpalaniem, to odpowiedz, czy auto nadal stoi pod tym sklepem i świeci się kontrolka ABS?
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sob Sie 18, 2007 18:09   

No i przede wszystkim jaki masz silnik w tym R75 ;) Chyba od tego trzeba by było zacząć posta a właściwie zgodnie z zasadami wpisać to w temat.
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
maanii 



Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 46
Skąd: Opole



Wysłany: Sob Sie 18, 2007 19:36   

Przepraszam ze nie przeczytałem ale jeszcze to zrobie.

Auto stoi teraz u mnie pod domem bo je przyholowałem, silnik auta to 2.0 CDT

[ Dodano: Sob Sie 18, 2007 7:40 pm ]
a nr telefonu znalazłem do serwisu hundaia. Ten będzie dobry czy ten człowiek posiada jakiś nr komórkowuy?>?
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sob Sie 18, 2007 19:45   

W swoim pierwszym poście masz przycisk "edytuj". Jak go klikniesz, to będziesz mógł wszystko poprawić ;)
Co do odpalania, to posprawdzałbym bezpieczniki i ogólnie przewody pod maską, czy czasem coś sie nie wypięło, lub urwało. Pamiętam też, że były problemy z czujnikiem połoenia wałka rozrządu, co powodowało trudności z odpalaniem, ale auto jednak dpalało i jechało. SZczegóły znajdziesz TUTAJ

[ Dodano: Sob Sie 18, 2007 7:46 pm ]
To dobry numer. Komórkę ma, ale raczej nie odbiera w weekendy ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Sob Sie 18, 2007 21:38   

Albo może też to być zawór ciśnienia paliwa.
 
 
 
maanii 



Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 46
Skąd: Opole



Wysłany: Czw Sie 23, 2007 19:02   

To bylo nic innego jak pompa paliliwowa, poruszalem pompą zaczela chodzić i rover zapalil. Na dzień dzisiejszy wymieniona zostala.

Dziekuje bardzo za pomoc, kontaktowalem się z czlowiekiem "Gawinem" , jechal roverem, zauważyl że tak jakby turbina odpowiednio nie dzialala. Kazal sprawdzić mi czujnik przeplywomieżu powietrza. Odlączylem czujnik przejechalem się autem i nie odczuwam żadnej różnicy w jeździe. Auto jedzie tak samo.
Mam zamiar kupić czujnik przeplywomierzu powietrza. Powiedzcie mi czy warto kupować czujnik za 200zl ze sklepu, jakiś zamiennik, czy też wydać więcej pieniążków i zakupić oryginalny?? Zauwazylem tez że filtr powietrza tez nie jest bardzo czysty.

Jeszcze raz chcialem wspomnieć o "Gawinie" .Bardzo mily czlowiek. Polecam go na przyszlość:) poprostu zna sie na tym:)
 
 
henryk 



Pomógł: 74 razy
Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 625
Skąd: Opole



Wysłany: Czw Sie 23, 2007 20:33   

Jeżeli czujnik przepływu powietrza to po angielsku MAF sensor to na angielskich forach R zdecydowanie polecają oryginalny lub jakąś ich (brytyjską) specyficzną kombinację gwarantującą dobre działanie. Oryginalny czujnik chyba Bosch jest drogi ale ma funkcję, której zamienniki nie realizują, a szczególnie odradzają zamienniki z firmy Xpart produkcji chińskiej, działające gorzej niż demontowane z samochodów stare boschki. Z ich komentarzy ten sensor jest dosyć ważny dla dobrego zachowania się silnika.
Wg mojego mechanika filtr powietrza w tym silniku jest ważny i polecał Manna, a ja się go oczywiście posłuchałem.
Zwróć uwagę, że obydwie rzeczy dotyczą dopływu powietrza do silnika.
_________________
Pozdrawiam, Henryk
 
 
maanii 



Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 46
Skąd: Opole



Wysłany: Sro Sie 29, 2007 12:25   

właśnie cały czas się zastanawiam nad zakupem oryginalnego przpływomierza (jest taki na allegro za 550zł),a zamiennika za 199zł firmy MTM. Prosze o jakieś porady... i czy można w jakiś sposób sprawdzić czujnik czy jest sprawny??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: [R75] Instrukcja obsługi po polsku - jak ktoś chce zapraszam
Kris Rover serii 75, MG ZT 0 Pią Wrz 14, 2007 09:09
Kris
Brak nowych postów [R75] Nie chce odpalić
mustang Rover serii 75, MG ZT 9 Pon Sie 24, 2009 21:20
Rowan
Brak nowych postów [R75] Nie chce odpalić - CDT
longer86 Rover serii 75, MG ZT 37 Wto Lis 27, 2012 10:20
jaccuss
Brak nowych postów [R75] Nie chce odpalić
lukasz676 Rover serii 75, MG ZT 12 Pon Mar 04, 2019 23:21
maciejk1980
Brak nowych postów [R75] Nie chce odpalić
lukasz676 Rover serii 75, MG ZT 7 Pon Gru 14, 2009 21:21
apples



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink