Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] ABS nie działa
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] ABS nie działa

mimo że kontrolka nie świeci
Autor Wiadomość
zygota 



Dołączył: 04 Paź 2007
Posty: 10
Skąd: Koszalin



Wysłany: Sob Paź 13, 2007 18:54   [R620] ABS nie działa
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

[Rover 620i]
Mam pytanie odnośnie właśnie ABS,kontrolka po odpaleniu silnika gaśnie i nie zapala sie podczas jazdy,natomiast miałem przypadek że koła mi zablokowało z piskiem opon na asfalcie czyli ABS raczej nie działa.
Co może być przyczyną?

sTERYD: wydzieliłem temat, myśle że warto ;)
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Sty 11, 2011 14:46, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Paź 13, 2007 18:54   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10886
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sob Paź 13, 2007 19:43   

czy podczas tego hamowania czułeś podskakiwanie pedału czy nic jakby absu w ogóle nie było?
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
ADAM1 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 487
Skąd: Poeldijk



Wysłany: Sob Paź 13, 2007 20:04   

................ a czy kontrolka od ABS-u gasnie z inna na desce, czy sama niezaleznie?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
zygota 



Dołączył: 04 Paź 2007
Posty: 10
Skąd: Koszalin



Wysłany: Nie Paź 14, 2007 07:58   

Przepraszam ale dopiero dzisiaj jestem obecny.
Oto odpowiedź na wasze pytania:
Co do podskakiwania pedału to raczej nie kojarzę ale będę musiał sprawdzić,natomiast kontrolka ABS gaśnie niezależnie od innych.
Jeszcze jedno,hamowanie było ostre gdyż wepchał mi sie samochód z przodu i gwałtownie wciśnięty pedał do oporu,ABS nie zadziało,blokada kół całkowita.ABS na pewno jest zainstalowany.
Myślę że trzeba pojechać na jakąś polną drogę i tam spróbować ostre hamowanie.
W którym miejscu znajduje sie komputer w moim Roverku?
 
 
ADAM1 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 487
Skąd: Poeldijk



Wysłany: Nie Paź 14, 2007 14:58   

zygota napisał/a:
W którym miejscu znajduje sie komputer w moim Roverku?


Pod nogami pasazera, pod wykladzina
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Paź 14, 2007 16:06   

zygota napisał/a:
... Co do podskakiwania pedału to raczej nie kojarzę ale będę musiał sprawdzić,natomiast kontrolka ABS gaśnie niezależnie od innych.
Jeszcze jedno,hamowanie było ostre gdyż wepchał mi sie samochód z przodu i gwałtownie wciśnięty pedał do oporu,ABS nie zadziało,blokada kół całkowita.ABS na pewno jest zainstalowany...
jeśli koła Ci zablokowały (na niezależnie jakiej nawierzchni) to sprawdzanie działania ABS-u na innej drodze chyba nie będzie miało sensu... raz nie zadziałał, a to oznacza niesprawność ... obawiam się, że bez wizyty w jakimś warsztacie i sprawdzenia ABS na komputerze się nie obędziesz
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
zygota 



Dołączył: 04 Paź 2007
Posty: 10
Skąd: Koszalin



Wysłany: Nie Paź 14, 2007 16:24   

Witam.
Sprawdziłem na twardej ubitej piaszczystej nawierzchni,efekt był taki że przy ostrym hamowaniu koła na chwilkę dosłownie jakby zablokowały i przestały,ten efekt powtórzył się jeszcze dwa razy aż do momentu zatrzymania,które nastąpiło bardzo szybko,poczekam do pierwszego śniegu a ponadto sprawdzę zębatki i czujniki.Na asfalcie nie próbuję szkoda opon i kolejnego kosztu wyważania kół.
Dzięki za informacje o umiejscowieniu komputera,akurat ściągnąłem eBooks Hondy Accord po Polsku w którym właśnie też jest pokazane miejsce zainstalowania komputera.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Paź 14, 2007 16:27   

zygota napisał/a:
Witam.
Sprawdziłem na twardej ubitej piaszczystej nawierzchni,efekt był taki że przy ostrym hamowaniu koła na chwilkę dosłownie jakby zablokowały i przestały,ten efekt powtórzył się jeszcze dwa razy aż do momentu zatrzymania,które nastąpiło bardzo szybko...
no to ja już nic nie rozumiem :shock:
z Twojego opisu wynika, że ABS u Ciebie działa, bo jego praca właśnie polega na zablokowaniu i odblokowaniu koła w jakimś króciutkim przedziale czasu ;)
w takim razie pytanie ...czy podczas ostatniej próby gdy koło blokowało i odpuszczało czułeś takie charakterystyczne tupanie w pedał hamulca ?
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
zygota 



Dołączył: 04 Paź 2007
Posty: 10
Skąd: Koszalin



Wysłany: Nie Paź 14, 2007 16:34   

Hmm,kurcze nie zwróciłem uwagi na tupanie pedała,zapomniałem :oops: skocze i sprawdzę będę za jakieś pół godziny.
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Paź 14, 2007 16:37   

to jeszcze taka podpowiedź: rozpędź się dość porządnie (ale z głową oczywiśćie :wink: ) i wciśnij pedał hamulca do samego końca i trzymaj go wciśniętym, aż auto się nie zatrzyma .... jeśli ABS działa to będzie Ci podczas "poślizgu" tupał w nogę, a i jednocześnie nie powinieneś stracić kontroli nad kierownicą ...
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
ADAM1 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 487
Skąd: Poeldijk



Wysłany: Nie Paź 14, 2007 16:42   

Jeszcze jedno wazne pytanie, a mianowicie : czy opony na przedniej i tylnej osi maja te same rozmiary?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
zygota 



Dołączył: 04 Paź 2007
Posty: 10
Skąd: Koszalin



Wysłany: Nie Paź 14, 2007 17:12   

Jestem ponownie.
Opony mam jednakowe,prawie nówki,wyważone.
Po ponownej próbie na utwardzonej nawierzchni polnej,przy ostrym hamowaniu koła zachowują się jak w opisie powyżej a pedał hamulca "tupie" tzn tak jakby serią stukał,wypróbowałem również na asfalcie i efekt ten sam.Hamowanie przy puszczonej kierownicy,szedł jak po sznurku.
Zaczynam się zastanawiać czy przypadkiem nie był to jeden z tych niewyjaśnionych przypadków ja na to mówię "złośliwość przedmiotów martwych" :???: ja bardzo rzadko ostro hamuję i to tylko w przypadkach wymuszonych,jest to co prawda to mój szósty samochód ale pierwszy z ABS,dlatego zadałem powyższe pytanie i jak sie okazało niepotrzebnie,zająłem tylko wasz czas za co przepraszam i dziękuję.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Nie Paź 14, 2007 17:16   

W skrócie - ABS działa Ci poprawnie. :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
ADAM1 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 487
Skąd: Poeldijk



Wysłany: Nie Paź 14, 2007 17:40   

maciej napisał/a:
W skrócie - ABS działa Ci poprawnie.


Popieram wypowiedz kolegi

zygota napisał/a:
jest to co prawda to mój szósty samochód ale pierwszy z ABS,dlatego zadałem powyższe pytanie i jak sie okazało niepotrzebnie,zająłem tylko wasz czas za co przepraszam i dziękuję


Jak bys tego pytania nie zadal, to bys zyl w nieswiadomosci, a po to jest te forum, zeby sie czegos dowiedziec :wink: .
Na poczatek proponuje lekture http://www.roverki.pl/mod...gories=Technika . Z tego mozna sie naprawde duzo dowiedziec, polecam takze poczytac artykuly na stronie klubowej :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Paź 14, 2007 19:23   

zygota napisał/a:
...Po ponownej próbie na utwardzonej nawierzchni polnej,przy ostrym hamowaniu koła zachowują się jak w opisie powyżej a pedał hamulca "tupie" tzn tak jakby serią stukał,wypróbowałem również na asfalcie i efekt ten sam.Hamowanie przy puszczonej kierownicy,szedł jak po sznurku.
czyli na pewno masz ABS i na pewno ABS jest sprawny :mrgreen:
zygota napisał/a:
Zaczynam się zastanawiać czy przypadkiem nie był to jeden z tych niewyjaśnionych przypadków ja na to mówię "złośliwość przedmiotów martwych" :???: ja bardzo rzadko ostro hamuję i to tylko w przypadkach wymuszonych,jest to co prawda to mój szósty samochód ale pierwszy z ABS
i może z tego wynikało właśnie Twoje pytanie, a i jednocześnie pierwszy "problem" ... ABS funkcjonuje tylko na wciąż wciśniętym pedale hamulca, a najprawdopodobniej Twoja poprzednia sytuacja na drodze wywołała wyuczony wcześniej odruch - hamulec i odpuszczenie, stąd pewnie w pierwszej fazie hamowania wystąpiło zblokowanie (zapewne przez krótki moment) kół
zygota napisał/a:
dlatego zadałem powyższe pytanie i jak sie okazało niepotrzebnie,zająłem tylko wasz czas za co przepraszam i dziękuję.
nie przepraszaj, bo do tego własnie służy forum ;)
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Wentylator nie działa
Drool Rover serii 600, Honda Accord 4 Czw Kwi 08, 2010 15:16
Drool
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R620 Si] szyberdach nie działa
rav020 Rover serii 600, Honda Accord 0 Sro Mar 06, 2013 20:59
rav020
Brak nowych postów [R620] Szyberdach nie działa
ziuta115 Rover serii 600, Honda Accord 3 Pią Maj 23, 2008 08:31
NEOSSS
Brak nowych postów [R620] Nawiew nie działa
Adley Rover serii 600, Honda Accord 18 Pią Sie 31, 2007 23:29
Adley
Brak nowych postów [R620] Nie działa centralny
po odpięciu akumulatora i ponownym zapięciu
czyzo Rover serii 600, Honda Accord 14 Wto Lip 15, 2008 08:54
czyzo



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink