Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Webasto
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Webasto

Słychac tylko przelewanie paliwa, niby załącza a nie odpala
Autor Wiadomość
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Czw Lut 14, 2013 18:08   

pablo napisał/a:
webasto pracowało jeszcze ok 2 min. Czy to prawidłowy objaw

Tak,studzi się,bo przecież było gorące.
pablo napisał/a:
Czy webasto może samo się właczyć w czasie postoju auta przy niskiej temp. ?

Nie ma takiej możliwości- w wersji dogrzewacza tylko uruchomiony silnik pozwala na pracę pieca.
Cieszę się strasznie że masz zrobione :)
Moje webasto niestety pracowało krótko-prawdopodobnie trzeba naprawić palnik,bo sterownik jest OK,ale było kilka lat nieużywane,a jak się czegoś nie używa...
Póki co miałem ostatnio inne problemy z rozrusznikiem i ABSem,ale za kilka dni planuję znowu uruchomić piecyk, bo przekonałem się ile daje radości.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lut 14, 2013 18:08   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sobierw 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Mar 2003
Posty: 193
Skąd: Konin



Wysłany: Czw Lut 14, 2013 20:56   

Po wyłączeniu silnika webasto pracuje jeszcze przez chwilę - nie liczyłem ile ale trochę - też byłem zaniepokojony szczególnie że w ostatnim tygodniu miałem kłopoty z akumulatorem (obawiałem się że to webasto lub coś - go rozładowało do cna - było to coś)

Moje webasto dymi jak parowozik (dużo i siwo oraz śmierdząco) ale:
a) silnik nagrzewa się w 10 - 15 min.
b) w środku jest cieplutko również bardzo szybko.

Mariusz418 osobiście mi powiedział że tak ma być i czym częściej będzie się używało auta w mrozy i webasto się będzie włączało to efekt będzie zanikał.

Przerabiałem już latanie dookoła auta z gaśnicą po kupnie R75 i pierwszym przymrozku stałem pod Pruszkowem z gaśnicą w ręku i zastanawiałem się czy otworzyć maskę czy też nie - była 5 rano więc nie miałem się kogo zapytać - skończyło się na wyszarpanej kostce i śmiechu na spocie :mrgreen: :neutral: :neutral: :|

teraz już mniej panikuję jeśli chodzi o Roverki - Tomi i Gonia wiedzą to najlepiej
_________________
R75 Tourer PN53721
R75 Salon PN68140
 
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Czw Lut 14, 2013 21:21   

Muszę stwierdzić,że po pierwszym uruchomieniu webasta trochę siwego dymu poszło,ale spodziewałem się większego dymu. Do tej pory miewałem do czynienia z takimi urządzeniami,ale raczej w ciężarówkach i autobusach,a tu kupiłem auto z popsutym piecem,o czym nie miałem pojęcia bo było lato, a potem 4 lata jeździłem do naprawy.
Jeśli piszecie o kłębach dymu,to coś jest nie tak,bo moje grzało bezdymnie i tylko czasem walnęło w wydech jak stara syrenka i możliwe że to był objaw kończącej się siateczki.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
sobierw 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Mar 2003
Posty: 193
Skąd: Konin



Wysłany: Czw Lut 14, 2013 21:49   

u mnie to nie z wydechu tylko przez chwilę (nie wiem 5 - 10 min) z pod maski i lewego koła od takie kłęby dymu z silnika - dlatego tak się bardzo przestraszyłem.

Myślałem że to przewód z paliwem pękł i na silnik ropa się leje i może się zapalić (a może już się pali)

teraz już wiem że mam bardzo brudny piecyk i od czasu wypalenia się śmieci (oleju i smaru) tak będzie
a ponieważ w tygodniu nie jeżdżę a auto stoi w ciepłym garażu to nie ma się gdzie ów syf wypalić.
_________________
R75 Tourer PN53721
R75 Salon PN68140
 
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Czw Lut 14, 2013 21:57   

ja też miłem niesprawny piec przez conajmniej 4 lata i pierwsze odpalenie tylko nieznacznie przydymił - za każdym razem przy odpaleniu troszke zakopci ale to taki dymek chyba rzadszy od papierosowego z tym że biały :)
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Czw Lut 14, 2013 22:33   

Ja przed założeniem regenerowanego sterownika wyczyściłem piecyk w środku,co prawda nie był zbytnio brudny,ale sadzy trochę trzeba było wyskrobać i dlatego prawdopodobnie nie kopciło. Już wtedy miałem zastrzeżenia do tej siateczki,ale z braku nowej włożyłem tą starą- no i piecyk (bidulek) grzał krótko.
Teraz wszystkim będę polecał wstępne oczyszczenie komory spalania żeby uniknąć zasłony dymnej na parkingu.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Czw Lut 14, 2013 22:47   

Dziadek napisał/a:
Ja przed założeniem regenerowanego sterownika wyczyściłem piecyk w środku

też tak zrobiłem :) tylko że palnik był dość czysty, jedynie wokół świecy troche węgla ;) aha... ja tą siateczke uszkodziłem przy świecy jak czyściłem ale odpala raz za razem ok a montowałem taki piec wujkowi i siateczka wygląda ładnie ale zdaży sie czasem że nie rozpali,bede musiał mu podmienić palnik bo mam jeden piec zapasowy,wtedy sie okaże czy to jego wina, a Ty Dziadek jakie masz obiawy że piecyk nie pali??
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Czw Lut 14, 2013 23:57   

U mnie pewnego razu zaczął kaszleć i troszkę dymu poszło,ale odpalił, po czym przejechałem jakiś kilometr i stanąłem pod sklepem,więc płyn nie zdążył się nagrzać. Znowu ruszyłem po chwili i wtedy poczułem zapach ropy. Jak otworzyłem maskę to z rury kapały krople brudnego paliwa i lekki szarawy dym, jednak grzało bo tłumik był gorący. Ujechałem jeszcze jakieś 5 km i temperatura doszła do prawidłowego poziomu,ale waliło ropą tak że musiałem otworzyć okno. Po 15to minutowym postoju już nie odpalił,chociaż próbował- strzelało i dymiło, więc wyjąłem bezpiecznik. Na drugi dzień podjechałem do serwisu i diagnostyka wykazała uszkodzenie palnika,ale sterownik działał prawidłowo.
I tu opiszę ci jak fachowiec próbował mi ratować palnik bez sekcji zwłok: podał sprężone powietrze ciągłym strumieniem do rury ssącej (ten gumowy tłumik z gąbką) i z tłumika zaczęły kapać czarne krople paliwa z sadzą,ale świeca zaczęła odpalać,aż w końcu zagadało i przestało dymić (czyli podanie powietrza zapobiegło zalaniu świecy). Pracowało tak ok. 3-4 minuty,ale po ponownym uruchomieniu silnika już nie odpaliło.
W domu zamiast kompresora użyłem przemysłowego odkurzacza i też odpaliło,ale bez powietrza była kiszka.
Przecież nie będę jeździł z odkurzaczem :grin: ,więc wyjąłem bezpiecznik (na razie).
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Pią Lut 15, 2013 01:08   

a nie podejrzewali też wentylatora?? jakby słabo dawał to mogłyby być podobne obiawy,no ale chyba chłopaki wiedzą jak dobrze wentylator sprawdzić kompem i manualnie więc chyba jest ok
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Pią Lut 15, 2013 07:35   

Według testu pompka i wentylator działają poprawnie. Według mnie chyba tak,bo paliwo podaje i w śniegu pod autem podmuch powietrza robił dziurę. Wszystko będę wiedział za kilka dni,bo jakoś mi się ostatnio nie chce wszystkiego znowu rozpinać i wyciągać. Garaż mam ciasny,a pod chmurą trochę zimno,no i ostatnio urobiłem się trochę przy rozruszniku.
Moim zdaniem może się komuś przydać informacja o dodatkowym powietrzu przy rozruchu. Z tego co mówił fachowiec, to nie zaszkodzi to wentylatorowi,a pomoże chociaż częściowo oczyścić komorę spalania.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
pablo 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 344
Skąd: Mazury



Wysłany: Pią Lut 15, 2013 08:02   

sash997 napisał/a:
ja też miłem niesprawny piec przez conajmniej 4 lata i pierwsze odpalenie tylko nieznacznie przydymił - za każdym razem przy odpaleniu troszke zakopci ale to taki dymek chyba rzadszy od papierosowego z tym że biały :)


Mój piecyk po naprawie też dymił takim właśnie " papierosowym" dymem o zapachu palonej gumy, ale tylko wokół webasto. Jak by coś kapało na gorące rury i parowało. Jednak nic nie kapie, chyba, że resztki płynu z chłodnicy, które oblały troszkę dookoła podczas montażu piecyka. Z rury tłumika leciało tylko gorące powietrze , zero dymu. Wiem przynajmniej że nie tylko mój piecyk dymi i że tak musi być. :lol:
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Pią Lut 15, 2013 15:26   

pablo napisał/a:
Jak by coś kapało na gorące rury i parowało.

to też miałem ale to jak właśnie wydech sie rozgrzewa pierwszy raz od jakiegoś czasu a on jest brudny np w oleju jak troszke puszcza łączenie intercoolera z wężem i ten syf sie na wydechu przepala
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
sobierw 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Mar 2003
Posty: 193
Skąd: Konin



Wysłany: Sob Lut 16, 2013 15:33   

:) Dokładnie jak piszesz Sash997 mój siwy dym pochodzi od syfu który się zebrał przez lata nie używania Webasto i z oleju który od sobie wylatuje z Intercoolera.

a) webasto doprowadzę do porządku na wiosnę.
b) intercooler również już od 2 miesięcy nowe oringi są w podłokietniku :|

Ogólnie priorytet ma R45 mojej Kasi i problem z biegami, a websto mi nie przeszkadza - od po śmierdzi, po dymi ale działa - auto rozgrzewa się w 10 - 15 min,

Zazwyczaj stoi w garażu więc nie wymaga długiego kopcenia :) :) :)

Nie wiem czy bawić się samemu czy lepiej / bezpiecznie podjechać do gości od webasto :-|
_________________
R75 Tourer PN53721
R75 Salon PN68140
 
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Nie Lut 17, 2013 01:26   

z webasto nie czekaj jeśli coś nie śmiga jak trzeba bo sterownik jest bardzo delikatny i od jakichś nieprawidłowości szybko kopnie w kalendarz :twisted:
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
MiReK 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 981
Skąd: Bytom

Rover 75

Wysłany: Pią Gru 06, 2013 11:31   

Dziadek napisał/a:
Dąbrowa Górnicza, ul. Katowicka 11 ( na terenie "Mikrohuty Baildon"")
tel. 664 321 770 ,ale ciężko się dodzwonić- chłopaki pracują zamiast gadać :razz:

Byłem dzisiaj na diagnozie i okazało się że sterownik wyzionął ducha.
Koszt naprawy 350 zł, czas oczekiwania 10-14 dni.No to czekamy...
_________________
"jedyna"po reinkarnacji ;-)
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Pią Gru 06, 2013 12:36   

Ja swój sterownik naprawiłem za 250pln (to już kwota z wysyłką), troszę się cykałem ale wrócił naprawiony i działa, co ważniejsze udało mi się telefonicznie dogadać na naprawę ekspresową (2 albo 3 dni). Podaję adres naprawiacza, obiecałem że Go polecać będę:

Krzysztof Gos ul .Słowackiego 224 26-600 Radom.

Można także naprawę "wykupić" na allegro ale wtedy koszta rosną o prowizje dla pośredników.
 
 
 
LukaszJ1984 



Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 10
Skąd: Helenów



Wysłany: Nie Gru 28, 2014 18:55   [R75]Webasto

witam mam rover 75 2.0 diesel i po -10 stopni po uruchomieniu silnika nic nie słychać żeby się webasto załączyło . Można to jakoś w prosty sposób sprawdzić co może być uszkodzone >?>>

[ Dodano: Nie Gru 28, 2014 18:55 ]
witam mam rover 75 2.0 diesel i po -10 stopni po uruchomieniu silnika nic nie słychać żeby się webasto załączyło . Można to jakoś w prosty sposób sprawdzić co może być uszkodzone?
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Nie Gru 28, 2014 20:47   

na piecu masz kostke 6pinową a w niej przewód szaro-zielony i na niego podajesz +12V,silnik nie musi być odpalony do testu,prąd podajesz na cały czas testu,wcześniej sprawdź czy w drugiej kostce 2pinowej jest zasilanie,jeśli piec odpali i bedzie pracował ponad 5min to jest ok i masz coś ze sterowaniem (przewód,termowłącznik) jeśli nieda znaku życia lub sie tylko przewietrzy ok 2min to któryś z elementów pieca najprawdopodobniej jest uwalony
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Gru 28, 2014 21:36   

sash997 napisał/a:
na piecu masz kostke 6pinową a w niej przewód szaro-zielony i na niego podajesz +12V


+12 albo masę w przypadku drugiej wersji pieca? (dla rozwiania wątpliwości to jest pytanie :) ).
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Nie Gru 28, 2014 22:12   

tylko i wyłącznie +12V w obu wersjach pieca na tym przewodzie podaje sie +12V
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Webasto do kv6 2.5 v6
Brat Rover serii 75, MG ZT 15 Nie Gru 10, 2017 16:42
PiotrVN
Brak nowych postów [R75] WEBASTO
Jakie są różnice?
Kubowy Rover serii 75, MG ZT 7 Sro Maj 07, 2008 11:01
sTERYD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] CDT 2.0 WEBASTO
lepti Rover serii 75, MG ZT 5 Sob Gru 29, 2012 18:38
apples
Brak nowych postów [R75] Webasto
działanie
zdzisiekgiby Rover serii 75, MG ZT 9 Sro Kwi 23, 2008 11:05
Maniek_gg
Brak nowych postów [R75] Webasto
Spyder Rover serii 75, MG ZT 34 Sro Sty 16, 2008 22:33
Spyder



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink