Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Przerywanie na wolnych obrotach.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] Przerywanie na wolnych obrotach.
Autor Wiadomość
Golab33 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 127
Skąd: Zbójno



Wysłany: Sro Kwi 02, 2008 21:41   [R620] Przerywanie na wolnych obrotach.
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1996

Witam! po długich próbach i wydawaniu pieniędzy nie udało mi się do końca naprawic problemu, który męczy mnie od roku. Mój rover przerywa na wolnych obrotach, a do tego ma ciężko odpalic po dluższym postoju. W samochodzie było robione:
-ustawiony został kąt wtrysku
-Wymienione zostały wszystkie węże od zbiornika do pompy, wraz z gruszką(mechanik podejżewał dostawanie się do układu powietrza)
-Zostały też czyszczone wtryskiwacze i sprawdzane.
Na koniec mój dobry mechanik powiedział, że braknie mu pomysłów, czekam na wasze zdanie, może wiecie coś, czego ja nie wiem :mrgreen: . Z góry dzięki za odpowiedzi!
POZDRAWIAM :grin:
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Sty 22, 2011 16:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Kwi 02, 2008 21:41   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Sro Kwi 02, 2008 23:29   

Oczyść wtyczki przy pompie oraz przejrzyj całą instalację wokół silnika. Odepnij przepływkę i sprawdź jak jest bez niej oraz zajrzyj do korka wlewu paliwa czy działa Ci zaworek który wpuszcza powietrze do zbiornika, bez jego poprawnego działania również będzie cieżko palić i dławić na małych obrotach... Jeżeli to nie pomoże to wina leży prawdopodbnie w uszkodzonym czujniku hamulca...
 
 
 
Golab33 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 127
Skąd: Zbójno



Wysłany: Czw Kwi 03, 2008 07:24   

No instalacje mam sprawdzoną i oczyszczoną, zapomniałem dopisa, ze oczywiscie wszystkie filtry i świece zostały wymienione. Jak sprawdzic ten zaworek przy wlewie paliwa? Przepływka też sprawdzona i działa Ok. A co to jest za czujnik hamulca? i gdzie go można znaleźc. :grin:
 
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Czw Kwi 03, 2008 08:19   

Czujnik hamulca jest tuż przy pedale, jeżeli będzie uszkodzony to objawem są szarpania samochodem oraz spadek mocy... Zaworek najprościej sprawdzić przsykładając do ust i "zassać" oraz "dmuchnąć" :mrgreen:
 
 
 
Skiba 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Czw Kwi 03, 2008 12:08   

Czujnik hamowania odpada, bo nie odpowiada on za obroty na biegu jałowym. Uszkodzony czujnik hamowania (zakładając, że jest 4-pinowy) wychodzi dopiero podczas jazdy. Czujnik hamowania nie ma też wpływu na ciężkie palenie autka.

Sprawdzałeś błędy kompa ? Może warto podpiąć kompa (np KTS) odpalić autko i sprawdzić jak to wszystko wygląda. Na ile stopni ustawiłeś kąt wtrysku ? Rozumiem, że przekaźnik świec sprawdzony i świece grzeją ? Sprawdź grubą wiązkę kabli przy pompie/silniku, szukaj otarć, przetarć izolacji itp.
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
Golab33 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 127
Skąd: Zbójno



Wysłany: Czw Kwi 03, 2008 13:01   

No ze świecami wszystko Ok, I kable też mam posprawdzane, zastanawiam sie czy wina nie leży w pompie. Tylko,że podczas jazdy nawet raz mi nie przerwał :/ kurcze juz brak mi pomysłów..

[ Dodano: Czw Kwi 03, 2008 18:18 ]
Witam ponownie, styki posprawdzałem jeszcze raz, i jest wszystko Ok, Odpiąłem przepływke i nie wiem czy tak powinno by, ale bez niej nie ma żadnej róznicy, moc taka sama i przerywa też. Nie wiem czy tak powinno byc, ale równiez nie pali sie kontrolka od silnika, droadzcie mi Koledzy, bo jesli to przepływka to może już bym miał po kłopotach :grin:

[ Dodano: Pią Kwi 04, 2008 21:03 ]
Pomoze mi ktos? samochód dalej odpala, jakby chciał a nie mogł :evil:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] gaśnie na wolnych obrotach
sido1986 Rover serii 600, Honda Accord 4 Czw Sty 05, 2012 18:50
sido1986
Brak nowych postów [R620] Gaśnie na wolnych obrotach
Gość Rover serii 600, Honda Accord 6 Sro Kwi 11, 2007 15:41
prezes79_pl
Brak nowych postów [R620 Si] Gaśnie na wolnych obrotach, podczas jazdy szarpie
mianko Rover serii 600, Honda Accord 9 Pią Lip 05, 2013 20:46
michallo
Brak nowych postów [R6007] Szarpanie na wolnych obrotach
WhoLeeGuns Rover serii 600, Honda Accord 13 Sro Sie 06, 2008 09:15
dobryziom
Brak nowych postów [R600] Kopci na wolnych obrotach
nie-dzwiedz Rover serii 600, Honda Accord 13 Nie Maj 25, 2008 16:40
nie-dzwiedz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink