Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Wyciek oleju i podświetlenie deski
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] Wyciek oleju i podświetlenie deski
Autor Wiadomość
soboc 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 116
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Wto Mar 18, 2008 19:59   [R620] Wyciek oleju i podświetlenie deski
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1997

Witam

No wiec po dlugim szukaniu, samochodu wrescie kupilem R620 no i juz mam pierwsze problemy do rozwiazania, bede wdzieczny za pomoc:
1. Po podrozy z Krakowa do Gdańska zrobił mi się wyciek z lewej strony silnika, wygląda jak by sikało spod aparatu zapłonowego. Miał ktoś może podobny problem ? . Przeglądałem rysunki w rover epc i wygląda że może to być oring nr czesci LUF100470 (o ile na dobry oring spojrzałem).
2. Podświetlenie mam dziadowskie, czesc wskazników nie ma podswietlenia w tym zegarek co jest bardzo drzazniace w nocy. Czy przyciski idzie jakos rozebrac i naprawic (nie swieca mi przyciski od obiegów i klimatyzacji, oraz te po lewej stronie kierowcy) i czy zegarek w tym samochodzie mial podswietlenie ??
3. Jak wymienic zarowke od pozycji ? :) jedna mam przepalona i nie mam pojecia jak ja wyjac po odkreceniu tego kapsela (strasznie malo tam miejsca i ciezko reke wsadzic):)
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Sty 22, 2011 21:52, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Mar 18, 2008 19:59   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Skiba 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Wto Mar 18, 2008 20:08   Re: [R620] Wyciek oleju i podświetlenie deski

Cytat:
2. Podświetlenie mam dziadowskie, czesc wskazników nie ma podswietlenia w tym zegarek co jest bardzo drzazniace w nocy. Czy przyciski idzie jakos rozebrac i naprawic i czy zegarek w tym samochodzie mial podswietlenie ??


Zegarek jest podświetlany. Wszystko można rozebrać i naprawić. Schematy i opisy znajdziesz w Rave (co to Rave znajdziesz w FAQ na stronie klubowej).

Cytat:
3. Jak wymienic zarowke od pozycji ? :) jedna mam przepalona i nie mam pojecia jak ja wyjac po odkreceniu tego kapsela (strasznie malo tam miejsca i ciezko reke wsadzic)


No cóż... miejsca mało, ale się da. Możesz podważyć ten plastik z żarówką małym śrubokrętem. Na pocieszenie powiem Ci, że w R200 jest jeszcze mniej miejsca ;)

PS W nawiasach w tytule staraj się podawać rocznik i model silnika ;) i naprawdę polecam kopalnię wiedzy jaką jest RAVE :)
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Mar 18, 2008 20:11   

Dodaj w temacie (nawiasie) oznaczenie silnika.

soboc napisał/a:
2. Podświetlenie mam dziadowskie, czesc wskazników nie ma podswietlenia w tym zegarek co jest bardzo drzazniace w nocy. Czy przyciski idzie jakos rozebrac i naprawic i czy zegarek w tym samochodzie mial podswietlenie ??
Zegarek jest podświetlany. Napisz co dokładnie Ci nie świeci. W rave znajdziesz opis z rysunkami jak dostać się do poszczególnych żaróweczek a i na forum było już coś o tym.
soboc napisał/a:
3. Jak wymienic zarowke od pozycji ? :) jedna mam przepalona i nie mam pojecia jak ja wyjac po odkreceniu tego kapsela (strasznie malo tam miejsca i ciezko reke wsadzic):)
Miejsca tam dużo nie ma, ale powinieneś sobie poradzić. Przed wyciągnięciem trzeba chyba obrócić oprawkę, ale dokładnie nie pamiętam ;)
 
 
soboc 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 116
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Wto Mar 18, 2008 20:34   

Poprawiłem nawiasy licze ze teraz bedzie oki.
Co do podswietlenia znalazlem kila postów na forum przed chwila i chyba cos pokombinuje.
Co do zegarka to w jaki sposob on jest podswietlany, jakas zarowka czy poprostu wyswietlacz ma ebudowane podswietlanie?
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Mar 18, 2008 20:35   

Zegarek ma własną żaróweczkę i też było na forum o jej wymianie. Forumowicz neosss niedawno wymieniał większość podświetlenia w 600ce i obiecał opisać to w jakimś temacie, może niedługo się pojawi jakiś artykuł, a możesz też spróbować do niego zagadać ;)

W nawiasie powinieneś wpisać Si, Ti .. ;)
 
 
soboc 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 116
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Wto Mar 18, 2008 21:11   

Dzieki Thef za informacji, napisze PW do neosss
No to teraz tylko musze znalesc jakies info o tym wycieku.
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Mar 18, 2008 21:17   

Cytat:
No to teraz tylko musze znalesc jakies info o tym wycieku.
To może być właśnie ten oring, o którym mówisz. Też był już taki przypadek na forum więc powinieneś coś znaleźć. Inne miejsce możliwe wycieku to chyba uszczelka pokrywy zaworów, ale myślę, że byś to zlokalizował jak patrzyłeś.
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Wto Mar 18, 2008 21:27   

thef napisał/a:
Przed wyciągnięciem trzeba chyba obrócić oprawkę, ale dokładnie nie pamiętam
Nie trzeba. Wystarczy pociągnąć za kabelki. :mrgreen:
soboc napisał/a:
Co do zegarka to w jaki sposob on jest podswietlany
Jest tak jak napisał thef jest żaróweczka. Opis wymiany jest tutaj: http://www.roverki.pl/article.php?sid=399
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Sro Mar 19, 2008 08:28   

Zarówke w postojach wymieniamy naciskając palcami dwa boki plastiku bo są na tak zwany wcisk i przekrecając w lewo jednocześnie wyciągając. Mieści sie tam żarówka W5W. Do zegarka aby sie dostac trzeba odkrecić i zdjąc konsole główną(dwie srubki tuz obok foteli po jednej i po drugiej stronie, jedna pod popielniczka a reszta na spinki-podwazac srubokretem i sciagac do gory), następnie odkręcić schowek pod radiem i go lekko wysunąć, potem nawiewy i takze je LEKKO WYSUNĄĆ uwazajac bo z tyłu są linki i wtyczki, odchyl nawiew jak najbardziej się da do kierownicy i na tylnej ścianie przycisków od (klimy, zewnątrz, wewnątrz) jest żaróweczka na środku R3 9mm - podstawa. W regulacji nawiewu są dwie zarówki T5 odpowiednio po srodku pomiędzy 1 a 2 gałką, i 2 a 3 gałką. następnie odkręcasz zegarek i przechylasz go bardzo mocno w strone kierownicy aż stanie w tzw. pionie i wyciagasz z tamtąd żarówke R5 z cokolikiem. Każdą żarówke wyciaga się albo palcami przekręcając o 90 stopni w lewo, albo lekko zgiętym śróbokrętem ja odkrecając.
Po lewej stronie kierownicy podświetlane są tylko przyciski przy zegarach od przeciwmgłowych

Niedługo zrobie opis jak sie ogarne z samochodami bo przyszła kolejna partia... :twisted:
 
 
 
soboc 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 116
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Sro Mar 19, 2008 22:07   

Szukam po forum coś o wycieku z okolic aparatu ale nic nie moge znaleść, czy mógł by ktoś zweryfikować czy ten oring co znalazlem to wlasnie ten ? Chcial bym go zamowic oraz ewentualnie inne potrzebne elementy przez ktore moze ciec przed rozebraniem.
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Czw Mar 20, 2008 23:47   

soboc napisał/a:
Szukam po forum coś o wycieku z okolic aparatu ale nic nie moge znaleść

W szukajcie wystarczy wpisać "oring" i znaleźć odpowiedni temat:
http://forum.roverki.eu/v...highlight=oring

;-)
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
soboc 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 116
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Pią Kwi 11, 2008 09:58   

Wymieniłem oring i wygląda że przestało ciec :)
Pewnie znacie ten adres, ale jak by ktoś nie znał to na stronie http://hondaaccord.strefa.pl/ w dziale Garaż znajduje się instrukcja do Accorda 5 generacji a w niej w części elektrycznej jest ładnie rozrysowany aparat zapłonowy z feralnym oringiem.

Oring, przy okazji tarcze, klocki oraz klimę zrobiłem w firmie Gothard w Gdyni. Jeżeli ktoś jest z 3 miasta to mogę śmiało polecić ten serwis. Szybko sprawnie, ceny przystępne, nowoczesny sprzęt warsztatowy i co najlepsze sami ściągnęli potrzebne części.

ul. Kuśnierska 13 Gdynia 81-168
tel.: (58) 665 40 30
tel/fax: (58) 665 40 30
e-mail: godarth@godarth.pl


Dzięki wszystkim za pomoc :) za oświetlenie wezmę się jak zrobi się cieplej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Podświetlenie deski rozdzielczej i kokpitu
wilkxt Rover serii 600, Honda Accord 3 Sro Wrz 05, 2007 15:17
wilkxt
Brak nowych postów [R620] Wyciek oleju, czujnik ciśnienia oleju i króciec
DeathMan Rover serii 600, Honda Accord 1 Sro Mar 12, 2008 21:37
Skiba
Brak nowych postów [R620] Wyciek oleju
Problem z układem kierowniczym
legri Rover serii 600, Honda Accord 6 Pią Lut 29, 2008 09:12
legri
Brak nowych postów [R620] Wyciek oleju
mariuszlol23 Rover serii 600, Honda Accord 1 Pon Paź 18, 2010 23:22
kadzaf
Brak nowych postów [R620] Duży wyciek oleju
Kobi84 Rover serii 600, Honda Accord 11 Pią Sie 20, 2010 21:56
Kobi84



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink