Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problemy z klimatyzacją
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Problemy z klimatyzacją
Autor Wiadomość
Roverfan 



Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 5
Skąd: Tomaszów Mazowiecki



Wysłany: Wto Cze 03, 2008 11:06   [R75] Problemy z klimatyzacją
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2000

Witam.
Klimatyzacja przy wolnych obrotach silnika i na postoju nie chłodzi. Nawiew działa , ale wieje ciepłym powietrzem z zewnątrz. Próbowałem zwiększyć obroty na postoju ,ale to też nie pomaga. Auto musi jechać i silnik wskoczyć na obroty powyżej 2000/min ,żeby klima się załączyła. Płyn chłodzący wymieniałem w zeszłym roku, filtry w tym roku.
Czy koledzy mają jakieś sugestie?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Gru 07, 2010 22:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Cze 03, 2008 11:06   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10896
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Wto Cze 03, 2008 16:46   

a czy wentylator sie kręci??
wydaje mi się że nie i dlatego nie diała klima :cool:
a jesli chodzi o wiatrak to szukaj i
http://www.roverki.pl/article.php?sid=464
http://www.roverki.pl/article.php?sid=476
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
mmm888 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 8
Skąd: Wlkp



Wysłany: Wto Cze 03, 2008 22:35   Re: [R75 2,5 V6 2000r] problemy z klimatyzacją

Roverfan napisał/a:
Witam.
Klimatyzacja przy wolnych obrotach silnika i na postoju nie chłodzi. Nawiew działa , ale wieje ciepłym powietrzem z zewnątrz. Próbowałem zwiększyć obroty na postoju ,ale to też nie pomaga. Auto musi jechać i silnik wskoczyć na obroty powyżej 2000/min ,żeby klima się załączyła. Płyn chłodzący wymieniałem w zeszłym roku, filtry w tym roku.
Czy koledzy mają jakieś sugestie?


Obstawiam na wentylator :!: Proponuje nie jeźdić autem wogole do czasu jego zrobienia. Mógł sie np. połamać, zablokować i spalić. Jeśli będziesz jeździł możesz narazić auto na przegrzanie podczas postoju na zapalonym silniku a druga sprawa może układ od klimy sie uszkodzić, ciśnienie w układzie rośnie, nie oddaje chłodnica klimy i może nawet rurki pogiąć etc. etc.


Pozdrawiam
 
 
Roverfan 



Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 5
Skąd: Tomaszów Mazowiecki



Wysłany: Wto Cze 10, 2008 17:30   

Koledzy oczywiście mieli słuszne podejrzenia.
Przyczyną był wentylator.
Padł sam silnik , ale również płytka sterująca układem wentylatora. Choć to dziwne , bo jest za bezpiecznikiem....
Koszt naprawy bez wymiany części to 500 zł.
Pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi.
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Cze 10, 2008 18:42   

Roverfan napisał/a:
Koszt naprawy bez wymiany części to 500 zł.

Gdzie to naprawiałeś?
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Roverfan 



Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 5
Skąd: Tomaszów Mazowiecki



Wysłany: Wto Cze 10, 2008 18:48   

Ponoć najlepszy elektryk samochodowy w mojej wsi , czyli Tomaszowie Mazowieckim. Dlaczego pytasz?
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Cze 10, 2008 19:27   

Roverfan napisał/a:
Dlaczego pytasz?

Ponieważ normalnie elektrycy zdzierają więcej za naprawę silnika wentylatora.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
tboreczek 



Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 3
Skąd: Serokomla



  Wysłany: Sro Cze 22, 2011 10:29   Klimatyzacja anie działa przy wolnych obrotach

Witam
Mam problem z klimatyzacją. Klimatyzacja anie działa przy wolnych obrotach a jak dodam gazu to działa nawet na postoju wentylator działa. Ostatnio nabiłem klimatyzację i wymieniłem filtr i od tej pory nie działa na wolnych obrotach. Proszę o pomoc?
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Czw Cze 23, 2011 21:06   

Wygląda na to z masz za mało czynnika

[ Dodano: Czw Cze 23, 2011 21:06 ]
lub że sprężarka ma za małą wydajnośc
_________________
rom
 
 
tboreczek 



Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 3
Skąd: Serokomla



Wysłany: Pią Cze 24, 2011 09:37   

Czynnika ma nabite tyle co trzeba czyli 450 gr a co do sprężarki to może i racja tylko co z tym zrobić. Sprawdzę jeszcze jak się zachowa klimatyzacja jak spuszczę ze 100 gr bo zauważyłem, że jak dobijałem to brakowało właśnie 100 gr czynnika w zbiorniczku ale wtedy klimatyzacja działała nawet na wolnych obrotach. A co do wydajności sprężarki to jakoś się sprawdza czy coś w tym rodzaju?
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Pią Cze 24, 2011 19:17   

Pomiar ciśnienia,powinno być około 13,4 bar po stronie wysokiego i 2,4 bar po stronie niskiego. Przy wyłączonej okło 4,8 bar.
Takie ciśnienie powinno być już przy obrotach biegu jałowego, jeśli jest niższe i rośnie w miarę zwiększania obrotów silnika to sprężarka niema pełnej wydajności.
_________________
rom
 
 
hamster_quest 



Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 1
Skąd: krk



Wysłany: Pon Cze 27, 2011 23:25   

Witam! Dołączę się do tematu. Jestem szczęśliwym posiadaczem R75 2.0CDT z 2000 roku. Ja również mam problemik z wentylatorem od początku posiadania auta nie działał prawidłowo. Przy "włączonej" klimatyzacji i odpalonym silniku nie kręci się. Rok temu padła mi pompa wody i termostat i przy podwyższonej temperaturze załączał się wentylator (z tego co pamiętam to na 2 bieg, a na pewno na 3 bieg) i dmuchało zimnym powietrzem. W tym tygodniu postanowiłem zmierzyć się z tematem i zgłupiałem. Rezystor sprawny (nowy), silnik sprawny (jedno biegowy , dwa kable czerwony i czarny), sprężarka sprawna, czujnik ciśnieniowy sprawny, przekaźniki i bezpieczniki sprawne. Na panelu sterującym po załączeniu klimatyzacji pojawia się błąd (Er [***] Er), po kilku sekundach ze stopni zamienia sie na er. Nie ma znaczenia czy jest włączony silnik czy nie. Nie działa podświetlenie przycisku i ogrzewanie tylnej szyby jak i cyrkulacja powietrza "słychać piknięcia przy załączeniu, a jak przytrzyma się przycisk od cyrkulacji to po kilku sekundach pika podwójnie. Robiłem test i jest wszystko OK. Tylko martwią mnie dwie sprawy po zdemontowaniu obudowy z wiatrakiem i zaglądnięciu do skrzynki z przekaźnikami okazało się że podłączenia kabli do płyty i przekaźników trochę odbiegają od zdjęcia umieszczonego w artykule (podłączenia wyglądają na oryginalne). Dodam jeszcze ze auto sprowadziłem z Włoch od pierwszego właściciela (podobno) i co się nie spieprzy w aucie to wyjmowana jest oryginalna część. A druga rzecz to mam dwie kości podłączeniowe te z auta (żeńskie) zostały wyprodukowane w 99roku a te od wentylatora (męskie) w 04 roku. Pytanie jest takie: czy zacząć od wymiany sterowania klimatyzacją, czy poprzepinać kable w skrzynce sterującej biegami wentylatora tak jak są w artykule (tylko boje się że oznakowanie kolorystyczne przewodów może być inaczej popodłąnczane głębiej w samochodzie mam na myśli cieńsze przewody "żółty, fioletowo niebieski, szary). Pozdrawiam!

[img] Uploaded with ImageShack.us[/img] [img] Uploaded with ImageShack.us[/img]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Klimatyzacja
occrew Rover serii 75, MG ZT 10 Nie Maj 09, 2010 21:01
apples
Brak nowych postów [R 75] KLIMATYZACJA
polion Rover serii 75, MG ZT 7 Nie Lip 20, 2014 21:34
kalafior
Brak nowych postów [R75]Klimatyzacja
Reinar Rover serii 75, MG ZT 16 Sro Cze 27, 2012 22:02
Reinar
Brak nowych postów [R75] Klimatyzacja
rako Rover serii 75, MG ZT 8 Pon Maj 28, 2007 15:35
Jolcia
Brak nowych postów [R75] Klimatyzacja
piotr1972 Rover serii 75, MG ZT 40 Pią Cze 13, 2014 17:54
longer86



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink