Forum Klubu ROVERki.pl :: Dyskusja o Maździe 6
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskusja o Maździe 6
Autor Wiadomość
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Cze 17, 2008 13:57   

Rowan napisał/a:
Widzie, że większości posiadaczy R podoba się Madzia i akurat wszystkim 6-stka. Czyżby w czymś przypominała R :lol: :?: A swoją droga to naprawdę fajne i nie drogie auto, ale mnie tak ciągnie do tego BMW E60
, że chyba za rok....

Wiecie co... moj wspolnik ja posiada ;D
W dieslu z full wersja i system łoBose ;D

Ale jak wsiadam do niej, to naprawde wygodniej mi byloby jechac w trase MG ZT (przynajmniej z przodu). Do tego to auto jest masakrycznie glosne :)
Lepiej sie zbiera niz emdżik :) ale biorac pod uwage, ze jest pare kilo lzejszy i
ma mniejsze obrecze to wcale nie tak rewelacyjnie. W trasie na pelnym ogniu
MG pojechal szybciej (w 3 osoby) niz ona.

Z zewnatrz jest fajna. Ma ladna sylwetke, zarowno kombi jaki sedan ale.
W srodku jednak jak dla mnie jest zbyt surowo i malo przytulnie.
No i wspolnikowi tez juz sie opatrzyla i oklepala i chce zmienic
na Volvo V70.

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Cze 17, 2008 13:57   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
zdzich44 




Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 51
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Cze 17, 2008 14:07   

MaReK napisał/a:

Ale jak wsiadam do niej, to naprawde wygodniej mi byloby jechac w trase MG ZT (przynajmniej z przodu).


Kwestia odpowiedniego ustawienia fotela/kierownicy. Bo miejsca szóstka ma sporo więcej jednak. :)
Cytat:

Do tego to auto jest masakrycznie glosne :)

Czy masakrycznie to nie wiem. Jest średnio. Może wspólnik ma wybite zawieszenie, niewyregulowane zawory i padające wtryskiwacze? ;)
Cytat:

Lepiej sie zbiera niz emdżik :) ale biorac pod uwage, ze jest pare kilo lzejszy i
ma mniejsze obrecze to wcale nie tak rewelacyjnie. W trasie na pelnym ogniu
MG pojechal szybciej (w 3 osoby) niz ona.

Chyba masę mają porównywalną około 1600kg...
Cytat:

W srodku jednak jak dla mnie jest zbyt surowo i malo przytulnie.

Przytulnie to mam mieć w łóżku a nie w samochodzie. Tu się nie śpi. :)

edit: a "łoBose" nie jest wcale takie złe ;)
 
 
 
own 




Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Wto Cze 17, 2008 14:13   

Rowan napisał/a:
Widzie, że większości posiadaczy R podoba się Madzia i akurat wszystkim 6-stka. Czyżby w czymś przypominała R :lol: :?: A swoją droga to naprawdę fajne i nie drogie auto, ale mnie tak ciągnie do tego BMW E60, że chyba za rok.... :/ Strasznie szkoda mi R, ale....


Już się ,,napaliłem'' na Mazde 3 lub 6 jednak zostałem ostudzony kubłem zimnej wody. Znajomy mechanik ma Mazde 6 kombi z 2003 roku. Na nadkolach pełno rdzy, na tylnej klapie bąble. Samochód nigdy nie był ,,bity''. Ford potrafi psuć dobre marki :-|

... może w tej najnowszej ,,6'' poprawiło się to.
 
 
 
yoonior 



Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 125
Skąd: Krak-uff



Wysłany: Wto Cze 17, 2008 14:20   

Świetny temat. Dobrze się go czyta siedząc w domu z gipsem przez następnych 6 tygodni.

Rowan napisał/a:
Widzie, że większości posiadaczy R podoba się Madzia i akurat wszystkim 6-stka. Czyżby w czymś przypominała R


Zabawne, coś w tym jest prawdy, choć niekoniecznie akurat 6-ka.
Notabene, jakiś czas temu "upolował" mnie na zdjęciu w mieście Klubowicz Zdzich44, który przesiadł się z R400 właśnie na Mazdę 6 :)

U mnie ze zmianami aut i "wiernością" co do marki jest dość śmiesznie. Pierwsze własne auto jakie kupiłem to była 11-letnia Madzia eFka (323F BG, to ta z podnoszonymi światłami). Po trzech latach, kiedy musiałem kupić kolejne auto, chciałem oczywiście kolejną Madzię, tylko 323F BJ (takie "nudne" kombi). Ale zamiast tego kupiłem Roverka :D

Teraz mając Roverka, oczywiście chciałbym przy następnym zakupie pozostać wierny marce i kupić kolejnego R :) Najbardziej podoba mi się MG ZT-T, ale to obecnie nierealne finansowo. Zresztą kolejne auto planuję pewnie dopiero za 3-5 lat zmieniać.

Zresztą, jeśli będzie mnie stać, to najprawdopodobniej na 100% chciałbym auto 4x4, ale nie terenówkę (świetny wybór Macieja Subaru Legacy Outback). Miałem okazję się przejechać 'zwykłą' 160-konną Imprezą i wiem, że auto z takim napędem i tak świetnie się prowadzące to marzenie niejednego z nas.
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Wto Cze 17, 2008 14:32   

ownstlr napisał/a:
Mazde 6 kombi z 2003 roku. Na nadkolach pełno rdzy, na tylnej klapie bąble
Niestety to główna wada Mazdy6 :( Klubowicze z mazdaspeed.pl dość jednogłośnie skarżą sie na ten mantakent. To samo (choć może w mniejszej skali) dotyczy serii 3.

BTW zauważam na naszym forum dośc częste powiązania z Mazdą. I nie chodzi mi tylko o ten topic. Jest kilku byłych użytkowników Mazdy (włącznie ze mną), jest kilku, którzy przesiedli się do Mazdy i tych, którzy planują w przyszłości przesadke na Mazdę... może więc wspólnego spota ?? Klub mazdaspeed.pl to jeden z prężniejszych klubów... ;) Swoje ogólnopolskie spotkania robia zawsze bliżej jesieni w Rykach...

[ Dodano: Wto Cze 17, 2008 14:41 ]
yoonior napisał/a:
323F BJ (takie "nudne" kombi).
Jakiś czas temu mysląc o sprzedazy Roverka i przesiadce na coś bardziej rodzinnego, drugim w kolejności po R45 autem, jaki brałem pod uwage to była właśnie BJ-ka, ale:

1) koszmarna jakość trzeszczących plastików,
2) mały bagażnik (niby prawie kombi, ale jednak porażka),
3) jeden z najgłośniejszych aut klasy kompakt (2.0 diesel jest najgłośniejszym kompaktem na świecie :shock: )

spowodowały, że odpuściłem...

No to teraz mam... SKODĘ.... :hahaha:
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Cze 17, 2008 15:32   

zdzich44 napisał/a:
Kwestia odpowiedniego ustawienia fotela/kierownicy. Bo miejsca szóstka ma sporo więcej jednak. :)

Jakbym go nie ustawial to jest niewygodnie, z reszta on podziela moja opinie, ze w trase
lepiej moim jechac jak jego.

zdzich44 napisał/a:
Może wspólnik ma wybite zawieszenie, niewyregulowane zawory i padające wtryskiwacze?

Chodzi o silnik nie o zawieszenie. I nie jest to tylko w jego modelu. Po prostu
mazdy diesle sa glosne o czym pisze sie rowniez na mazdaspeed.pl. W porownaniu z
moim (bo tu do tego sie odnosze) jest duzo glosniej.

zdzich44 napisał/a:

Chyba masę mają porównywalną około 1600kg...

Masa wlasna mazdy6 kombii w/g dow. rejestracyjnego to 1505 kg.
Moj ma 1648 kg. 143 kg roznicy. Dla 131KM, a 136KM to jest sporo roznicy :D

zdzich44 napisał/a:
Przytulnie to mam mieć w łóżku a nie w samochodzie. Tu się nie śpi.

Moze i tak... mnie nie chodzi o spanie, ale bardziej komfortowo czuje sie w swoim niz w madzie. No nie przemawia za mna w ogole rozwiazanie deski rozdzielczej i ten plastik. Nie wiem moze sa rozne wersje, ale ta jego (skorzane fotele itp.) czarne wnetrze i srebrna deska jakos takie bardziej chinskie jak japonskie ;)
zdzich44 napisał/a:
a "łoBose" nie jest wcale takie złe ;)

Wczoraj mialem przyjemnosc jechac Cayenne Turbo z zestawem Bose w srodku.
Roznica pomiedzy tym co w mazdzie, a tym co tam jest nieporownywalna ;D
Wiem, ze Bose Bose nie rowne, ale w mazdzie wspolnik wywalil ten system i zastapil
to zupelnie innymi rozwiazaniami.

Opcja kilku plyt w panelu przednim jest bardzo wygodna.
Szkoda ze w MG musze dymac do bagaznika jak chce wymienic plyty ;D
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
yoonior 



Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 125
Skąd: Krak-uff



Wysłany: Wto Cze 17, 2008 15:46   

Viniu napisał/a:
yoonior napisał/a:
323F BJ (takie "nudne" kombi).
Jakiś czas temu mysląc o sprzedazy Roverka i przesiadce na coś bardziej rodzinnego, drugim w kolejności po R45 autem, jaki brałem pod uwage to była właśnie BJ-ka


Ja chciałem ustrzelić rzadszą wersję eFki 1.8GT, benzyniaka przed liftingiem. Niestety, nie było szans kupić takiego w cenie ok. 15kpln, do tego moja narzeczona postawiła kategoryczny warunek odnośnie nowego auta - musi być skóra :mrgreen:

I z tak postawionymi warunkami brzegowymi zakupu stałem się - dzięki Wam!!! - posiadaczem pięknego R400, ze skórą i innymi luksusowymi dobrodziejstwami :ok: :)



Jeszcze na marginesie Mazdy - ponieważ generacje w Madziach są inaczej datowane w czasie niż Roverków, wersja BJ (pierwsza generacja 1998-2000) jest autem dużo nowocześniejszym niż R400 (1996-1999). Najlepiej wyposażone wersje BJ sprzed liftingu mają 4 airbagi i kontrolę trakcji, czy nawet sterowanie audio z kierownicy. Ale za to R400 w dobrych wersjach biją Madzię jakością wykonania wnętrza, no i oczywiście ceną.
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Cze 17, 2008 20:22   

MaReK napisał/a:
Do tego to auto jest masakrycznie glosne :)

Nie wiem co masz na myśli, ale jeśli chodzi o pracę silnika to w M6 pracuje on o wiele ciszej niż w MG ZT/R75 :lol:

Ja w przyszłości zamieniłbym ROVERka najchętniej na Alfę 156SW, gdyby miała większy bagażnik. W grę wchodzi też Alfa 159SW :lol:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
zdzich44 




Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 51
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Cze 17, 2008 21:55   

MaReK napisał/a:

Chodzi o silnik nie o zawieszenie. I nie jest to tylko w jego modelu. Po prostu
mazdy diesle sa glosne o czym pisze sie rowniez na mazdaspeed.pl. W porownaniu z
moim (bo tu do tego sie odnosze) jest duzo glosniej.


A to dość ciekawie prawisz bo szóstka diesel jest w czasie jazdy cichsza od szóstki benzyny.
W porównaniu z dieslami marek konkurencyjnych też źle nie wypada. Dla przykładu pomiar głośności przy 100km/h:
Mazda 6 - 64dB
Peugeot 407 - 65dB
Toyota Avensis - 66dB
Ford Mondeo - 68dB
I odpowiednio przy prędkości 130km/h: 69, 69, 69, 71dB
oraz przy 50km/h: 59, 60, 59, 61dB
Dane z jakiegoś testu Auto Świata sprzed bodajże 3 lat.
Inna sprawa, że na wolnych obrotach mi osobiście jego dźwięk przeszkadza, szczególnie jak jest zimny, za to w czasie jazdy przyjemnie mruczy... (koniec świata, piszę o dieslu, że przyjemnie mruczy :P )
I nie twierdzę tutaj, że diesel od Mazdy jest wyjątkowo cichy bo nie jest i są cichsze ale napisanie, że jest "masakrycznie głośny" to masakryczne przegięcie. :D

MaReK napisał/a:

zdzich44 napisał/a:

Chyba masę mają porównywalną około 1600kg...

Masa wlasna mazdy6 kombii w/g dow. rejestracyjnego to 1505 kg.
Moj ma 1648 kg. 143 kg roznicy. Dla 131KM, a 136KM to jest sporo roznicy :D


Ja mam w dowodzie wpisaną masę własną 1540kg, zresztą w dowodach to jest pełna dowolność, zależy co diagnosta wpisze podczas pierwszego przeglądu. Trzeba by wjechać chyba na wagę. :) Wartości jakie znalazłem podczas przeglądania internetu to dla MG ZT CDTi 1535kg oraz dla Mazdy 6 kombi 1540kg (sedan i h/b są ciut lżejsze) dlatego napisałem, że masy mają porównywalne. No i na Boga co tu porównywać MG, które pretenduje do miana autka "usportowionego" i kombiaka Mazdy, który jest autem dla rodzinki i do przewożenia gratów. :P
Masy ściągnąłem z tej stronki:
Mazda 6 kombi , MG ZT CDTi - obydwa w słabszych wersjach silnikowych czyli 121 i 116KM.

MaReK napisał/a:

zdzich44 napisał/a:
Przytulnie to mam mieć w łóżku a nie w samochodzie. Tu się nie śpi.

Moze i tak... mnie nie chodzi o spanie, ale bardziej komfortowo czuje sie w swoim niz w madzie. No nie przemawia za mna w ogole rozwiazanie deski rozdzielczej i ten plastik. Nie wiem moze sa rozne wersje, ale ta jego (skorzane fotele itp.) czarne wnetrze i srebrna deska jakos takie bardziej chinskie jak japonskie ;)

Też mam czarną skórę, czarne wnętrze z karbonowymi listewkami i srebrną konsolę środkową i powiem Ci, że jak to zobaczyłem na zdjęciu to załamka. Już nie chciałem tego auta - dopóki nie obejrzałem na żywca. Wygląda to całkiem OK i absolutnie nie kojarzy mi się z chińszczyzną. Dodatkowo jakość wykonania wnętrza jest genialna. Japońce się znają na robocie. :) W R75 plastiki nie są najwyższych lotów a i spasowane są różnie... :) Obydwa wnętrza są jak dla mnie ładne, każde na swój sposób.
I dopóki nie przejadę się gdzieś w dłuższej trasie Twoim ZT będę twierdził, że Mazda jest wygodna. Bo większa jest obiektywnie. :)

MaReK napisał/a:

zdzich44 napisał/a:
a "łoBose" nie jest wcale takie złe ;)

Wczoraj mialem przyjemnosc jechac Cayenne Turbo z zestawem Bose w srodku.
Roznica pomiedzy tym co w mazdzie, a tym co tam jest nieporownywalna ;D
Wiem, ze Bose Bose nie rowne, ale w mazdzie wspolnik wywalil ten system i zastapil
to zupelnie innymi rozwiazaniami.

Toż napisałem - nie jest takie złe. Żaden to super system audio ale i tak lepsze toto niż wiele innych fabrycznych zestawów w autach porównywalnej klasy. Mazda 6 to nie Porsche Cayenne. ;) A w aucie nie jestem audiofilem, tutaj tylko muszę zagłuszać "masakryczną głośność" silnika. :P
BTW jak tam fabryczne audio w MG? ;)

MaReK napisał/a:

Opcja kilku plyt w panelu przednim jest bardzo wygodna.
Szkoda ze w MG musze dymac do bagaznika jak chce wymienic plyty ;D

Akurat zmieniarka to (chyba) jedyna rzecz, której moja M6 nie posiada, przydatna rzecz.

ownstlr napisał/a:
Ford potrafi psuć dobre marki :-|

Ford tu nie ma nic do gadania, Mazda jest składana w Japonii i korozja nadkoli to Japońców sprawka. Moja póki co nadkola ma czyste. :grin:
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Wto Cze 17, 2008 23:00   

Może by któryś z Adminów założył już nowy wątek na temat Mazda6 v. R75/MG ZT. Prawdę mówiąc męczące jest czytanie tej dyskusji... liczyłem, że dyskusja będzie się rozwijała, a nie zostanie zabita argumentami o wyższości jednego nad drugim.
 
 
zdzich44 




Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 51
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Cze 17, 2008 23:03   

Tomi - nie czytaj jak Cię to męczy. Poza tym nie chodzi o wyższość czy niższość...
Ktoś napisał, że M6 mogłaby być jego następnym autem, ktoś inny, że nie gdyż... niech potencjalny nabywca ma szerszy wgląd :) , jesteśmy w temacie.
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Wto Cze 17, 2008 23:20   

zdzich44 napisał/a:
Tomi - nie czytaj jak Cię to męczy. Poza tym nie chodzi o wyższość czy niższość...
Ktoś napisał, że M6 mogłaby być jego następnym autem, ktoś inny, że nie gdyż... niech potencjalny nabywca ma szerszy wgląd :) , jesteśmy w temacie.

Osobiście, zaraz po premierze, Mazda wydawała mi się najładniejszym samochodem obecnie produkowanym. Po kilku latach wydaje mi się ostentacyjny i prześny. Wizualnie wygląda, jakby stary samochód unowocześniony na siłe. Nie ma proporcji obecnie produkowanych samochodów, nie jest ani szczególnie sportowy, ani szczególnie luksusowy, ani szczególnie praktyczny, a tym bardziej nie jest stylowy.

Ot tyle... W tym wątku wolałbym pocztać o tym, co inni zamierzają kupić (zgodnie z tematem wątku). Czy pisanie na temat nie jest jednym z podstawowych zasad na forum??
 
 
zdzich44 




Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 51
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Cze 17, 2008 23:31   

Tomi napisał/a:
Po kilku latach wydaje mi się ostentacyjny i prześny. Wizualnie wygląda, jakby stary samochód unowocześniony na siłe.

Miałeś na myśli "przaśny"? To słowo ma wiele znaczeń, niekoniecznie negatywnych...
Cytat:

Nie ma proporcji obecnie produkowanych samochodów nie jest ani szczególnie sportowy, ani szczególnie luksusowy, ani szczególnie praktyczny, a tym bardziej nie jest stylowy.

No i może o to właśnie chodzi? Nie każdy musi jeździć samochodem stylowym. Niektórzy wolą normalne, takie all in one. :)

Tomi napisał/a:

Ot tyle... W tym wątku wolałbym pocztać o tym, co inni zamierzają kupić (zgodnie z tematem wątku). Czy pisanie na temat nie jest jednym z podstawowych zasad na forum??


Sam kontynuujesz... poza tym to Forum Dyskusyjne zgodnie z nazwą służy do dyskusji, zawsze kurczowo trzymasz sie tematu?
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Wto Cze 17, 2008 23:40   

zdzich44 napisał/a:
Tomi napisał/a:
Po kilku latach wydaje mi się ostentacyjny i prześny. Wizualnie wygląda, jakby stary samochód unowocześniony na siłe.

Miałeś na myśli "przaśny"? To słowo ma wiele znaczeń, niekoniecznie negatywnych...


Pozytywny znaczenie można mieć chyba tylko i wyłącznie w odniesieniu do produktów lat 80-siątych, które miały takie być.

zdzich44 napisał/a:
Tomi napisał/a:
Nie ma proporcji obecnie produkowanych samochodów nie jest ani szczególnie sportowy, ani szczególnie luksusowy, ani szczególnie praktyczny, a tym bardziej nie jest stylowy.

No i może o to właśnie chodzi? Nie każdy musi jeździć samochodem stylowym. Niektórzy wolą normalne, takie all in one. :)


Ci którzy wolą normalne, jeżdżą Skodami :)

Tomi napisał/a:

Ot tyle... W tym wątku wolałbym pocztać o tym, co inni zamierzają kupić (zgodnie z tematem wątku). Czy pisanie na temat nie jest jednym z podstawowych zasad na forum??


Zdzich44 napisał/a:
Sam kontynuujesz... poza tym to Forum Dyskusyjne zgodnie z nazwą służy do dyskusji, zawsze kurczowo trzymasz sie tematu?


Nie i nie przeszkadza mi to, gdy jest to analogia czy humorystyczna wstawka. W sytuacji gdy zaczyna osiągać to połowę zawartości tego wątku, admin powinien zareagować i przenieść dyskusję do nowego wątku.
 
 
zdzich44 




Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 51
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Cze 17, 2008 23:46   

Tomi napisał/a:
zdzich44 napisał/a:
Tomi napisał/a:
Po kilku latach wydaje mi się ostentacyjny i prześny. Wizualnie wygląda, jakby stary samochód unowocześniony na siłe.

Miałeś na myśli "przaśny"? To słowo ma wiele znaczeń, niekoniecznie negatywnych...

Pozytywny znaczenie można mieć chyba tylko i wyłącznie w odniesieniu do produktów lat 80-siątych, które miały takie być.


zgrzebny, siermiężny, surowy, prosty, zwykły, zwyczajny, skromny, bezpretensjonalny, niewyszukany

Jak dla mnie to pozytywny wydźwięk. :D To zwykły, prosty samochód.

Cytat:

Ci którzy wolą normalne, jeżdżą Skodami :)


Tylko w mało cywilizowanych krajach. Gdzie indziej kupują Mazdy, Toyoty, Hondy itp. :)

Cytat:

W sytuacji gdy zaczyna osiągać to połowę zawartości tego wątku, admin powinien zareagować i przenieść dyskusję do nowego wątku.

To mamy jeszcze do zapełnienia przynajmniej ze 3 strony zanim osiągniemy połowę. :mrgreen:
 
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Wto Cze 17, 2008 23:48   

Tomi napisał/a:
Ci którzy wolą normalne, jeżdżą Skodami
:mrgreen: Coś w tym jest... Od kiedy jeżdżę Skodą zupełnie nie czuję tej małej emocji, tego zadowolenia, tego poczucia, że jadę autem na swój sposób wyjątkowym... tego czegoś co dawał Roverek... S(z)koda Roverka :/ Ale od czego są marzenia... :) A Skoda nie będzie wieczna ;)
_________________
S(z)koda Roverka...
Ostatnio zmieniony przez Viniu Wto Cze 17, 2008 23:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Wto Cze 17, 2008 23:51   

zdzich44 napisał/a:
Tomi napisał/a:
zdzich44 napisał/a:
Tomi napisał/a:
Po kilku latach wydaje mi się ostentacyjny i prześny. Wizualnie wygląda, jakby stary samochód unowocześniony na siłe.

Miałeś na myśli "przaśny"? To słowo ma wiele znaczeń, niekoniecznie negatywnych...

Pozytywny znaczenie można mieć chyba tylko i wyłącznie w odniesieniu do produktów lat 80-siątych, które miały takie być.


zgrzebny, siermiężny, surowy, prosty, zwykły, zwyczajny, skromny, bezpretensjonalny, niewyszukany


Ja bym zaproponował inne odpowiedniki: niewybredny, prostacki, prymitywny, w złym guście. :)
 
 
zdzich44 




Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 51
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Cze 17, 2008 23:54   

Tomi napisał/a:

prymitywny


Podoba mi się :) :ok:
Tomi napisał/a:
w złym guście.

O gustach sie podobno nie dyskutuje... ;)

P.S. widzę, że dążysz do wydzielenia wątku :D
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Wto Cze 17, 2008 23:58   

zdzich44 napisał/a:
Tomi napisał/a:

Ci którzy wolą normalne, jeżdżą Skodami :)


Tylko w mało cywilizowanych krajach. Gdzie indziej kupują Mazdy, Toyoty, Hondy itp. :)


Zgodze się z tym, jednak jest drobna różnica, pomiędzy Mazdą, Toyotą i Hondą. O Toyocie można powiedzieć, że jest niezawodna (taki stereotyp). Każdy kto kupuje Toyotę, nie myśli o jej wyglądzie, nie ekscytuje się detalami. Ot po prostu Toyota.
W przypadku Hondy, jest to dość specyficzna marka i bardzo wiele osób, które jeździły Hondami do nich wraca. Honda ma coś w sobie.
W przypadku Mazdy trudno powiedzieć, jaka jest. Miała być nowoczesna, ale szybko się zestarzała. Z nowocześności w wyglądzie są tylko lampy a'la Lexus, które w tej chwili są lekko mówiąc niemodne.

[ Dodano: Sro Cze 18, 2008 00:02 ]
Rasumując. W moim mniemaniu jest to coś pomiędzy Audi A3 (moim zdaniem jeden z najładniejszych kompaktów obok Rovera 200) a nową Hondą Civic. Z tą różnicą, że zostały proporcje samochodu klasycznego lekko staromodnego, którego ubrano w kolorowe światełka. To trochę tak, jakbyć R75 ubrał w lampy a'la Lexus i z przodu przyświecał sobie stroboskopami.
 
 
zdzich44 




Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 51
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Cze 18, 2008 00:02   

Tomi napisał/a:

Honda ma coś w sobie.


Poczytaj fora różnych marek, prawie każda z nich wg użytkowników "ma coś w sobie". Także żaden argument. :) A stereotyp bezawaryjności? Mazda również się zalicza.
Tomi napisał/a:

To trochę tak, jakbyć R75 ubrał w lampy a'la Lexus i z przodu przyświecał sobie stroboskopami.

Tutaj faktycznie jestem bezradny bo takiej bzdury dawno nie usłyszałem. Dopiąłeś swego, idę spać. :grin: :lol:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Kolejna dyskusja nt. LPG
Raptile Offtopic 170 Sro Mar 30, 2011 08:02
Grzem
Brak nowych postów Dodatkowe naklejki Dyskusja :)
NiceMan Offtopic 53 Pią Kwi 06, 2012 00:15
MaReK
Brak nowych postów Dyskusja o walutach - wydzielona
maciej Offtopic 6 Pią Gru 03, 2010 23:01
Pawkaz
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Dyskusja na temat zawieszenia w R 75
Gość Offtopic 40 Pią Wrz 10, 2010 23:01
kasjopea
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Dyskusja dot. wielkości wnętrza R 400
wydzielony z tematu http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=415916#415916
ericson Offtopic 119 Pią Lis 06, 2009 13:37
Brt



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink