Forum Klubu ROVERki.pl :: [R420] Pedał sprzęgła za wysoko
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R420] Pedał sprzęgła za wysoko
Autor Wiadomość
pgrad 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 499
Skąd: Łódź

MG ZR

Wysłany: Sob Cze 21, 2008 16:04   [R420] Pedał sprzęgła za wysoko
Typ: D Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Witam. Mam problem ze sprzęgłem. Problem (jeżeli można to tak nazwać) polega na tym że pedał sprzęgła jest wyżej niż hamulca i gazu, i to ze dwa razy wyżej. Wszystko działa jak powinno. Sprzęgło normalnie działa, zaczyna brać mniej więcej na wysokości pozostałych pedałów, biegi chodzą jak należy (wsteczny czasami nie chce wejść, ale to ponoć normalka). Da się coś z tym zrobić czy lepiej to zostawić w spokoju? No i posiadam korozję na ścianie grodziowej pod skrzynką z bezpiecznikami, w miejscu gdzie przechodzi rurka (najpewniej to jest od sprzęgła-to idzie do jakiegoś odpowietrznika co jest pod tą puszką). Sprzęgło chodzi jednak cały czas tak samo od pół roku (wtedy kupiłem Rovera).
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Czw Sty 20, 2011 18:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Cze 21, 2008 16:04   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Sob Cze 21, 2008 20:04   

Ten typ tak ma - u mnie tysz ;p
Trzeba się przyzwyczaić :D
 
 
pgrad 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 499
Skąd: Łódź

MG ZR

Wysłany: Sob Cze 21, 2008 23:05   

no to spoko, bo myślałem że za jakiś czas będę miał wydatki, dzięki wielkie:)
 
 
 
ziomek 




Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 52
Skąd: Katowice



Wysłany: Sro Sie 13, 2008 14:39   

nie moze tak miec bo wczesniej mialem normalnie na równo z pedałem hamulca a dzisiaj nagle wyskoczył mi o jakieś 3 cm....kurde myślałem ze się zerwała spręzynka ale żadnej tam nie widziałem. Miał ktoś z was coś takiego co to może byc?
 
 
 
MaxZorin 



Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 5
Skąd: Bielsko-Biała



Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 23:09   

Mam Rovera od 3 dni i dokładnie ten sam problem z pedałem sprzęgła. A ponieważ mam 2 metry wzrostu to wielce mi ten pedał w górze utrudnia jazdę. I co z tym zrobić? Nie sądzę, że, jak ktoś pisał wyżej, mam się przyzwyczaić bo te typy tak mają.
 
 
drlubicz 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 239
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 23:28   

dzis założyłem nowe sprzęgło do r200 i mam to samo :grin:
 
 
 
benio_bicos 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Paź 2006
Posty: 112
Skąd: Erbil /Wa-wa



Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 23:45   

Chyba jednak trzeba będzie się przyzwyczaić :idea:
Miałem to samo w swoim 420 SDI :mrgreen:
Wymiana sprzęgła na nowe też nie pomogła :razz:
Trzeba z tym żyć :!:
_________________
Były RoVerki ,Saab 9-3, Bertona Cabrio
 
 
 
des 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 1080
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Wto Wrz 23, 2008 01:25   

W swoim R mam pedała stosunkowo nisko (normalnie), u znajomego wszystkie 3 są tak wysoko że w moim przypadku jeździć się nie da (prawie 2 metry wzrostu) wadzę koanami o kierownicę i padaka jakaś. W obydwu Roverkach wszystko sprawne w 100%. Nie wiem czemu tak się to różni ale tak po prostu jest.
 
 
 
wjadro 



Dołączyła: 17 Wrz 2008
Posty: 13
Skąd: 1234



  Wysłany: Wto Wrz 23, 2008 09:10   

Witam.
U mnie jest podobnie, sprzęgło jest bardzo wysoko i łapie mniej/wiecej w połowie (na wysokosci pedału hamulca). Raz nie wiem dlaczego sprzęgło wróciło do nominalnej pozycji (chyba nominalnej bo od zakupu cały czas było wysoko) i zgłupiałem. Po kilku wciśnięciach znowu jakby "zeskoczyło" i wróciło do poprzedniej pozycji. Dziwne :idea: Od tamtej pory nic z tym nie robiłem bo podobno ten typ tak ma. Działa bez zarzutów. < :bezradny:
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10907
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Wto Wrz 23, 2008 11:07   

wysoki pedał sprzęgła w R400 to norma i niestety nie da się wyregulować :( acz mi np. to w ogóle nie przeszkadza :cool:
wjadro, po tym co napisałeś to bym sie baaardzo dokładnie przyjrzał pompce sprzęgła :/
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
mogewszystko 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 101
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Wrz 23, 2008 14:15   

hej, w moim ROVERze tez mam wysoko pedal sprzegla, wymienilem ostatnio na nowe i pedal dalej jest wysoko, pytalem innych Roverzystow i tez tak maja, takze trzeba sie poprostu przyzwyczaic, mi osobiscie to nie przeszkadza w niczym :)
_________________
Wiesz o co chodzi?! :D
 
 
 
Pawson 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 201
Skąd: Radomsko



Wysłany: Czw Wrz 25, 2008 09:52   

niezgodze sie z niektórymi waszymi opiniami ze nie da sie wyregulowac tego pedału.... u mnie było podobnie byłwyzej chyba o jakies 3cm od pedalu hamulca, Tata pojechal do mechanika na wymiane sprzegla( bylo przypalone) i przy okazji powiedzial o tym problemie z pedałem sprzęgła i nie wiem jak to zrobil ale teraz sprzęgło jest w normalnej pozycji... z tym że tak jak mówie nie potrafie powiedzieć jak on to zrobił...
 
 
 
gpredki 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 423
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Czw Wrz 25, 2008 12:50   

Jak kupowalem r400 to przejechalem sie wieloma egzemplarzami i wszytskie mialy sprzeglo wysoko, a jeden tak, ze chyba bym nie dal rady jezdzic tym autem. Dodatkowo braly bardzo wysoko. Wymienilem u siebie kompletne sprzeglo (slizgalo sie) - pedal obnizyl sie do jakiejs znosnej wysokosci i bierze duzo nizej, ale dalej wysoko :) Czyli ten typ tak ma. Najbardziej na to narzeka moja dziewczyna, bo to w sumie jej auto i czesto jezdzi w szpilkach :)
 
 
lysy229 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 69
Skąd: Tychy



Wysłany: Czw Wrz 25, 2008 13:01   

Witam potwierdzam wypowiedzi kolegów nie martw się u mnie w 416 16V 99r jest to samo,sprzęgło bierze idealnie,niestety pedał sprzęgła jest o wiele wyżej niż hamulca jak ubieram buty wyjściowe z tym długim przodem to mam kapę bo chacze w dół deski rozdzielczej także wymiana sprzęgła nic nie da jak chodzi ci płynnie i pedał się nie zacina sprzęgło zabiera pare centów od podłogi to znaczy że ok.
_________________
ŁYSY
 
 
 
robol 




Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 16
Skąd: POZNAŃ



Wysłany: Nie Wrz 28, 2008 10:10   Re: [420D] Pedał sprzęgła za wysoko

pgrad napisał/a:
Witam. Mam problem ze sprzęgłem. Problem (jeżeli można to tak nazwać) polega na tym że pedał sprzęgła jest wyżej niż hamulca i gazu, i to ze dwa razy wyżej. Wszystko działa jak powinno. Sprzęgło normalnie działa, zaczyna brać mniej więcej na wysokości pozostałych pedałów, biegi chodzą jak należy (wsteczny czasami nie chce wejść, ale to ponoć normalka). Da się coś z tym zrobić czy lepiej to zostawić w spokoju? No i posiadam korozję na ścianie grodziowej pod skrzynką z bezpiecznikami, w miejscu gdzie przechodzi rurka (najpewniej to jest od sprzęgła-to idzie do jakiegoś odpowietrznika co jest pod tą puszką). Sprzęgło chodzi jednak cały czas tak samo od pół roku (wtedy kupiłem Rovera).



witam mam MG ZR 160 i mam dokładnie ten sam problem:) cieszę się że nie jestem sam:) kolega jak zobaczył jak mam wysoko pedał sprzęgła to zadał mi następujące pytanie: " czy nie boisz sie że wytrzaśniesz sobie o niego zęby?"
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10907
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Wrz 28, 2008 12:09   

robol, u Ciebie to się da podregulowac linke ;)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R420] pedał sprzęgła
Bogdan7014 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Sro Kwi 24, 2019 22:42
sTERYD
Brak nowych postów [R420] Dziwnie zachowujący się pedał sprzegła
greg_888 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Sob Mar 07, 2009 00:24
sTERYD
Brak nowych postów [r45] Po wymianie sprzęgła dalej wysoko bierze?
miuzziker Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Sob Maj 21, 2016 01:00
Caroline
Brak nowych postów [R400] Miękki pedał sprzęgła. Wysprzęglik czy pompa sprzęgła
fredii Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 10 Sro Paź 26, 2016 23:24
fredii
Brak nowych postów [R45 1,6i 04'] Twardy pedał sprzęgła
Reranber Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Nie Maj 02, 2010 11:49
driftdreamer



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink