Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Wymiana tulei wahacza
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Wymiana tulei wahacza

... i innych elementow zawieszenia
Autor Wiadomość
edward25 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 193
Skąd: Żabno k.Tarnów



Wysłany: Sob Lis 28, 2009 07:50   

merf3 napisał/a:
ile Ci to zajelo?

Demontaż i montaż jednej strony to pół godziny, no chyba że powstaną problemy z odkręceniem tych 2 śrub obudowy tulei, bo dostęp jest lichy i trzeba mieć właśnie klucz płaski lub oczkowy nr 18 - w miarę krótki :)

[ Dodano: Sob Lis 28, 2009 07:50 ]
Zukowaty napisał/a:
Same tuleje kosztują przeważnie jakieś 3 razy więcej

Ja za poduszki w obudowie zapłaciłem po 30 zł za sztukę, a za wahacz zapłaciłem 275 zł, robocizna 30 zł - ot i wszystko.
Nie powiem, że nie można kupić wahacza za 1100 zł :) i tulei po 120 zł, ale poco przepłacać :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam
Edward
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lis 28, 2009 07:50   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sob Lis 28, 2009 11:15   

Jakiej firmy założyłeś? I z tym przepłacanie to masz w 100% racje. Każdy krytykuje TEKNOROTA, a ja jeżdżę, może za krótko (8000tys.), ale póki co OK. Myślę że wytrzyma tyle co DELPHI, a jak nie to zapłaciłem chociaż 50%.
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Sob Lis 28, 2009 11:23   

edward25 napisał/a:
Ja za poduszki w obudowie zapłaciłem po 30 zł za sztukę, a za wahacz zapłaciłem 275 zł, robocizna 30 zł - ot i wszystko.
Nie powiem, że nie można kupić wahacza za 1100 zł :) i tulei po 120 zł, ale poco przepłacać :mrgreen:

A no po to żeby mieć zamiennik który coś sobą przedstawia a nie chińszczyznę. Powiedz mi jaką jakość może mieć taki element wykonany w ten sposób że po przejściu fabryki,transportu,hurtowni,transportu,sklepy kosztuje finalnie 30zł. Za 35zł to ja kupowałem ale samą tuleję do wciśnięcia i to się pokrywa z normalnymi cenami na rynku. Z wahaczem się zgodzę że można kupić tureckie zamienniki po ok 300zł, które podobno dają radę. Ja się pokusiłem i kupiłem za 500zł nowy Delphi bo nie stać mnie na oszczędzanie.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sob Lis 28, 2009 11:39   

Zukowaty, a myślisz że dla Delphi samo tłucze części. Przecież wszyscy wiedzą że tylko pakują w swoje pudełka. Zobaczymy ile pojeździsz na tym niby oryginale. Ceny niektórych części są tańsze, gdyż nie są przepakowywane w pudełka. Dobrze wiesz jak jest z wysprzęglikiem LUK 800zł, a AP 250zł. Tylko że LUK to i tak AP.
TEKNOROT nie podobno, tylko daje radę. Od TEKNOROTA biorą znani "pakowacze" części.

P.S. Mnie nie stać na wywalanie kasy w błoto. Za jeden DELPHI mam 2 TEKNOROTy i na pewno przelatam na nich więcej niż na 1 DELPHI.
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Sob Lis 28, 2009 11:49   

apples napisał/a:
Zukowaty, a myślisz że dla Delphi samo tłucze części. Przecież wszyscy wiedzą że tylko pakują w swoje pudełka

W swoje pudełka to pakuje 4max. Coś Ci się pomyliło.

apples napisał/a:
Zobaczymy ile pojeździsz na tym niby oryginale.

Na razie ma najechane 30k i nie ma luzów. Klienci maja również pakowane Delphi i jakoś latają dziesiątki tys km bez reklamacji. A tak dla ścisłości to Delphi to nie oryginał. Wymieniałem u siebie prawy wahacz (bity rok 99) fabryczny po przejechaniu 150tys km, tak więc śmiem twierdzić że opłaca się dopłacić. 2 sprawa,jak latach autostradami to i na wahaczu z chińskiej plasteliny pojeździsz 100k km. Jak latasz po mieście to zatłuczesz oryginał w 50k.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sob Lis 28, 2009 11:56   

OK. DELPHI faktycznie kupuje fabryki i firmuje swoim logo.
Każdy myśli i robi tak jak chce. Ja mam TEKNOROTA i zobaczę ile pośmiga. Jak padnie to dam znać, póki co nie narzekam.

Ktoś na tym forum kiedyś wymieniał wahacz DELPHI, a w środku (w worku) nie było logo DELPHI. Postaram się odnaleźć ten post.

Typowej chińszczyzny też bym nie założył. TEKNOROT chociaż ma EN ISO 9001:2000 i certyfikat TUV.
 
 
henryk 



Pomógł: 74 razy
Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 625
Skąd: Opole



Wysłany: Sob Lis 28, 2009 18:42   

Zukowaty napisał/a:
Ja się pokusiłem i kupiłem za 500zł nowy Delphi
za radą mechanika i po lekturze np. tego:
http://forum.roverki.eu/v...5+delphi+wahacz
sworznie regenerowałem. Dla odmiany ja się pewniej czuję jeżdżąc "własnym" zawieszeniem, o którym wiem jak pracuje i w jakim jest stanie.
Delphi produkuje szeroki asortyment, w wielu fabrykach. Nie wszystkie produkty tej marki mają dobrą opinię.
_________________
Pozdrawiam, Henryk
 
 
witgut 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 499
Skąd: Szczytno/Lidzb.Warm.



Wysłany: Sob Lis 28, 2009 19:41   

henryk napisał/a:
sworznie regenerowałem.

Co prawda jestem już po wymianie wahaczy, ale czy mógłbyś rozwinąć temat regeneracji- jak, gdzie i za ile?
 
 
henryk 



Pomógł: 74 razy
Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 625
Skąd: Opole



Wysłany: Sob Lis 28, 2009 19:48   

W Piekarach Śląskich, adresu nie znam - warsztat pośredniczył (zabierają do regeneracji i przywożą gotowy), 50zł/sworzeń, 100,-zł/wahacz (dwa sworznie). W Twojej okolicy musiałbyś poszukać w necie lub popytać u mechaników - z Piekar raczej nie jeżdżą.
Generalnie - to są firmy, które się w tym specjalizują, regeneracja polega na nadlaniu wytartego/wybitego teflonu. Efekt chyba w porządku, po ponad roku nic nie wyszło a i pełną geometrię dało się ustawić.
_________________
Pozdrawiam, Henryk
 
 
edward25 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 193
Skąd: Żabno k.Tarnów



Wysłany: Sob Lis 28, 2009 20:46   

witgut napisał/a:
henryk napisał/a:
sworznie regenerowałem.

Co prawda jestem już po wymianie wahaczy, ale czy mógłbyś rozwinąć temat regeneracji- jak, gdzie i za ile?

Oryginał sobie pozostawiłem - przejechano na nim 180 tyś. km - gdyby ktoś regenerował, to skusiłbym się także to zrobić, bo nie wiem ile na tym wahaczu pojeżdżę.

[ Dodano: Sob Lis 28, 2009 20:46 ]
Zukowaty napisał/a:
Powiedz mi jaką jakość może mieć taki element

myślę, że porównywalną. Akurat znam producenta hiszpańskiego, który robi m.in. elementy metalowo gumowe i zawieszenia i znam ceny zakupowe u Niego - przebitka straszna, a i jakość nie odbiega od firmowych produktów.
_________________
Pozdrawiam
Edward
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sob Lis 28, 2009 20:47   

W Gdańsku chcieli coś ok. 100zł od sworznia. Możesz zostawić cały samochód lub sam wahacz.

http://www.zawieszenia_re...a.pl/index.html
 
 
saute 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 169
Skąd: wolbrom



Wysłany: Nie Lis 29, 2009 15:56   

może ktoś napisać jak przeprowadzić wymianę tulei wahacza przedniego , ale tak krok , po kroku ? ...... mam już kupione te na dwie śruby i czeka mnie wymiana , a chciałbym zrobić ją sam .... z góry dzięki :)
_________________
w R75 czuję się jak za kokpitem łodzi podwodnej kpt. Nemo :D
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Nie Lis 29, 2009 18:07   

Przejrzyj moje posty niedawno pisałem.
 
 
edward25 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 193
Skąd: Żabno k.Tarnów



Wysłany: Nie Lis 29, 2009 18:12   

saute napisał/a:
chciałbym zrobić ją sam
- sorry za brak polskich znaków - coś mi szwankuje w Ubuntu ! (już naprawiłem)

przede wszystkim przygotuj sobie klucz plaski-oczkowy - możliwie krotki 18, a reszta to 13, 15, 22 tez najlepiej oczkowe, młotek (bo bez tego to nie robota :)) .
Proponuje zacząć od odkręcenia tych 2 śrub na obudowie tulei kluczem 18, a potem odkręć i wybij śrubę sworznia wahacza przy kole (u mnie klucz 13 i 15). Pozostało tylko odkręcenie nakrętki (na klucz 22) sworznia wahacza i wybicie go do góry (jest tam stożek).
Wyjąć calość (wahacz z tuleja) z auta, wymienić co trzeba i zakręcić ponownie.

Słyszałem, ze można wymienić tuleje, bez wyciągania wahacza, ale tego sposobu nie stosowałem, wiec nie mam doświadczenia.
Przyjemnej zabawy w naprawianie Rover-ka
_________________
Pozdrawiam
Edward
Ostatnio zmieniony przez edward25 Nie Lis 29, 2009 18:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Nie Lis 29, 2009 18:17   

Cytat:
- sorry za brak polskich znakow - cos mi szwankuje w Ubuntu !

system>administracja>języki ;)

edward25 napisał/a:
Słyszałem, ze można wymienić tuleje, bez wyciągania wahacza

Można i jest łatwiej. Wahacz podpiera się lewarkiem. Było już kilka razy na forum.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
edward25 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 193
Skąd: Żabno k.Tarnów



Wysłany: Nie Lis 29, 2009 18:19   

Zukowaty napisał/a:
system>administracja>języki ;)

zainstalowane sa wszystkie potrzebne - jak zrestaruje komputer to sa i nie wiem o co chodzi - moze kiedys dojde. Tak sie stalo po upgrade do 9.10

Odinstalowałem polski i ponownie zainstalowałem i restart - na razie pomogło :)
_________________
Pozdrawiam
Edward
 
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Nie Lis 29, 2009 18:48   

OFF http://forum.ubuntu.pl/showthread.php?t=56449
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
Andrew75 




Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 15
Skąd: Brzesko



Wysłany: Wto Mar 23, 2010 20:38   

edward25 napisał/a:

Co prawda jestem już po wymianie wahaczy, ale czy mógłbyś rozwinąć temat regeneracji- jak, gdzie i za ile?
Oryginał sobie pozostawiłem - przejechano na nim 180 tyś. km - gdyby ktoś regenerował, to skusiłbym się także to zrobić, bo nie wiem ile na tym wahaczu pojeżdżę


Ja też jestem z okolic Tarnowa i chciałbym zregenerować wahacz....
Nie wiem tylko o żadnym warsztacie, który się specjalizuje w takich naprawach (chodzi o taki, który jest w okolicy), ani ile to może kosztować....
Gdyby ktoś z Was wiedział o takim serwisie w pobliżu, to proszę piszcie. :wink:

edward25 napisał/a:

...a za wahacz zapłaciłem 275 zł....

Gdzie kupiłeś wahacz za taką cenę i jakiej firmy?? Jak do tej pory widziałem ceny w granicach 400zł...
Jak długo już na nim jeździsz i jak się spisuje??
:wink:
 
 
edward25 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 193
Skąd: Żabno k.Tarnów



Wysłany: Czw Mar 25, 2010 18:12   

Witaj, na opakowaniu pisało "SRL line.com" czy coś w tym stylu. Narazie mam przejechane 5 tyś. km po wymianie. Teraz strzeliła mi sprężyna tył. Kupiłem KYB (nr kat. RX6364) za 177 zł/szt i wymienie dwie - jest wesoło, co chwilę coś jest do zrobienia :)
Wahacz kupiłem w FH Argo z Huta Żabiowolska - tel. mam
_________________
Pozdrawiam
Edward
 
 
 
Andrew75 




Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 15
Skąd: Brzesko



Wysłany: Pon Mar 29, 2010 00:52   

he he
tak to już jest! :wink:
No byłbym zainteresowany choćby tym numerem tel, ale z racji ograniczonych funduszy wolałbym regenerację...
Jest może w okolicy warsztat, który się w czymś takim specjalizuje??
U mnie jest sworzeń dość mocno "wytłuczony".... Chyba nie ma na to innej rady tylko regeneracja, albo wymiana całego wahacza.... :sad:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Wymiana tulei wahacza
sash997 Rover serii 75, MG ZT 1 Sro Cze 10, 2009 19:17
mimo66
Brak nowych postów [R75] Wymiana tulei wahacza - informacja dla oszczędnych
xieciun Rover serii 75, MG ZT 9 Nie Lis 24, 2013 17:52
piotrek1000
Brak nowych postów [R75] Urwane gumy tulei wahacza
problem z zakupem części a raczej z ich jakością
jarema Rover serii 75, MG ZT 8 Czw Gru 06, 2007 10:05
Marian_K
Brak nowych postów [r75] Wymiana kompletu tulei R75
n0name Rover serii 75, MG ZT 8 Czw Sie 08, 2019 21:39
sknerko
Brak nowych postów [R75] Samodzielna wymiana wahacza
mimo66 Rover serii 75, MG ZT 34 Sob Wrz 07, 2019 21:02
adam_26



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink